Naujienos

Vilniuje parodą surengs žymus prancūzų menininkas Metastazis

2018.12.27 20:12, Nekrokatarsis inf.

metastazisKitų metų balandžio mėn. 12-13 d. vyksiančio ekstremalios muzikos festivalio „Armageddon Descends“ metu bus pristatyta ir žymaus menininko iš Prancūzijos, besislepiančio po Metastazis slapyvardžiu, paroda.

Grafikos studiją „Metastazis“ prieš kelis dešimtmečius įkūrė Jean-Emmanuel Simoulin. Menininkas daugiausiai žinomas kaip įvairių grupių albumų viršelių, bukletų autorius, sukūręs šimtus muzikos leidinių apipavidalinimų.

Nuo balandžio 11 dienos, vienoje iš Vilniaus Dailės Akademijos galerijų bus galima pamatyti Metastazis parodą, pavadinimu „Negative State“ („Neigiama Būsena“). Jos metu bus demonstruojami įvairūs autoriaus darbai, kuriuose po simbolizmo skraiste yra atskleidžiamos negatyviausios bei tamsiausios žmogaus emocijos. Vienas iš šių temų atsiradimą sąlygojusių veiksnių yra tragiškos 2015 metų teroristinės atakos Paryžiuje, kurių metu žuvo artima Jean-Emmanuel Simoulin draugė.

„Mano darbai nepropaguoja smurto, paniekos ar neapykantos; jie tiesiog perteikia pačią blogiausią žmonijos pusę“, – aiškina savo darbų reikšmę autorius.

Be parodos festivalio metu bus pristatytas ir 2015 metais pasirodęs filmas „Liberation Day“ („Išsilaisvinimo Diena“), kuriame pasakojama apie pirmąjį istorijoje užsienio roko grupės koncertą Šiaurės Korėjoje. Slovėnų kolektyvo Laibach pasirodymas įvyko Pchenjane tų pačių metų pavasarį, ir prie to smarkiai prisidėjo ir pats Metastazis.

„Metastazis yra ne tik labai gerai žinomas dizaineris sunkiosios muzikos scenoje, tačiau ir itin darbštus provokatorius, mėgstantis žvelgti į kūrybą neįprastu kampu. Manome, jog tokio kalibro menininko paroda turėtų sudominti gausų būrį lankytojų“, – teigia parodos kuratorė, organizatorių komandos narė Izabela Kovalevskaja.

Metastazis parodą remia Vilniaus Dailės Akademija ir Prancūzų institutas Lietuvoje. Artimiausiu metu numatoma paskelbti likusius festivalio dalyvius bei parodas.

Organizatoriai primena, jog festivalyje pasirodys jau anksčiau skelbtos grupės: „Bölzer“, „Ulcerate“, „Devouring Star“, „Fides Inversa“, „Lvcifyre“, „Aluk Todolo“, „Budrūs“, „Brighter Death Now“, „Shibalba“, „The Dead Creed“. Festivalis vyks 2019 metų balandžio 12-13 dienomis Vilniuje, kultūros bare „Kablys“.

Festivalio bilietai prekyboje. Daugiau informacijos – organizatorių internetinėje svetainėje ir feisbuko paskyroje.

Metastazis portfolio: https://cargocollective.com/metastazis

Festivalio svetainė: https://www.facebook.com/armageddondescendsfestival/

Organizatorių svetainė: https://nekrokatarsis.lt

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus