Naujienos

Ukrainos alternatyvaus meno rinktinė festivalyje „Kilkim žaibu XIX“

2018.02.16 10:00, Klubo Pikuolis inf.

NM-foto-2Šių metų festivalio „Kilkim žaibu“ viena iš pagrindinių renginio temų – Baltijos ir Ukrainos šalių gyvosios istorijos entuziastų bei alternatyvaus meno kūrėjų bičiulystės stiprinimas. Organizatoriai žada vystyti kultūrinius mainus, gilintis į Baltijos ir Ukrainos šalis jungiančias sąsajas, istoriją, gyvenseną, mitologiją, simboliką. Analizuojant baltų, skandinavų ir slavų etninį identitetą, bus demonstruojamas genčių kultūrinis tapatumas, panašumai ir skirtumai.

Atstovauti Ukrainai festivalyje KŽ buvo atrinkti skirtingų alternatyvios muzikos žanrų atlikėjai.

Pirmieji atstovai – tai ryškiausia Ukrainos metalo grupė NOKTURNAL MORTUM. 2017 metų Ukrainos metalo muzikos apdovanojimuose grupės naujausias albumas „Істина“ gavo metų albumo įvertinimą. Tas pats albumas buvo minimas black metalo kritikų topuose kone visame pasaulyje.

NOKTURNAL MORTUM sunku įstatyti į vieno žanro rėmą – jau daugiau nei per 20 metų grupė pina vijoklius iš black, folk, symphonic, pagan stilių, pridėdami net ir progressive bei post-rock prieskonių. Nuostabiausia, kad viskas – kiekvienas akordas ar garsas – yra savo vietoje, neįmanoma nieko nei išimti, nei pridėti. Šie muzikantai sugeba pasikliauti savo kūrybiniais instinktais, o ne apibrėžtais kanonais.

JORYJ KŁOC – emocinė priešprieša anksčiau minėtiems tamsaus meno atstovams. Tai be galo pozityvus ir linksmas ketvertukas iš Lvovo, užkuriantis savo energingus pasirodymus tradiciniais Ukrainos, Lenkijos, Lietuvos instrumentais bei motyvais, nemirtingu rokenrolu ir net drum‘n‘bass stilistikomis.

Šie ukrainiečiai jau kurį laiką bičiuliaujasi su senųjų tradicijų puoselėtojais Lietuvoje. Tai lėmė, kad JORYJ KŁOC festivalyje pateiks savaip interpretuojamas dvi lietuviškas dainas.

KZOHH – juodojo metalo ir ambiento ritualų šamanai užburia atmosferiškais klavišiniais bei elektronikos garsais, kurie kaip neramūs fantomai sklando ore. Grupė plėtoja tamsiąsias viduramžių temas, istorijas ir pateikia jas itin savitai, įtraukdami klausytojus į tamsaus meno meditacinę bedugnę.

WHITE WARD – dar vienas unikalus muzikinis įvykis pastarųjų metų Ukrainos ne tik metalo, bet apskritai muzikos scenoje. Depresyvus juodasis metalas, pagavūs džiazo peizažai ir įmantrūs elektronikos prieskoniai – WHITE WARD keliauja per tamsiausius ir keisčiausius žmogaus sąmonės vaizdinius. Alternatyvaus meno naujienų medžiotojai jau mini grupės vardą savo mėgstamiausių albumų sąrašuose ir grupei prognozuojama perspektyvi ateitis.

Be minėtų muzikinių kolektyvų į festivalį atvyks ir gyvosios istorijos entuziastai iš Ukrainos, kurie demonstruos senovinius amatus, pristatys X–XII a. savo etninio regiono kostiumus, dalyvaus bendrose rungtyse, žaidimuose. Gali būti, kad Ukrainos kazokai išbandys jėgas ne tik beginklėse rungtyse, bet ir kovos rate, idant turėtume galimybę įvertinti baltų ir slavų gyvensenos bei karybos panašumus ir skirtumus.

Primename, kad festivalis „Kilkim žaibu“ vyks paskutinį birželio savaitgalį, Varniuose.

Bilietai į renginį brangs nuo kovo 1 d.

Daugiau informacijos apie festivalį rasite oficialioje svetainėje www.kilkimzaibu.com ir „Facebook“ paskyroje https://www.facebook.com/kilkimzaibu/

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus