Reportažai

“Wacken Open Air 2005” (2) - lietus, verslas, tobulėjanti organizacija ir beveik tobula fiestos pradžia

2005.08.19 00:00, Birutė

Foto: Crazyte

Taip pat skaitykite: “Wacken Open Air 2005” (1) – dangus ir žemė šešioliktos fiestos proga pateikė siurprizų

Keletą metų keiksnodami didelę kaitrą, dabar gauname atpildą, irgi nemalonų. Dangus apniukęs, pernelyg vėsu, retkarčiais dausos prakiūra ir siunčia lietų. Iš tiesų, kaip byloja festivalio šūkis, saulė ar lietus, vis tiek susitinkame Wackene. Taigi miestelyje, net atokiausiose vietose, pilna WOA dalyvių. Tradiciškai traukiame į jo pakraštį pasiimti akreditacijų ir nustembame, kad šiemet šis punktas pavirto visu namu. Taigi eilė juda žymiai greičiau. Maža to, bestovint joje ir užėjus eiliniam kritulių šuorui, iš namo išnešami ir pasiūlomi apsiaustai, va čia tai bent lygis! Po to – apsipirkimas prekybos centre, kur, kaip ir kasmet, nusidriekia didžiulės eilės. Tad tenka imti visko 3 dienoms iš karto. Trumpas atokvėpis prie užkandos ir kavos, kuri čia kainuoja keturgubai pigiau, negu festivalio zonoje. Toliau vyksta derybos dėl ėjimo į visai šalia esantį baseiną, mat oras tokių ketinimų neužtikrina. Visgi nugali atkaklesnė pusė ir maudynės įvyksta, šį kartą baseinas pustuštis, bet taip dar geriau. O eurų žvejojimas po vandeniu, kuriuos nesėkmingai kažkas išbarstė ant dugno – irgi savotiška atrakcija. Kai kas maudosi po dušu, skirtu apsilieti ir nuplauti kojas įeinant ir išeinant, bet čia niekas nieko nestebina, juk, kaip minėta, visi esame „freak“.

Norėdami atlikti kilnią misiją, t.y. parduoti negalėjusių atvažiuoti kolegų bilietus, susiduriame su vietinių „biznierių“ klasta. Šie, pasirodo, juos pigiai superka ir perparduoda dvigubai brangiau, kas vis tiek nesiekia tuo metu esančios oficialios kainos. Taigi bilietui kainuojant 90 eurų, šie veikėjai ketina už 100 įsigyti visus tris! Pareiškę atitinkamą nuomonę dėl tokio akiplėšiškumo, einame savo keliais, geriau jau bilietai liks nerealizuoti.

Šiemet tradiciškai vyksta ir futbolo rungtynės, tik be mūsų „meistrų“, tad didesnio dėmesio nepatraukia. O 18 val. jau prasideda fiesta, kuri, pasirodo, toli gražu domina ne visus. Kaimynai švedai, be perstojo sukantys iki gyvo kaulo įkyrėjusius iškrypėliškus CD, tik išsižioja, paklausti, kokių grupių atvažiavo pažiūrėti. Ateitis parodys, kad jie iš tiesų atvažiavo pagerti ir niekur neis. Na, kiekvienam savo, mūsiškiai aktyvesni, taigi judame link „True Metal“ scenos. Čia pasireiškia akreditacijas turinčių privilegijos: galima įeiti pro išėjimą, kur nėra spūsties ir beveik jokio patikrinimo. WOA 2005 tuo tarpu pradeda norvegai TRISTANIA. Gothic metalo žanrui priskiriama grupė ypatinga tuo, kad turi net tris vokalistus (panelė Vibeke ir ponaičiai Kjetilis bei Ustenas), be to, narių kaita sieja ją su SIRENIA. Negaliu pasakyti, kad svaigstu nuo tokios muzikos, tačiau šios komandos vardas sužadina smalsumą, taigi, kaip sakant, reikia naudotis proga. “Wacken Open Air 2005” (2) - lietus, verslas, tobulėjanti organizacija ir beveik tobula fiestos pradžiaKaip ir galima buvo numatyti, 45 minučių šou neįspūdingas ar koks nors išskirtinis, bet vis dėlto klausosi gana maloniai. Lietus didelių nemalonumų dar nepridaro, taigi pūstos gočių suknelės ir ilgi gotų paltai, kuriuos šie dėvi net tokiomis ekstremaliomis sąlygomis, kol kas lieka švarūs. O TRISTANIA pasirodymo pabaigoje jau sukasi mintys apie tai, ką patieks sugrįžę legendiniai švedų doomeriai (gal ir šios krypties pradininkai) CANDLEMASS. Mat jų naujasis produktas „Candlemass“ išties puikus ir stiprus.

Pusvalandžio pertrauka – per trumpa, kad apsimokėtų dingti iš koncertinės zonos, taigi liekame pasižvalgyti po prekyvietes. Šiemet organizatoriai pasistengė kaip niekad: su WOA ženklu galima rasti visko, pradedant įvairiais marškinėliais, rankšluosčiais, kilimais, žiedais, auskarais ir pakabukais, baigiant laikrodžiais, skraistėmis, kempingo kėdėmis, miegmaišiais ir net palapinėmis. Nekalbant jau apie gausybę įvairių CD, DVD, vinilų, žurnalų ir pan. Netrukus toji pati scena (veiksmas pirmą dieną visada vyksta tik vienoje jų) pasipuošia trimis baltais kryžiais (beveik trijų kryžių kalnas, susižvalgome su tautiečiais). Dūmų uždanga, ir ten jau keturi „mišių dalyviai“. Po nedidelės įžangos scenon įskrieja ir pats vyriausiasis „šventikas“, kas, atsižvelgiant į amžių ir svorį, tikrai pagirtina. Akivaizdžiai sutrumpėjusi sutana ir šiek tiek susilpnėjusi balso galia netrukdo prisiminti tiek senus laikus, tiek nūdieną. Kaip ne kaip, nuo pirmojo albumo išleidimo kitąmet sukaks 20 metelių. Messiah visą valandą nenuilsdamas plevėsuoja tiek plaukų kupeta, tiek vienuolio atributu, ir liejasi tikrai žavinti muzika. Sceną nuolat pripildo nauja dūmų porcija, tarsi juos skleistų „juodųjų“ mišių žvakės. Gaila tik, kad vis dar nesimato apšvietimo efektų. Vis tik pono Marcolino vokalas vis dar įspūdingas, taigi Wackeno laukai toli aidi. Gražu.

WOA 2005 startą tęsia OOMPH! Gal jie iš tikrųjų žavūs ir energingi, kaip byloja pavadinimas, bet mes panūstame pailsėti prieš NIGHTWISH šou. Tegu ir masina šios trijulės aprašymas, kuris byloja ją grojant hardcore, industrial, doom metal mišinį su gotiška romantika. Keletas kvortų olaus iki 22:15, o tada jau pasirodo buvę bendrakeleiviai, kuriems vietą užleidžia viską paruošę, taip pat nuo skrydžio pažįstami, technikai. Ką naujo galima pasakyti apie komandą, kurios pavadinimas ir narių pavardės nuolat mirga spaudoje, festivalių afišose ir kitur? “Wacken Open Air 2005” (2) - lietus, verslas, tobulėjanti organizacija ir beveik tobula fiestos pradžiaNebent tai, jog šou vėlavo 20 minučių, Tarja tris kartus keitė sceninę aprangą, per 1,5 valandos sugrotas visas „Once“ repertuaras, retkarčiais nukrypstant į ankstesnę kūrybą, ir pirotechnikos paleista tiek, kad juokais pagalvojome: gal jos arsenalas atskraidintas mūsų „bendru“ lėktuvu, ir mes galėjome “išlėkti į dausas“. Juokas juokais, bet šis pasirodymas paliko kur kas didesnį įspūdį, negu Chorzowe, ir net negu anuomet Taline. Vien šviesų žaismas, sukeltas besisukančių, kilnojamų, nuleidžiamų, sinchronizuotai spalvas ir efektus keičiančių konstrukcijų, ko vertas. Net jei viskas pernelyg „popsiškai“ pasaldinta dideliu fejerverku, ir ne viskam pasibaigus, o paskutinio kūrinio pabaigoje. Tiesa, kai kam galėjo nepatikti, kad vėl „išsidirbinėjo“ klavišininkas Tuomasas, bet užtat „dvibarzdis“ Emppu visur dainuoti pataikė. Žodžiu, ir ši naktis įsimins ilgam.

Ką gi, visai ne vasariškai šaltas vakaras sugundo išsitraukti stipresnius gėrimus, nors tiek koncertinėje zonoje, tiek stovykloje daug kas „šildosi“ žolės dūmeliu. Lietuvaičiai dar išradingesni: palapines sušildo žvakėmis, kurių viena, vėliau palikta, pradegins miegmaišį, bet argi tai esmė? Kone vietinės reikšmės „sauna“, ir nuo pavėsinės stogo nupilamas susikaupęs vanduo gali imituoti šaltą dušą. Sotūs, apšilę ir laimingi įpuolame miego karalystėn, paklausę „night wish“ palinkėjimo. Rytas už vakarą protingesnis…

Laukite tęsinio…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Birutė
2005.08.22 12:42

Oomph! aš užmečiau ne akį, o ausį, klausiau stovyklavietėje, kur viskas puikiausiai girdėjosi. Kadangi iš ten nieko man itin patinkančio neišgirdau, tai nesivarginau pažiūrėti. Tikrai manajam skoniui WOA “tiko” 20 grupių (bus matyt iš kitų reporto dalių), taigi taupiau jėgas joms. Bet kokiu atveju, aš niekur nesakiau, kad tai bloga grupė.

malga
2005.08.22 12:36

skirtumas tas kad Chorzowe Niaghtwish’ai grojo dar nesutemus..tai galbut nebuvo imanoma padaryt tokio ispudingo sviesu ir pirotechnikos sou..ir netgi technika kabojusi virs Tarjos galvos buvo labai panasi i ta kuri kabojo Lenkijoje..na nesvarbu..
Labiausiai prajuokino tai kad buvo Wacken’e tadien tokiu kurie atvyko pasiziureti i nauja Tarjos suknele =]] ech..bet ko cia stebetis..Wacken’as pilnas tokios faunos..

Angel Of Hearth And Home
2005.08.20 00:07

Oomph! labai gera grupė, ir labai keistai atsidūrusi tokiam festivalyje. Gaila, kad neatsirado autorei noro užmesti akį į juos ir parašyti porą sakinių.

Cadas
2005.08.19 21:29

Pirmoji diena kiek matau nebuvo labai jau kažkuo ypatinga… bent man nebūtų… Turiu omeny grupes kurios tada grojo :)

Crazyte
2005.08.19 20:58

Na ši diena praėjo panašiai – bent jau grupių atžvilgiu :). Tikriausiai dėl to, kad buvo tik viena scena. Į TRISTANIA mes pavėlavom dėl eilių (ech… nepatyrimas darė savo), CANDLEMASS nuskambėjo visai priimtinai (prieš juos dar sugebėjau truputį pabendrauti su brazilais Tuatha De Danann), OOMPH! taip pat praleidom, o NIGHTWISH žiūrėjosi gerai, bet klausėsi šiaip sau :(

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus