Albumai

VALINOR „Hidden Beauty“ – per giliai paslėptas grožis

2006.11.20 00:00, Birutė

Ką gi, praėjo ketveri metai ir lenkai VALINOR vėl priminė apie save. Savo ir rėmėjų lėšomis išleistas antrasis diskas „Hidden Beauty“. Pamenu, kaip netikėtai maloniai susiklausė tas ankstesnis tvarinys. Jis paliko tokį gerą įspūdį, kad jeigu ne pasirodymus svetur ribojantis kalbos barjeras (šie vyrukai vos vos supranta ir kalba angliškai, o aš niekaip neprisiruošiu geriau išmokti lenkiškai), ko gero, VALINOR koncertinė veikla prasiplėstų ir link mūsų. Tačiau laikai keičiasi. Galbūt šiandien pavyktų geriau susišnekėti, bet išgirdus naują albumą, jau abejoju, ar jie padarytų bent panašų įspūdį, kaip kitos Lietuvą jau aplankiusios lenkų grupės. Galbūt tas kompozicijų žavesys, pasak disko pavadinimo, kažkaip „paslėptas“? Nagi pažiūrėkim…

VALINOR „Hidden Beauty“ – per giliai paslėptas grožisPrologas niekuo neypatingas. Nebeliko to įvado į kerinčius tamsos, folko, mirties ir melodingumo tyrus. Tą patvirtina ir antrasis kūrinys, kur iš ankstesnio įdomaus, patrauklaus, nestandartinio simfo-bleko teliko black ir death mišinys, daug kartų girdėtas ir net nuvalkiotas. Kaip čia dabar, juk titulinis? Ne itin įdomūs ir kiti trys, todėl tikrai apmaudu, kad kažkokia neaiški įtaka perspektyvią grupę pavertė visai eiline.

Reikalai pasitaiso šeštoje kompozicijoje, instrumentinėje titulinės antrininkėje. Melodinga, lyriška, savotiška atgaiva po šabloniškos pirmosios pusės. Kaip ir priklauso “Requiem”, ši vieta taip pat įdomesnė, nors be gana techniškų gitarų partijų tai beveik standartinis death metalas. Sakyčiau, net turi nemažai sąsajų su AMON AMARTH. Tokiu skambesiu tikrai nelengva išsiskirti ne viename tuzine lenkų grupių, nekalbant jau apie platesnius sunkiuosius vandenis. Besiklausant „The Bloodless Face“, kurios simfoniškas įvadas žada neblogus įspūdžius (nors kažkodėl primena SBS „Mėnulio šviesos“ intro), ilgainiui iš tiesų pajunti, kad tai viena įdomiausių ir įvairiausių viso albumo vietų skambesio bei instrumentų kaitos požiūriu. Bet netikėtai prasidėjus epilogui, bąlančiu veidu padarai išvadą, kad apskritai tai – labai vidutiniškas darbas. Per mažai subrandintas ir gana chaotiškas jau tikrai „susitupėjusiai“ (13 metų gyvuojančiai) komandai. Idėjų stoka? Bandymas bet kokia kaina plačiau pasirodyti, mėgdžiojant sėkmingai prasiveržusias grupes? Šiandien toks receptas vargiai padės, greičiau jau atvirkščiai.

Dar epilogas, toks, sakytum, karingai grėsmingas, žaibuojantis ir griaudžiantis. Tokia gaida ir užbaigiamas šis dabartiniu masteliu trumpas albumas, taip ir palikęs nežinioje. Dėl to, kad, kaip bežiūrėsi, užuot tobulėjus, VALINOR kūryba „smuktelėjo“ per visus 2.5 balų. Negerai, ką ir bepridursi…

Vertinimas: 6,5/10

„Hidden Beauty“
2006 m. išleistas grupės
Trukmė 33:56

1. Prologue (0:55)
2. Hidden Beauty (4:45)
3. The Voice of Space (3:59)
4. The Funeral (3:46)
5. A Hand of Dead (4:56)
6. Hidden Beauty – The Beginning(6:32)
7. Requiem (3:29)
8. The Bloodless Face (3:55)
9. Epilogue (1:34)

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus