Albumai

HELEVORN „Compassion Forlorn“ – persilaužimas? Tik į kurią pusę...

2015.03.01 19:29, odium

helevorn-coverPraėjusį rudenį Ispanijos doomeriai HELEVORN pristatė trečią diską pavadinimu „Compassion Forlorn“. Du pirmieji kolektyvo albumai susilaukė gerų atsiliepimų, tad ši stotelė lyg ir turėjo pralaužti ledus tolimesnei seksteto karjerai. Nors naujasis leidinys iš esmės ir nėra blogas, bet keletas žingsnių tikrai kiša koją ir nesu tikras, ar HELEVORN bent kol kas pasiruošę pakilti į aukštesnį žaidimo lygį.

Prisiminus 2010-ųjų grupės albumą „Forthcoming Displeasures“, muzika ten tekėjo laisva vaga. Kitaip tariant – disko klausymas ėjosi kaip per sviestą. Su „Compassion Forlorn“ situacija kiek kitokia. Nori nenori jaučiasi, kad dalis dainų sulipdytos lyg per prievartą, o gan blankias ir monotoniškas gitarų partijas bandoma slėpti po klavišinių garsais. Negaliu garantuoti, jog šis instrumentas šį kartą pakeltas pareigose, bet širdis sako, kad to simfoniškumo galėtų būti ir mažiau.

Kitas itin ausį rėžiantis dalykas – efektų naudojimas ant vokalinių partijų. Man atrodo, kad Josep Brunet tembras ir sugebėjimai yra pakankami, kad panaudotų juos tinkamai ir efektyviai. Tuo tarpu čia grupė nusprendė patį balsą išdarkyti nenatūralumais, būdingais pop scenos atlikėjams. Jei HELEVORN tokiu žingsniu tikėjosi pasiekti kažkokio modernumo ar įnešti naujovių, tai bent jau pro mano surauktą subinę jos nepraslydo. Norimo efekto šios gudrybės muzikai nesuteikia. Atvirkščiai – tik gadina gerą reikalą.

Nepaisant išvardintų nesėkmių, kažko daugiau naujai HELEVORN kūrybai prikišti negaliu. Grupė jau įrodė, kad gerą muziką ir gražias kompozicijas padaryti jie moka. Štai „Zero Tolerance“ apžvalgininkas Geoff Birchenall netgi sugebėjo diską apibūdinti kaip „best melodic, gothic ‘90s-esque doom in some time“. Ne, su šituo sutikti negaliu, bet pripažįstu – „Compassion Forlorn“ turi savo perliukų. Na, kad ir pagrindinis disko kūrinys, kuriam grupė susuko ir video klipą – „Burden Me“. Arba ne ką prastesnis „I Am to Blame“. Savotiška albumo vyšnia ant torto tapo diską užbaigiantis „Els Dies Tranquils“, kuriam savo vokalines partijas paskolino airių atlikėja Lisa Cuthbert. Galbūt būtent dėl jos ši daina skleidžia savotišką ENYA kūrybos aurą… Nors, tiesą sakant, man jos balsas labiau primena tai, ką Heike van Dominic (dabartinė DRACONIAN vokalistė) suteikė WARTHANE dainoms…

Kažin, ar „Compassion Forlorn“ pateisino mano lūkesčius, sietus su šia grupe. Nors albumas yra pakankamai stiprus, pažeriantis bent 3-4 super geras dainas, bet man asmeniškai praeitas kolektyvo diskas buvo vienu laipteliu aukščiau. Ir tai, kad leidinį vėlgi pristatė Rusijos leidyklos „Solitude Productions“ padalinys – tik patvirtinimas, jog vakariečių leidėjai jo taip pat neįvertino tiek, kiek pati grupė galbūt ir tikėjosi. Kita vertus, tai toli gražu ir ne pravalas, dėl kurio HELEVORN susigadins sau reputaciją ar užriš bet kokią veiklą. Tiesiog didesnių lūkesčių įgyvendinimą teks atidėti vėlesniam laikui.

Vertinimas: 7,5/10

HELEVORN „Compassion Forlorn“

© „BadMoodMan Music“, 2014

1. The Inner Crumble

2. Burden Me

3. Looters

4. Unified

5. Delusive Eyes

6. I Am to Blame

7. Reason Dies Last

8. Els Dies Tranquils

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Shpy
2015.03.03 20:03

Geras albumiokas :)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus