Straipsniai

Žuvėdų legendos arba kaip atslinko mirtis...

2006.03.09 00:00, Jonas Sol Invictus

Kiekvienam nors šiek tiek besidominčiam sunkiąja Skandinavijos scena, manau, yra garbės reikalas išvardinti bent dvidešimt Švedijos grupių. Ir tikriausiai net eilinis metalgalvis, pradėjęs klausyti metalinę muziką prieš metus ar du, be didelių pastangų šią užduotį įvykdytų. Tuo net nevertėtų labai stebėtis, kadangi šios šalies sunkioji scena tiesiog pulsuoja kokybiškomis grupėmis. Daugelis jų yra pasirašę sutartis su gana žinomomis visame pasaulyje metalo muzikos leidybos kompanijomis, todėl daugelio šalių sunkiosios galvos gali mėgautis jų talentu. Vis dėlto šiuo rašiniu norėčiau jus nukelti į truputėlį ankstesnius laikus ir pasiūlysiu kelionę į Švedijos mirties metalo pasaulį… Tikrąjį, be nušlifuoto ir išblizginto gitarų skambesio su visomis senosiomis grupėmis ir jų legendinėmis asmenybėmis. Iš pradžių visus Lietuvos sunkiosios muzikos mėgėjus turiu perspėti, kad šiame rašinyje nerasite visiems puikiai žinomų pavadinimų, kadangi jo paskirtis yra daugiau švietėjiška ir jis skirtas tiems žmonėms, kurie dar nebuvo gimę tuo laikmečiu ir būtent dėl šių priežasčių neturėjo galimybės susipažinti su situacija, tvyrojusia Švedijoje ir apskritai Skandinavijoje. Taip pat turiu pabrėžti, jog šį rašinį padalinsiu į keletą dalių, idant jums, mielieji skaitytojai, būtų patogiau viską sekti chronologine tvarka. Žinoma, nesu ir kažkoks superekspertas, tad jeigu rasite kažkokių netikslumų ir neatitinkančių faktų, prašyčiau (ypatingai senesnės kartos metalheadus) patikslinti duomenis.

Kaip jau buvau užsiminęs, tokie pavadinimai, kaip ENTOMBED, DISMEMBER, UNLEASHED arba TIAMAT, THERION, EDGE OF SANITY ir IN FLAMES tikrai čia nedominuos. Nors, žinoma, be jų tikrai neišsiversime, kadangi metalinėje scenoje daugybė dalykų yra stipriai tarpusavyje susiję. Taigi šį straipsnį padalinsiu į dvi dalis. Pirmojoje turėsite galimybę susipažinti su ankstyvosiomis Švedijos death metalo komandomis iki 1990-tųjų metų. Kita gi dalis bus skirta neįvertintoms arba taip vadinamoms „antrojo“ diviziono grupėms, gyvavusioms 1989-1993 metais, kadangi talentų tikrai netrūko, bet dėl didelės konkurencijos ne visos grupės buvo įvertintos. Taip pat pažymėsiu, jog to laikmečio įrašus gauti yra ganėtinai sunku, ir aš tikrai ilgą laiko tarpą prasėdėjau prie P2P tipo programų, kad parsisiųsčiau mane dominusius Demo arba 7“Ep įrašus. Kitokio būdo tiesiog nesuradau… Bet užteks apie tai. Geriau prieikime prie pačios rašinio esmės ir pradėkime kelionę po vikingų protėvių žemę…

Mažieji kultai…

Šia rašinio dalimi norėčiau pristatyti kelias grupes iš ankstyvosios Švedijos death metalo scenos. Tuo metu, kai QUORTHON garaže įrašinėjo savo muzikinius projektus, o visas pasaulis buvo totalioje psichozėje dėl EUROPE, įvairiose Švedijos vietose pasirodė jaunosios kartos grupės, kurios turėjo truputėlį kitokių ambicijų. Štai nuo čia ir prasidėjo šios šalies masinė sunkiosios muzikos invazija į pasaulinį undergroundą. Taigi ilgai netampysiu jūsų nervų ir, nors aprašymai dėl informacijos trūkumo bus tikrai nelabai išsamūs, pabandysiu pristatyti tas ankstyvąsias Švedijos legendas.

MEFISTO

Žuvėdų legendos arba kaip atslinko mirtis...Trumpai egzistavusi speed/black/death grupė, susikūrusi dar 1984 metais Stokholme ir 1986-aiais spėjusi išleisti vos porą demo kasečių „Megalomania“ ir „The Puzzle“, iširo. Vėliau šie darbai pasirodė perleisti CD pavidalu „The Truth“ 1999 metais „BloodDawn/Regain“ kompanijoje. Atsiliepimai apie šią grupę buvo tiesiog stulbinantys, kadangi tuo laikmečiu jie grojo tikrai neeilinį (pabrėžiu, NEEILINĮ ir ganėtinai originalų ekstremalų metalą). Grupė gyvavo tikrai trumpai, tačiau spėjo palikti šiokį tokį įnašą į metalo muzikos formavimosi procesą Švedijoje ir nemažai žinomų muzikantų net iki šiol pažymi, jog MEFISTO buvo vieni iš tų, kurie pastūmėjo jos groti sunkiąją muziką.

OBSCURITY

Tai dar viena grupė iš ankstyvosios Švedijos death/thrash scenos, kuri, kaip ir visos kitos to laikmečio formacijos, nepasiekė labai didelių aukštumų, bet turėjo gana didelį populiarumą tarp undergroundo scenos maniakų. Pradėję veiklą Malmėje 1985 metais, šie vaikinai labai greitai įrašo pirmąjį demo „Ovations Of Death“ (1986) ir kiek vėliau klausytojus pasiekia sekantis darbas „Damnations Pride“. Šiuose įrašuose jau girdimi kriokiantys vokalai, o ir muzika tikrai netelpa į tuo laikmečiu dominavusio thrash stiliaus rėmus. Tiesa, grupė nebuvo labai jau originali muzikine prasme, bet prisimenant jų susikūrimo laikotarpį, OBSCURITY tapo tikru požemio perlu. Tai vėliau tik patvirtino vinilo pavidalu perleistos abi demo kasetės, o 1998 metais „Scarlet Records“ išleidžia ir rinktinį CD, kuriame publikuojama ir keletas neskelbtų dainų. Apie 1992 metus sklandė šiokie tokie gandai apie grupės atsikūrimą, bet tam nebuvo lemta išsipildyti realybėje.

MORBID

Na, šią grupę, manau, žino tikrai kur kas didesnis skaičius metalgalvių, kadangi joje grojo nemažai požeminėje scenoje puikiai pažįstamų veikėjų. Visų pirma reikia pabrėžti, jog būtent grupėje MORBID savo muzikinę karjerą pradėjo buvęs MAYHEM vokalistas Per Yngve Ohlin, visiems geriau žinomas sceniniu slapyvardžiu Dead (R.I.P), o taip pat ir kiti puikiai žinomi muzikantai, kaip LG Petrov ir Uffe Cederlund, savo karjeras pratęsę su NIHILIST ir ENTOMBED. Taigi turbūt dėl šių priežasčių ši grupė dabar yra tapusi tikru kultu sunkiosios muzikos mėgėjams. Bet apie viską iš pradžių. Suformuota dar 1987 metais Stokholme, grupė išleidžia pirmąjį demo „December Moon“, kuriame skamba tikrai nenušlifuotas ir purvinas death metalas. Kiek vėliau 1988 m. MORBID įrašo kitą „užkeikimą“, pavadintą „The Last Supper“. Abu šie įrašai yra tikrai labai paklausūs net šiomis dienomis ir laikomi tikra Švedijos metalo klasika. Šiuo metu ankstyvieji darbai yra perleisti mums priimtinesniu CD variantu, tad visiems besidomintiems metalinės muzikos šaknimis tiktai rekomenduočiau jų pasiklausyti. Nors grupė gyvavo tikrai neilgą laiko tarpą, spėjo klausytojams padovanoti ne tik savotiškai skambančius įrašus, bet ir išugdė tikrai neeilinius muzikantus.

CORPSE

Viena iš pačių pirmųjų vikingų palikuonių – death metal grupių. Ir tai galiu pasakyti be mažiausių abejonių, kadangi paslapties šydą numesiu truputėlį vėliau. Susiformavusi Visbyje 1986 metais, ši jauna grupė savo diskografijoje teturi tik vieną demo „Black Dawn“, išleistą tais pačiais metais, bet tai nesumenkina jos indėlio į pasaulinę sunkiosios muzikos sceną. Tikrai labai primityvus įrašas su neįtikėtinai bloga garso kokybe, bet jame puikiai jaučiamas potencialas didesniems darbams. Kiek vėliau šios formacijos pavadinimas keičiamas į PUTREFACTION (nors kiti šaltiniai mini, jog tai tebuvo projektas) ir įrašoma dar viena demo kasetė „Painful Death“. Na, ir pagaliau numesiu paslapties šydą pasakydamas, jog po visų šių jaunatviškų eksperimentų grupė galų gale pakeičia savo pavadinimą į GRAVE. CORPSE egzistencija buvo tikrai trumpa, bet tikrieji metalo muzikos „gurmanai“ labai dažnai įvardija šią grupę kaip vienus iš death metalo pionierių. Sunku būtų nesutikti su šiuo teiginiu.

TREBLINKA

Žuvėdų legendos arba kaip atslinko mirtis...Antrojo pasaulinio karo metu Lenkijoje buvo tokio pat pavadinimo koncentracijos stovykla ir, manau, šis faktas labai suintrigavo jaunus švedų vaikinukus, kurie 1987 metais sukūrę šią grupę pasirinko būtent tokį vardą, puikiai tinkantį jų grojamai muzikai. TREBLINKA kūrybą galima priskirti prie black metalo, nors tuo laikmečiu ribos tarp death ir black stilių buvo labai slidžios. Pirmasis įrašas – demo kasetė „Crawling In Vomits“ pasirodo 1987 metais ir joje jau galima išgirsti kiek neįprastą lėtą black/death metalą. Vis dėlto tai buvo originaliai perteiktos muzikinės idėjos, taigi grupė tampa ganėtinai žinoma požeminėje scenoje. Praėjus metams seka 7“EP „Severe Abominations“, o 1989 metais išleidžiamas dar vienas demo „The Sign Of The Pentagram“, kuriame grupės skambesys tikrai pasikeičia į death metalo pusę, nors misticizmas ir tamsūs tekstai išlieka. Ir todėl jūs, mielieji skaitytojai, nei kiek neturėtumėte nustebti, jog po grupės iširimo (tiksliau ant jos pamatų) buvo sukurta nauja formacija TIAMAT, bet, kadangi šiame straipsnelyje laikausi įžadų apie didžiąsias grupes kalbėti kuo mažiau, tuo ir pabaigsime trumpą pasakojimą apie TREBLINKA.

NIHILIST

Žuvėdų legendos arba kaip atslinko mirtis...Šios grupės pavadinimas, manau, bus ganėtinai žinomas tikrai nemažai daliai Lietuvos metalistų, kadangi jis asocijuojasi su aukščiausios prabos ir kokybės death metalu, kokį galėjo pasiūlyti šie vaikinai iš Švedijos. NIHILIST veiklą pradėjo dar 1987 metais. Tiesa, pačioje pirmojoje grupės gyvavimo stadijoje jų skambesys nei kiek nebuvo panašus į death metal. Muzika atrodė labiau įtakota punk/hardcore stilių. Bet nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Žinoma, jog šiai grupei įtaką darė tokios legendos, kaip KREATOR ir DEATH, bet nereikia pamiršti ir DISCHARGE. Būtent pastarosios grupės dėka pasaulis „atrado“ švedišką skambesį, kuris jau ir ankščiau buvo gana žinomas punk sluoksniuose. Taip pat minėtina, jog tuo laiku grupė išskirtinai klausė tik tokių požemio legendų, kaip R.A.V.A.G.E (vėliau ATHEIST) ir VOMIT (Norvegija). Grupė per savo egzistavimo periodą (1987-1989) įrašė net tris demo kasetes: „Premanture Autopsy“ , „Only Shreds Remain“ ir „Drowned“, kurios tapo labai paklausiomis undergrounde ir išgarsino jos vardą pasaulinėje požemio scenoje. Taip pat naujai įkurtoje įrašų bendrovėje „Head Not Found Records“ buvo įrašyta daina „Morbid Devourment“, kuri turėjo pasirodyti bendrame leidinyje su tokiomis žinomomis to laikmečio grupėmis, kaip CARCASS, BOLT THROWER ir PARADISE LOST. Deja, šis leidinys taip ir neišvydo dienos šviesos. Kaip visi tikriausiai žinote, vėliau grupę dėl asmeninių priežasčių paliko bosistas Jonny Hedlund (po kiek laiko suformavęs UNLEASHED), o likę grupės nariai pakeitė formacijos pavadinimą į ENTOMBED. Apie pastaruosius, žinoma, būtų galima rašyti ištisas valandas, bet šiame rašinėlyje visgi pristatau grupes, kurios buvo prie pačių Švedijos death metalo ištakų.

MERCILESS

Žuvėdų legendos arba kaip atslinko mirtis...Ši grupė yra tikra legenda. Tikrai nebijau šių žodžių, kadangi jie vieni iš pirmųjų įrašė albumą „The Awakening“ dar 1989 metais ir, nors jo išleidimas vėlavo gerus metus, vis dėl to 1990-aisiais jis pasirodė „DeathLike Silence“ kompanijoje, kurios bosu, kaip daugelis tikriausiai žino, buvo Euronymous iš MAYHEM. Pati MERCILESS grupės biografija prasideda dar 1986 metais, kai keli vaikinai iš miestelio netoli Stokholmo pradėjo groti, kaip patys išsireiškė, „dėl to, jog nebūdavo ką veikti šaltais žiemos vakarais“. Labai greitai 1987 metais pasirodo debiutinė demo juosta „Behind The Black Door“, o sekančiais pasirodo ir antroji „Realm Of The Dark“. Jos abi pelno tikrai didelį statusą grupei metaliniame požemyje. Vis dėlto, nors ir turėjo neblogą reputaciją, vaikinams tikrai nenuskilo su įrašų kompanijomis. Nors grupė iki šiol yra aktyvi (už ką ją tikrai gerbiu), ji, mano manymu, yra tikrai labai nuvertinta ir negavusi to pripažinimo, kurio nusipelnė.

Tuo laikmečiu Švedijoje susikūrė ir daugiau ekstremalesnę muziką grojančių grupių – CRANIUM (1985) arba MEGASLAUGHTER ir nemažai kitų, bet jos bent jau metaliniame požemyje nebuvo labai žinomos. Ką gi, susipažinus su mažesniaisiais kultais, manau, pats laikas būtų apžvelgti, kas scenoje dėjosi 1989-1990 metų sankirtoje, nes būtent tuo laiko tarpu ir susikūrė pagrindinė grupė formacijų, kurios įnešė tikrai ženklų indėlį į Švedijos death metalo formavimąsi ir paliko savo štampus iki šiol.

Tyliai atsėlinusi mirtis…

Žuvėdų legendos arba kaip atslinko mirtis...Apžvelgti laikotarpį nuo 1988 iki 1993-1994 metų yra sunkoka, kadangi tuo laikmečiu buvo tikrai neblogų grupių, išleidusių tik demo kasetes, ir, nors jose skambėjo tipiškas švediškas death metalas, kokybe jos tikrai nenusileido didiesiems grandams. Iš tokių grupių minėtinos: EXEMPT, EXRUCIATE, NIRVANA 2002, ABHOTH, HOUSE OF USHER, GOREMENT, CRYPT OF KERBEROS, MACABRE END, EPITAPH, ALTAR, HEATSHEADS ir, žinoma, begalės kitų, kurios išleido kokybiškus ir vertinamus įrašus, bet nepasiekė didesnės komercinės sėkmės. Paieškojus „Metal-Archives“ arba kituose puslapiuose, dedikuotuose šiam laikotarpiui, manau, surasite ir daugybę kitų pavadinimų. Taip pat tuo metu atsirado tikrai labai daug talentingų ir darbščių atlikėjų, kurie sugebėjo pasirašyti sutartis su įrašų kompanijomis ir vėliau tapo gana žinomomis formacijomis. Iš pastarosios grupės minėtini NECROPHOBIC, UNANIMATED, CARNAGE, CARBONIZED, CREMATORY (nemaišyti su vokiečiais), CEMETARY, INVERTED, WOMBABATH, UTUMNO, LOBOTOMY, GOD MACABRE, FILTHY CHRISTIANS, SUFFER, LOBOTOMY, LEUKEMIA, SEANCE ir COMECON, AUTHORIZE. Visos jos buvo tikrai labai gerai vertinamos požeminėje scenoje ir netgi jums, manau, bent keli pavadinimai iš šio sąrašo yra puikiai pažįstami.

Žuvėdų legendos arba kaip atslinko mirtis...Vis dėlto nereiktų pamiršti, jog tuo pat metu (nors mes kalbame apie švediško skambesio atlikėjus) netrūko ir tikrai originalesnius muzikinius sprendimus atradinėjusių atlikėjų. Iš tokių visų pirma norėčiau paminėti AFFLICTED ir FURBOWL. Tikriausiai nedaugelis iš naujosios kartos metalinės muzikos klausytojų yra girdėję apie šias grupes, bet ieškantys inovacijų 1990 metų pradžios švedų metalinėje muzikoje tikrai bus nustebinti. Daug kas vis dar mano, jog ENTOMBED sujungė rock ir death metalą? Tuomet paklausykite FURBOWL! Panašiu metu šioje Skandinavijos šalyje formavosi ir taip vadinama death/black (arba atvirkščiai) atšaka ir, nors grupių skambesys buvo tipiškas, vis dėl to nuotaikos buvo daug niūresnės, o ir muzika nemažai skyrėsi nuo kitų šios šalies grupių. Iš pastarosios kategorijos pirmiausiai norėčiau paminėti visiems puikiai žinomus DISSECTION, vėliau tapusius klasikine grupe ir kiek mažiau žinomus DARKIFIED bei GROTESQUE (kurie vėliau pasikeitus sudėčiai pavirto į AT THE GATES). death/grind atšakai, kuri nebuvo tokia labai jau populiari, atstovavo GENERAL SURGERY ir NECRONY. Nesu labai didelis būtent šio klausimo žinovas, tad malonu būtų gauti daugiau informacijos apie šią kryptį, kadangi ji, kiek sako mano pragerta atmintis, nebuvo labai jau populiari Švedijoje.

Galbūt tai ir viskas, ką norėjau papasakoti apie ankstyvąją Švedijos death metal sceną. Man tai buvo tikrai sunkokas uždavinys, kadangi vis dėlto nenorėjau, jog būtų kalbama apie pagrindines šį stilių formavusias grupes. Tai buvo daugiau pagarbus prisiminimas apie tuos, kurie stovėjo prie ištakų. Tikiuosi, šis rašinys padės jums suprasti, kodėl Švedijoje (ir apskritai Skandinavijoje) yra begalė kokybiškų grupių, kurios mums gali pasiūlyti tikrai įdomaus metalinio skambesio.

P.S. Šio straipsnio nerašiau „aklai“ ir pasidomėjau daugelio paminėtų grupių įrašais – ar tai būtų demo kasetės, ar viniliniai 7“ bei CD (nemažai jų buvau jau girdėjęs ir tuo laikmečiu, bet dabar, atsiradus naujoms technologijoms, pasidarė daug lengviau šiuo atžvilgiu).Vis dėlto objektyvumo gali ir pritrūkti, tad norėčiau, jog suradę netikslumų būtumėte truputėlį atlaidesni ir bendromis pastangomis padiskutuotume apie AUKSINIUS SVERIGE DODs METAL laikus…

Garso takelis, rašant šį straipsnį:

GROTESQUE „Incantation“
FURBOWL „The Autumn Years“
DISSECTION „The Grief Prophecy“ (Demo)
TREBLINKA „Sign of The Pentagram“ (Demo)
UNANIMATED „Ancient God of Evil“
WOMBBATH „Internal Caustic Torments“
CREMATORY „Denial“

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Birutė
2006.03.23 16:03

Na, ir atidžiai perskaityti savo rašliavą nepamaišytų prieš siunčiant (iš savo patirties žinau), nes žavėjimąsis kartais pavirsta į kartojimąsi:

…UTUMNO, LOBOTOMY, GOD MACABRE, FILTHY CHRISTIANS, SUFFER, LOBOTOMY, LEUKEMIA,…

s2
2006.03.20 13:58

Jonai, man atrodo turi ir pats susidaręs neblogas rašymo taisykles. o nuo per daug bendrųjų taisyklių po to dažnai byrka (dvasinė) nebestovi.

sol_Invictus
2006.03.18 20:19

“Sol, prie ko db čia ta žurnalistika? ”

Dėl to jog nemoku gerai išsireikšti ir interpretuoti savo minčių.Yra juk kažkokios taisyklės,bet aš jų nesilaikau,tad todėl viski rašiniai pas mane tokie mėgėjiški jeigu taip galima pavadinti.Norėčiau patobulėti,bet tai reikalauja laiko ir žinių bei praktikos o aš to sau kol kas negaliu leisti…

banditaz
2006.03.18 19:25

Žodžiu, interpretuojat pasisakymus kaip tik širdis leidžia :))

Sol, prie ko db čia ta žurnalistika?
(Offtopic’as baigtas)

Liuzeris
2006.03.15 11:34

As irgi nepavadinciau tai pompastika, greiciau nuosirdziu zavejimusi. Ir tai yra jega :)

s2
2006.03.15 10:36

man kaip tik ne per daug pompastikos. nes apie praeitį kalbama. nes ten tikrai gerų dalykų atrandu. tik retai tai darau. todėl lenkiuos prieš žmogų, besikapsčiusį po praeitį. ir, tikiuosi, dar besikapstysiantį.

stilius man labai geras. sakiniai neperkrauti išplėstinėm aplinkybėm ir pažyminiais (ar dar kuo). jėga. kai skaitai sakinio pabaigą, atsimeni pradžią. o tai, sutikit, pagyvenusio amžiaus jaunimui (pvz. man::))) labai naudinga.

jei kas duotų Jonui web-serverį su gigabaitine šlanga, manau jis jį užkištų visomis įmanomomis senosiomis demo kasetėmis ir panašiais dalykais, kurių nebeįmanoma nusipirkti/neapsimoka perleisti (dėl atseit nekomercinės kokybės). ir teisingai padarytų.

sol_Invictus
2006.03.11 22:28

“Man tai atrodo šiek tiek per daug pompastikos, bet straipsnis visai neblogas o_O

O ka as padarysiu… Nesu profesionalus rasytojas. :) Beje gal istoti i zurnalistika????????????????????????

banditaz
2006.03.11 22:16

Man tai atrodo šiek tiek per daug pompastikos, bet straipsnis visai neblogas o_O

slykstyne
2006.03.11 10:03

visi svedai is BURZUM

wut
2006.03.10 23:05

Labai idomus straipsnis.

Kathaaras
2006.03.10 19:26

taip, tai irgi yra gana neblogai zinoma:)Tiesa, ne visiems///

sol_Invictus
2006.03.10 19:15

Na prisipazinsiu…Skubejau supainiojau… :P Quorthonas …. m/ Ai na ir zinoma jog senoji mokykla supistai valdo ;)

Kathaaras
2006.03.10 17:53

is minetuju grupiu, prisipazinsiu, tezinau (tiksliau pasakius turiu irasu…) morbidus, aisku, atradau eidamas keliu per mayhem…Sakyciau Morbidu palikimas medziagos prasme irgi ne per didziausias, bet kalantis i klyna…
siokia tokia pastabele:Quorthonas, ne quorthronas (kaip bathory fanas, turejau pasakyti tai:))
o siaip gero pobudzio straipsnis – nera jokios kalbos apie dabartinius slamstinus projektus.
The Past is Alive!

Kostra
2006.03.10 00:51

Geras straipsnis. Pati ideja gera koncentruotis ties maziau zinomais vardais. Pagarba.

Nihilst’u visos trys demuskes yra perleistos viename albume. Perleido Entombed’u label’as “Threeman records”.
Su Nihilist’ais yra toks idomus bajeris, kad vienas is ju gitaristu (jie ten keitesi tarpusavyje pora kartu) buvo priverstas su tevais emigruoti i JAV (o gal Kanada, nesvarbu). Tai dar neaisku kaip ten viskas butu baigesi su Nihilist. Kazkokio webzino leidejas dar sugebejo atkasti ta gitarista visai neseniai JAV ar tai Kanadoje. To gitaristo teigimu, buten jis prisidejo prie to savito skambesio sukurimo.
O pats nerealiausias faktas, kad tada Nihilst nariams buvo po 15-16 metu. Zodziu, pavare paaugliai.

O ex Grave’as, ex Entmobed’as ir dabartinis Project Hate reksnys/bosistas Jorgenas Sandstromas visada visada pamini, kad yra grojes Corpse, nors, kaip minejo autorius, Corpse’ai isleido labai nedaug irasu.

grunge
2006.03.09 19:57

o kad lietuvoi tiek butu :D:D

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus