Reportažai

BLACK SABBATH Osle - “juodasis šeštadienis” išaušo ir atšiaurioje Norvegijoje

2005.07.14 00:00, Grizlas

Kai prieš gerą pusmetį norvegų spaudoje pamačiau skelbimą apie atsinaujinusių BLACK SABBATH (BS) koncertą – negalėjau patikėti savo akimis. Visa sena sudėtis, neįtikėtina! Praleisti tokį šansą būtų neatleistina nuodėmė. Čia juk visa metalo evangelija, privaloma tūlam šios muzikos fanui. Nors, pamenu, aštuoniasdešimtųjų pabaigoje, tada dar šešiolikametis, kraipiau galva: kokie gi čia metalistai hipiškais apdarais? Ir groja ne itin sunkiai… Tačiau laikas išmokė geriau pažinti ir pamilti šios grupės muziką, tapusią įkvėpimo šaltiniu ne vienai metalinei kapelai.

Ilgai nedelsiant, teko susiveikti bilietą į koncertą Osle. Internetu juos paprastai pradeda pardavinėti labai anksti, tad įvairūs perpardavinėtojai, užuodę galimybę pasipelnyti, iš anksto superka didelius jų kiekius. Prieš koncertą gali tekti pakloti nerealią sumą, o ir bilieto kaina čia toli gražu ne 50 litų…

Belaukiant ”išganingosios” dienos, galvoje sukosi mintys, kaip gi grupė pasirodys po ilgos pertraukos. Kokioje formoje bus Ozzy bei turėjęs neurozinių problemų Bill Ward? Vis tik naujienos iš koncertų Roskildėje ir Stokholme buvo itin pozityvios, tad beliko laukti gero show.

Ką gi, liepos 7 d. prie “Oslo Spectrum” salės jau nuo trijų būriuojasi jaunimas, matyt, ketindamas užsiimti kuo geresnes pozicijas prie scenos. Na ir kokio velnio čia laukti tokiame karštyje? Juk iki koncerto dar penkios valandos. Šiuo atveju alaus išgerti tiesiog būtina. Grįžus, prie įėjimo maloniai nustebina merginos apsauginių poste. Jų aptapšnotas patenku į vidų, ir nors apie apšildančią grupę nieko skelbta nebuvo, nustembu, scenoje pamatęs Brazilijos vėliavą ir bešokinėjančius reperiškos išvaizdos jaunuolius. Kas gi čia dabar? Priėjus arčiau, paaiškėja, kad tai SOULFLY. Na, nerimta kažkaip ir tiek. Nusprendžiu verčiau apžiūrėti parduodamą BS atributiką: pusė jos – vien tik su Ozzy. Bet yra ir gražių marškinėlių, ypač 70-ųjų stiliaus. Gatvėje “piratai” pardavinėjo trigubai pigiau, bet turbūt patys ir piešė, nes dizainas tiesiog “akį rėžiantis”.

Publika salėje įvairi: senieji fanai nuo alaus išpampusiais pilvais, dvimetriniai baikeriai, jaunieji grupės garbintojai bei krykštaujančios mergičkos, tikriausiai prisižiūrėjusios “The Osbournes” ir atėjusios pamatyti Ozzy.

Pusę devynių scenoje pagaliau pasirodo ilgai lauktas ketvertas. Tony Iommy iškelta galva, pudeliškus plaukus atsiauginęs Geezer Butler, Bill Ward be barzdos, bet pilvotas, ir išsišiepęs ligi ausų Ozzy. Pirmas gabalas – “NIB”. Publika pritariamai traukia “My name is Lucifer, please take my hand”. Toliau seka “After Forever” bei “War Pigs”. “I love you, God bless you all!”, publikai dėkoja Ozzy. Tą vakarą jis tiesiog nenustygo vietoje. MTV serialo suformuotas “klouniškas” įvaizdis, kur Ozzy atrodo kaip pavargęs senis, keikiantis savo šunis – visiška priešingybė tam, kas vyksta scenoje. Čia jis tarsi “sportiškas jaunuolis”. Mojuoja rankom, tūpčioja, šokinėja ar įsitvėręs mikrofono stovo, greitai bėga vietoje. Bet visa tai puikiai dera. Neapsieita ir be kibirų vandens, kuriuos Ozzy pasitenkindamas lieja ant pirmųjų eilių ir nežiūrėdamas sviedžia atgal per pusę scenos. Mažai truko, kad užtaikytų į Tony Iommy galvą. Tik užpakalio publikai nerodė. Bet koncerte Bergene šis triukas, pasirodo, buvo. Balso problemų iškyla atliekant “Dirty Women”, bet padėtį gelbsti visa eilė puodelių bei buteliukų, išrikiuotų palei mušamuosius. Ozzy iš jų nuolat pageria, bet koks ten skystis, jis vienas ir težino.

“You wanna go f*** crazy?! I am Iron Man” – šaukia Ozzy. Na, jei crazy, tai crazy, galima ir prakaito paliet, braunantis arčiau scenos. Po “Into the Void” pasigirsta įžanga su bažnyčių varpais, ir publikos džiaugsmui, atliekamas kultinis “Black Sabbath”. Vėliau, skambant “The Wizard”, Ozzy pademonstruoja grojimo lūpine armonikėle įgūdžius, sužavėdamas visą salę. Laukiu, kada gi sugros “Sabbath Bloody Sabbath”. Tačiau Tony Iommy, tik užgrojęs pirmuosius šio gabalo akordus, pakeičia jį į “Paranoid”, tuo užvirdamas šokinėjimo vajų.

Nors fotografuoti draudžiama, niekas nesikuklina naudotis mobiliųjų telefonų technine pažanga. Tiesa, fotografuoti neleido ir spaudos atstovams. Dėl to du didžiausi Norvegijos laikraščiai boikotavo koncerto aprašymus. Bet sekančio koncerto Bergene metu vietiniai žurnalistai sugebėjo ir prifotografuoti, ir nemažai parašyti.

Sugroję dar kelis gabalus, BS tariamai palieka sceną. Ką gi jie pateiks bisui? Tuo tarpu Ozzy negaili liaupsių būgnininkui ir plodamas užvedinėja publiką su “ole ole ole ole, Bill Ward, Bill Ward!” Neužilgo pasirodo ir likusieji grupės nariai. Pabaigai skamba energingas “Children of the Grave”. Oh yes! Ozzy puola ant kelių ir, iškėlęs rankas, liaupsina publiką. Galėtų dar pašėlti, bet tikriausiai valdingoji žmona Sharon prisakė neužsibūti, ir nieko jau čia nepakeisi.

Tokie štai įspūdžiai iš atšiauriosios Norvegijos, kurioje vėl išaušo “juodasis šeštadienis”…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
BlindGuardian
2005.07.29 11:38

reikes paklaust kaip praejo koncas :)

Lilarcor
2005.07.15 14:59

:) na, Prahoje viskas buvo labai panašu, tačiau užpakalį Ozzy mums parodė ;)

Birutė
2005.07.15 12:13

Aš tai patį Ozzy “Ozzfeste” mačiau, bet va su Sabbath’ais neteko.

Angel Of Hearth And Home
2005.07.15 12:07

Prahoj irgi buvo cool.

voras
2005.07.15 01:13

bl bl bl. jei ozikas numirs , o as jo taip ir nepamatysiu live, po mirties atkersysiu >( :))

odium
2005.07.14 14:18

“tada dar šešiolikametis, kraipiau galva: kokie gi čia metalistai hipiškais apdarais? Ir groja ne itin sunkiai…”

gal ir aš kada suaugsiu:D

Beska
2005.07.14 14:12

Turejo buti cool. Pavydas.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus