Naujienos

„Wacken Open Air“ festivalis atšauktas pirmą kartą per trisdešimties metų istoriją

2020.04.18 15:34, Parengė Birutė

WOA_Verdienstorden_SH_02_(c)_Frank_Peter„Wacken Open Air“ (WOA) 2020 verdiktas „sold-out“ jau praeityje. Deja, šįkart tai ne privalumas, o didelis galvos skausmas visiems, kaip nors susijusiems su šiuo renginiu. Tai, ko per trisdešimt festivalio gyvavimo metų nepadarė ugnis, vanduo ir kitos stichijos, nuveikė mikroskopinio dydžio padaras, tituluotas COVID-19. Balandžio 16 dieną vieno svarbiausių kasmetinių metalo muzikos įvykių organizatoriai buvo priversti paskelbti liūdną žinią: festivalis ATŠAUKTAS!

Kiek anksčiau Vokietijos valdžia paskelbė stabdanti bet kokius masinius susibūrimus šalyje iki rugpjūčio 31 dienos. Į tą laikotarpį pateko ir WOA 2020, kuris šiemet turėjo vykti liepos ir rugpjūčio sandūroje. Taigi, pandemija įveikė ir, rodos, nepajudinamą sunkiosios muzikos tvirtovę. Iki paskutinės akimirkos festivalį ruošę žmonės ir dalyviai nesitikėjo tokios baigties, deja. Šiemet itin stipri programa turėjo pamaloninti net išrankiausius metalgalvius. Dabar jiems teks rūpintis bilietų likimu, atšaukti numatytas atostogas, ar šiaip išsiverkti kam nors ant peties.

Pagrindiniai du prie festivalio ištakų stovėję organizatoriai bando slėpti nerimą ir nusivylimą, nors tai kol kas sunku. Hübneris Holgeris: „mes susidūrėme su visiškai beprecedente padėtimi, kai per 30 metų pirmą kartą turime atšaukti festivalį. Mūsų visa komanda intensyviai dirbo šiuos paskutinius mėnesius, ruošiantis jau trisdešimt pirmajam WOA veiksmui. Taigi akivaizdu, kad visi nusiminę dėl to, kad vis tik nepavyks vėl susitikti su festivalio dalyviais ir žiūrovais šioje metalinės muzikos šventėje“. Thomas Jensenas: „šis vyriausybinis potvarkis mus stipriai paveikė, ir prireiks kažkiek laiko, kol suvoksime šios blogos naujienos prasmę ir rūpesčių mastą. Kita vertus, mes palaikome šį sprendimą tokiu sunkiu metu visame pasaulyje. Mūsų prioritetas visada buvo žiūrovų, grupių, aptarnaujančio personalo, prekybininkų, apsaugos ir visų kitų tarnybų saugumas. Taigi ir šiuo ypatingu atveju mes imamės atsakomybės ir sekame visomis ekspertų instrukcijomis.

Netrukus pasirodys daugiau informacijos, kaip elgtis su bilietais, ir kitais klausimais. Kol kas WOA organizatoriai prašo visų supratimo ir kantrybės, nes kol kas patiems reikia suvokti visas pandemijos pasekmes. Vienok jie randa laiko padėkoti visiems festivalio rėmėjams ir promoteriams už ilgametę paramą ir palaikymą net ir šiuo sudėtingu laikotarpiu. Belieka tikėtis, kad kitą kartą bus geriau…

Visa naujausia informacija: https://www.wacken.com/

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus