Albumai

ENCLAVE „Paradise of Putrefaction“ – nauja karta Lenkijos juodulių scenoje

2008.05.20 00:00, odium

Kaimyninės Lenkijos black metalo scena man visada atrodė nyki ir neįdomi. Sakyčiau, savotiškas absurdas: šalis, turinti beveik 40 milijonų gyventojų, taigi ir didžiulę metalinę populiaciją, negali pasigirti bent šiek tiek didesniu skaičiumi įdomių BM kolektyvų. Prisipažįstu, visada mėgau ankstyvuosius BEHEMOTH, VESANIA, tačiau tai jau pripažinti grandai ir apie juos kita kalba. Tuo tarpu iš visos gausybės mažiau ir mažai žinomų, kitaip tariant, undergroundo grupių, vieninteliai THUNDERBOLT man tikrai įdomūs. Na, dar paskutinysis BESATT diskas buvo „visai nieko“. Bet tik tiek.

ENCLAVE „Paradise of Putrefaction“ – nauja karta Lenkijos juodulių scenojeIr štai 2008 metais dienos šviesą išvydo šešeto iš Krokuvos ENCLAVE debiutinis diskas „Paradise of Putrefaction“. Galbūt tai, jog albumą išleido Lietuvos leidybinė kompanija „Inferna Profundus Records“, priverčia į jį pažvelgti kur kas atidžiau, bet galiu drąsiai teigti, jog man tai – daug žadanti viltis, o kartu ir didelis pliusas lenkų metalinėje kultūroje.

ENCLAVE muziką pavadinčiau tarpiniu variantu tarp seno, šalto ir niūraus, bei naujo, modernaus, klavišinių garsais perpinto skambesio. Pagrindiniai kūrybos bruožai – energija, intensyvumas, griežtumas, o jau minėtos sintezatorių partijos suteikia muzikai ir savotiško paslapties šydo, mistikos akimirkų. Bendra kūrinių atmosfera – kelianti pagarbią baimę, ne per saldi, kartu įtraukianti, užburianti ir lengvai galinti pražudyti, dramatiška…

Ieškant paralelių su kitomis grupėmis, ENCLAVE neabejotinai linksta prie skandinaviško juodmetalio scenų. Turbūt todėl tituliniame kūrinyje „Paradise of Putrefaction“ randu panašumo su EMPEROR, kituose – su ankstyvąja suomių …AND OCEANS kūryba. Tiesa, lenkų muzika tikrai nėra „vienaląstė“ – čia nemažai ir death metalui būdingų rifų ir kanonų, tas tikrai nėra retas reiškinys ir kitų Lenkijos black metalo grupių muzikoje. Ir vis tik ENCLAVE viską sugeba atlikti įdomiau, stipriau, o svarbiausia – patraukliau.

Nejučia vis norisi sugrįžt prie klavišinių… Visai neseniai grupė atsisveikino su Damien, kuris buvo atsakingas būtent už šio instrumento partijas. Įdomu, kaip tai paveiks tolimesnę kūrybą? Nes iki šiol „sintetika“ sudarė pastebimą, bet tikrai ne dominuojančią poziciją, o tai yra sveikintina. Ir be šiųjų muzika yra pakankamai įvairi, kupina tempo pasikeitimų, rifų kapotumo ar nuolatinio „virinimo, drožimo“ (kaip kam patogiau). Vokalui būdingas tiek screamingas, tiek ir growlas, bet dominuoja, žinoma pirmasis.

Kadangi teko ENCLAVE matyti ir koncertuojančius, subjektyviai pareiškiu, jog albumo klausytis maloniau nei gyvo pasirodymo. Grupei dar trūksta kažkokio vientisumo ar kertinių akcentų. Bet vis tik, kaip ir minėjau apžvalgos pradžioje, „Paradise of Putrefaction“ yra lyg šviežio oro gūsis Lenkijos black metalo scenoje. Kažkas tikrai užvedančio, malonaus ir norimo dar ir dar. Tikiuosi, kad kartu su tokiais kolektyvais, kaip FURIA ir MASSEMORD, ENCLAVE taps naujos kartos vedliais.

Vertinimas: 8/10

ENCLAVE „Paradise of Putrefaction“
© „Inferna Profundus Records“, 2008

1. The Last Ray of Light
2. Your Weakness – My Victory
3. My Majesty
4. Nurglh
5. Paradise of Putrefaction
6. Eclipse of Salvation
7. Ancient Knowledge

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
K.I.N.G. Satyricon
2008.05.20 19:20

jei jau is odiumo 8 gavo, tai tikrai matyt ne meslas

Č.
2008.05.20 16:42

Yep, ir man patiko šitas albumas. Toks griežtas ir agresyvus + klavišai. Jėga vienžo.
Ir taip pat pritariu dėl koncertavimo, įraše geriau susiklauso negu BSFe.

speigas
2008.05.20 16:06

Nepelnytai pamiršti Graveland

Black..
2008.05.20 08:56

Puikiai susiskaite.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus