Straipsniai

XESS: „Beatodairiškas standartų paisymas yra didžiausias peilis muzikoje”

2006.09.06 00:00, Liuzeris

Paskelbus rugsėjo 9 d. vyksiančio pirmojo festivalio „Ferrum Rust“ grupių sąrašą, daugelio metalo muzikos mylėtojų akys ėmė kliūti už pavadinimo XESS. Po sąrašu pasipylę komentarai leido nesunkiai suprasti, kad neretam metalistui ši Kauno industrial gothic metalo komanda akimirksniu įvaro ketvirtos stadijos vėžį. Aš tuo tarpu, tikėdamas kiekvieno teise į asmeninę nuomonę, nusprendžiau, jog ir patiems XESS vaikinams būtų neprošal pasipasakoti savąsias mintis apie nūdienos aktualijas. Tad nedelsdamas pakalbinau grupės lyderius – vokalistą Bėską ir gitaristą Shatrą apie metalą, gotiką ir kitus nuotykius. Žiūrim, ką turim…

Sveiki, vyrai! Tikriausiai nepameluosiu sakydamas, jog XESS dalyvavimas festivalyje „Ferrum Rust“ sukėlė daugiausiai diskusijų. Vieni klausytojai planuoja tik dėl jūsų apsilankyti renginyje, kiti gi pareiškė būtent dėl jūsų į jį neisią. Nors nuomonės įvairios, visgi jų kovoje garsesnės neigiamos. Kaip reaguojate į tokį požiūrį? Ar nebaugu dalyvauti festivalyje, kurio didžiąją dalį sudarys neigiamai nusistačiusi metalistų auditorija? :)

Bėska: Sveikas gyvas, Liuzeri! Kadangi Ferrum portalas yra vienas iš kelių saitų, kuriuos peržvelgiu kasdien ir karts nuo karto sudalyvauju kokiose nors diskusijose, tai negalėjau to negatyvumo nepastebėt. Tačiau, iš tiesų, jaučiuosi iš to pačio molio drėbtas, nuo paauglystės ošiantis metalo ir roko koncertuose (kaip ir dauguma likusių grupės narių), tai per daug nesibaiminu. Juk ne kriminaliniams autoritetams grosim, šiaip ar taip. :)

Daugelis neigiamų nuomonių apie jūsų muziką, kaip turbūt patys suprantate, kyla dėl gothic priemaišų XESS kūryboje. Kiek jūs patys esate įsitraukę į gotų subkultūrą (muziką, gyvenseną) ir ar iš tiesų laikote save gotais? Apskritai, kuriai lietuvių muzikos scenai save priskirtumėte?

Bėska: Žinai, stengiamės savęs ir savo muzikos labai netapatint su jokiom scenom. Kažkaip nesinori užsidaryti dėžėj, už kurios ribų bijotume žengt žingsnį į vieną ar kitą pusę (nors darydami promo kompanijas priskirdavom sau vienokius ar kitokius epitetus, išgirstus iš draugų ar kritikų). Tikiuosi, kas stebėjo mūsų evoliuciją, nepasakys, kad grojame tą patį, ką ir prieš 3 metus ar 5, kai tik persivadinom į XESS. Man išvis juokingas, jau ir kanonu tapęs, kai kurių nesubrendusių personų negatyvus požiūris į gothic sceną.

XESS: „Beatodairiškas standartų paisymas yra didžiausias peilis muzikoje”Prisipažinsiu, aš toli gražu irgi negarbinu visos jos, gal net šiuolaikinė scena su savo „populiariaisiais“ atlikėjais ir skudurinėmis madomis visai manęs nežavi (esu labiau senojo „sisters“ ir „nephilim“ goth roko divizijos šalininkas), bet tegul kiekvienas atsirenka, kas jam priimtina, o savo agresiją lai išlieja sporto salėje ar „teisingoje“ kūryboje, jei neturi, kur daugiau jos realizuot. Manau, kad būtent goth roko palikimas ir sieja labiausiai mus su gotikine scena. Nes be šios detalės mes būtume identifikuojami kaip melodingo metalo grupė (o gal taip ir būtų teisingiau?).

Dar turbūt ir mūsų dėmesys įvaizdžiui daro įtaką. Juk nesirengiam džinsais ir marškinėliais, kaip įprasta standartiniam roko muzikantui (nors tai irgi yra įvaizdis). Visgi nemanau, kad perlenkiam lazdą ir pradedam panašėt į povus. :) Save aš pirmiausiai laikau roko muzikos mėgėju ir šiek tiek muzikantu, bet siaurąja prasme, nes nemoku nei labai techniškai dainuot, nei grot (nemeluosiu, kad nesistengiu to siekti). O dėl subkultūrų, tai imponuoja daug dalykų, bet prioritetus daugiausia skiriu gothic ir metalui/rokui. Per pusę gyvenimo atsirinkau, kas man yra svarbiausia. Ateities prognozuot nesiryžtu. Gal man tai ir visiškai gali būt neaktualu po 10-20 metų, jei tiek išgyvensiu.

Kiek pastaruoju metu teko jus girdėti gyvai, nauja grupės programa – kaip niekad griežta. Mažiau sintetinių garsų, vietoj švaraus balso neretai galima išgirsti kriokimą. Trumpai, naujuose gabaluose – kaip niekad daug metalo :) . Kas paskatino šiuos pokyčius? Ar ateityje bus išlaikyta ši nauja kūrybos linija?

Bėska: Hmm. Na, mes visada stengėmės skambėti „sunkiai“, didelį dėmesį skyrėm gitarinei grupės daliai, gitarų tonacijai, stipriam „distortionui“. Galbūt tik visai neseniai pavyko tai realiai realizuot ir scenoje bei įrašuose. Tobulėjame patys tiek technine baze, tiek kūryba (na, bent jau aš tikiuosi, kad taip yra). Koncertų organizatoriai savo ruožtu irgi pradėjo didelį dėmesį skirti įgarsinimui, garso operatorių parinkimui, o ne rūpinasi tik tuo, kad išvis kažkokią aparatūrą pastatyt, ir muzikantai turi bent tuo džiaugtis. Galbūt todėl pastaruoju metu ir paryškėjo tas mūsų „sunkumas“.

Antra vertus, ir mūsų kūryboje paryškėjo thrash metalo šaknys, nes bent jau man tai yra tobuliausia ritminė/energetinė metalo pakraipa (nors tai lemia ir tai, kad augom, taip sakant, ant thrasho, nors tuo metu, praeito šimtmečio paskutinio dešimtmečio pradžioje, viršų ėmė deathas ir užgimė doom metalo banga, kuri taipogi paliko pėdsakų). Na, o emocinė dalis, kaip jau minėjau, grįsta goth roku. Be abejo, ritminė sekcija taip pat tempiama prie kuo gyvesnio skambesio, programuodamas stengiuosi kuo artimiau simuliuoti gyvo būgnininko grojimą, taip pat pradėjau gana daug naudot dvigubos kojinės „bačkos“.

2005-ųjų viduryje ėmėm grot su gyva bosine gitara. Tai dar labiau pagyvino bei pasunkino skambesį. Kalbant apie taip vadinamą growl balsą, tai aš stengiuosi primaišyti kuo daugiau prieskonių į savo dainavimą, kad netaptume nuobodžiais ir nuspėjamais. Beatodairiškas standartų paisymas ir kūrybinė stagnacija man yra didžiausias peilis muzikoj. Nesakau, kad mes kažkaip labai novatoriškai ar progresyviai grojam ar mūsų komponavimas labai avangardiškas. Tačiau, galvodami apie naujo kūrinio struktūrą ir skambesį, stengiamės kažkiek kitaip pastatyt rifus, nei prieš tai sukurtuose gabaluose, nors per daug nenuslystant nuo bendro skambesio. Pats growlas man visada buvo labai svarbus pritarimui/akcentavimui, bet ne kaip pagrindinė vokalo linija. Neplanuoju tokia maniera dainuot viso kūrinio. Nors tokį pusiau švarų, pusiau riaumojantį vokalą naudoju ganėtinai dažnai.

Kiek atsimenu, esate minėję, jog norėtumėte būgnų mašiną grupėje pakeisti tikru būgnininku? Tačiau būgnų mašina jums suteikia savitą industrini skambesį. Kaip, tavo nuomone, skambėtų XESS su gyvais būgnais? Ar išliktų iki šiol nesunkiai atpažįstama grupės muzikos autentika? Ir apskritai, kaip kilo šis gyvo būgnininko poreikis?

Bėska: Taip, jau keleri metai puoselėjam toki norą. Bet kol kas nepavyksta surast optimalaus varianto (bent jau Kaune) – kad ir būgnininkas atitiktų mūsų reikalavimus, ir būtų pakankamai laisvas nuo kitų projektų. Tas industrinis skambesys tėra tik iliuzija. Tai daugiau industrial metalo elementai. Su grynąja industrial kultūra ir muzika neturim nieko bendro ir nenorėtume nieko klaidint. Jei ir yra kažkokia įtaka, tai tik dėl grupių, kaip MINISTRY ar RAMMSTEIN. O jie visi groja gyvais būgnais. Todėl nemanau, kad XESS skambesys kiek nors nukentėtų ar kardinaliai pasikeistų. Galbūt koncertuose tektų atsisakyt programuotų sintezatorių, jei nepavyktų sinchronizuoti gyvo grojimo su kompiuteriu. Bet kai kurias melodines partijas atliktume viena iš gitarų.

XESS: „Beatodairiškas standartų paisymas yra didžiausias peilis muzikoje”Sunku pasakyt, kaip tai atrodytų realiai. Kol kas realių kandidatų neturime. Pasinaudojęs proga, norėčiau pakviest būgnininkus kreiptis į mus! O būgnininko poreikis kilo natūraliai. Seniau ritmiką stengdavausi daryt kažkiek panašią į ankstyvųjų RAMMSTEIN grojimą, tik dar labiau susintetintą vos ne iki EBM „bumčiko“. Bet palaipsniui vis gyvinau, nes žemi kojiniai būgnai paskęsdavo sunkiose gitarose ir ritmas susiniveliuodavo, atsirasdavo žemų dažnių košė. Todėl būgnų skambesį traukiau prie „gyvumo“, ieškojau daugiau „taškinio“ kojinio būgno „semplo“. Pačios partijos tapo artimesnės rokui/metalui. Natūraliai kilo noras pabandyti pagroti tai gyvais būgnais. Taip pat mes dar LIŪNUOSNA laikais perėjom ir prie ritmo mašinos: vis labiau vertėm mūsų būgnininką Kingą grot „bumčikinį“ ritmą, kol tapo aišku, jog teks imtis plastmasės, kad išgaut būtent tai, ką užsibrėžėm.

Kokios grupės daro didžiausią įtaką XESS kūrybai? Ar tarp jų yra metalo komandų? Beje, kokias metalo grupes galėtumėt priskirti prie savo asmeninių favoritų?

Bėska: Nežinau, kas daro įtaką. Tiesiogiai nesistengiam vadovautis jokiais pavyzdžiais. Prieš 10 metų realiai didžiulę įtaką padarė RAMMSTEIN. Galbūt dar kurį laiką vadovavomės jų koncepcija jau būdami ir XESS. Metalas labiausiai daro įtaką mūsų gitarų skambesiui, rifams, bet pagrindinė linija remiasi melodija, kuri tik apdėliota metaline ekspresija.

Kol kas negrimztame į ekstremalesnius sluoksnius, kaip black ar death metalas. Paliekame tai tų žanrų ekspertams. Nors šiaip esame perklausę galybes šios muzikos. Pats asmeniškai ir dabar mėgstu pirmąją norvegiškojo black metalo bangą su BURZUM ir MAYHEM priešakyje, Shatras buvo giliai įklimpęs EMPEROR labirintuose, o prieš 13 metų, kai susipažinom, sėdėjo ant deatho. Jau nekalbant apie Aleną, kuris yra jaunesnis už mus, todėl su ekstremaliuoju metalu susipažino vėliau.

Visi esam gana plačių muzikinių pažiūrų, nors artimiausi žmonės mane keikia už pabrėžtinai didelius reikalavimus muzikai. Na, ok. :) Tikrai, mane pjauna MTV, radijo formatas, nors ir oficialioji muzika turi begales puikių atlikėjų, išgirstu daug įdomių sprendimų, dėmesį atkreipia vokaliniai duomenys. Bet melodijų banalumas ar kompozicinis lėkštumas dažnai nužudo bet kokį atskirų elementų žavesį. Asmeniniai favoritai gryname metale nuo paauglystės priklauso seniesiems thrasheriams – METALLICA, MEGADETH, SEPULTURA, KREATOR, SODOM, SLAYER, viskas maždaug iki 1992-ųjų. Vėliau nedaug kas sukūrė kažką išskirtinio, sugebančio sudrebinti mano širdį. Kažkaip per daug nesistengiu skirstyt muzikos į stilistikas. Būna, patinka arba nepatinka. Arba patinka kažkuri dalis albumo ar kompozicijos. Nėra to paaugliško fanatiškumo, kai buvau prisiekęs METALLICA fanas, nors visada domėjausi gana skirtinga muzika.

Iš vėlesnio metalo mane domino tie, kurie stengėsi sukurti kažką naujesnio, į savo muziką įpinti naujų garsų ar stilistikų. Labai myliu MY DYING BRIDE, nors kelis metus iš jų jau nebesitikėjau nieko naujo, bet paskutinis albumas privertė juos vėl imt gerbt. Prieš keletą metų dėmesį atkreipė KORN. Taip, taip, žinau, tai – popsas, bet užtat koks jų skambesys! Jie buvo vieni tų, kurie paskatino susidomėjimą žemesnių registrų gitaros skambesiu, nužeminom savo gitarų tonacijas nuo įprasto „drop D“ iki „drop C“ ir dabar planuojam dar labiau pažemėt.

Mėgstu CARCASS nuo „Heartwork“ laikų. Jie taip pat turi įtakos mano kuriamoms gitarų partijoms. Norvegai black industrininkai RED HARVEST žavi. Seni MORBID ANGEL, MORGOTH. Sunku ką nors išskirt. Didelę įtaką vis dar daro 10 metų senumo puikus thrash metalo ir gothic roko lydinys, senio McCoy projekto NEFILIM albumas „Zoon“. Visiems konservatyviems metalistams rekomenduoju paklausyt jo ir pasižiūrėt, ką su savo balsu išdarinėja goth roko legendos FIELDS OF THE NEPHILIM vokalistas. Beje, naujasis pastarųjų albumas tikrai neslepia savo metalinės įtakos.

Pakalbėkime apie televiziją. Esate sugroję LNK studijoje, dalyvavote LRT dainų dešimtuke. Tad galima sakyti, nevengiate masinės medijos, ir, kiek iš jūsų atsiliepimų galima suprasti, manote, jog šmėkščiojimas pop kultūroje naudingas undergroundo grupėms. Tačiau ar jums, kaip grupei, padėjo dalyvavimai televizijoje ar masiniuose renginiuose? Ar jaučiate fanų ir pasiūlymų koncertuoti antplūdį?

XESS: „Beatodairiškas standartų paisymas yra didžiausias peilis muzikoje”Shatras: Taip, be abejo, pasirodymas TV eteryje yra naudingas pačiai grupei tiek naujos patirties atžvilgiu, tiek publikos atžvilgiu. Reikia pripažinti, jog televizija šiais laikais yra labai įtakingas dalykas, tad galbūt tokie pasirodymai pritraukia naujų veidų į lietuviško undergroundo šeimą, kas, manau, yra svarbu visiems – tiek grupėms, tiek koncertų organizatoriams, tiek leidybinėms firmoms… Ir nors galbūt ne visada tas tiesioginis eteris pavyksta kokybiškai, bet, jei sėdėsime tik savo kiaute, galime visiškai surūgti savose sultyse.

Bėska: Kažkokio pasiūlymų antplūdžio koncertuoti ar ženklaus fanų pagausėjimo tikėtis būtų naivu. Bet grojam jau nebe pirmus metus, tad tiek kilimas, tiek kritimas mums pažįstamas. Ne dėl šlovės ar pinigų grojam. Esant nesėkmingam metui, tikrai realiai nesvarstom, kad gal mest velniop jau tą grojimą. Kūrybiniai nuodai kraujyje dar kunkuliuoja ir ilgai kirmyt vienoje vietoje neleidžia. Beje, po pasirodymo LTV, vienas labiausiai žinomų mūsų gabalų tapo „Įkąsk man!“ (nors mums jis jau seniai vėžį varo), nors prieš tai jis tebuvo eilinis „šmotas“. Specialiai festivaliui „Ferrum Rust“ parengėme griežtesnę šio gabalo versiją.

XESS per savo karjerą yra nemažai koncertavę. Gal galite išskirti jūsų pasirodymą, kurį laikote sėkmingiausiu grupės veikoje? O patį tragiškiausią? Apskritai, gal yra tekę patirti pikantiškų ar keistų nuotykių koncertų metu?

Shatras: Na, nuotykių per tuos metus kažkiek būta. Negalėčiau įvardinti sėkmingiausio pasirodymo, nes tokio ypatingai ryškaus nebuvo. Žinoma, buvo gerų renginių su tikrai geru garsu bei gera publika ir tai, manau, yra geriausi dalykai, kokie gali būti per gyvą pasirodymą!

Jei kalbėsim apie blogesnius prisiminimus, tai, žinoma, ilgam įsimins koncertas Kaune, kuriame užlipus ant scenos susimušėme su garsistu bei apsauginiais, vieną kelionę namo, kurios metu per plauką vos nepavirtome sunkvežimio ir benzovežio mėsmalės turiniu, bei dar keletas pasirodymų, kuriuose dėl vienokių ar kitokių priežasčių buvo tragiškas garsas. Dar buvo vienas labai prastai organizuotas renginys Rygoje, kuriame keikėmės kiekviename žingsnyje… :)

Minėjote, kad tikitės sulaukti pasiūlymų iš užsienio leidybos bendrovių, kurios ryžtųsi perleisti XESS albumą „Psychoholic Bastard Crew“. Tad ar yra kokie nors konkretūs kontaktai, ar tai kol kas tik naivios svajonės?

Shatras: Na, galiu pasakyt, jog tikrai neplaukiojam kažkur padebesiuose. Tad naivias svajones paliekam kam nors kitam. Kaip ir daugelis grupių, norėtume kuo platesniam klausytojų ratui pristatyti savo muziką, todėl laikome visiškai normaliu dalyku promo akcijas žurnalams, webzinams, radijo stotims. Ne išimtis ir leidybos firmos. Išsiuntinėjome nemažą kiekį promo diskų į įvairias firmas su pasiūlymais dėl leidybos ir t.t. Kol kas jokio konkretaus pasiūlymo nesam sulaukę (išskyrus gautus įprastinius atsakymus, kaip „geras darbas, bet šiuo metu mes neieškom naujų atlikėjų“). Bet dėl to per daug nesisielojam. Mes puikiai suprantame, jog visame pasaulyje yra milijonai grupių ir atlikėjų, kurie taip pat ieško to paties, kaip ir mes. Tad būti pastebėtam, neturint įtakingo užnugario ir pažinčių, šansai nėra dideli (esu įsitikinęs, jog tai egzistuoja tiek pas mus, tiek ir visur kitur). Gali būti originalus, skambėti kokybiškai, bet tai, oj, kaip ne daug lemia. Be to, mes esame Europos pakraštyje, kas irgi yra labai svarbus neigiamas aspektas. Todėl ne veltui išleidom „self releasą“, skirtą Lietuvos rinkai, nes žinojom, jog, jei ir atsiras, kas panorės bendradarbiauti su mumis, tai atsitiks tikrai ne akimirksniu.

O kaip albumas parduodamas Lietuvoje?

Shatras: Iki šio meto į prekyvietes išsiųsta apie 400 vienetų mūsų digipacko. Ir dauguma jų jau yra parduoti. Nors tuo viskas dar nebaigta, bet, manau, jog kažko daugiau nėra ko ir tikėtis. Toks skaičius yra optimalus mums šiandien Lietuvos rinkoje ir esam tuo patenkinti!

Kaip žinia, grupę po festivalio „Ferrum Rust“ paliks gitaristas Giedrius „Jumbas“ ir jo vietą užims bosistas Alenas. Jau esate paskelbę naujo bosisto paieškas, tad gal jau galite papasakoti, kaip sekasi?

XESS: „Beatodairiškas standartų paisymas yra didžiausias peilis muzikoje”Bėska: Kol kas sekasi nekaip. Bet mes neskubam. Norim susirast žmogų, kuris būtų pasiaukojęs dėl mūsų muzikos, kaip ir mes patys, bei būtų „tikras“ bosistas. Juk pelno beveik jokio. Apsimokam už studiją. Pastaruoju metu sugebėjom susiremontuoti repeticijų aparatūrą, pradedam tvarkytis studiją, atidavinėjam skolas už praeito albumo įrašą. Kažkada nutarę priimt bosu grot tuometinį Angies vokalistą Aleną „Blakullą“, radom lojalų muzikantą ir draugą. Bet Alenas yra gitaristas, o mes jį privertėm grot bosu ir dar dešiniarankiu, o jis pats – kairiarankis, todėl turėjo grot apversta gitara. Pabandykit pagrot kas nors apversta gitara… :)

Manau, kad pagrindinis grupę vienijantis dalykas yra būtent labai artimas draugiškas ryšys. Nes čia pinigų nėra ir tiesiog puikų muzikantą išlaikyt labai sunku. Grojimo ir gyvenimo sąlygos taip pat kartais yra atšiaurios. Žmogus turi gyvent ir nelieka energijos kitkam. Todėl aš puikiai suprantu Jumbo apsisprendimą ir labai tai gerbiu. Juolab, kad mes išsiskiriam būdami labai geruose santykiuose ir vienas kitą gerbdami. Manau, kad ir ateityje galimas bendradarbiavimas nedideliuose projektuose.

Jau metus koncertuose pasirodote su dviem šokėjomis. Kaip kilo idėja įtraukti į gyvus pasirodymus šį šou elementą? Koks jo tikslas? :) Ir ar merginos pasirodys ir festivalyje „Ferrumo Rust“? :)

Shatras: Idėja kilo savaime, mąstant, kaip paįvairinti reginį ant scenos. Kaip jau minėjo Bėska, nelipam į sceną su šortais ir marškinėliais, tad, pagal galimybes, stengiamės pamaloninti žiūrovų akį kažkokiu nedideliu šou elementu. Tai nėra naujiena roko scenoje, bet, manau, merginos žymiai prideda savo žavesio prie viso vaizdelio. „Ferrum Ruste“ galėsite dar kartą tai įvertinti!

Pabaigai – palinkėjimai metalo fanatikams :).

Shatras: Neperkąsti vieni kitiems gerklių! :)

Bėska: Daugiau optimizmo, tikėjimo vieni kitais, geros muzikos ir skanaus alaus! See ya!

Ačiū už interviu.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
sol_Invictus
2006.10.04 17:06

.

Kostra
2006.09.28 17:54

“kelintoj klasej sis klaviaturos kaubojus?:) ”

cia sunkus ir nepagydomas atvejis

Seadevil
2006.09.21 08:31

Headless, ale tavo nick’as tobulai atitinka tavo esybę;)))))))) Ir pataikyk tu man taip! “Začiotas” už savikritiką;)))))

Damian (psvl). standartai nėra tas pats kaip išradimai šiaip jau.

http://lt.wikipedia.org

“Išradimas – naujas, jeigu jis nežinomas (technikos bei kitokiu) lygiu dalykas.”

“Standartas (angl. standard – norma, pavyzdys) bendrąja prasme: norma, pavyzdys; sutartas, nustatytas matas, pagrindas: 1. standartizacijos dokumentas, nustatantis normas, taisykles ir reikalavimus produkcijai, metodams, sąvokoms, simboliams arba kt. objektams; 2. tipinis gaminys, atitinkantis tam tikras kokybės, chem. sudėties, fiz. savybių, mato, masės ir kt. sąlygas.
Standartas taip pat gali būti suprantamas kaip sutarimu parengtas (jeigu valstybinis – pripažintos standartizacijos institucijos priimtas) dokumentas, kuris nustato bendram ir daugkartiniam naudojimui tinkančias taisykles, bendruosius principus ar charakteristikas ir yra skirtas įvesti optimalią tvarką tam tikroje srityje.”
Taip kad nebūtina atrasti ką nors nauja, kad nepaisyti standartų.

Giedrius
2006.09.21 00:45

kelintoj klasej sis klaviaturos kaubojus?:)

Unguriukas
2006.09.20 21:31

Headless :)
Ale ir nesioja vis delto tave zemele dar.

Headless
2006.09.20 20:58

;-)))))

odium
2006.09.20 20:24

:)))

Headless
2006.09.20 19:23

apart dar didesnio absurdo nei buvo tikrai nieko neisrado….

o pasakymas jog jai nepatinka gotika tai esi nesubrendes yra tiesiog pasiputeliska ir llll.juokinga…

linkiu jums padaryt mum visiem paslauga ir greitu laiku isiskirstyt…

P.S. sis reportazas tikrai nevykes bandymas reklamuot sy apgailetina gotu burely.ir pakelti y aukstumas tarp “ala tru” metalitu..

Beska
2006.09.19 15:09

O kas sakė, kad XESS yra kažkokie išradėjai?

Damian (psvl)
2006.09.19 14:20

“Beatodairiškas standartų paisymas yra didžiausias peilis muzikoje”

o ką naujo išrado Xess?

valentas
2006.09.08 19:31

Tai nėra naujiena roko scenoje, bet, manau, merginos žymiai prideda savo žavesio prie viso vaizdelio. „Ferrum Ruste“ galėsite dar kartą tai įvertinti!

butent taip ir padarysiu, ivertinsiu:)

brotheris
2006.09.08 16:54

Nuvilianti intervo pradžia, ale į galą pasitaiso, liuks! Pagarba žmonėms su savo požiūriu :)
Labai nepatinka XESS muzika. Joje yra kažkas, dėl ko norisi išjungt/pabėgt iš salės. Gothic-šmothic su tuom neturi nieko bendro

TheGraveDigger
2006.09.08 12:12

Mane tai veza XESS’ai, ir tikrai nekelia man neigiamu emociju sasajos su gotika. Geras interviu :) Siaip pamalonino akis zodis RAMMSTEIN, visgi megstamiausia grupe :)

Seadevil
2006.09.07 15:00

“Daugelis neigiamų nuomonių apie jūsų muziką, kaip turbūt patys suprantate, kyla dėl gothic priemaišų XESS kūryboje”- liūdna, kad tiek potencialių Obių aplinkui…

Seadevil
2006.09.07 09:34

tau medalis už tai:)

Mooonte
2006.09.06 20:49

Na prie nevykusiu koncertu manau butu ir koncertelis Utenoje kuomet ziurovu buvo nedaugiau 10..ash buvau tarp tu 10-ties…:)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus