Straipsniai

Trumpa KROKUS biografija ir pokalbis su vokalistu Marc „The Voice“ Storace

2007.07.15 00:00, Linas Big Bro

Šveicarija pasauliui davė ne tik tiksliausius laikrodžius, sūrius, „Milka“ šokoladukus su violetinėmis karvėmis, šveicarų armijos peilius bei avialinijas, tačiau čia buvo, yra ir bus visiems mums gerai žinomų roko grupių. Tiesa, kalbu ne apie HELLHAMMER, CELTIC FROST, CORONER, SAMAEL ar ALASTIS. Kalbu apie senuosius geruosius rokerius KROKUS (taip, taip, pavadinimas kilo nuo populiarios Šveicarijoje gėlytės…).

Trumpa KROKUS biografija ir pokalbis su vokalistu Marc „The Voice“ StoraceGrupė susikūrė 1974 metais. 1980 metais prie jos prisijungė vokalistas Marc Storace, kurio unikalus balsas tapo grupės vizitine kortele ateičiai. Grupė iškart pasuko teisingu keliu, kurį jau pramynė tokie gigantai, kaip AC/DC ir IRON MAIDEN. Išskirtinis vokalas, kieti gitarų rifai, stiprus ritmas, įsimintini priedainiai – šis receptas jau seniai mėgstamas tarp sunkiojo roko gerbėjų.

Pirmasis diskas su Marc Storace „Metal Rendezvous“ tapo triskart platininiu. 1982 metų “One Vice At A Time” (asmeniškai – mano mėgstamiausias) tapo auksiniu JAV ir pristatė tokius klasikinius hitus, kaip “Long Stick Goes Boom!”, “Down The Drain”, “Playin’ The Outlaw” bei “American Woman”. 1983 grupė išleidžia (ko gero, garsiausią savo albumą, tačiau dėl skonio nesiginčysiu) „Headhunter“, kuriame įrašyti tokie hitai, kaip “Screaming In The Night”, “Eat The Rich”, “Stayed Awake All Night” ir titulinis “Headhunter”. Visi jie jau tapo klasika.

1984 “The Blitz” pabėrė naujus hitus: “Midnite Maniac”, “Out Of Control” “Our Love”, taip pat klasikiniu tapusį SWEET koverį “Ballroom Blitz”. Vėliau seka koncertiniai albumai, įvairiausi rinkiniai. 1988 metais KROKUS pabando sugrįžti prie savo tradicinio skambesio „Heart Attack“ albume. Visgi po šio darbo KROKUS pasitraukia į šešėlį, nors vis dar leidžiami koncertiniai albumai, geriausių dainų rinkiniai. Aktyviai kaitaliojama grupės sudėtis. Pagrindinės priežastys, lėmusios tokį kūrybinį išsisėmimą, buvo, turbūt, leidybinių kompanijų spaudimas „kepti“ hitus, intensyvi koncertinė veikla, kuri tik didino trintį tarp muzikantų.

Viskas tęsiasi iki 2001 m., kai gitaristas Fernando Von Arb pasiūlo Marc Storace vėl suvienyti jėgas. KROKUS vėl atgimsta naujam žygiui. 2003 metais pasirodo „Rock the Block“ studijinis albumas. Grupė vėl aktyviai koncertuoja, dalyvauja įvairiuose festivaliuose. 2005 m. iš KROKUS pasitraukia Fernando Von Arb. Jo vietą užima buvęs gitaristas Mandy Meyer (grojo supergrupėje ASIA, ex-KATMANDU, COBRA, GOTTHARD). Na, ir 2007 metais išleidžiamas “Hellraiser”. Kritikai įvertino šį albumą palankiai, nors ypatingo susižavėjimo neparodė. Tačiau tai – vis dar senieji geri KROKUS, kurių su niekuo nesupainiosi!

Kadangi šiai grupei visąlaik jaučiau sentimentus, tai buvo mėgstama jaunystės muzika (manau, kad ir kaimynai tai gerai prisimena), todėl ir toliau domiuosi KROKUS reikalais. Gavęs eilinį jų naujienlaiškį, nežinia kodėl nutariau atidžiau peržiūrėti informaciją apie grupės turo maršrutą. Ir gerokai nustebau, kai radau įrašą, kad KROKUS rugpjūčio 4 d. gros Lietuvoje, „Roko naktyse“. Nors šios informacijos organizatoriai nepatvirtino ir šią vasarą, atrodo, sulaukti KROKUS Lietuvoje neteks, KROKUS vokalistas Marc „The Voice“ Storace (beje, šnekama, kad būtent Marcui Storace po Bon Scott mirties buvo pasiūlyta užimti AC/DC vokalisto poziciją, tačiau jis atsisakė…) sutiko pasikalbėti virtualiai apie grupės veiklą.

Trumpa KROKUS biografija ir pokalbis su vokalistu Marc „The Voice“ StoraceLinas: Labas, Marcai! Tikėjomės sulaukti KROKUS Lietuvoje šią vasarą, bet panašu, kad viltys šįkart neišsipildys, todėl norėčiau paklausti apie jūsų turus apskritai. Kaip ruošiatės turams? Ar ieškote informacijos internete, naudojatės Google, Wikipedia? Ar paprasčiausiai važiuojate ir darote tai, ką geriausiai mokate?

Marc: Dažniausiai aš leidžiuosi nustebinamas, o ant scenos mes bet kuriuo atveju stengiamės. Roko fanai yra daugiau ar mažiau vienodi visame pasaulyje. Muzika neturi sienų!

Linas: Pakalbėkime apie jūsų naujausią albumą. Kas jame naujo, palyginus su ankstesniais albumais, pirmaisiais darbais? Koks tavo asmeniškai mėgstamiausias KROKUS albumas? Kodėl?

Marc: Mūsų paskutinis albumas “Hellraiser” yra grupės vizitinė kortelė ateičiai! Šiame albume gerai subalansuotas metalo bei melodingo sunkiojo roko mišinys. Vokalo melodijos eina vienu žingsniu toliau, o melodingumas pasiekia aukščiausią lygį. „Hellraiser“ yra naujoviškas ir labai jausmingas ir tai parodo, kad grupė žvelgia į platesnius horizontus. Iš tiesų, mes niekada negrojome tiek daug skirtingų šalių iki albumo „Hellraiser“ pasirodymo. „Hellraiser“ galiu pavadinti savo mėgstamiausiu darbu todėl, kad jis yra tarytum gyvenimiškas naujai atrastos kūrybinės laisvės kartu su KROKUS patvirtinimas. Tikiu, jog šis albumas atidarė duris.

Linas: Šiuo metu sunkusis rokas jau nėra toks populiarus. Ne tiek daug senųjų grupių vis dar groja. Kokia KROKUS paslaptis? Kas išlaiko grupę vieninga ir gyvybinga?

Marc: Sunkusis rokas yra neabejotinai populiaresnis nei pieš dešimtmetį. JUDAS PRIEST tai įrodė savo nerealiais įrašų pardavimais! Mums sekasi palaikyti pakankamai didelį užimtumą, KROKUS juda į priekį ir mes tikime, jog geriausi laikai jau netruks ateiti. Koncertai naujose valstybėse yra kažkas panašaus į investicijas į ateitį. Kažkas turi tai daryti, lipdydamas akmenį prie akmens. Grupės dvasia stipri todėl, kad kiekvienas daro tai, ką labiausiai mėgsta daryti. Mes puikiai leidžiame laiką grodami scenoje, tūkstančių atsidavusių palaikančių fanų akivaizdoje, kuriems esame skolingi už mūsų dabartinę gerą padėtį. Taip pat yra daug žmonių, kurie dirba su grupe ar šalia jos todėl, kad jie myli mus ir mūsų muziką. Mes visi esame didelė šeima.

Linas: Ką galėtum pasakyti apie šiuolaikinę metalo sceną – kokie tavo mėgstamiausi stiliai, grupės? Geriausi draugai iš kitų grupių?

Marc: Visgi aš esu daugiau senosios mokyklos fanas. Čia glūdi mano tikroji meilė bei šaknys. Seku, kas vyksta muzikoje dabar ir man tikrai patinka, kad kai kurios grupės naudoja skaitmeninę elektroniką, kad kuo labiau priartintų jų gyvai atliekamą roko muziką prie albumų skambesio. Tikrai nesu destruktyvios ar pamišėliškos muzikos šalininkas. Mėgstu sunkųjį roką labiau nei bet ką ir mano mėgstamiausios grupės vis dar yra LED ZEPPELIN ir DEEP PURPLE. Paskutiniu metu išaugo mano meilė bliuzui ir netgi „Hammond“ vargonams bei orkestriniam rokui! PINK FLOYD vis dar yra geriausia atmosferinio roko grupė pasaulyje. Mano draugai muzikantai: Glenn Hughes, Roger Glover, Don Airey, Alice Cooper, Ronnie James Dio, Klaus Meine, Rob Halford, Jimi Jamison (pastaba – ex-SURVIVOR, COBRA, TARGET), Bobby Rondinelli (pastaba – ex-BLACK SABBATH, RAINBOW, BLUE OYSTER CULT, PYRAMID), Ted Nugent ir Carmine Appice (pastaba – ex-VANILLA FUDGE, CACTUS, KGB, BLUE MURDER). Visi mes gyvename skirtingose pasaulio dalyse ir laikas nuo laiko, jeigu pasiseka, mūsų keliai susikerta vėl… kažkur bekeliaujant… tačiau toks jau tas pramogų verslas.

Linas: Grupėje per visus šiuos metus pasikeitė labai daug narių – kodėl? Suskaičiavau net 21 buvusį narį…

Trumpa KROKUS biografija ir pokalbis su vokalistu Marc „The Voice“ StoraceMarc: Nėra lengva išlaikyti žmones kartu ilgesnį laiką ir muzikantai, kaip taisyklė, yra labai emocionalūs. Malonu, kada visi elgiasi kaip seni draugai, yra orientuoti į tą patį tikslą ir yra laimingi grodami savo svajonių muziką, tačiau, jeigu tik viena iš grandžių šioje “harmonijos grandinėje” sutrūksta, susidaro plyšys ir kažkas pasijunta izoliuotas ar apgautas. Bet kokioje geroje komandoje kažkas turi daryti kompromisus visos organizacijos labui.

Linas: Ar galėtum palyginti 1981-ųjų ir 2007-ųjų KROKUS? Kaip apibūdintum stiliaus, tekstų pokyčius?

Marc: Trys dalykai yra tokie patys, kaip ir 1981-aisiais. Pirma, tai – KROKUS skambesys su gitaristu Mandy Meyer ir Mark Storace vokalas! Be to, su Dominique Favez ritmine gitara, Tony Castell bosine gitara ir Stefan Schwarzmann (RUNNING WILD, ACCEPT, U.D.O., HELLOWEEN, SKEW SISKIN, X-WILD, THE VOICE ir t.t.) būgnais mes turime kiečiausią ritminę sekciją. KROKUS „kala“ sunkiau nei bet kada! 1981 m. mes keliavome po pasaulį naudodami labai brangią sceninę įrangą, kuri atrodė kaip keliaujanti Drakulos pilis. Dabar mes pritraukiame naujų gerbėjų, pasinaudodami dainų jėga ir grupės aura. Mano dainų tekstai vis dar paliečia meilės, tragedijos, socialinius, širdgėlos, karo, taikos bei išsiskyrimo klausimus.

Linas: Visi bandė ir vis dar bando lyginti jus su vaikinais iš Australijos – keli žodžiai apie AC/DC?

Marc: AC/DC yra geriausia į bliuzą orientuota sunkiojo roko grupė šioje planetoje (pastaba -koks kuklus atsakymas…).

Linas: Jūs daug keliaujate – kokios šalies gerbėjai/klausytojai yra geriausi?

Marc: Šveicarijos gerbėjai myli mus nuo pat pradžių ir jų dėka KROKUS pritraukė fanų visame pasaulyje. Devintajame dešimtmetyje geriausia publika buvo JAV, o dabar Vokietija mus priima šilčiausiai. Apskritai aš dabar džiaugiuosi, kad koncertuojame Europoje, labiau nei bet kada nuo pat „Hellraiser“ albumo pasirodymo.

Linas: Kokią programą paprastai grojate koncertuose?

Marc: Na, dažnai neapseiname be “Hellraiser”, “Too Wired To Sleep” ir “Angel Of My Dreams” iš paskutinio “Hellraiser” albumo. Taip pat atliekame “Longstick Goes Boom!”, “Bad Boys Rag Dolls” ir “American Woman” iš “One Vice At A Time” albumo, “Heatsrtrokes” ir “Bedside Radio” iš “Metal Rendez-Vous”, “Mad World” iš “Rock The Block” ir klasikinę baladę “Screaming In The Night” ir “Headhunter” iš “Headhunter” albumo.

Linas: Na, ir pabaigai, ko palinkėtum grupės fanams Lietuvoje?

Marc: Nepamirškite apsilankyti mūsų tinklapyje www.krokusonline.com ir užsisakyti mūsų naujienlaiškį iš Globe-club (gerbėjų tinklalapio). Ten rasite mūsų nuotraukų ir naujausius interviu, galėsite iškart gauti naujausias koncertinių turų naujienas!

Linas: Dėkoju už kantrybę, tikimės kada nors sulaukti KROKUS ir Lietuvoje!

Marc: Būtinai! Iki!

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Remigijus
2007.09.06 18:03

Jo smagi grupelė. Ir aš ateičiau iš tos senos nostalgijos. O jo vokalas tai tikrai labai AC/DC primena. Kai pirmą kartą kažkada užgirdau 82m “One Vice At A Time” tai, pagalvojau, kad čia kažkoks senas slaptas australų darbas.

Savior'as
2007.07.15 23:45

Manau kad surinktu. Nors jei butu roko naktyse, siokia tokia dali senuju klausytoju, kurie noretu prisimint jaunyste, atbaidytu tai, kad pasirodymas bus kazkokiam jiem neaiskiam ir neidomiam festivalyje. visgi nostalgingieji klausytojai sudaro dali ziurovu koncerte.
Anyway, labiau noretusi atskiro Krokus konco. na kiek surinktu atskiras koncas tai nezinau. galbut kartotusi UDO istorija (bet reikia atminti jog ten nebuvo reklamos normalios, butent ta dalis nostalgijos apimtu senuku net nezinojo apie tokia Dirkschneiderio viesnage.)
speliot galima daug manau. bet geriausia butu tiesiog Krokus pamatyt paciam, kad ir kur tas koncas butu :D

V.Valinskas
2007.07.15 23:10

Na, ka padarysi. Tebuna geriau sios roko naktys neformaliu paaugliu svente.

O del KROKUS nesusirinktu tiek liaudies, kiek dabar pritrauks popsiniai sudrokeriai is uz juros.

Vat tokia yra ziauri realybe :/

Linas Big Bro
2007.07.15 21:23

Jo, buvo sansu, kad sugros Roko naktyse, bet….

Savior'as
2007.07.15 20:47

Ai va, tik dabar gala biografijos paskaiciau ;] gaila gaila kad neatvare :]

Savior'as
2007.07.15 20:45

“Labas, Marcai! Tikėjomės sulaukti KROKUS Lietuvoje šią vasarą, bet panašu, kad viltys šįkart neišsipildys…”

Kazka kazkur praleidau? :]]

O siaip Krokus naujas darbelis tai galingas! Po Meyerio sugrizimo tai vel i zenita. “Hellraiser” vertas garbingos vietos tarp geriausiu krokus albumu ;]

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus