Naujienos

„Wacken open air 2018“ laimėjo geriausio metų festivalio titulą

2019.01.23 20:14, Parengė Birutė

WOA 2019_posterPrie trisdešimtmečio slenksčio stovintis metalo festivalis „Wacken Open Air“ (WOA) jau įprastai vadinamas didžiausiu Europoje ir vienu didžiausių pasaulyje. Tačiau pernykštis, „karštasis“, pelnė dar vieną titulą – pripažintas „best major festiva“ prestižiniuose įvairių renginių apdovanojimuose Europoje, kurie vyksta Olandijoje, Groningene. Jį geriausiu didelių festivalių kategorijoje išrinko ir internautai, ir ekspertų komisija, kurią sudaro renginių ir grupių vadybininkai, žurnalistai bei kiti muzikos verslo profesionalai. Pernai šis festivalis jau pelnė panašų Helga! prizą, įsteigtą Vokietijos renginių industrijos.

Vienas iš WOA sumanytojų ir organizatorių, Thomas Jensenas džiaugiasi tokiu aukštu festivalio įvertinimu, ypač artėjant jo jubiliejui. „Esame dėkingi visai organizatorių brigadai, dalyviams, visiems, kurie prisideda prie renginio prestižo, o ypatingai fanams, kurių lūkesčiai skatina kasmet gerinti jo kokybę. Ačiū visiems balsavusiems ir komisijai už tokį pripažinimą“, sako jis.

Į šiemet rugpjūčio 1-3 dienomis vyksiantį XXX WOA visi 75 000 bilietų išparduoti jau pernai, vos per 4 dienas nuo jų platinimo pradžios. O iki Kalėdų jau paskelbtas gana įspūdingas sąrašas WOA 2019 dalyvausiančių grupių. Bene svarbiausias akcentas – paskutinis legendinių SLAYER pasirodymas Vokietijoje, nes jau žinome, kad grupė nusprendė baigti savo kūrybinę kelionę šioje žemėje.

Tradiciškai WOA festivalio scenose, kurių net 9, daugiau ar mažiau patenkinami įvairiausi metalgalvių stilistiniai pomėgiai. Pirmosios paskelbtos grupės buvo AIRBOURNE, AVATAR, CRITICAL MESS, DARK FUNERAL, DEMONS & WIZARDS, EISBRECHER, HAMFERÐ, HAMMERFALL, KROKUS, LIFE OF AGONY, MESHUGGAH, OPETH, PARKWAY DRIVE, POWERWOLF, PRIMORDIAL, QUEENSRŸCHE, ROSE TATTOO, SABATON, SWEET, THE ADICTS, THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA,THY ART IS MURDER, WITHIN TEMPTATION. Dabartiniais duomenimis, šis sąrašas, nors dar negalutinis, stipriai prasiplėtė – žiūrovų akivaizdoje pasirodys dar 70 grupių, kurias galima iššifruoti renginio plakate.

Belieka sulaukti paaiškėjant, kas gi jubiliejiniame WOA jaunųjų grupių konkurse „Wacken Metal Battle“ palaikys Lietuvos garbę. O kol kas galima pasiskaityti linksmas istorijas „Wacken stories“ rubrikoje  https://www.wacken.com/en/community/wacken-stories/, kurios galbūt paskatins susigundyti čia dar nebuvusius viską pamatyti savo akimis. O jei dar trūksta argumentų – prašom!

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus