Straipsniai

VOIVOD gitaristas Chewy: „Grįžta progresyvioji VOIVOD muzikos pusė ir thrash metalo skambesys“

2011.06.29 00:00, Gedas (Seniukas) ir Tomas

2011 m. gegužės 17 d. visi nestandartinio metalo gerbėjai savo dienoraščiuose turėjo apsibrėžti riebiu raudonu apskritimu, kadangi Vilniuje grojo grupė VOIVOD. Peiliuku išraižytas mokyklos suole, aliejiniais dažais užrašytas tarpuvartėje, kurioje sėdėta su kitais bendraminčiais, VOIVOD pavadinimas kėlė didelį susidomėjimą tarp vyresnės kartos metalistų. Koncerto metu paaiškėjo, kad ir jaunoji karta yra puikiai susipažinusi su VOIVOD, kurie, nepaisydami neatitaisomos Piggy netekties grupės sudėtyje, sugebėjo surasti savyje jėgų, prisikviesti naują gitaristą Chewy ir atvykti į Europą. Radijo stoties „Start FM“ sunkiajai muzikai skirtos laidos „Audronaša“ vedėjai Tomas ir Gedas prieš pat VOIVOD lipant ant scenos pasikalbėjo su Chewy.

VOIVOD gitaristas Chewy: „Grįžta progresyvioji VOIVOD muzikos  pusė ir thrash metalo skambesys“T: Sveiki atvykę į Lietuvą, smagu jus čia matyti. Kelionėje esate jau gana ilgai, taigi, kaip sekasi turas?

Ačiū, mums garbė čia groti. Tai pirmasis kartas, kai grojame Lietuvoje. Rytoj pirmą kartą grosime Latvijoje. Turas einasi tikrai puikiai. Kaip pagrindinė turo grupė, nežinojome, ko tikėtis. Praėjo daug laiko nuo paskutinio karto, kai VOIVOD buvo pagrindinė grupė ture po Europą. Vis dėlto sekasi gana sklandžiai, publika susirenka gera, pasitaiko tikrų gerbėjų, kurie dainuoja viso pasirodymo metu. Mums smagu turuoti – geras maistas, galimybė pamatyti gražias vietoves. Tikrai puiku.

G: Ar žmonės išalkę VOIVOD muzikos čia, Europoje?

Taip! Koncertuose jaučiame, kad žmonės tikrai laukė metų metus, kad vėl galėtų pamatyti VOIVOD. Smagu, kad pasirodome beveik originaliąja sudėtimi, galime pagroti kūrinius iš devintojo ir ankstyvo dešimtojo dešimtmečio. Dauguma kūrinių, kuriuos atliekame, yra būtent iš to VOIVOD laikotarpio, ir žmonėms tai patinka. Taip pat matome daugybę naujų gerbėjų, kas yra tikrai smagu.

T: Lietuva tikriausiai nėra vienintelė šalis, kurioje šio turo metu grojate pirmą kartą. Kaip šių šalių žmonės jus priėmė pirmąsyk?

Graikijoje grojome pirmą kartą. Turėjome ten groti prieš dvejus metus, tačiau koncertas buvo atšauktas dėl audros. Graikijoje pasirodymas buvo turbūt įspūdingiausias – minia tiesiog šėlo. Kroatijoje taip pat grojome pirmą kartą, ir publikai tikrai patiko. Kai nežinai, ko tikėtis, ir sulauki tokios žmonių reakcijos, nori sugrįžti į tas vietas kaip galima greičiau.

T: Ar dar nepavargote nuo koncertų?

Pavargom. Per penkias savaites sugrojome dvidešimt devynis koncertus. Rytoj sugrosime paskutinį. Bet mes pakankamai išsimiegame, maistas geras, pamatome miestus. Kartais miegame tik keturias valandas per parą, kartais išvis nemiegame. Bet visa tai atsiperka. Toks gyvenimas yra puikus – keliauti, groti muziką ir dar būti atlygintam už tai. Negalėčiau net pasvajoti apie geresnį gyvenimą, negu yra dabar. Nuovargis tikrai nėra svarbus.

T: Nesenai paskelbėte, kad išleisite koncertinį albumą „Warriors of Ice“. Kaip išrinkote dainas šiam leidiniui?

VOIVOD gitaristas Chewy: „Grįžta progresyvioji VOIVOD muzikos  pusė ir thrash metalo skambesys“Tai jau antrasis mūsų koncertinis albumas. Pirmasis buvo su kita sudėtimi, vokalistu Eric Forest, dešimtajame dešimtmetyje. Jame dauguma dainų buvo iš būtent to VOIVOD laikotarpio. „Warriors of Ice“ diskui parinkome dainas iš to laikotarpio, kai Blacky grojo bosu – maždaug nuo 1984 iki 1991-1992 metų. Taip pat yra daina iš naujausiojo studijinio albumo „Infini“, daina iš Eric Forest eros. Yra ir visiškai nauja daina, kurią parašėme kartu. Bet didžioji dalis muzikos yra iš ankstyvosios kūrybos – nuo pirmojo iki penktojo-šeštojo albumų.

T: Sklando gandai, kad įrašinėjate naujus kūrinius, kurie galbūt taps nauju VOIVOD albumu. Gal pakomentuotumėt tai?

Kiekviename šio turo pasirodyme grojame savo naująjį kūrinį. Esame parašę tris naujas dainas ir turime medžiagos dar maždaug aštuonioms. Mes rašome naujus kūrinius, komponuojame, improvizuojame. Kaip jau minėjau, stengiuosi gyventi šia minute, todėl man sunku pasakyti, ar bus naujas albumas, ar ne. Bet viskas krypsta link to.

G: Galbūt praskleisi uždangą ir papasakosi apie naująją kūrybą? Kokia kryptimi suka VOIVOD?

Mums sunku pasakyti, nes patys dalyvaujame kūrybiniame procese, ir negalime to matyti gerbėjų akimis. Visur, kur grojome naujuosius kūrinius, jie buvo sutikti tikrai gerai. Žmonės kalbėjo, kad jie skamba panašiai į kūrinius iš „Dimension Hatross“, „Killing Technology“, „Nothingface“ su šiuolaikinio skambesio priemaišomis. Blacky grįžus groti bosine gitara, grįžo ir senasis VOIVOD boso garsas ir stilius. Grįžta progresyvioji VOIVOD muzikos pusė ir thrash metalo skambesys.

T: Nedidelis klausimėlis iš smalsumo – iš kur atsirado jūsų pravardės?

Šito negaliu atsakyti tobulai, nes tuo metu dar nebuvau grupės narys. Man atrodo, kad Blacky buvo jo šuns vardas, kai jis buvo jaunesnis. Snake atsirado, kai jis teatro improvizacijoje turėjo imituoti gyvatę. O Away tikriausia todėl, kad jis „atšokęs“.

G: Kaip tikras būgnininkas :).

Taip, tikriausiai (juokiasi). Man kiti grupės nariai buvo sugalvoję daugybę pravardžių, tačiau nė viena netiko. Pravardę Chewy turėjau kitoje grupėje, kurioje grojau anksčiau, taigi ji ir pasiliko. Chewy – kaip Čiubaka iš „Žvaigždžių karų“. Nes mano plaukai buvo ilgi, iki pat kelių. Kol kažkokia išprotėjusi kalė jų nenukirpo :).

T: Beveik visuose interviu, paklausti, kas jiems padarė didžiausią įtaką, VOIVOD pamini MOTÖRHEAD. Ar MOTÖRHEAD iki šiol daro įtaką VOIVOD kūrybai?

VOIVOD gitaristas Chewy: „Grįžta progresyvioji VOIVOD muzikos  pusė ir thrash metalo skambesys“Visiems likusiems nariams MOTÖRHEAD tikrai daro didelę įtaką. Man pačiam patinka MOTÖRHEAD, aš juos gerbiu, tačiau jie nėra mano muzikinės įtakos dalis. Away, Snake ir Blacky nuo pat pradžių buvo dideli šios grupės fanatikai, ir vis dar tokie yra. Mes grojome su MOTÖRHEAD gal keturis ar penkis kartus per pastaruosius dvejus metus, buvo tikrai smagu pamatyti jų pasirodymus. Jie tikri legendos. Piggy taip pat buvo paveiktas MOTÖRHEAD ir kitų grupių, pvz., KING CHRIMSON, progresyviosios muzikos, ir apskritai labai įvairios muzikos.

G: Kuri VOIVOD era tau pačiam yra artimiausia?

Groju VOIVOD dar tik ketverius metus. Taigi, kaip gerbėjas, labiausiai mėgstu albumus nuo „Killing Technology“ iki „Nothingface“ bei nuo „Outer Limits“ iki „Phobos“. Kiti albumai man taip pat patinka, tačiau tie penki ar šeši albumai yra mano mėgstamiausi.

G: Gal galėtum pakomentuoti, kodėl?

Viskas dėl tos poatominės, moksline fantastika trenkiančios atmosferos. Tame yra ir šiek tiek politikos. Iš muzikinės pusės – progresyvumas, progresyvūs akordai, įkvėpti KING CHRIMSON. Man labai patinka visa tai. Piggy buvo genijus. Jis daug pasisėmė iš I. Stravinskio ir kitų klasikos kompozitorių. Manau, kad ta muzika tikrai yra labai gerai parašyta, ji leidžia man tarsi keliauti savo mintimis. Aš tikrai esu didelis VOIVOD gerbėjas, todėl dabar man savotiškas interesų konfliktas.

T: Kiek žinau, „Katorz“ reiškia keturiolika. Bet kodėl būtent šis pavadinimas buvo parinktas albumui „Katorz“?

Nes tai yra mūsų keturioliktasis albumas. O šis žodis tiesiog stipriai skamba. Iš tiesų, aš nežinau visos istorijos apie šį diską. Bet, kiek girdėjau, kiti grupės nariai tiesiog užrašė „Katorz“ ant kasetės, nes tai buvo keturioliktasis albumas. Kadangi šis žodis skambėjo gerai, tapo albumo pavadinimu. Manau, tai ir buvo pagrindinė priežastis, bet galiu ir klysti.

G: VOIVOD sudėtis buvo pakankamai stabili daugelį metų. Ar tau buvo sunku užimti kažkieno vietą tokioje pakankamai žinomoje metalo grupėje?

Kalbėsiu tik už save. Atlikti Piggy dalį man tikrai nėra lengva. Tačiau tai yra didelė garbe ir, kaip gerbėjas, aš atlieku tai su didele pagarba. Stengiuosi skambėti kaip jis, kaip skambėjo tie albumai. Manau, tai yra būtent tai, ką gerbėjai nori išgirsti. Esu tikras, kad grupės mylėtojai yra patenkinti, kad gali vėl išvysti VOIVOD ant scenos. Ir, jei aš galiu nors kiek prie to prisidėti, man tai garbė. Likę grupės nariai džiaugiasi, kad vėl gali turuoti. Sunku atlikti Piggy dalį, bet aš jo nepakeičiu (jis yra nepakeičiamas), aš tik atlieku jo dalį, padedu skleisti jo muziką.

G: Ar jau tapai naujųjų VOIVOD kūrybinių procesų dalimi?

Nauji kūriniai, žinoma, yra rašomi mūsų visų. Viskas, ką Piggy yra įrašęs, jau išleista albumuose. Taigi naujus kūrinius rašome mes visi: aš, Blacky, Snake ir Away. Aš manau, kad visi esame patenkinti dainomis, kurias sukūrėme. Visa tai skamba gana daug žadančiai.

T: Mokslinė fantastika visada darė VOIVOD didelę įtaką. Galbūt galėtum paminėti kokių nors filmų ar knygų, kurios konkrečiai būtų paveikusios VOIVOD kūrybą?

Manau, Away galėtų geriau atsakyti į šį klausimą. Jis visada žiūrėdavo daugybę mokslinės fantastikos laidų, tokių kaip „Outer Limits“, ir būtent jis atnešė šią atmosferą į VOIVOD muziką. Taigi aš tikrai negaliu atsakyti šio klausimo.

G: Paskutinis klausimas: koks rašytojas, tavo nuomone, galėtų geriausiai perteikti VOIVOD muziką savo kūriniuose?

O… Geras klausimas. Nežinau. Nežinau pakankamai rašytojų, kad galėčiau atsakyti į šį klausimą. Atleiskit.

G: Dėkui už interviu. Tikimės išvysti jus Lietuvoje dar kartą, nes, kaip sakėte, mėgstate grįžti ten, kur jums patinka. Tikimės, kad bus tas kitas kartas tiek mums, tiek jums!

Laidos „Audronaša“, kuriame buvo transliuotas šis interviu, įrašą galite rasti radijo stoties „Start FM“ garso archyve.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
sator
2011.07.12 22:17

gal sekančiam albume specialiai tau, XIII, pagros ka nors thrashiško? juolab, kad XIII diskas pagal eile nusimato..

Belsebub
2011.07.12 22:01

83-87m.

XIII
2011.07.11 15:36

kada čia jau jie tą thrashą yra groję?

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus