Reportažai

Antroji TARJA TURUNEN viešnagė Vilniuje

2015.01.06 17:37, odium

Crazytės nuotr. Daugiau nuotraukų čia >>

Nejaunėju, o ir šiaip praktikuoju namisėdišką gyvenimo būdą, todėl išnešti savo subinę iš sosto, ypač sekmadienio vakarą, kartais yra ganėtinai keblu. O čia dar ir proga ne kažką – TARJA TURUNEN koncertas „Forum Palace“ glamūrinėje aplinkoje. Galėčiau išvardinti tūkstantį priežasčių, kodėl likti namuose būtų buvę įdomiau ir prasmingiau, bet valios pastangomis atsiduriu ten, kur ir reikėtų. Masina vienintelis dalykas – prieš penketą metų „Wave Gotik Treffen“ scenoje matytas suomių divos pasirodymas, palikęs tikrai labai teigiamus atsiliepimus. Gal įvyks pakartojimas?

crimson-vlnNors organizatoriai garsiai skalambijo apie neprastą TARJA apšildytojų CRIMSON BLUE muziką, bet net per daug nesivarginau domėtis, kas anie per vieni – vis tiek nebus nieko gero. Praktiškai neapsirikau. Patys muzikantai savo kūrybą apibūdina kaip nu-art metalą, ir beveik nemeluoja. CRIMSON BLUE muzika – kažkoks tarpinis variantas tarp EVANESCENCE ir LACUNA COIL (turbūt ne be reikalo šių grupių coverius jie ir groja). Bėda tik ta, kad rusų muzika yra smarkiai primityvesnė. Iš tikrųjų, jei reikėtų įvardinti bent kažkokius jų kozirius, tai net nežinočiau kur dėti štrichus. Gitarų partijos – visiškai neįspūdingos ir neįdomios, apie kitus instrumentus irgi netuščiažodžiausiu. Keista, bet turbūt vokalistės Dani Hellström balsas (o ne išvaizda) yra didžiausias CRIMSON BLUE privalumas. Negaliu pasakyti, apie ką jų muzika, – turbūt eilinis simfoninio (šiuo atveju labiau alternatyvaus) stereotipinio gothic rock/metalo pavyzdys, bet jei jau tiesiai šviesiai – maniau, kad bus blogiau. Man pasirodė, kad grupės misija yra labiau „būti“ negu „kurti“.

Po tokios „šaunios“ pradžios noras išgirsti TARJĄ nepadidėjo. Nors vėlgi, žiūrint iš kurios pusės vertinsime… Bet ta moteriškaitė savo amatą išmano neblogai. Nors lyginant su minėtuoju jos pasirodymu Leipcige muzikantų komanda skyrėsi kaip diena ir naktis, tačiau nepastebėjau, jog tai turėtų kokio nors poveikio skambesiui. Profesionalai vis tik yra profesionalai. Pats TARJA pasirodymas jau turėjo kur kas daugiau energijos. Kūriniai neblogai sulipdyti, draivovi priedainiai. Atlikimas, aišku, aukščiausio lygio. Nepasakysiu tiksliai sugrotų kūrinių kiekio ar pavadinimų, bet atliktos dainos ne vien iš paskutinio albumo „Colours in the Dark“. Ir vis dėlto, nors šiai atlikėjai priekaištų negalėčiau pateikti, pasirodymas nebuvo kažkas ypač nuostabaus. Gražus, smagus, bet tikrai nepaliko tokio paties įspūdžio, kokį patyriau Vokietijoje. Guodžiuosi bent tuo, kad TARJA pozityvai viso vakaro svarstykles vis tik nusvėrė į teigiamą pusę.

tarja1-vlnNesiryžtu kategoriškai spręsti, ar labai jau vertėjo apsilankyti renginyje. Turbūt eiliniai piliečiai, kurie nelabai žinojo, kur eina (buvo ir tokių, ir gan nemažai), galėjo likti labiau sužavėti. Bet pripažinkime, kad labai greitai atėjo tas metas, kai koncertų kiekis elementariai išlepino klausytoją. Tuo tarpu organizatoriams toks jų ritmas tampa galvos skausmu, norint pritraukti klausytoją, t.y. bilietų pirkėją ar vartotoją (ir tuo tikslu pažeriant krūvą reklamos, kuri, bent kiek besidominčiam scena, sukelia nemažą juoko dozę…). Tad vakaras su TARJA pasirodymu buvo turbūt eilinė diena, su kiek geriau nei vidutiniškai praleistomis keliomis valandomis.

tarja-vln

tarja2-vln

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Giedrys
2015.01.07 12:19

Turiu pripažinti, kad tokias “per prievartą” parašytas apžvalgas skaityti žymiai smagiau, nei įprastines panegirikas :)

odium
2015.01.07 10:52

Tikrai nebuvo.

Birutė
2015.01.07 10:31

O gal vertėjo palyginti Tarjos abu pasirodymus Lietuvoje? Nors iš visko sprendžiant, reporto autorius pirmajame nebuvo…

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus