Reportažai

“Woodstock’as 2005” - bierkhult über alles!

2005.08.16 00:00, Liuzeris

Foto: Aušra

Taip pat skaitykite: Nacionaliniai Groodstoko ypatumai

Dovanotam arkliui į dantis nežiūrima, sako liaudies išmintis, bet, kai kartais visgi išdrįsti pažvelgti į juos, supranti, jog nemokamas sūris būna tik pelėkautuose. Bet ir tai už du butelius alaus arba į snukį… Ką tu čia nusišneki, klausiate? Aiškinu…

“Woodstock’as 2005” - bierkhult über alles!Tą šeštadienį mūsų solidi keturių kaunietiškų asmenų kompanija išsiruošėme į kultinių alaus gėrikų (bei šiek tiek muzikantų) ir jų draugų per brūkšnelį prisiplakėlių sąskrydį “Woodstock’as 2005”, vykusį ne ten, Amerikoje, o čia prie Merkio. Dabar tiksliai nepasakysiu, prie kurių – kultinių ar prisiplakėlių – priklausėme mes, bet, jei rimtai norite sužinoti, rašykite laiškus organizatoriams. Tik ne anksčiau ateinančio savaitgalio, leiskit žmonėms išsiblaivyti.

Kas nežinojo apie šio kolosalaus renginio vyksmą, yra patys kalti, na, o mes savo ruožtu per miškus ir balas subtiliai ir skoningai pažymėtu keliuku atvykome į veiksmo vietą apie keturias. Kadangi atvažiavau į mišką tikrai ne muzikos klausytis, tad pirmą valandą dienos turėjęs prasidėti koncertas prasidėjo aštuntą. Liudininkai bylojo, jog tai įvyko dėl smarkaus atnašavimo alaus mišiose penktadienį, bet aš jais netikėjau, kol nepamačiau vieno iš organizatorių. Šis gi dovanotu baltu arkliu siautėjo po festivalio teritoriją ir savo senolio pagalba vaikė visus, kurie nenorėjo sutikti su teiginiu “Bierkhult ist über alles!”. Jei neturi dviejų butelių alaus, tai eik tu ant trijų raidžių, ir raidės tos tikrai ne SBS.

O šiaip, neprašykit, tikrai nepasakosiu apie siūlymus išsitraukti šaunamąjį ginklą ar šiaip duoti į snukį, bei apie kitas muštynes, kurios neatitiktų “Woodstock’o” propaguojamos dvasios (reportažas juk pacifistinis). Galiu tik išduoti, jog “Woodstock’e” be rašytų yra ir nerašytų taisyklių, o, be to, metalistai niekada nesupras, kaip pankas gali vaikščioti nuogas. Aš tai suprantu, užtat ir nusuku akis…

“Woodstock’as 2005” - bierkhult über alles!Laukdamas minėtų aštuonių, aš sugebėjau atlikti neįtikėtinus triukus su pripučiama vaikiška valtele patvinusiame Merkyje, iki kurio net nesugebėjau priplaukti, tad pasitenkinau pusantro metro po vandeniu esančiomis ganyklomis. Vėliau, kupinas vandeningų įspūdžių puoliau prie metalo mokytojo Ambraziejaus išvirtų žirnių ir likau sužavėtas šio kulinariniais sugebėjimais, tad pasiūliau kitą kartą, kurio greičiausiai nebus, žengti žingsnį pirmyn ir padaryti kultinę Amb&liuz lazaniją.

O VĖLINĖS atėjo nelauktai. Geriausios lietuviško roko tradicijos, kurios pasauliniame (arba bent europiniame) kontekste nieko nereiškia. Mergina su stipriu balsu, kuris, deja, tik stiprus ir tėra. Kompozicijos tikrai negirdėtos, bet puikiai žinomos. Lietuva.

Amerika. GENIUS FOOL groja kaip kažkuri grupė per “New Jersey Rock” radijo stotį. Ten tokia muzika yra ypač populiari, čia jos klauso tik privačiame festivalyje. Lengvas rokas, bet prie gabalų padirbėta, tik gal truputį nusigirdėta.

GROL? Šįvakar jų tikrai nebus, nors ant scenos sulipę visi ir dar Sakalėlis. Pusės minutės gabalams reikia rimtai pasiruošti, tad didžiąją laiko dalį tai ir yra daroma. Galiausiai po kelių pusiau sėkmingų bandymų ir DEATH koverio su italu iš LUCTUS už būgnų grupė lipa nuo scenos. Jų dar laukia šviesus alus ir rytojus.

“Woodstock’as 2005” - bierkhult über alles!Pradeda lyti ir prie scenos jau tik dvi ištikimos metalo gerbėjų eilės, o tuo tarpu ant scenos – THUNDERTALE. Šiaip, jei atvirai, aš neklausau heavy metalo, bet šie vaikinai man iš principo patinka. Ir tikrai ne dėl to, kad jie iš Kauno, o dėl to, kad iš mano gimto miesto. Be to, ant scenos stovi profesionalai ir užtat gerai žiūrisi. Jau po antro gabalo pradedu reikalauti “Mes dar turim jėgų”, nes žinau, jog tai bus sekantis heavio hitas po to, kai į pensiją išeis KATEDROS “Mes – jėga!”.

Ir štai ant scenos DARK RAVAGE (tarp kitko, paskutinis žodis tariasi “ravaž”, mes taip nusprendėme). Grupė dar jauna, tad jų nesmerkiu, groja jie pakankamai tvarkingai. Visgi ilgiuosi NAHASH. Ir ką gi čia padarius, kad dauguma lietuviškų black’o grupių skambėtų įdomiai? Aš tai dar palauksiu…

Italo-lietuviai (o tiksliau, lietuvio italai) LUCTUS turėjo pasirodyti aštuntą vakaro, bet pasirodo po dviejų nakties. Akis aš jau remiu degtukais, nors ausys vis dar stačios. Vaikinai tuo tarpu pasigarsina aparatūrą pusantro karto ir energingai virpina metalistais bei pankais nuklotą žemę. Gaila, kad į “Woodstock’ą” neatvažiavo grupės lyderio Simono sesutė Barbara, kuri būtų prižadinusį ne vieną jautrios sielos pilietį su savo vokaliniu intarpu gabale “Children that never more wake up”.

Po šio pasirodymo dar sekė BURYING PLACE keturių kompozicijų setas, tačiau aš egoistiškai nusprendžiu išgirsti juos su naujuoju vokalistu Remu iš DISSIMULATION kitą kartą.

“Woodstock’as 2005” - bierkhult über alles!Sekmadienį iš ryto padarau žvalgybinį turą po apylinkes ir įvertinu virtuozinį lietuvių sugebėjimą šiukšlinti, įdomų pankų žaidimą “Morkelės” (nemaišyti su “Strazdanėlėmis”, šitų nemačiau, jei ką) bei iš akies luptą Jėzų Kristų su kryžium ant pečių. Visgi alus “Habilitas” iš Apuoko įtikina mane atsisėsti ant kelmelio ir pasiklausyti projekto TRIUMPH OF HARD. Sigitas Vėlyvis balandžio po ranka, deja, neturėjo, bet užtat skambėjo beveik kaip Ozzy Osbourne’as, nors balsą aukštinimo tikslais dar derėtų nuvežti pas kalvį, o dvasios jam ne prošal įpūsti su gera žolės ir viskio doze. Visgi tokie hitai kaip “Paranoid” ar “Black Sabbath” suminkštino mano širdį, ko nepadarė METALLICA “For Whom the Bell Tolls” atlikimas.

Buvau užsiminęs apie balandžius, bet iš tiesų valgė žaltį. Sunku man suvokti vaikino, sužiaumojusio tą gyvatuką, gurmaniškus polinkius, tiksliau išgėrimo laipsnį, tačiau publikos susižavėjimas šiuo procesu – suvimdė. Balandžiai tai pripratę, bet prie ko žaltys..? Mano, kaip šliužų mylėtojo pasipiktinimą išsklaido tik keturis kartus iš eilės paleistas hitas “In The Heat Of The Night”, kurį į kompaktinį diską įrašė pats death metalo korifėjus Ambraziejus. Antra pagarba šiam didžiam žmogui (pirmoji už žirnius). Kaip ir Skabardui, už realiausią “Woodstock’o” atmosferos suvokimą ir jos perteikimą…

“Woodstock’as 2005” - bierkhult über alles!Vėl GROL? Vakar nepavyko, šiandien bus geriau, matyt pamanė jie. Buvo nelabai. Pizius popiet turėjo išskristi į Londoną, tad spėjo sudainuoti “Analinį Paršiuką” tik penkiasdešimt kartų. Gerai, kad jį pakeitė kitas (naujas?) vokalistas, kuris kompensavo šį trūkumą ir pridėjo likusius penkiasdešimt. Apskritai, tikiuosi vyrai po šio festivalio apsitars repeticijose, ir iš linksmos, bet perspektyvios grupės, neliks tik juokinga.

Vėliau scena buvo perleista pankams, kurių pavadinimų aš nesakysiu, nes nežinau. Žinau tik, jog pirmos grupės instrumentalistas nuolatos manęs prašė cigarečių, nes “jaudinosi prieš pasirodymą”. Neblogas triukas, bet mama nepažįstamiems man liepė nieko neduoti. Antri pasirodė ant scenos nuogais pimpalais, ir aš supratau, jog laikas namo.

Pabaigai norėčiau perduoti linkėjimus savo mamai…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
hypocrisy
2007.03.23 01:57

gal kas supratot ka tas lolas s2 cia nusipezejo?
net nezino ka reiskia dysphoria :)
genine disforija jam :) lol

bmaggot
2005.08.29 13:43

labai idomus straipsnis
primena kazkokia knyga ‘a la’ dienorasti

s2
2005.08.20 09:07

jaučiu pimpaluotieji buvo Disforija. čia įvertinant pavadinimą, nes:

Karma – social,
Kancia – gorė,
o Dysphoria – porno (nes dažniausia – geninė disforija).

o dėl pimpalų tai turbūt daugumai ta pati situacija, kaip ir man su dainų tekstais, kuriuos priimu beveik-beveik už gryną pinigą, nors sąmonė ir suvokia, kad tai tik teatras/šūkis.

na, man su pimpalais problemų jaučiu nekiltų. ale nepakaštavojęs geninės disforijos to nesuprasi. tikiu.

BlindGuardian
2005.08.19 13:21

Jo renginukas tai pizia buvo….Girdejau is muzikantu kai jie prasikeite apie si tipo festivali…..Jau dabar zinau is kur balti arkliai ir kiti dalikai….Manau kitais metai nedaug grupiu nores ten vaziuot…

Liuzeris
2005.08.19 09:35

Mokytojau: deja, taip, turiu spragu anoj srity ;)

Ambraziejus
2005.08.19 01:27

Liuzeriui: “In The Heat Of The Night ” – Sandros (jei dar pamenate tokia dainininke) senas hitas, o skambejo jis To Die For atlikime, jeigu ka :)
Matosi, kad ne popsistas :)))

perkunija
2005.08.18 18:02

Bet už tai verkšlenančios poniutės būtų pikti kaip velniai ;)))

Angel Of Hearth And Home
2005.08.18 16:50

Galit dar rudeniop spalio mėnesį kokį Oktoberfest su grojančiom grupėm kur nors viduj HM elitui/grietinėlei surengti. Manau elitas su Skabardu priešakyj nesupyktų :)

2005.08.18 16:32

Komentuojant ir papildant:

1) Grizom vakar vakare.. khultishkiausiais veikejais pripazinti: Skabardas su Valdeliu, Rimtautas su regurGita, nu ir as gal dar:D
Woodstockas gal ir ne visomis prasmemis pavyko, bet beerkhultas ivykdytas.. istvota 1500 olaus bonkiu… 550 fekalu olaus ir dar gausybes bambaliu bei koncentruotu olaus pakaitalu..
Tai gerai ar blogai buvo.. manau vieniems zhymiai gerai, o kitiems tikrai nelabai..nes del skirtingu olaus itvojo stadiju tas pats dalykas negali buti interpretuotas taip pat:)
2) Triumph of Hard grojo ne Black Sabbath “Sabbath Bloody Sabbath”… bet “Black Sabbath” gabala.. cia manau su situo sumaisyta.
3) Grupe GROL tikrai pasirode stovyje santykiu 99,7% olaus ir 19% muzikos.
“In The Heat Of The Night” per visa festa tikrai isgrojo 997 kartus ir del to khultine grupe darys sita koveri.
4) Bus Woodstock afterparty.. kazkadaise, su visom video ir photo perziurom per projektoriu. Kur ir kada dar nera galutinai jasna..
5) O siaip tai ka.. sitoks festas nebus kartojamas.. jis nepakartojamas ir nekartotinas.. daugeliu prasmiu;>

mangis

ALKO_Vycka
2005.08.17 22:35

“pasipiktinimą išsklaido tik keturis kartus iš eilės paleistas, berods, Pat Benatar hitas “In The Heat Of The Night”,”

Tik keturis? Man tai pasirodė, kad bemaž 10..;))). Po tiek pragrojimų jau beveik mintinai ta šmotą buvau beišmokstanti..;)

O šiaip buvo smagu, bet nepabuvęs – nesuprasi. Nu, ir aišku, skonio reikalas, kaip sakant..

Moooma
2005.08.17 18:47

woodstock’as buvo super, ner ko gincatis. tik kad pankai ir metalai vienoi vietoj – katastrofa. nieko blogo nei pries vienus nei pries kitus neturiu.

Liuzeris
2005.08.17 17:06

As nematau, kur esu issireiskes, kad man nepatiko… Arba kad patiko :)

Angel Of Hearth And Home
2005.08.17 16:56

Gerai ten buvo. Man atrodo, ir Liuzeriui patiko, tik jis nenori prisipažint.

odium
2005.08.17 14:20

netrieskit malkom – kas norėjo, tam buvo labai gerai:)

CyberSpawn
2005.08.17 14:09

Hm..na as supratau, kad nieko gero nebuvo, nors nelabai ca suprasi :D Geriausiai kaip pats sudalyvauji ir viska savo akim pamatai.

Liuzeris
2005.08.17 10:31

Zinok, as irgi nesupratau… ;)

Smelys
2005.08.16 22:43

Mm…Nesuprantu tai ten zjbs buvo ar nivelnio. Siaip ar taip idomus aprasas.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus