Straipsniai

„Wacken Open Air 2007“ – metalo meka

2007.09.29 00:00, SStorm

Foto: SStorm. Daugiau foto: čia >>

Kadangi etatiniai rašytojai tyli ir Ferrume vis nepasirodo joks reportažas iš šių metų WOA, nusprendžiau ištaisyti šią nepadorią situaciją ir papasakoti savo įspūdžius iš metalo rojaus. Tai nebus kuo daugiau muzikinės pusės besistengiantis apimti pasakojimas, kurį, neabejoju, parašytų kas nors kitas :). Pasistengsiu labiau nupasakoti bendrą festivalio visumą ir gyvenimą jame, kuris ne ką mažiau svarbus už dalyvaujančias grupes.

Pasiruošimas

Ruoštis WOA šiais metais pradėjome dar balandį, kai nusprendėme, kad vertėtų paorganizuoti ir autobusą bendraminčiams. Per tuos keletą mėnesių iki festivalio norinčių atsirado visai nemažai ir galutinis važiuojančių skaičius siekė trisdešimt keturis. Likus porai dienų iki išvažiavimo užsipirkome paskutinius būtinus daiktus – palapines, keptuves, „buržuikas“ ir visokią kitokią iškyloms būtiną atributiką. Kadangi esame taupūs, vežėmės ir nemažai (kaip vėliau paaiškėjo, gėdingai per daug) savo maisto, kurio nemažą dalį po to parsivežėm namo.

Išvykimas

„Wacken Open Air 2007“ – metalo mekaIr štai atėjo antradienis, viskas supakuota, atrodo, niekas nepamiršta ir mes jau prie spaudos rūmų, nekantriai laukiame autobuso. Susirinkus likusiems keliauninkams paaiškėja, kad daiktų pasiėmėme maždaug 3 kartus daugiau nei kiti. Ir gėdingai mažai alaus, vos 20 skardinių. Atvažiuoja autobusas ir čia pirmas kelionės siurprizas – vos išlipęs vairuotojas pareiškia, kad jokio gėrimo autobuse nebus, nes kitaip jis nejudės iš vietos. Kaip vėliau paaiškėjo žmogus gerokai persistengė su grasinimais ir viskas stojo į savo vietas, tačiau tą akimirką buvo ne juokais kilęs nerimas :). Beveik laiku išvažiuojam, užsukam į Kauną, kur pagriebiam likusius keliauninkus ir jau judam Berlyno link.

Kelionė

Kaip paminėjo vienas pakeleivis, šįkart autobusas pasitaikė neįtikėtinai ramus – visi ramiai gurkšnojo alų, miegojo ar kitaip bandė stumti ilgą kelionės laiką. Tiesa, vėliau kažkas privėmė tualete, bet tai baigėsi tik vairuotojų keiksmais panosėje. Ryškiai jautėsi, kad jie vežė dar ne tokių „chebrų“ ir metalistų draugija jiems nepasirodė itin baisi. Po ilgos nakties apie 9 ryto jau privažiuojam ir Berlyną.

Čia pasiskirsto kas sau, pagrindinė grupė patraukia ieškoti stoties ir „Burger Kingo“, kiti nusprendžia pasikultūrinti ir aplankyti muziejus, o treti tiesiog patraukia į artimiausią parką su keletu butelių „šnapso“ :). Kaip kas Berlyne, manau, niekam neįdomu, tad į šios kelionės dalies aprašymą nesigilinsiu. Vienas dalykas vertas minėjimo – alus Vokietijoje kainuoja tiek pat arba pigiau nei Lietuvoje, o tai labai maloniai nustebino.

Po 9 valandų stovėjimo mes visi jau vėl prie autobuso, susipakuojame ir keliaujame tuos likusius 500 km iki galutinio tikslo. Pakeliui vairuotojai spėja pasiklysti ir šiaip pasirodo, kad Wackenas yra labiau užkampyje, nei mes tikėjomės, tad prie miestelio pasirodome kokią 2 nakties. Tik nepagalvokite, kad tuo viskas ir baigiasi – prieš mus kokių 5-7 km automobilių eilė, judanti maždaug po 200 m per 10 minučių. Labai įspūdingai atrodydavo, kai visi priekyje gesina variklius, lempas ir eina į lauką gerti ir šiaip žmonėtis – keli netgi nesėkmingai bando įsiprašyt į autobusą :). Nusibodus kiurksoti autobuse, išlipam ir dviese keliaujam iki miestelio pasiimti likusių rezervuotų bilietų, kuriuos gaunam be jokio vargo ir net be asmens dokumentų, nors vokiečiai perspėjo, kad be jų tikrai nieko nebus.

„Wacken Open Air 2007“ – metalo mekaPagaliau kokią 4 ryto išsikraustom iš autobuso, išbalę vairuotojai važiuoja į savo viešbutį, o mes keliaujam kempingo link. Kempingas pasirodo išties didžiulis, sužymėtas sektoriais nuo A iki Z. Pagrindinė grupė įsikuria sektoriuje Q, nuo kurio iki scenų – geros 10 minučių pėsčiomis per palapinių miestelį. Tada belieka susisukti į miegmaišį ir stengtis bent kiek pamiegoti prieš ateinančias 3 paras.

W:O:A

Neskirstysiu savo įspūdžių pagal dienas, kadangi jau nebeprisimenu, kas, kada ir bebuvo, o pabandysiu bendrai nupasakoti kas ir kaip. Visų pirma, WOA – didžiulis festivalis, kuriame šiais metais apsilankė virš 70000 žmonių, tad palapinių miestelis – gigantiškas. Visur įrengti plastmasiniai „tulikai“, kurie priverčia susižavėti – viduj visada yra tualetinio popieriaus, beveik visada švarus dangtis, ant kurio NETGI įmanoma sėdėti, o kas įspūdingiausia – tualetai netgi beveik nesmirdi ;). Dušai – mokami, juodaodis prie įėjimo už 5 kartus, berods, paprašė 10 EUR, bet tai, manau, ne tragedija.

Pastebima mada – kolekcionuoti festivalio apyrankes, tad teko išvysti ne vieną žmogų su 3, 4 ar net daugiau skirtingų metų apyrankių ant rankos.

Pirmą dieną visi pasirodymai prasideda gerokai po pietų, tad pasivaikščiojam po miestelį ir apylinkes. Yra vietinis vieno „X“ maksimos dydžio supermarketas, į kurį įeiti laukia beprotiškos eilės. Vokiečiai alų tempia dėžėm, kurias vietinis jaunimas susikonstravę triratukus primenančias priemones už kažkiek eurų nuveža iki kempingo. Maisto kainos maždaug prilygsta lietuviškoms. Miestelyje, kiek tolėliau, yra nemokamas lauko baseinas – gana didelis ir dar su visokiais „krutais“ tramplinais – atsigaut po mitalo ir alaus pats tas :).

Į kempingą galima neštis ką tik nori ir kokiais tik nori kiekiais – absoliučiai jokių patikrinimų nėra. Kitas reikalas – festivalio zona, kur vyksta visi koncertai. Prie didžiulių įėjimų patikrina nešamus daiktus (tikrino ne visada, kai susidarydavo didelės eilės, labai supratingai praleisdavo visus) – jokio alaus įsinešti, suprantama, negalima.

„Wacken Open Air 2007“ – metalo mekaViduj – 4 scenos: „Black Stage“ ir „True Metal Stage“ – pagrindinės, kuriose groja hedlaineriai ir kitos kietesnės grupės. Pasirodymai vyksta pakaitomis – tai vienoje, tai kitoje scenoje, tad galima atžiūrėti nors ir visas grupes tą dieną (bet ar verta? :). Šone nuo jų – „Party Stage“, kiek mažesnė už pagrindines. Tiesą pasakius, nemačiau ten nei vieno pasirodymo, tad nieko ir nepakomentuosiu :). Paskutinė ir mažiausia – „W.E.T. Stage“ – scena po stogu, kur vyko visokių smulkių grupių pasirodymai. Vis dėlto čia gana smarkiai jautėsi garso persidengimas, jei tuo metu kas nors grojo vienoje iš pagrindinių scenų.

Atributika pardavinėjama keliose vietose ir yra gana nepigi (marškinėliai – po 18 eurų). Yra ir išpardavimo kioskas, kur už 5 eurus nusiperku MOLLY HATCHET marškinėlius.

Visa teritorija labai supratingai išklota pjuvenomis ir šienu, tačiau vietomis vis tiek susidarė geroka tešla. Bet ir joje kai kas sugebėdavo labai gerai linksmintis :). Visoje teritorijoje – daug alaus ir maisto kioskų, tik kainos čia jau gerokai kandžiojasi. Čia ir sumušiau savo asmeninį alaus rekordą, paklojęs už litrą 37 litus ;-). Tiesa, atminčiai gavau litrinį bokalą, kuris dabar sėkmingai naudojamas namuose. Nors ir plastmasinis, bet gana tvirtas ir gražus. Alus vietoje pardavinėjamas arba 0,4 arba 1 l bokalais, bet kuriuo atveju turi sumokėti už bokalą – 1 arba 3 EUR atitinkamai, po to atnešęs bokalą atgal, gauni tiek pat pigesnio alaus. Kai kas iš to varė neblogą biznį, nes kempinge visur besimėtančių bokalų prisirinkti nebuvo sunku. Vokiečiai alų geria iš 0,33 butelių, nes viskas, kas daugiau, greitai išsigaruoja ir praranda savo skonį. Bent taip jie sakė besityčiodami iš lietuvių, geriančių iš dvilitrinių „bambalių“ :).

„Wacken Open Air 2007“ – metalo mekaVienas vokietis, išgirdęs, kad ruošiamės pažiūrėti 14 grupių, pasuko pirštą prie smilkinio. Kaip po to įsitikinome, tai tikrai neįmanoma misija ir galų gale pamatėme iš viso 7 grupes. Įspūdingiausiai pasirodė ICED EARTH ir SAXON, iš BLIND GUARDIAN tikėjausi gerokai daugiau, o IMMORTAL buvo geras šou, bet ne mano muzika :).

Kažkur dar buvo ir galingas turgus, vadinamas „Metal Market“, bet, kadangi nežadėjome nieko per daug pirkti, tai iki ten taip ir nenuėjome. Įėjimas, berods, mokamas – po 2 EUR.

Kelionė atgal

Atgal išvažiuoti turėjome 4 ryto, tad paskutinę dieną iškart po pasirodymų jau ir krovėmės mantą atgal. Kai kas, patingėję tempti palapines iki autobuso, jas čia vietoj sudegino. Kaip vėliau paaiškėjo, tai griežtai draudžiama, bet niekas nepastebėjo, tai ir galvos neskauda.

Išvažiuojant – ne ką mažesni kamščiai, negu įvažiuojant, tad autobuso laukėme gerą valandą. Jam atvykus susikrovėme daiktus ir laukė ilga kelionė namo. Turiu visus nuvilti, kadangi autobuse tikrai nieko įdomaus nevyko, tad ir nėra ką pasakoti :).

Linksmybės prasidėjo atvažiavus į kempingą Varšuvoje, kur turėjome praleisti vieną naktį prieš grįžtant į Vilnių. Kempingas – labai tvarkingas, su visais patogumais ir netgi bariuku, kur ima eurus. Čia pasirodė, koks iš tiesų khultinis buvo vairuotojas – prisėdo šalia ir labai sėkmingai litrais gėrė alų ir „čierkom“ degtinę. 4 ryto pasiramstydamas siena ėjo atgal į autobusą. Gerai, kad jie buvo du, tad vairuoti visgi atsirado kam. Visiems buvo labai smagu žiūrėti į pakeleivį, kuris Wackene sudegino savo palapinę ir lūžo tiesiog kempingo vidury ;).

Po to nieko įdomaus – kelionė namo, fliakai pakelės užeigose, Kaunas ir Vilnius. 6 dienų kelionė buvo fantastiška, tad nekantriai laukiam ir kitų metų – važiuoti be jokios abejonės reikės.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
SStorm
2007.10.23 14:13

Utram dengi, vecherom stulja… ;-)

O siaip tai dar ankstoka apie tai galvoti, info bus veliau.

Wolfas
2007.10.23 11:21

SStorm uzsisakau vieta i autika is anksto;D

Gedas
2007.10.06 06:09

Brutalystas geriau.

SStorm
2007.10.05 23:12

Autobusas bus.

Ghetox
2007.10.05 19:52

mane priimsit i 2008 autiką, aišku jeigu organizuosit.

malga
2007.10.04 19:55

bet “metal market” uzrasas kabo ir prie pacio smutkiu turgaus :DD o ten turgus bo galima deretis :D

Birutė
2007.10.04 07:52

Iš tiesų Metal Market’u vadinasi tik ta mokama palapinė, kuri šiemet jau kainavo 2,7 euro. Visa kita – “talkučkė”. O ta palapinė mane asmeniškai labiausiai ir domina, jau kelintus metus iš eilės (šiemet vizitas į WOA buvo šeštas), randu seniai ieškomų CD.
Dušai mokami, kartas – 2.5 euro. Šiemet ir VIP stovykloje apmokestino ir dušus, ir visus tualetus.
Dėl grupių – jei neįmanoma pamatyti 14 grupių, tai įmanoma 21? Būtent tiek šiemet mano asmeninėje saskaitoje. Nuo…iki, ir visus pasirodymus puikiausiai prisimenu. Tik štai su reportu apsileidau, vis dėl to laiko trūkumo. Artimiausiau metu pažadu “pasitaisyti”.

Karvabernis
2007.10.02 18:49

Pop renginys.

malga
2007.10.02 18:28

i Metal Marketa iejimas tikrai nemokamas,del kainu galima gerai nusideret,ypac jei esi mergina ir perki is kokio juodaodzio :D [pernai man vienas toks 15 eu nuleido] :D ir ten yra visko nuo a iki z,drabuziai,aksesuarai,nashyfkiu milijonai ir dar daug daug visko…del mokamumo tai jame (paciam markete) yra atskira palapine,kur iejimas mokamas,bet joje parduoda tik originalius irasus,tai ten jau baisiu fanu ir kolekcininku rojus.

Svalak
2007.10.02 17:07

Nu mane tai tas didelis masiškumas atbaido… Ale reiktų bent kartą apsilankyt.

SStorm
2007.09.29 21:53

Wasp, yra yra, pats prisijungiau prie tokių ;-)

Wasp
2007.09.29 21:13

”Pastebima mada – kolekcionuoti festivalio apyrankes, tad teko išvysti ne vieną žmogų su 3, 4 ar net daugiau skirtingų metų apyrankių ant rankos.”

Lietuvoj tokių ne vienas yra:)

TadyZ
2007.09.29 21:10

ooo, labai įdomu paskaitinėt buvo. Iš esmės, tai tas pats kas į kokį lietuvišką open air’ą važiuot, tik kad viską iš kokių 20 reik padaugint.(atstumas, nuotykiai, išleisti pinigai, įspūdžių gausa ir t.t.)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus