Straipsniai

WARBRINGER: „Geriausia muzika yra metalas, bet blogiausia muzika irgi yra metalas“

2012.09.17 00:00, Gedas (Seniukas)

Foto: Crazytes

Bent jau man asmeniškai šiemetinio festivalio „Velnio akmuo“ pačia –iausia grupe tapo WARBRINGER. Jauni amžiumi, šie amerikiečiai šį savo bruožą paverčia tikra bomba ir tiesiog sprogdina viską aplink! Vien jau ką reiškia jų pasirodymo metu įvykęs tikrų tikriausias „wall of death“… Bet dar prieš lipant WARBRINGER į sceną radijo stoties „Start FM“ metalinės laidos „Audronaša“ vedėjas Gedas pakalbino WARBRINGER vokalistą Johną Kevillą.

WARBRINGER: „Geriausia muzika yra metalas, bet blogiausia muzika irgi yra metalas“Pradžiai papasakok mūsų klausytojams, kas per pasikeitimai įvyko WARBRINGER stovykloje. Kiek žinau, pasikeitė sudėtis…

Reikia pripažinti, kad praleidžiame turuose per daug laiko ir pasidarė sunku išlaikyti pastovią sudėtį, todėl ji keičiasi dažniau, nei norėtume. Svarbiausia, kad pagrindiniai dainų autoriai yra Johnas Lauxas ir aš, o mes tikrai niekur nesirengiame pabėgti. Pasikvietėme du žmones iš Pitsburgo thrash metalo grupės MANTIC RITUAL, kurie yra mūsų draugai. Jie tikrai puikiai atlieka savo darbą ir mes tikrai skambame taip pat puikiai, kaip ir anksčiau. Šiuo metu mūsų sudėtis yra tikrai stipri.

Kiek laiko turėjote pasiruošti su šiais muzikantais artėjantiems koncertams Europoje?

Apie tris savaites. Iš tiesų tai mes kartu parepetavome gal tik kokius keturis kartus :). Dar prieš visiems susirenkant visi muzikantai jau gerai mokėjo visas dainas, todėl susirinkus viską žinojome iš anksto.

Pastarasis WARBRINGER albumas „Worlds Torn Asunder“ demonstruoja, galima sakyti, subrendusią šiuolaikinio thrash metalo muziką. Kokie buvo pagrindiniai dalykai, lydėję jus per visą įrašinėjimo procesą, dėl kurių sukūrėte savo brandžiausią muziką ir dainų tekstus?

Na, mes kiekvieną kartą stengiamės šiek tiek patobulėti. Dirbant prie „Worlds Torn Asunder“ daugiausiai dėmesio skyrėme pačioms dainoms, kad kiekvienas jose skambantis rifas būtų įsimenantis ir viskas labai derėtų tarpusavyje. Palyginti su ganėtinai chaotiškai skambėjusiu antruoju albumu „Waking into Nightmares“, šio skambesys yra gerokai labiau nušlifuotas. Dainų tekstuose siekiau kiek daugiau įvairovės, norėjau jais aprėpti kiek įmanoma daugiau dalykų ir tai taip pat šį diską daro labai įvairų. Mes visuomet vengiame kurti antrą tokį patį albumą, bet tuo pat metu labiausiai stengiamės išlaikyti tuos dalykus, dėl kurių žmonėms patinka WARBRINGER. Šito pamiršti niekada negalima.

WARBRINGER: „Geriausia muzika yra metalas, bet blogiausia muzika irgi yra metalas“Taigi „Worlds Torn Asunder“ galima rasti dainų, kurios skamba labai atpažįstamai, bet yra ir keletas labai keistų gabalų. Visa tai mums padeda balansuoti tarp progreso ir išlikimo tuo, kuo esame.

Įdomu tai, kad „Worlds Torn Asunder“ riboto tiražo leidimui pasirinkote pergroti BATHORY ir UNLEASHED dainas, o juk šios grupės patenka į atitinkamai black metalo ir death metalo rėmus, bet jokiu būdu ne į thrasho. Kodėl pasirinkote būtent tas dvi dainas?

Tarp kitko, UNLEASHED dainą mes įrašėme prieš daug metų ir galima tai girdėti, nes ji skamba visiškai kitaip nei kitos albume esančios dainos. Šitas gabalas buvo įrašytas vienam rinkiniui, bet galiausiai jis atsidūrė kaip papildoma daina, kad kuo daugiau žmonių galėtų ją išgirsti. Ją įrašėme „Century Media“ leistam rinkiniui, kuriame vienos šiai kompanijai priklausančios grupės sugrojo kitų tos pačios firmos grupių gabalus. Pasirinkome UNLEASHED, nes tai – švediškas death metalas, o „Execute Them All“ – todėl kad, nors ji yra death metalo daina, bet ji skamba kaip vidutinio tempo thrash šmotas. Nesirinkome thrash metalo dainos, nes mes jau turime thrash metalo albumą, o perklausius pilną thrasho albumą ir dar išgirsti thrash metalo koverį (jei būtume pasirinkę, pvz., kokius SLAYER ar panašiai) būtų tikrai ne pats įdomiausias dalykas ir būtų tiesiog per daug akivaizdu.

BATHORY yra mano labai mėgstama grupė, ypač jų vikingiškas laikotarpis. Iš pradžių buvome įrašę kitą „Sacrifice“ versiją, negu kad girdite albume. Anuomet tiesiog susirinkome savo repeticijų patalpose ir, grodami šią dainą, pasibandėme įrašinėjimo aplinką. Pasirinkome „Sacrifice“, nes ji yra tiesmukiška, iš kelių rifų susidedanti daina. Taigi tada sugrojome pagreitintą „Sacrifice“ versiją, norėdami tiesiog pasitikrinti savo gebėjimą įsirašyti, bet tos dainos taip ir neužbaigėme, nors visada galvojome, kad smagu būtų ją įsirašyti pilnai. Vieną kartą taip ir padarėme, nes visi jau ją žinojome. Beje, „Worlds Torn Asunder“ sesijos metu įrašėme dar trečią koverį, kurį dažnai grojame koncertuose – MOTӦRHEAD „We Are The Road Crew“. Jis nėra įtrauktas nė į vieną albumo formatą, bet jį galima rasti septyncoliame single „Living Weapon“. Galbūt kada nors ateityje jį įtrauksime į kokį albumą, nes kai koncertuose mūsų prašo pakartoti, mes grojame būtent šitą dainą ir žmonės eina per ją iš proto. Galbūt ir „Velnio akmenyje“ mums ją teks sugroti :) (teko, – aut. past.).

Nebijote kurti instrumentalų. Ir, jei neklystu, esate įgrūde instrumentalų į kiekvieną savo albumą… Ar nebuvo kokio spaudimo iš jūsų įrašų kompanijos? Juk instrumentalas nėra jau tokia plačioms masėms priimtina kūrinio forma.

WARBRINGER: „Geriausia muzika yra metalas, bet blogiausia muzika irgi yra metalas“Nesame nieko sukūrę ir apskritai nesame nieko padarę įrašų kompanijos liepti. Pirmame albume paslėptas gabalas įkištas smagumo dėlei, kad būtų galima pasiklausyti šiek tiek melodingesnės muzikos. Gi instrumentalai paskutiniuose dviejuose albumuose – „Nightmare Anatomy“ ir „Behind the Veils of Night“ – yra sugroti kiek kitoniškai ir skamba keistai ir atmosferiškai, ko neįmanoma išgauti iš thrash metalo gabalų. Paprastai taip ir yra: grupė groja, o aš dainuoju ir taip išeina thrash metalo dainos. O kai išimame mane, atsiranda erdvės padaryti kažką kitokio, kas pakeistų visą albumą. „Worlds Torn Asunder“ esantis instrumentalas „Behind the Veils of Night“ tarsi sukuria keistą ir baugoką nuotaiką prieš paskutiniąją dainą.

Smagu kurti instrumentalus, nes nuolat girdint greitas dainas staiga atsiranda pauzė, kurios metu išnyra kažką visiškai kitokio. O kai paskui vėl pasipila greita muzika, kuri dėl tos pauzės atrodo dar greitesnė!

WARBRINGER dainų tekstai man patinka tuo, kad juose nuolatos keliami klausimai apie žmonijos ateitį. Bet, vyrai, negi jums tikrai taip rūpi šie dalykai? Juk jūs dar tik įpusėjote savo trečią dešimtmetį!

Mes visada norėjome būti rimta thrash metalo grupe dėl keleto priežasčių. Man thrash metalas niekada nebuvo vien tik alkoholis ir šėlionės. Taip, man patinka gerti alų ir pasiautėti skambant thrash metalui. Vis tik ši muzika man labiausiai patinka tuo, kad ji skamba piktai ir destruktyviai, o tam tinka temos apie beviltiškus dalykus. Štai kodėl aš rašau apie tokius dalykus, kurie man rūpi ir kurie pritinka tokiai muzikai.

Pažvelgęs į žmonijos istoriją, supranti, kad yra daug dalykų, dėl kurių verta susirūpinti, kurlink eina žmonija ir visuomenė. O juk aš ir tu esame tokie maži dideliame pasaulyje, kuriame yra 7 milijardai žmonių, ir nieko negalime pakeisti. Taip, galima save apgaudinėti, kad gali kažką padaryti, nors iš tiesų tikrai negali. Net jei ir atveri žmonių akis, vis tiek nieko nepakeisi, turtingieji vis tiek toliau viską valdys ir vietoje to, kad gyventų pasaulyje, jie jį panaudos savo gobšumui patenkinti. Štai kodėl aš manau, kad visuomenė tvarkosi pasaulyje neteisingai. Šis klausimas mane lydi visur, kur tik nukeliaučiau – visur ta pati problema. Pagrindinė bėda ta, kad tie žmonės, kurie kuria įstatymus, turi valdžią ir galią ir dėl to turėtų jaustis esantys atsakingi už mus, jiems visiškai nerūpi nei tu, nei aš. O aš noriu bent jau išsirėkti: „Kodėl???!!!“, kad visas pyktis išsilietų lauk kaip rifų kupina audra.

Manau, kad ši tema yra aktuali kiekvienam. Juk visi žinome, kad pasaulyje yra pakankamai maisto ir pinigų visiems, bet problema yra ta, kad visą maistą ir visus pinigus laiko keli žmonės, kuriems nusišvilpt į aplinkinius.

Taigi daug mano dainų yra apie tai. Yra ir dainų istorine tematika, bet viskas vis tiek susiveda į klausimą: „Kas mums darosi? Kodėl mūsų padermė taip elgiasi ir dergia ant pasaulio?“

Džiaugiuosi, kad nepasakei: „O, jūsų dainos yra apie karą“. Taip, pirmame albume yra dainų apie tai, bet pirmasis albumas buvo sumanytas kaip didelis sprogimas, ir tiek. Tas diskas turėjo būti kaip didžiulė bomba. Kituose albumuose mes surimtėjome. Kaip jau ir minėjau, negalime kartotis, o antro ir trečio albumų dainų temos yra susijusios ir tarsi pratęsia vienos kitas. Paskesniuose albumuose stengiuosi kurti dar įdomesnius dainų tekstus nei prieš tai buvę.

Tai tu suki galvą apie būsimus dainų tekstus? Ar žymiesi idėjas kokiame nors popieriaus lape?

Ne, aš to nedarau ir pasakysiu, kodėl. Jei man kažkas šauna į galvą ir aš vėliau to neprisimenu, kyla klausimas: ar tikrai tai buvo taip gerai? Jei jau prisimenu vėliau, tai turėtų būti tikrai geras dalykas. Aš kartais prisimenu ir į galvą atėjusius labai prastus sumanymus, bet aš jų tiesiog nekišu į albumus. (juokiasi)

„Worlds Torn Asunder“ pasirodė praeitų metų rugsėjį ir mums jau įdomu, kokios žinios apie WARBRINGER naują muziką.

WARBRINGER: „Geriausia muzika yra metalas, bet blogiausia muzika irgi yra metalas“Naujam albumui dar nesame nieko sukūrę, tik kartais pasidaliname mintimis. Priežastis yra ta, kad mes nuolatos esame išvykę. Daugmaž šių metų pabaigoje turėtume kažką pradėti kurti. Toks yra planas. Paprastai mums sukurti albumą užtrunka 2-4 mėnesius, todėl įrašinėti greičiausiai pradėsime pavasarį. Bet mums visada nutinka taip, kad pradedi repetuoti įrašams, bet tuomet atsiranda koks specialus koncertas ir viską reikia pradėti iš naujo (šypsosi).

Aš labai laukiu, kada pradėsime kurti naujas dainas, nes mes dabar turime neįtikėtiną boso gitaristą ir labai noriu, kad boso gitara būtų ryškesnė. Carlosui Cruzui tai jau bus antrasis albumas ir jis tikrai yra tinkamiausias būgnininkas mūsų grupei. Grupės viduje nėra jokių nesutarimų, todėl manau, kad grupei tai bus tinkamas laikas sukurti kažką bendro.

Aš tikrai norėčiau, kad ritmo sekcija kitame mūsų albume būtų labiau girdima. Būgnai ir taip visuomet buvo gana ryškūs, ypač antrajame ir trečiajame albumuose. Prie viso to noriu pridurti boso gitarą. Dar norėčiau ilgesnių soluočių, kuriuose vienas rifas keistų kitą, būtų daugiau gitaros pjaustymo.

Šiandien tapti muzikantu yra lengviau nei kada nors anksčiau, priėjimas prie labai geros kokybės aparatūros yra labai nesudėtingas – tereikia šiek tiek pinigų. Ar tai nežudo heavy metalo esmės? Kartais atrodo, kad jaunoms grupėms trūksta agresijos, purvo…

Su šituo teiginiu ir sutikčiau, ir ne. Man patinka senasis metalas. Metalas man išvis tokia muzika, kad geriausia muzika yra metalas, bet blogiausia muzika taip pat yra metalas. Aš jau geriau klausysiuos kokio apsisnarglėjusio radijui skirto rokelio, negu visiškai mėšlino death metalo, nes pirmąjį bent jau gali ignoruoti, o prastas death metalas tiesiog varo iš proto.

Kas dėl aparatūros… Vienas dalykas visuomet skyrė metalą nuo punk roko yra tas, kad metalistai visuomet nori tapti geresniais, groti kiečiau, greičiau, tiksliau. Geriausios metalo grupės yra tokios tikslios! Tarsi gerai suteptos mašinos! Visgi manau, kad problema yra ne įrašinėjimui skirta aparatūra, bet kokybės siekimo technika: būgnų trigeriai, garsų pakeitimai ir kitokia studijos apgaulė, kuri tarsi bando padaryti viską tobuliau negu kad reikia. Paskutiniajame albume mes nieko panašaus nedarėme. Tiesiog grojome kartu tol, kol galiausiai viskas skambėjo tinkamai.

Dėl to gerai jaučiatės ir scenoje…

Na taip, mes – koncertuojanti grupė, grojanti milijoną koncertų. Tai suteikia mums pranašumo einant į studiją. Bet svarbiausia yra tinkamas nusiteikimas, kad neskambėtų viskas kaip viena sekundė, kad būgnai nekaltų kaip spausdinimo mašinėlė. Tai dažnai girdima modernaus metalo grupėse, nes jos bando skambėti kiek įmanoma tiksliai ir tam naudoja dirbtines priemones. Būtent tos dirbtinės priemonės, o ne tikslumas, ir silpnina muziką. Juk grosi natūraliai ir tiksliai, agresija ir šiurkštumas išliks. Štai ką aš manau.

Gera aparatūra ir tikslus grojimas yra teigiamas dalykas. Blogai yra kai žmonės save priskiria kažkuriai konkrečiai metalo scenai ir stengiasi sugroti kuo beprotiškesnius rifus, kalti kuo greičiau ir padaryti kuo labiau trenktus perėjimus, kai iš tiesų visa esmė yra tiesiog GROTI! Gali būti gitaros papjaustymų, bet nereikėtų ties tuo užsiciklinti. Didžioji dalis geriausių metalo grupių yra labai tikslios, bet, pvz., MOTÖRHEAD niekada tokie nebuvo (juokiasi). Ir jiems į tai nusišvilpt, nes jie yra geresni už daugybę grupių, kurios yra žymiai techniškesnės už juos. Turi būti ne tik tikslumas ir technika, o rastas balansas. Neturi būti taip, kad kokia nors gitaros zulinimo vieta yra esminis akcentas. Visų pirma turi būti gera daina ir žmonės turėtų tik pastebėti, kad štai, toje geroje dainoje yra labai šauni soluotė. Mūsų muzikoje taip pat yra labai stiprių būgnų partijų ar soluočių, bet mes nesiekiame, kad tik dėl jų mūsų būtų klausomasi. Pirmiausia turi būti geros dainos.

Kitas klausimas, susijęs su prieš tai buvusiuoju: kodėl tiek daug metalistų myžčioja dėl senų laikų? Ar tai tavęs nenervina?

Taip, tai erzina. Pastebiu, kad nemažą metalistų dalį sudaro tie, kuriems metalas prasideda žodžiais: „O prisimeni tada, kai…“.

…IRON MAIDEN 1985-aisiais grojo Long Byče :).

Jo. Visa tai juk įrašyta ir jau niekada negrįši atgal ir nesudalyvausi tame pačiame koncerte. Nėra juk gera tik ta muzika, kurios klausydavosi mūsų tėvai ir kurių atlikėjai jau yra išmirę. Man senoji muzika taip pat yra geriausia. Aš irgi mėgstu seną thrash, speed, heavy, power, death, doom metalą, įrašytą dar prieš tai, kai aš jau sulaukiau tokio amžiaus, nuo kurios galėjau tokios muzikos klausytis. Aš kuriu muzika, kuri ją kažkiek atkartoja, nes ji man patinka. Aš galvoju paprastai: jei verki kad visos geros grupės grojo tik 9-ajame dešimtmetyje, o visos dabartinės čiulpia, tai lik namie ir netrukdyk mums, nes mums smagu groti naujose grupėse ir groti gerą muziką. Senosios grupės taip pat dar gyvos. Metalas turi daugybę formų, randasi tūkstančiai naujų grupių. METALAS NĖRA MIRĘS! Nereikia elgtis taip, tartum jis būtų miręs.

Ar galėtum įvardyti kelis kvailiausius stereotipus, lydinčius WARBRINGER arba metalą apskritai?

Hmmm. Keista, kad albumų recenzijose žmonės mus lygina su kitomis grupėmis: „O, jie skamba kaip SLAYER!“, „O, jie skamba kaip TESTAMENT“. Net esu girdėjęs, kad mano vokalai buvo sulyginti su ANTHRAX ir mano reakcija buvo: „KĄ???!!! Ar tu bent girdėjęs mūsų muziką?“ Daug žmonių taip stengiasi mus sugretinti su kokia nors konkrečia grupe. Yra keletas loginių neatitikimų visame tame. Pirma, jei mus lygina su kažkokia tikrai gera grupe, tai kodėl mes tada esame blogi? Antra, jei viena dainos dalis primena kurią nors grupę, o jau kita dalis visiškai kitokia? Aišku, mums įtaką daro daugybė grupių. Bet žmonės sako, kad „oi, šitie skamba kaip SLAYER“, o aš stebiuosi, nes mūsų soluotės yra melodingos ir tai visiškai nebūdinga SLAYER! Arba kas sako, kad mes varome kaip EXODUS, bet kodėl jie nieko nesako apie black metalo rifus, kurių „eksodusai“ tikrai negroja?! Mes visada norėjome sujungti tokius dalykus ir mane nervina, kad žmonės tai ignoruoja. Kartais atrodo, kad žmonės , rašydami mūsų albumo recenziją, mūsų net nėra klausęsi.

Kas dėl heavy metalo apskritai… Manymas, kad metalistai yra patys agresyviausi žmonės. JAV nutinka tokie atvejai, kad klubų savininkai rengia metalo koncertus, iš to gaudami mažai pinigėlių. Siekdami šiek tiek pasipelnyti, pradeda rengti hiphopo koncertus ir po kokio mėnesio jau ką nors subado arba pašauna, klubą uždaro, nors dešimt prieš tai buvo rengiami metalo koncertai ir nieko panašaus neįvykdavo. Manau, kad didžioji dalis populiariosios scenos yra žymiai agresyvesnė už metalą, kuris iš esmės yra muzika, susijusi agresija ir pykčiu. Mes, metalistai, pasirenkame protingą būdą tai išreikšti per muziką: kratyti galvą, pasistumdyti prie scenos, palėbauti, pašėlti. O paskui mumyse tiesiog nelieka jokios agresijos, nes mes jau ją būname išlieję.

Na, ir paskutinis klausimas, Johnai. Kuris iš jūsų grupės yra didžiausias šiknius, o kuris – pats geriausias žmogus pasaulyje? :)

Eik tu…

Na, aišku, pats geriausias žmogus tai tu. :)

Tai aišku! O štai atsakymo į kitą dalį negaliu pateikti (juokiasi). Ai, vis tik manau, kad mes visi esame pakankamai dideli šūdžiai (juokiasi).

Ačiū, Johnai, už interviu!

Laidos „Audronaša“, kuriame buvo transliuotas šis interviu, įrašą galite rasti radijo stoties „Start FM“ garso archyve.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
bmaggot
2012.09.25 18:47

iki šios vietos neprisiverčiau perskaityt

lol

vahk
2012.09.25 17:42

“nieko negalime pakeisti./…/Net jei ir atveri žmonių akis, vis tiek nieko nepakeisi, turtingieji vis tiek toliau viską valdys ir vietoje to, kad gyventų pasaulyje, jie jį panaudos savo gobšumui patenkinti. Štai kodėl aš manau, kad visuomenė tvarkosi pasaulyje neteisingai/…/Pagrindinė bėda ta, kad tie žmonės, kurie kuria įstatymus, turi valdžią ir galią ir dėl to turėtų jaustis esantys atsakingi už mus, jiems visiškai nerūpi nei tu, nei aš.”

lol, lopas.

Atrophy1
2012.09.20 10:32

100% sutinku, vienas geriausių koncų kuriam esu buvęs. Svarbiausia tai, kad vykdamas į VA nežinojau nė vienos jų dainos, bet to ir nereikėjo, nes taip užvedė, kad paskui porą dienų galvos ant pečių nenulaikiau.

Birutė
2012.09.20 10:20

Vienas geriausių VA šou dar priedo… Dabar drąsiai galima sakyti, kad amerikietiškoji thrasho mokykla vis dar valdo :) Beje, šiemet WOA jie ne prasčiau pavarė…

Giedrys
2012.09.20 09:47

Vienas geriausių interviu. VA jie žiauriai nustebino

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus