Albumai

BESTIJA „Insane in Madness“ – naujiena lietuviško roko fronte

2008.04.01 00:00, odium

Galbūt tai nebus pati originaliausia, giliausia ir labiausiai analitiška recenzija, tačiau nesinori, jog pakankamai geras ir kokybiškas produktas praslystų pro akis. Ypač, jei jis lietuviškas. Šį kartą kalbėsime apie roką iš Lietuvos. Daug kas teigia, jog šis stilius jau mirė, kiti atkakliai tvirtina, jog jis visada gyvuos, kol bus jį propaguojančių entuziastų. Prie taip galvojančių priskiriu ir savo asmenį.

BESTIJA „Insane in Madness“ – naujiena lietuviško roko fronteŠiauliai visada garsėjo savo alternatyvia scena bei studentišku aktyvumu. BIX, BRAINERS yra tik keli vardai, reprezentuojantys šio miesto vardą roko scenoje. BESTIJA – dar vienas pavadinimas, galintis patekti į pastarųjų gretas. Tai kolektyvas, susikūręs dar 2002 metais. Vienos veiklos vedini susijungė grupių P.O.L.L.Y., APATIJA bei minėtųjų BRAINERS nariai. Po tam tikro letargo penketukas naujomis pajėgomis pakilo atgimimui ir visai neseniai pristatė debiutinį leidinį – EP pavadinimu „Insane in Madness“.

Tradicinis rokas, indie rokas ar bet kuri šio stiliaus atmaina nėra ta muzika, kuria stipriai domėčiausi, kolekcionuočiau, tačiau kalbėti apie tai, kas gražu, kas patinka – ne nuodėmė. O šis septynių kūrinių debiutinis diskas – puiki pradžia kolektyvui.

Mini albumo dainos atliekamos tiek gimtąja, tiek ir anglų kalbomis. Vienas iš pagrindinių visos BESTIJA muzikos pagrindų – moteriškas vokalas. O juk pas mus tai pakankamai populiaru, ar ne? Prisiminkime grupes ASHTREY, VĖLINĖS, FAKS, tuos pačius P.O.L.L.Y. ar dabartinius RUINATION. Kaip ir neretai nutinka, lietuviškos grupės dažnai susiduria su užsienietiškos tarties problema, ir čia trintis taip pat jaučiama. Tiesa, tik pačioje pradžioje (tituliniame kūrinyje „Insane in Madness“). Reikia pastebėti, jog vokalistė Edita stengiasi dainuoti savotiška, gal kiek ir įnoringa maniera, tačiau tas duoda žavesio ir kažkiek išskiria šį balsą iš kitų kolektyvų. Taigi ir minėtasis kalbos akcentas nuslenka į antrą vaidmenį (kaip kad kūrinyje „Alive“).

Apskritai šiauliečių muziką vertinu teigiamai. Tai nėra išskirtinis ar labai originalus rokas. Mano manymu, tai muzika, apjungianti tiek lengvesnį indie skambesį, tiek ir sunkesnius hard roko akordus. Ir jeigu jau vertinsime visiškai subjektyviai, tam tikrose vietose, tam tikrose dainose galima rasti panašumų su tokiais kolektyvais, kaip EVANESCENCE, THE 69 EYES (įsiklausykite į „Alive“ pradžią), THE CRANBERRIES ar lietuviškuosius MERLIN, kurių vokalistas ir lyderis Feliksas neretai sutinkamas ir sunkesnės muzikos koncertuose.

Vis tik BESTIJA, nors ir apjungianti daugelį stilių į vieną visumą, man labiau „traukia“ prie kokybiško, rimto, studentiško roko atlikėjų. Išpildymas – profesionalus, kokybiškas. Įrašas – tikrai neblogas, visi instrumentai puikiai girdimi. Imponuoja boso partijos – neįkyrios, bet turinčios ryškią liniją. Mušamieji – saikingi, ritmiškai stabilūs, nevengiantys ir „dvigubos bačkos“. Gal kiek norėtųsi daugiau žaismo su lėkštėmis, bet apskritai – nėra prie ko prikibti. Gitaros gal ir neišsiskiria dideliu techniškumu, bet atlikta viskas skrupulingai ir švariai, su puikiomis soluotėmis bei įsimintina ritmika.

BESTIJA muzikoje galima surasti ir rimtesnių gyvenimiškų temų, ir jaunatviško žaismo, naivumo, energijos, paprastumo, optimizmo. Neabejotini favoritai – „Alive“ bei „E.M.O.“, išsiskiriantys kabinančiais priedainiais, įsimintomis melodijomis. Na, ir visas leidinys tikrai maloniai prasisuko grotuve, bėda tik ta, jog jis toks trumpas.

Nors kol kas šiam gan jaunam kolektyvui visas kelias dar priešakyje, norisi tikėti, jog kolektyvo energija, kūrybingumas bei užsispyrimas leis jam pasiekti didesnes aukštumas nei vien studentiškų festivalių dalyvių etiketė. Potencialas yra, svarbu noras.

Vertinimas: 7/10

BESTIJA „Insane in Madness“
Išleido grupė, 2008

1. Intro
2. Insane in Madness
3. Whispered Tears
4. Alive
5. Išblukusi Naktis
6. Outro
7. E.M.O. (bonus track)

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
korpiklaani's
2008.04.09 13:58

GERAS labai…nieko naujo,bet gerai klausosi..

Adis
2008.04.02 16:27

Nemėgstu nei Guano Apes, nei Garbage, bet šitas patiko.

Noctoferus
2008.04.01 21:39

ne mano skonio, nu bent stengiasi žmogai) ir tai gerai)

CannibalKiller
2008.04.01 21:14

Man visai patiko bet truksta daugiau įvairoves. Guana Apes ir Garbage mėgejams. Gerai kad mini albumas kitaip tikrai neatrodytu taip gerai.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus