Reportažai

„Wacken Open Air 2012“ – palaima purvo voniose...

2013.07.01 00:00, Birutė

Foto: iš http://gallery.wacken.com/

2013 m. festivaliui „Wacken Open Air“ artėjant (jis vyks rugpjūčio 1-3 d.), praeitų metų festivalio reportažas

„Wacken Open Air 2012“ – palaima purvo voniose...Vienuoliktoji iš eilės kelionė į festivalį „Wacken Open Air“ leidžia atsipalaiduoti ir 2012-ųjų metų renginį apžvelgti ne pagal festivalio ABC taisykles, o tiesiog kaip kasmetinį, tiesa, ypatingą, laisvalaikio praleidimo būdą. Mūsų grupė INQUISITOR, kuriai teko garbė būti penktajai, atstovaujančiai Lietuvą šio milžiniško festo kontekste vykstančiame konkurse „Wacken Metal Battle“, priglobė patyrusią „wackeninkę“ į savo ekipažą, perskrodusį žemę ir vandenį. Ekstremalus vienok buvo tas keliavimas žeme – sausakimšuose mantos ir instrumentų automobiliuose teko laikyti visą gėrį kone ant pečių :). Bet juk ekstremalus pats renginys – turi būti ekstremalus ir kelias iki jo!

Manote, inkvizitoriai tik patys gali kankinti žmones? Nieko panašaus. Pati gamta Wackene iškrėtė mūsų vaikinams pokštą – seniai čia bebuvo tiek vandens, purvo, pelkių ir ežerų! Kita vertus, toks „krikštas“ turėjo įsiminti ilgam ir dabar jokie kataklizmai nebaisūs, ar ne?

Įsimintinas turėjo būti ir faktas, kad lietuvaičiai INQUISITOR tikrąja prasme pradėjo „Wacken Open Air 2012“, nes grojo pirmieji! Ir dar sugebėjo net ankstyvą (WOA masteliais) rytą surinkti pakankamai nemažą publikos kiekį. Tai ir šaunu.

„Wacken Open Air 2012“ – palaima purvo voniose...Kalbant apie visą Wackeno 2012-ųjų epopėją, nebuvo šis kartas nei itin iškirtinis, nei pernelyg prastas. Aišku, lietus ir purvo vonios apsunkino prieigas visur, net ir prie didžiųjų scenų, tačiau tai juk rokenrolas :). Žiūrint iš pamatytų grupių perspektyvos, ilgainiui ateina sprendimas pirmenybę suteikti kokybei, o ne kiekybei. Be to, dabar dėstant anų dienų prisiminimus, galima palyginti kai kurių komandų pasirodymus su anksčiau ar vėliau nugriaudėjusiais ir Marijos žemėje.

Thrash’em All! Ką tik Vilniuje praūžė TESTAMENT uraganas, tad galima sakyti, kad pas mus buvo beveik lygiavertis šou tam didžiajam. Aišku, erdvioje scenoje milžinui Billiui, šalia kurio stovint tūlas pilietis gali pasijusti tarsi nykštukas prieš Guliverį, daugiau erdvės, tačiau matydamas jį ir kitus trešo korifėjus betarpiškai arti, jauti savotišką pasitenkinimą… WOA jų šou vyko dieną, tad nelabai padėjo apšvietimo efektai, tačiau pats pasirodymas buvo stiprus ir užtikrintas. Tą patį galima pasakyti ir apie jų tautiečių bei stiliaus kolegų OVERKILL pasirodymą – kietai ir užtikrintai. Nors šie Vilniuje gal atrodė net geriau nei didžiulės minios akivaizdoje. Iš peties tvojo dar vieni nenuilstantys amerikiečių thrash metalo mokyklos kalviai – SACHRED REICH.

Iš gausios death metalo atstovų stovyklos pavyko pamatyti nuožmiuosius amerikiečių brutalystus SIX FEET UNDER, kurių gerklė Chrisas Barnesas galėtų ne tik pakasti šešias pėdas po žeme, bet ir prikelti iš mirusiųjų. Ir švedų vikingus AMON AMARTH. Kad ir kiek žiūrėčiau šių pastarųjų benefisus, turi jie šarmo, nors tu ką. Štai ir anuomet „Kilkim žaibu“ festivalyje, kada lietus irgi sugadino pusę reikalo, jie vis tiek atrodė šauniai. Wackene tuo tarpu matomi jau kažkelintą kartą, jie papirko puikiu draivu, energija ir tegul iki skausmo ausyse įstrigusiomis, bet vis tiek mielomis kompozicijomis.

Iš DEAD BY APRIL 2012 WOA nelabai žinojau, ko tikėtis, taigi užmečiau akį dėl smalsumo. Tačiau vaikinai kad tvojo, tai tvojo, tikras dinamitas. Ir tada dar nežinojau, kad po nepilnų metų modernieji švedai atidundės į Vilnių ir pakartotinai užkurs jaunatvišką peklą!

„Wacken Open Air 2012“ – palaima purvo voniose...Išskirtinis šio Wackeno akcentas buvo dar niekur vienoje scenoje nematyti dveji „elitiniai“ simfoninio, ar kaip ten bepavadintum, black metalo atlikėjai. Tai CRADLE OF FILTH ir DIMMU BORGIR. Abu šou buvo vienas kito verti – beveik idealūs tiek scenografijos, tiek skambesio požiūriu. Pirmieji scenoje pasirodė su klavišininke Caroline Campbell, moterišku vokalu bandančia „praskiesti“ Dani cypimą. Antrieji, kadaise taipogi matyti Lietuvoje, – su visu simfoniniu orkestru ir choru. Turbūt ta proga, kad Borgiriai Wackene grojo penktą kartą, o šįmet jie mini muzikinės karjeros dvidešimtmetį. Dviguba muzikinių narkotikų dozė, bet čia nupasakoti įspūdžiai – tikrai ne kliedesiai :).

EDGUY – šauni, techniška vokietukų komanda, ne vien dėl sėkmingų vokalisto Tobias Sammeto operinių žygių AVANTASIA gretose, bet ir dėl savitos, įdomios savo pačių kūrybos. Dar daugiau nuopelnų turintys jų tėvynainiai GAMMA RAY per daugelį metų neprarado savo įtaigaus, stilingo skambesio ir vis dar energingai šėlioja scenoje. Jiems puikią „powerinę“ kompaniją sudarė ir švedai HAMMERFALL, tikrai nustebinę net visko daug daug mačiusią koncertinių išvykų veteranę ;). O sunkiosios scenos veteranų frontą sėkmingai palaikė nenuilstantys SAXON. Smagiai susisuko CIRCLE II CIRCLE ratai. Ir itin didele staigmena tapo danų rokerių D.A.D gyvas pasirodymas, kuris net 2 val. nakties privertė išsižioti ir tik po valandos užsičiaupti.

Dėl ne kartą akcentuoto įtempto WOA grafiko neišvengiamai tenka praleisti ne tiek ir mažai kitų šou, kuriuos visai ne pro šalį būtų pamatyti. O jei dar pati gamta koją pakiša… Štai kas „prarasta“. Bliakerišku nuožmumu dar kartą „nepritrenkė“ Vilniuje matyti DARK FUNERAL ir dar vieni simpatiški juoduliai – WATAIN. Į „mirtiną“ sūkurį neįtraukė senieji deferiai MASSACRE. Tamsia romantika neapgaubė OPETH. Elegantišku ir kartu aštriu gotikiniu metalu nepapirko portugalai MOONSPELL. Pas ministrą apsilankyti gal ir „masintų“ patrakėliai MINISTRY, humoro dozę pasiūlytų LENINGRAD COWBOYS arba susukti galvą galėtų MACHINE HEAD, tačiau pamatyti juos sutrukdė stichija, prieigas prie visų scenų pavertusi sunkiai išbrendamu purvynu… Niekuo nenustebino NAPALM DEATH, nors iš jų piktos ir agresyvios muzikos galėjai pasisemti ištvermės tolimesniems tarpsceniniams žygiams. Bet užtat tai pavyko padaryti iš žymiųjų brazilų SEPULTURA, kurie čia pasitelkė net įspūdingąjį perkusistų kolektyvą LES TAMBOURS DU BRONX.

„Wacken Open Air 2012“ – palaima purvo voniose...Nevalia buvo praleisti ir kaskart vis kuo nors netikėtai nustebinančių populiariųjų IN FLAMES šou. Kerinčiais, kartais net pritrenkiančiais pasirodymais jie puikiai patvirtina savo pavadinimą. Taipogi nepraleidau ir pastaraisiais metai itin pamėgtų KAMELOT pasirodymo. Šiedu šou buvo tiesiog aukštumoje. Taip pat smagu buvo išvysti, kurlink nukeliavo ir kiek auditorijos dabar surenka tais tolimais 2003-aisiais Vilniuje pirmą kartą užsienyje sugroję suomiai INSOMNIUM. O CORONER – senų laikų favoritų, kurių techniškai muzikai vis dar jaučiu nostalgiją – šou ne tik sužadino vaikystės prisiminimus, bet ir nustebino vis dar išlaikyta scenine dinamika bei energijos užtaisu. Kita grupė, matyta taip vadinamoje „Party“ scenoje – vieni iš garsiojo britų death/doom metalo atlikėjų trejeto, PARADISE LOST. Nors jų šou metu buvo vienas iš lietaus protrūkių, nuoširdus koncertas paliko gerus įspūdžius. Kita vertus, tiesa ta, kad, PARADISE LOST, berods dar neišvarytų iš rojaus, sceninė energija jau nebe ta, kaip anksčiau.

Dabar apie neviltis. Viena iš jų – lenkai DECAPITATED. Kiek geras buvo jų šou Vilniuje, tiesa, po to pažymėtas tragedijos ženklu, tiek blankus ir kažkoks bedvasis buvo pasirodymas Wackene. O gaila – stipri buvo grupė kadaise… Daugiau tikėtasi ir iš koncertus 60-mečio progai vis dar dedikuojančio UDO grupės pasirodymo. THE SCORPIONS – bene didžiausias šio festivalio nusivylimas. Sakysite, jie niekaip negali atsisveikinti – štai rudenį ir vėl atkeliauja į Vilnių? Ne tik tame esmė. Gal lietus sugadino įspūdį, tačiau akivaizdžiai pavargę scenos veteranai, rodės, nori kuo greičiau nueiti nuo scenos. Taip išėjo, kad pirma juos, tebegrojančius, palikau aš pati, nes sustiprėjusi liūtis grasino užtvindyti paskutines prieigas prie palapinių.

Kad tokia minorine gaida nesibaigtų WOA 2012 kronika ir neatbaidytų susiruošusių Wackeną šiemet aplankyti lietuvaičių, kurių palaikymo labai reikia naujiems „kariams“ – LA CHUDRA, šviesos spindulys :). WOA – ne tik muzikinis, bet ir gyvenimiškas reiškinys, kurį patirti nors kartą gyvenime būtina. Panašiai kaip musulmonams aplankyti Meką – pabandykite šiems pasakyti, kad yra kitaip… :)

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Xenon
2013.07.05 14:28

“Išskirtinis šio Wackeno akcentas buvo dar niekur vienoje scenoje nematyti dveji „elitiniai“ norvegų simfoninio, ar kaip ten bepavadintum, black metalo atlikėjai. Tai CRADLE OF FILTH…”

Stipriai čia tvojai.

karahbarah
2013.07.04 22:47

Kol kas nepatirtas reiškinys, bet ačiū už nuotykius.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus