Reportažai

DARK FUNERAL Vilniuje – uždelsto veikimo reportažas

2010.10.18 00:00, odium

Foto: Crazyte. Daugiau foto: čia >>

Praėjus jau visai nepadoriam laiko tarpui nuo balandžio 13-osios, kuomet Vilnių drebino juodasis desantas iš Švedijos bei Olandijos, pirštai nevalingai renka šio teksto eilutes. Na, tarkim, „pagaliau įspūdžiai susigulėjo“, kaip šiais laikais madinga sakyti, slepiant tinginystę, kartais – ir laiko trūkumą. Bet taip lengvai paleisti DARK FUNERAL pasirodymo mūsų krašte nesinori. Bent jau man.

Apie seną ir nevisai prieš-istoriją su šia grupe priminti turbūt nereikia… Prieš trečiąją šių švedų invaziją į Marijos žemę pagrindiniai klausimai buvo „tai ar jau, pagaliau?“, „ar pavyks?“, ir taip toliau, ir panašiai. Pesimistai iš anksto piktdžiugiškai šiepė dantis su mintimi, kad vėl būsim palikti ant ledo. Priešininkai atvirkščiai – vėl trizniojo dėl cirko DARK FUNERAL Vilniuje – uždelsto veikimo reportažasatvažiavimo. Galiausiai, kaip bebūtų keista, trečias kartas tikrai nemelavo. Buvo. Tiesa ne viskas. Kartu turėjęs atvykti italų kolektyvas NEFARIUM, dėl vieno iš narių problemų šeimoje, klubo „Niujorkas“ prieigų taip ir nepasiekė. „Obydno, odnako“ – kai kurie šiųjų laukė labiau nei žymiųjų vakaro kaltininkų. Teko tenkintis tuo, ką turim.

Vakarą pradėję olandai CARACH ANGREN didesnio įspūdžio nepaliko. Išvadas pasidarau labai greitai. Apart masiško ilgų plaukų šleifo bei gremėzdiškai atrodančių klavišinių scenoje daugiau nieko ir neįstengiu įžvelgti. Beje, būtent tų didžiųjų instrumentų masė ir dominuoja šios grupės muzikoje. Kažkur pasirodymo viduryje pradedama sekti ala pasakėlė, kuri galutinai pribaigia. Šis sympho black metalas albumuose skamba dar tikrai visai pakenčiamai, bet gyvai grupė nuvilia stipriai. Tik išskirtinėms asmenybėms.

Melodingo death ir black metalo mišinys man asmeniškai yra vienas nykiausių muzikinių junginių, todėl kitus vakaro svečius ZONARIA stebiu itin atsilošęs. Kitų ekspertų žodis DARK FUNERAL Vilniuje – uždelsto veikimo reportažasčia būtų priimtinesnis ir tikrai lemiamas. Kažkada vadinti labai jaunais ir perspektyviais, mano akyse šie švedai tokiais liko iki šiol, ir kažin ar kada nors atsikratys šios etiketės. Iš kitos pusės, grot jie moka ir daro tą puikiai. Tad kuo prastas variantas užkimšti žiojėjančias skyles festivalių grupių sąrašuose ir žvaigždžių apšildytojų turų metu?

Na o štai apie DARK FUNERAL jau galima ir kažkiek plačiau… Švediškas black metalas nuo seno pasižymėjo gera kokybe. Muzika, įvaizdis ir idėjos – čia jau kiekvienam pagal skonį, supratimą ir pašaukimą. Galiausiai, grupių ten tiek, kad net kiekvienas imbecilas rastų sau tinkamą. O man ši penkeriukė (dabar – jau tik duetas) – gitarinio šėlsmo, greičio ir profesionalumo garantas. Ir jei šiai dienai, grupę palikus vokalistui (sceninis veidas ir stabas), bosistui bei būgnininkui, net nežiūrint į tai, kaip viskas pasisuks ateityje, DARK FUNERAL vertinu kaip mirusius (mažų mažiausiai – gilioje agonijoje), tai praeities susitikimus prisimenu su geriausiais įspūdžiais. Net ir tokiu atveju, jei artimiausias pasirodymas kūnui ir dūšiai (tiesiogine to žodžio prasme) buvo turbūt pats nykiausias.

DARK FUNERAL Vilniuje – uždelsto veikimo reportažasNesu iš tų ekspertų, kurie kaskart vertina garsą, o dar tiksliau – gero garso nebuvimą, bet šį kartą galėjo būti ir geriau. Jei iki skausmo žinomus kūrinius grojant atpažįsti tik po geros minutės – kažkas ne taip. Na bet jei neįtiko vienas, mėgaukis kitu! Gal sceniniu įvaizdžiu? Tuo perdėtai juokingu, perkrautu ir „ne į temą“? Ačiū, gal pasitenkinsiu muzika. Nepatinka ir ji? Tuomet tenkinkis baro privalumais! Gerai, kad man užteko ir muzikos… Ko negaliu prikišti šiems švedams – tai energijos tausojimo. Su ta amunicija bei šviesos prožektoriais atkalti tokį greitį ir tempą turėtų būti ne juokas. Tvoskiama iš peties, tikiu – ir iš širdies. Ir net jei bendravimas – stačiokiškas ir šabloniškas, nuoširdumo yra. Nors galėtų jo būti ir daugiau. Bet juk mes čia dėl muzikos! Dėl visiško gitarų garso susiliejimo dainų melodijas tenka niūniuot galvoje, bet įspūdis vis tiek geras, emocijos teigiamos. Vien tiktai matyti DARK FUNERAL čia scenoje, vos už kelių metrų, gyvus – jau yra gerai ir malonu.

Kažkaip nesinori nei svaidytis skambiomis frazėmis, nei kalbėti užuominomis tarp eilučių. DARK FUNERAL grojo gerai – profesionaliai, užtikrintai, energingai. Neparodė jie nieko išskirtinio, bet to per metus nugludinto skambesio su niekuo kitu nesumaišysi. Pasirodymas gal ir buvo konvejeriškas, jiems – tik vienas iš šimtų, bet paliko teigiamą įspūdį ir geras emocijas. Taip, tiek dėl pačio įvaizdžio, tiek ir dėl grupės statuso, norėtųsi, kad būtų grįžta prie 1996-2000 laikotarpio, bet yra kaip yra, ir galiu tik džiaugtis, kad paskutinį kartą spėjau pamatyti grupę prieš jos letargą. O kažkur pabaigoje atliktas „An Apprentice of Satan“ sudėlioju visus taškus ant „i“. Tesiilsi ramybėje…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
s2
2010.10.19 11:43

ira kaip ira..

odiumai, ačiū už apžvalgą, bo pasivėlinau ir nebenorėjau ait vidun, kai jau aidėjo headliner-iai. Vat dabar ir man visi taškai susidėliojo ant „y“ :]

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus