Straipsniai

VOIVOD kariuomenės palyda: MOUNTAINSIDE rankose tvirtai laiko Lietuvos roko vėliavą

2011.05.05 00:00, RELAX Live! info

Gegužės 17 d. Vilniuje grosiančią legendinę Kanados metalo grupę VOIVOD „apšildys“ net trys lietuvių komandos. Alytiškius PORFIRIA, kurie atstovauja thrash metalo scenai, jau pristatėme. Tęsiant pažintį su kanadiečių palyda, supažindiname su rokeriais iš Kauno MOUNTAINSIDE, kurie roko muzikos vėliavą tvirtai laiko savo rankose jau 15 metų.

VOIVOD kariuomenės palyda: MOUNTAINSIDE rankose tvirtai laiko Lietuvos roko vėliavąMOUNTAINSIDE pristatoma kaip viena įdomiausių Lietuvos roko grupių. Pateisindami savo pavadinimą, jie išsiskiria muzikiniame kraštovaizdyje kaip status kalnas. MOUNTAINSIDE monolitas, sulydytas iš įvairių gitarinės muzikos stilių – nuo stoner iki psichodelinio roko – nepanašus į nieką kitą. Ir po penkiolikos muzikinės karjeros metų kauniečiai nežada sustoti. Jie nuolat ieško naujų įvairaus sunkumo gitarinės muzikos vėjų. Lakoniškai savo grojamą stilių vadindami tiesiog heavy rock, muzikantai publiką stebina netikėtais kūrybiniais posūkiais ir muzikiniais sprendimais.

Per savo aktyvios veiklos metus MOUNTAINSIDE sugrojo šimtus koncertų klubuose, festivaliuose, miesto šventėse, įvairiuose kituose renginiuose Lietuvoje bei užsienyje. Energingais gyvais pasirodymais garsėjantys kauniečiai dalinosi viena scena su tokiomis grupėmis kaip DISMEMBER, ENTOMBED, TITO AND TARANTULA, NEW MODEL ARMY, THE KING ir kitomis. Grupės veikla gerai vertinama, dėl to įvairiuose alternatyvios muzikos apdovanojimuose MOUNTAINSIDE nuolat nominuojami geriausios roko grupės ir geriausio albumo kategorijose.

VOIVOD kariuomenės palyda: MOUNTAINSIDE rankose tvirtai laiko Lietuvos roko vėliavąMOUNTAINSIDE jau išleido du albumus. „Distorted“ (2003 m.) albumo muzika panaudota norvegų režisieriaus Fredriko Bryno automobilių lenktynių filme, o dainos iš „All About Time“ (2007 m.) skambėjo radijo eteryje, sulaukė gerų klausytojų bei kritikų įvertinimų ir buvo įtrauktos į rinkinį „Make You Take Note of Lithuanian Music“ (2007 m.). Daina „Nepanikuok“ pateko į rinkinį „Euro.lt“ (2002 m.). Šiuo metu grupė baigia įrašyti ir trečiąjį savo albumą, kuris yra gerokai sunkesnis ir tamsesnis, lyginant su pirmaisiais dviem, ir turėtų nustebinti tik su ankstesne grupės kūryba pažįstamus klausytojus. Nors, kaip tvirtina grupės boso gitaristas ir tekstų bei daugelio dainų muzikos autorius Rytis Bulota, tai nebuvo radikalus posūkis nuo viso to, ką jie darė anksčiau, nes savo karjerą muzikantai pradėjo būtent kaip metalo/punk/roko grupė. Taigi jie tiesiog grįžo prie savo šaknų, į paskutinį albumą sudėję tai, kas netilpo į bendrą grupės koncepciją.

VOIVOD kariuomenės palyda: MOUNTAINSIDE rankose tvirtai laiko Lietuvos roko vėliavąNaujoji MOUNTAINSIDE kūryba remiasi plačiu gitarinės muzikos traktavimu – nuo psichodelikos iki stoner roko, nuo punk iki post roko. Kartais nukrypstama net iki ektremalaus metalo, o pastaruoju metu ypatingai jaučiama doom metalo įtaka. Savo ruožtu dainų struktūros nebeįspraustos į įprastus roko muzikos rėmus.

Viena iš grupių, dariusių nemažą įtaką kolektyvo muzikinio skonio formavimuisi ir savo skambesio pasirinkimui – VOIVOD. Dėl to MOUNTAINSIDE labai džiaugiasi ir nekantrauja vienoje scenoje sugroti kartu su šia grupe, kurią jie labai gerbia už nuolatines naujų muzikinių horizontų paieškas.

Sudėtis:
Rytis Bulota – bosas, vokalas
Šarūnas Bulota – gitara
Karolis Klimaitis – būgnai
Paulius Plukas – vokalas

Diskografija:
„Distorted“ (2003)
„All About Time“ (2007)

Interneto svetainės adresas: www.mountainside.lt
Kontaktai: rockandroll@mountainside.lt
Facebook: www.facebook.com/Mountainside.LT

Myspace: www.myspace.com/kaunorokeriai

VIDEO: iš festivalio “MountainRock’vol.4,5″ Kaune, 2008 m. kovo 24 d.

Ištraukos iš naujo MOUNTAINSIDE albumo įrašų sesijos.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
hellraiser
2011.05.12 00:33

labai džiugu, kad mano mėgstamiausios gurpės svajonės pagaliau išsipildė :) ywahhhh :)

Birutė
2011.05.11 09:13

Nagi solidi ir įvairi ta Voivod kariuomenės palyda susidarė. Kiek girdėjau, jau ne pirmą kartą pildosi Mountainų noras sugroti vienoje scenoje su viena iš mėgstamiausių grupių.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus