Albumai

AMON AMARTH „Deceiver of the Gods“ – konvejerio vidutinybė

2013.11.21 00:00, odium

Kada AMON AMARTH tapo popsu? O gal visada juo ir buvo (neskaitant pirmųjų demo)? Hamletiški klausimai, turintys tik gan subjektyvius atsakymus. Asmeniškai man 2002-ųjų „Versus the World“ buvo paskutinis stiprus ir svarbiausia dvasingas švedų albumas, šiuo atžvilgiu lenkiantis net kelis iki tol buvusius diskus. Viskas, kas pasirodė vėliau, – panašiau į gerai įpakuotą konvejerinį rezultatą.

AMON AMARTH „Deceiver of the Gods“ – konvejerio vidutinybėŠiemet išleistas devintasis grupės studijinis albumas „Deceiver of the Gods“ kelia dvejopus jausmus. Pirmiausia atkreipčiau dėmesį į tai, jog diskas – kokybiškai ir gerai „sukaltas“. Galit ginčytis, bet kurti kabinančias, patrauklias dainas jie tikrai moka. Ne išimtis ir dešimtis naujų kūrinių, tarp kurių išsiskiria titulinis „Deceiver of the Gods“, „As Loke Falls“ ar „Coming of the Tide“. Bet yra vienas ryškus „bet“, lydintis praktiškai visus „didesnius“ kolektyvus, metalinėje rinkoje pasiekusius kažką daugiau – tai nuoširdumas. Man jo čia tenka gan stipriai ieškoti. Epiškumas bei atmosferiškumas, buvę tokie tikri ir nesumeluoti ankstyvojoje grupės stadijoje, šiandien atrodo lyg plastikiniai, dirbtinai kuriami ingredientai.

Nelabai man patinka ir buvusio CANDLEMASS vokalisto Messiah Marcolin paskolintos balso partijos kūrinyje „Hel“. Taip, savotiškų tradicinio doom ar power metalo charakteristikų įnešimas muzikai suteikia įvairumo, naujoviškumo, bet come on, AMON AMARTH kūryboje? Kokio velnio… Tuo labiau, kad ir tradicinis, gerai atpažįstamas Johan Hegg vokalas šį kartą nuskamba visiškai blankiai ir neįtikinančiai.

Apskritai „Deceiver of the Gods“ išlaiko geriausias AMON AMARTH tradicijas – melodingas, greitas ir dinamiškas viking metalas, perteiktas melodic death žanro rėmuose. Tačiau jei ankstyvojoje grupės kūryboje tas „vikingiškas“ pradas muzikoje buvo kur kas labiau juntamas, šiandien švedai šį įprasminimą, netgi savotišką kozirį, yra smarkiai nuvalkioję (kaip ir viduramžiškų laikų kolektyvo logotipą) ar netgi praradę.

Nors pripažįstu, kad muzikinė naujojo disko pusė, kaip ir minėta, gerai atlikta, sukurti patrauklūs rifai, įtraukiančios melodijos, bet šiuo atžvilgiu jis vis vien netraukia iki kelių paskutinių albumų „Surtur Rising“ ar ypač „Twilight of the Thunder God“. O, be to, tas netikrumo jausmas pjauna visą leidinio reikalą. Nieko nuostabaus – per tiek metų veiklos išlikti nuoširdžiu pavyksta retam, bet šiuo atveju tai per daug bado akis. Ausys lyg ir galėtų džiaugtis, bet širdis liepia ieškotis ko nors tikresnio.

Vertinimas: 6,5/10

AMON AMARTH „Deceiver of the Gods“
© „Metal Blade Records“, 2013

1. Deceiver of the Gods
2. As Loke Falls
3. Father of the Wolf
4. Shape Shifter
5. Under Siege
6. Blood Eagle
7. We Shall Destroy
8. Hel
9. Coming of the Tide
10. Warriors of the North

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Edmundas Baliūnas
2014.11.17 00:21

na ir debilai cia raso,nieko nesupranta ir raso apie muzika.AMON AMARTH istobulejo geraja prasme,ir naujas albumas yra geras.Ir tas kuris raso straipsnius bei vertina grupes yra visiskas neismanelis.Geriau visai nerasytu,jei tokias nesamones raso.

burn
2013.12.08 13:51

Su jausmu, kai tartum viskas kaip ir nieko, bet širdis veržiasi kažkur kitur, labai tiksliai pataikyta kalbant apie šį albumą. O man geriausias jų visgi With Oden on Our side. Tas ypatingas albumas, man jų kūrybos viršūnė. Žinoma, iš minėtojo Versus the world Death in fire yra nuostabu.

Kaciukas
2013.11.21 17:26

nu jo. twilight of the thunder god dar turejo pora labai kabinanciu gabalu, surtur rising tik pirmas singlas buvo zadantis , o sitas tai jau i rimi ant ispardavimo kad samachode grotu

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus