Albumai

CLOUDS „Doliu“ – žvaigždžių projektas nepasišiukšlino

2015.01.04 15:18, odium

doliuŠiais nepertraukiamo informacijos srauto bei galimybių laikais priviso projektų, kurių nariai vienas kito turbūt gyvenime nėra sutikę. Iš vienos pusės, tai lyg ir nieko stebėtino, iš kitos – tokių formacijų neapsiverčia liežuvis grupe pavadinti. Gal esu per daug senamadiškas, bet ta repeticinių sofų trynimo chemija, pelėsiais alsuojančios garažo rūsių sienos man yra būtinas atributas grupių, kaip formacijų, veikloje. Nepaisant to, net ir tų studijinių projektų, sudarytų iš žmonių, neretai besibazuojančių skirtinguose kontinentuose, tarpe atsiranda ir visai įdomių pavyzdžių. Tarp tokių – black metalo naujakuriai THE COMMITTEE, tačiau net ir juos mano akyse perspjovė savotiškas žvaigždžių spiečius CLOUDS, šių metų pavasarį pristatęs debiutinį diską „Doliu“.

Po „debesų“ vardu slepiasi šešios gerai žinomos metalinės scenos personos, tarp kurių – britų būgnininkas Daniel Neagoe (COLOSUS, DEOS, EYE OF SOLITUDE), vienas kertinių SHAPE OF DESPAIR narių Jarno Salomaa, PANTHEIST variklis Kostas Panagiotou, OFFICIUM TRISTE veidas Pim Blankenstein, nenuilstantis belgas Déhà (DEOS, IMBER LUMINIS) ir Farerų salų pasididžiavimo HAMFERÐ vokalistas Jón Aldará. Žodžiu, tikra doom metalo scenos garbės lenta. Tad nieko per daug keisto, jog „Doliu“ pasirodė besąs tikras deimančiukas.

Neturiu supratimo, kas buvo šio projekto iniciatorius, ar kurio vieno nario kūrybinės idėjos čia dominuoja (jei išvis tokia yra jų meno formulė). Bet CLOUDS muzikoje tikrai rasite visų tų aukščiau išvardintų grupių bruožų. Man labiausiai ryški pasirodė SHAPE OF DESPAIR įtaka gitarų partijose bei HAMFERÐ vokalinės manieros. Keista, bet ypač imponuoja švarios, dainuojamos, o ne growlinamos vokalo partijos.

Vertinant kūrinius pastebima savotiška jų tendencija, kuomet dainos pradedamos ramiomis, lėtomis, darkwave ar ambient melodijomis, ir tik vėliau griausmingai įstoja būgnai, gitaros. Tai suteikia papildomos jėgos, tokio sprogstančio užtaiso efektą. Bėda tik ta, jog tai būdinga turbūt visiems šešiems disko kūriniams, tad pati idėja tampa kiek nuvalkiota.

Patys muzikantai teigia, jog „Doliu“ yra lyg dedikacija šį pasaulį palikusiems artimiesiems, mylimiems žmonėms. Galbūt dėl to albume tokia ryški šalta atmosferika, melancholija. Nors pati leidinio muzikinė nuotaika yra tikrai svarbi, bet melodinė pusė ne ką mažiau įspūdinga. Pasikartosiu, vokalinės partijos visiškai žudo savo grožiu, negaliu atsiklausyti…

Apskritai albumą turbūt reikėtų vertinti kaip tarpinį funeral ir death/doom variantą. Sutinku, kad purvu ir grėsmingumu ši muzika neatsiduoda, o jos gerbėjų reikėtų ieškoti melodingo doom metalo tarpe, tačiau CLOUDS kūryba tikrai atrodo gili ir stačiai graži, užburianti savo atmosferika ir lyriškumu. Nuo liūdesio iki visiškos nostalgijos, skausmo. Turėtų patikti tiek KATATONIA, tiek PARADISE LOST fanams.

Tarp kitko, albumas susilaukė nemažo dėmesio iš tų, kurie mėgsta fizinį muzikos pavidalą turėti lentynose, tad neseniai amerikiečių „Domestic Genocide Records“ išleido albumą DVD dėžutėje (originalus grupės albumas – digipako formatu). Ir nors papildyti juo savo kolekciją atsieis kaip minimum basanavičiaus+dariaus&girėno užmarštin keliaujančių kupiūrų duetą, turiu mažai abejonių, jog „Doliu“ yra to vertas.

 

Vertinimas: 9/10

 

CLOUDS „Doliu“

© „Domestic Genocide Records“, 2014

 

1. You Went so Silent

2. If these Walls could Speak

3. Heaven was Blind to my Grief

4. A Glimpse of Sorrow

5. The Deep Vast Emptiness

6. Even if I Fall

 

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Giedrys
2015.01.07 12:18

Sudomintas gero įvertinimo perklausiau visą albumą. Vertinčiau maždaug 7/10, vien dėl jokių įdomių sprendimų nebuvimo. Atlikimas, žinoma, tobulas

Thrigger
2015.01.05 16:47

Tik pasiklausius, pirma mintis buvo: Shadow Dances. O ten ne Juodas dainuoja? :DDD

XIII
2015.01.05 16:29

Pasiguglinau :) Is Rumumi i anglu isvertus, reiskia “Grief”

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus