Albumai

GORESOERD „Goremarket Mid-Prices“ – mėsa sojos pavidalu

2007.10.22 00:00, odium

Prieš kurį laiką gavau visą krūvą „promocinės“ medžiagos iš estų leidybos kompanijos „Nailboard Records“. Visų pirma nustebino ne tiek jų gausa, kiek stilių įvairovė: thrash, black metalas, truputis gore ar net gotikinės muzikos. Ir 5/6 šių įrašų priklauso Estijos grupėms. „Nieko sau“, – pagalvojau. Kad pas mus būtų tokių entuziastų, galinčių tinkamai ir sėkmingai pristatyti vietines grupes, nepaisant jų stilistikos…

GORESOERD „Goremarket Mid-Prices“ – mėsa sojos pavidaluKaip ten bebūtų, supažindinsiu bent su keletu iš minėtosios šūsnies. GORESOERD – nesenas kolektyvas iš Talino, kurio pagrindą sudaro patyrę muzikantai, groję tokiose kapelose, kaip DISCRUCIOR, SCAVENGER ar CATAFALC. Teigiama, jog grupės grojamas stilius – gore/grind. Tačiau, užbėgdamas įvykiams už akių, turiu pasakyti, jog tai gana toli nuo tiesos.

Turbūt daugelis iš jūsų, išgirdę stiliaus apibūdinimą, tikitės visokių žarnų, fekalijų, pornografijos ir panašių dalykų. Tikra tiesa, yra čia ir minėtųjų dalykų. Tačiau grupės vyrukai pasižymi itin subtiliu humoro jausmu, tad ir pats albumas įgauna šiek tiek neįprastą atspalvį – į šiuos dalykus žvelgiama per juoko prizmę.

Tuo tarpu pati muzika irgi neįprasta. To tikrojo, kieto grindo rasime čia ne itin daug, gal kokius tris – keturis kūrinius. O ir juose stipriai jaučiama groove bei kitų stilių įtaka. Kai kuriose dainose jaučiamas ir nemažas metalcore poveikis, ypač vokalo srityje. O štai, pavyzdžiui, „Pop Rock Cowboy“ primins tikrą alternatyvaus roko superhitą šmaikščiu tekstu bei oralinio sekso soundtracku gale. Smagu, ar ne?

Be kita ko, bent jau instrumentuotė, kaip ir minėjau, žavi įvairumu. Gausu ir death metalui būdingų soluočių, ir thrashui artimų rifų. Kitaip tariant tai – stilių maišalynė kiekvienam pagal skonį.

Albumo trukmė – vos dvidešimt trys minutės, o kūrinių – net septyniolika. Taigi šiuo atžvilgiu „Goremarket Mid-Prices“ atitinka gore/grind standartus. Tačiau, kad ir kaip būtų eskaluojamas jų stilius, įvaizdis ar apipavidalinimas, muzika tikrai nėra tipiška šiam žanrui. Minusas tai ar pliusas, tesprendžia kiekvienas pagal save.

Vertinimas: 6/10

GORESOERD „Goremarket Mid-Prices“
© „Nailboard Records“, 2007

1. For Idiots All Over the World
2. Have a Nice Fucking Day
3. Circle of Masturbators
4. Sin You Are
5. Bitch Hard the Girls Squad
6. Ghosts from the Toilet
7. Dämneission
8. Dig the Romance
9. Goremarket Mid-Prices
10. Give Me Some Shit
11. B.O.M Fuckers
12. Wretched in Catwalk
13. Pop Rock Cowboy
14. Basement Medic
15. Like Lingerie for Hardworkers
16. IBM (Interrogated, Brutally Mutilated)
17. Three of Us

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Usurper
2007.10.25 09:45

Maciau juos vanavigaloj gyvai-zeba jie ten pavare

Lavonmaišis
2007.10.22 19:03

zavus virselis.

O odium viens is tokiu recenzentu, kurie be reikalo balais nesisvaisto. Bent jau lavonmaisio nuomone, objektyviausias ferrume

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus