Reportažai

Festivalis “Inferno 2006” Norvegijoje – ”Hell Ain’t a Bad Place to Be...”

2006.04.30 00:00, Grizlas

Foto: Grizlas. Daugiau foto čia>>

Velykų išvakarėse norvegai neužsiima margučių dažymu, bet jau šeštus metus pateikia gerą dozę metalinio pragaro. Kalbu apie garsųjį „Inferno“ festivalį, vykstantį Osle. Sklido gandai, kad kultūros ministrė uždraus jį rengti būtent tokiu laiku, tačiau tai ir liko gandais. Festivalis garsėja ne vien tuo, kad pateikia puikias grupes, bet ir savo ypatinga atmosfera. Rengiamas palyginus nedideliame “Rockefeller’io“ klube, pačiame Oslo centre. Pastatas, kuriame anksčiau veikė viešoji pirtis, dabar jau 20 metų tarnauja roko muzikos labui bei pasižymi puikia akustika. Organizatoriai ir nekelia festivalio į didesnes patalpas, nes dėl to jis prarastų savo žavesį. Šis renginys gerai žinomas ir už Norvegijos ribų. Rudenį vyksta reklaminis koncertas Londone. Dar vienas šaunus dalykas tai, kad išlaikomas ekstremalus muzikinis stilius – vyrauja black bei death metalas su thrash ir doom intarpais.

Šįmet grupių sąrašo viršuje puikavosi EMPEROR, po ilgos pertraukos atsikūrę keletui koncertų. Pamatyti juos gyvai jų gimtojoje žemėje – tikrai ypatinga proga, tad abejonių sudalyvauti šiame festivalyje neliko. Ką gi, laukė trys dienos “pragaro”…

Dėl festivalio trukmės nakvynė Osle yra neišvengiama. Kaip žinia, norvegiškos kainos daugeliui kelia šiurpą, tad šiuo atveju labai praverčia pažintys. Turint pažįstamų, galima patekti ir į taip vadinamą ”forspill”, kuris yra neatsiejama norvegiškos kultūros dalis. Pats žodis reiškia „įžangą“, bet geriau apibūdinamas kaip ”apšilimas”. Jis čia tiesiog būtinas, prieš koncertus ar savaitgaliais. Taupumo sumetimais žmonės linkę apšilti namuose, tikėdamiesi mieste išleisti mažiau pinigų. Tokie ”apšilimai” būna labai linksmi, bet dažnai baigiasi ir ”perkaitimu”.

Festivalis “Inferno 2006” Norvegijoje – ”Hell Ain’t a Bad Place to Be...”Taigi, ketvirtadienis. Forspill vyksta pas vieną švedą, centre, tad ir Rockefeller’is netoliese. Vos pakanka jėgų laiku ištrūkti, kad suspėčiau pamatyti pirmuosius tą vakarą grojusius KEEP OF KALESSIN. Prieš keletą metų teko juos matyti Bergene, kai dar vokalistas buvo garsusis Atilla (dabar sugrįžęs į MAYHEM). Nuo to laiko grupės sudėtis pakito ir stilius tapo žymiai melodingesnis. Įdomiausia, kad jie tą melodingumą palaiko ne klavišinių, bet savotiško gitarų skambesio pagalba. Einu arčiau scenos, kad padaryčiau kelis kadrus. Šalia prisistato girtutėlis veikėjas, aiškinantis, kad tai bene geriausia Norvegijos grupė. Įsijautęs pasakodamas, vos nesuverčia ant manęs savo alaus. Pirmą dieną daugelis norvegų čia geria, kiek tik pakelia. Mažojoje scenoje turi groti WAKLEVOREN. Kadangi grupės sudėtyje yra RED HARVEST bei AURA NOIR nariai, įdomu pamatyti, ką jie pateiks. Ganėtinai linksmas thrash/punk, skambiais norvegiškais tekstais. Paklausęs keletą gabalų, nufotkinu Ofu Kahn iš RED HARVEST ir lipu aukštyn apžiūrėti Spacebrain parodos. Šis menininkas daro scenos dekoracijas MAYHEM, DIMMU BORGIR bei kitoms grupėms. Išties įspūdinga, tik eksponatų kiek mažoka. Viską užfiksuoju ir staiga pasijuntu labai norįs alaus. Geras noras. Deja, festivalio patalpose alus itin brangus, tad išeinu į šalimais esantį išganingąjį “Møllers” pubą. „Inferno“ dienomis čia būna itin smagu. Visi įkaušę ir gerai nusiteikę, tiesiog lengva bendraut. Groja kultinės norvegų grupės TURBONEGER gabalas “I’ve got erection” ir pusė pubo pritariamai staugia priedainį. Veiksmas vyksta. Prisėdu prie studentų iš Stavangerio. Sudaužiam bokalais. Chebrai patinka, kad bendrauju su jais norvegiškai, tad kiek pasėdėję, pasiūlo trumpam nuvaryt i forspill viešbutyje. Kodėl gi ne? Studenčiokai pasirodo besantys istorikai ir netgi žinantys, kad Vilniuje yra Napoleono kariuomenės kapavietės. Vėliau kalba pakrypsta kiek kita tema. Vaikinams įdomu, kaip lietuviškai bus tas ar kitas žodis. Tad einant atgal, chebra gatvėje staugė “šėtonas” bei dar vieną žodį, kurio cenzūros sumetimais neminėsiu. Viešbutis pasirodo besąs pilnas girtų metalistų, tinginčių arba nebeturinčių jėgų nueiti iki koncerto vietos. Ilgai čia neužsibūnam. Pora alaus ir eine kleine Jegermeister desertui. Yes! Linksmi grįžtam žiūrėt DEVIANT, kurie nepalieka abejingų savo ekstremaliu show. Stay brutal!

Festivalis “Inferno 2006” Norvegijoje – ”Hell Ain’t a Bad Place to Be...”Ką gi ką gi, ateina laikas ir svarbiausiems vakaro kaltininkams – CARPATHIAN FOREST. Šįkart jie pernelyg daug apsirengę. Nattefrost su marškinėliais ir bosistas be stringų, paslėpęs savo storą pilvą. Net keista. Noriu padaryti kelis kadrus, bet prasibrauti arčiau itin sudėtinga. Visi kaip išprotėję veržiasi prie scenos. Galų gale pavyksta. Black Shining Leather! Paskutiniai tą vakarą grojo USURPER. Paklausęs keletą gabalų jų tinklapyje, itin nesusižavėjau. Vis tik gyvai šie Kanados seniai užvežė gan stipriai ir maloniai nustebino. Girdėjau patarimą, kad į šios grupės koncertus reikia ateiti, vilkint prasmirdusius rūbus ir dėvint didelę spygliuotą apyrankę. Na, bet dar toks baisus jų fanas nesu.

Grįžtu pas pube paliktą kompaniją. Alus, blevyzgos ir iš kažkur šalia atsiradusi raganiškos išvaizdos mergina dideliais rasotais akiniais. Užklausiu, ką gi ji mėgsta (na, ne muzikine prasme) ir išgirdęs atsakymą pašiurpstu. Bet telieka tai sužinoti siauresniam skaitytojų ratui…:)

Penktadienis prasideda alumi ir viskiu. Derinys neblogas, bet laiku susigriebiu, kad intensyviau pavartojus, bus toli gražu ne iki koncerto. O juk laukia EMPEROR! Vėlgi atsiduriu pas švedą ”apšilime” ir klausydamiesi SLAYER, šildomės toliau. Nužvelgiu grupių sąrašą: DISMEMBER susikeitė vietom su SUSPERIA, tad laiko lieka daugiau. Minėtam apšilime pasitaikė chebros, turinčios bilietus į koncertą, bet dvejojančios, ar eiti. Maždaug, o kada gi alaus tada pagert? Vienok, „išpindejimas“ neregėto lygio! Galiausiai prisiverčiu palikti švedo irštvą, nes DISMEMBER dar iš Wackeno yra palikę gerą įspūdį. Jo ir dabar nesugadina. Iškart po jų mažojoje scenoje groja vokiečių blekeriai ENDSTILLE. Tikrai matyti, jog gavę gerų pamokų iš norvegų old school‘o. Kaip ir priklauso „true“ kategorijos atstovams, bekompromisiai, ne pozeriai, tiesiog „grim and evil“. Toliau kelias veda iki pubo, kur surandu labai linksmų merginų kompaniją. Juokas, flirtas ir alus. Ar gali būti geriau? Gali, bet kiek vėliau.

Pirmą nakties turi pradėti groti EMPEROR, bet prieš juos dar laukia senokai scenoj nesirodę BORKNAGAR. Ech, iškeičiau juos į merginų juoką, bala nematė. Kažkaip akis užkliudė pube atsiradęs ENSLAVED vokalistas Grutle. Anksčiau nesiryždavau užkalbinti šio vikingo, bet šįsyk tai padariau. Draugiškai šnektelėjom prie alaus, dar ir nusifotkinti kartu pavyko. Bet jau pusę pirmos patraukiu atgal į Rockefeller‘į. Dar viena detalė: šįmet scena buvo su uždanga, ant kurios projektoriaus pagalba rodydavo grosiančios grupės pavadinimą ir laiką. Nebloga idėja. Be to, tampa smalsiau, kas gi slepiasi už tos uždangos. Įlindau į patį vidurį, taigi minia pradeda spausti iš visų pusių. Atsitraukus uždangai, sceną papuošia mirties raitelis ir EMPEROR logo. Išsitraukęs fotiką, pamatau, kad baterija jau visai tuščia. Na, gėda kam ir pasakyti. Svarbiausia grupė, ir še tau, kad nori. Staiga, miniai sujudėjus, fotikas išlekia iš rankų. Buvau jau beprarandąs viltį, bet stebuklingu būdu jį atgaunu. O štai ir jie – Ihsahn, Samoth, Trym bei tą vakarą bosu talkinęs Secthdamon (dar ZYKLON, MYRKSKOG, ODIUM). Pusantros valandos galingų juodųjų kerų! Tai kažkas neįtikėtino, nenusakomo, tarsi matytum vilkus miške, visai šalia. Pradžioj nuskamba “Into the Infinity of Thoughts” ir “Cosmic Keys to My Creations and Times”. Visų gabalų pavadinimų nesuminėsiu, bet tarp atliktų buvo ”Thus Spake the Nightspirit”, ”Curse You All Men!”, “Reverence”, With Strength I Burn”, “An Elegy of Icaros”, “In the Worldless Chamber” ir pabaigą vainikuojantis “Inno a Satana”. Ugnies fontanai, ir EMPEROR dingsta užkulisiuose. Ihsahn pasipuošia pečius spygliuotais antpečiais, ir netrukus imperatoriai išeina bisui. Publika pamaloninama dar dviem gabalais: “I Am the Black Wizards” bei “Ye Entrancemperium”. Visiems black metal fanams tikrai patariu šią vasarą neprarasti šanso pamatyti šios gyvos legendos. Verstis per galvą, bet žūtbūt nuvykt į Wackeną. Verta! Hail EMPEROR!

Ankstyvas šeštadienio rytas. Ilgai nesimiega, nes laukia EMPEROR autografų sesija, tad keliaujam iki Oslo centro, į „Bodymap“ parduotuvę. Eilė čia jau susirangius. Laukdami šluostomės nuo kaktų pagirių prakaitą. Visos eilėje laukiančios panos žūtbūt nori nusifotkint su Ihsahn. Man užtenka parašų ant “Prometheus” bukleto ir paspausti imperatoriams rankas. Tokį įvykį būtina aplaistyti alumi. Kiek pailsėjus, seka maršrutas švedo irštva – Rockefeller‘is. Pažiūriu VESEN pasirodymo galą ir sulaukiu MYRKSKOG. Jie prieš pat festivalio pradžią pakeitė SCUM. Gal ir gerai, nes pastaroji grupė daugiau pankrokiškos dvasios, tačiau garsi tuo, kad joje groja du nariai iš EMPEROR – Samoth ir Faust (norintys susidaryti įspūdį, aplankykit SCUM puslapį internete ir pasižiūrėkit ten esantį video).

Festivalis “Inferno 2006” Norvegijoje – ”Hell Ain’t a Bad Place to Be...”Tuo tarpu MYRKSKOG sužavėtų tiek black, tiek death metalistus. Veržlu, brutalu ir energinga. Jų pasirodymas gerai nuteikia ir padeda atgauti jėgas. O jų prireikia per BOLT THROWER. Šių anglų dar nebuvau matęs, tad atsistoju prie pat tvorelės, į kurią labai patogu įsikibti headbanginant. Ir ką gi, taip smagiai nesiaučiau jau daugelį metų, gal net nuo senųjų KATEDROS koncertų, dar 80-ųjų pabaigoje :) .Visi tarsi euforijoje – staugiam, kvatojam ir kratom galvas kaip pasiutę. Gerai, oi gerai! Po jų pasirodo MARDUK. Nors ir norvegų kaimynai, čia nėra groję net nuo 1994 metų. Manau, kad šią grupę galima arba labai mėgti, arba visai nemėgti. Kažko per vidurį čia kaip ir nėra. Vis tik įdomumo dėlei lieku pasižiūrėti. Tačiau trūksta man juose kažko, ir tiek. Lyg kiaušinį be druskos valgytum. Bet, kaip sakoma, dėl skonio nesiginčijama. Gal tiesiog per daug pripratau prie norvegiškos scenos.

Festivalį užbaigia CATHEDRAL. Būtų geriau pamatyti juos atskirame koncerte. Dabar gi užtenka ir poros gabalų. Jėgos senka, tad pasuku autobusų terminalo link ir, važiuodamas į savo miestelį, prisimenu seno AC/DC gabalo pavadinimą – “Hell Ain’t a Bad Place to Be”…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
DiEvA
2006.05.05 20:45

Blemba, kad is tu visu vien EMPEROR pamatyciau… nu ka as galiu pasakyc, kosminis orgazmas butu.

OBITUARY666
2006.05.04 15:12

Birute, taves juodass ne to klause:) neatsakei i klausima:) turbut ir vel susimaisei.

Grizlas
2006.05.03 13:25

Bolt Thrower tai tikrai maloniai nustebino. Vokalistas labai bendraujantis su publika ir isvis jie nepagailejo jegu pasirodymui. Dar du kartus bisui ishejo.

s2
2006.05.03 12:28

Grizlai, rispėk!

paskutinėm savaitėm pamačiau ir pasvajojau nuvaryt, bet kur tau su mano pajamom…

malonu atsiliepime buvo išgirst ir smagų žodį apie Bolt Thrower m/

Grizlas
2006.05.02 13:40

Ale Dellamorte labai jau greit atspejai:) Kokios gi mintys pas tamsta galvoj sukasi? Gal ta mergina tiesiog pasake, kad megsta vanilininius ledus:))
Ta linka, kur nurodei, tai dar gan simpatiska pana, palygint. Ten buvo ragana su akiniais. Rasotais akiniais:)

Birutė
2006.05.02 08:59

“Birute, o Jus lytinius santykius megstat?”

Kažkuo užkliuvo mano makabriškos mintys?Aš ne raganiškos išvaizdos ir be akinių, juo labiau – rasotų. Mėgstu kartais juodą humorą, ypač po to, kai pora valandų reikia straipsnius “lietuvinti” ir dar šį bei tą koreguoti.

Dellamorte
2006.05.01 12:49

Ne šita ten buvo, kartais? :)

http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=37270797

“black metal i’ts my fucking life !!!!!! fuck all the posers in the world i like to meet a lot of people in metal !!!!! i’m so fucking nasty and i love anal sex!!!!! “

Juodass
2006.05.01 07:39

Birute, o Jus lytinius santykius megstat? :)

Birutė
2006.04.30 23:09

Aha, dar oralinį, po to kai ką nukąsti ir savininkui į gerklę sukišti, o paskui gerklę perpjauti ir kraują išgerti. Tiesiog siužetas siaubo filmui. Ania?

Dellamorte
2006.04.30 21:59

Manau, kad ta mergina pasakė, jog mėgsta analinį :)

odium
2006.04.30 21:15

joooo, jau jei šiemet emperor nepamatysiu, tai johandi…. beliks nusišaut:)

Juodass
2006.04.30 20:40

na ka vis del to ana mergina pasake? :)) smalsumas suzadintas =]

Čadas
2006.04.30 20:17

Neblogas reportas:)
O koncas turėjo būt tikrai neralus!

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus