Straipsniai

TROLLFEST – troliška pasaka prieš miegą

2007.09.03 00:00, Ghetox

Metalinėje scenoje neseniai atsirado nauja trolių komanda – norvegai TROLLFEST. Troliai kaip troliai – pikti, girti ir grojantys gerą muziką. Bet iškyla klausimas, ar tai nebus garsiųjų suomių FINNTROLL plagiatas?

TROLLFEST – troliška pasaka prieš miegąPaklausius grupės muzikos, abejonės apie grupę dingsta. Plagiatu nebent galima pavadinti idėją apie trolius. Muzika tikrai linksma, vietomis turinti humoro prieskonio. Grupė šiais metais pirmą kartą koncertavo Vokietijoje, „Barther Open Air“ festivalyje rugpjūčio 17 d. Iš įrašų galima spręsti, jog grupė tikrai aktyvi. Pirmasis TROLLFEST darbas – tai 2004-aisiais išleistas promo „TrollfesT“, antrasis albumas „Willkommen Folk Tell Drekka Fest“ pasirodė po metų, o naujausias darbas „Brakebein“ išvydo šviesą 2006-aisiais. Visi darbai atlikti studijoje „TrollskogeN Recording FacilitieS“.

Šiai grupei įtakos turėjo keletas dabartinių folk metalo veteranų – FINNTROLL, KORPIKLAANI, bet troliai sukūrė unikalų muzikinį skambesį, nedarydami daugelio grupių klaidos ir nebandydami pamėgdžioti kitų ansamblių. Neseniai apie savo veiklą sutiko pasikalbėti vienas grupės narių – PsychoTroll. Pirmas įspūdis iš interviu – jog jie labai jau keisti žmonės (ar troliai…).

Ghetox: Sveikas, Psychotroll! Pastaruoju metu labai susidomėjau jūsų grupe, nes pastebėjau, kad dar tik kylate iš po žemių, o muzika tikrai verta dėmesio. Taigi pirmas, turbūt įkyrėjęs klausimas, kaip ši grupė atsirado?

TROLLFEST – troliška pasaka prieš miegąPsychoTroll: Ne per seniausiai keturi troliai sėdėjo miške, tykodami krikščionių, kaip kiekvieną kartą daro išalkę.

Troliai pradėjo gerti ir tai užtruko. Visgi, kai midaus bačka ištuštėjo, pasigirdo garsai nuo kelio pusės. Krikščionių garsai. Užuodę jų kraują troliai tyliai ir greitai nubėgo kelio link. Ir koks gi nuostabus vaizdas alkanam troliui! Storas vyskupas, du kunigai, jų storos žmonos ir grupė vienuolių. Troliai, aišku, iš karto nėrė į maistą. Tačiau, kaip visi žinote, troliai ėda greitai ir žiauriai, taigi maisto tuoj pat neliko.

Kaip dauguma trolių, jie buvo pasimetę, pamatę kažką naujo, – vienuolių instrumentus. Troliai pasiėmė juos, apžiūrėjo, parsinešė instrumentus į savo kaimą. Kažkieno magiškos pagalbos dėka instrumentai buvo modifikuoti į „troliškus“ instrumentus, o ne krikščioniškas nesąmones.

Troliai nėra labai protingi ir muzikalūs, bet jie turi daug midaus ir, kaip visi žinome, „midus suteikia išminties ir talento muzikai“. O troliai turi tikrai daug midaus!

Ghetox: Kodėl pasirinkote pavadinimą „TROLLFEST“? Gal FINNTROLL turėjo tam įtakos?

Psychotroll: Grupė yra apie mus. Mes esam troliai ir mėgstam šėlti. Norvegiškai „trollfest“ yra trolių vakarėlis ir skamba visai neblogai, taigi nusprendėme, kad pavadinimas puikus. FINNTROLL tikrai turi įtakos mūsų kuriamai muzikai, bet, kalbant apie pavadinimą, tai buvo tik mūsų idėja.

TROLLFEST – troliška pasaka prieš miegąGhetox: Ar esate ką nors girdėję apie Lietuvą, gal esate ir buvę čia? Gal žinote ką nors apie lietuvišką metalinę sceną?

PsychoTroll: Mes girdėjome apie šį kraštą. Brakebeinas užsuko į Lietuvą, keliaudamas ir beieškodamas „legendinio alaus“, apie šią kelionę galite išgirti albume „Brakebein“. Manau, jis buvo Vilniuje. O gal tai buvo Panevėžys? Hmm… Blankiai viska atsimenu. Niekada nebūsi per daug girtas…

Ghetox: Gal turite planų naujai medžiagai? Ar galėtumėte pasidalyti šia informacija su mumis?

PsychoTroll: Mes visada turime planų naujai medžiagai. „Planai“ turbūt per daug formalus žodis, bet mes tikrai pasiryžę išleisti naują albumą pirmoje 2008-ųjų pusėje. Tai bus didelė alaus ir linksmybių dozė, pasistengsime įdėti ir keletą staigmenų.

Ghetox: Koks buvo jūsų didžiausias koncertas? Su kokiomis grupėmis grojot? Kaip jausmas?

PsychoTroll: Pirmą koncertą per savo visą gyvavimą sugrojome „Barther Metal Open Air“ festivalyje Vokietijos šiaurėje. Festivalyje dalyvavo tokios grupės, kaip GRAVEWORM, AASKEREIA, THYRUZ, ELUVEITIE ir daug kitų. Tai buvo mūsų pirmas „išlindimas“ iš urvų.

Ghetox: Matau, kad jums labai patinka folkas. Ar yra kitos muzikos, kurią mėgstate? Turbūt suomiai FINNTROLL sąraše pirmauja?

PsychoTroll: Hm… Niekada neneigėme, kad FINNTROLL įkvėpė mus, bet klausomės daug įvairiausios muzikos. Mus įkvėpė folko tradicijos iš viso pasaulio, įskaitant ir skandinavišką folko tradiciją, su kuria užaugome, kaip mūsų kultūros dalimi. Sunku įvardinti, kas mums padarė daugiau ar mažiau įtakos, nes grupėje yra keturi nariai, kurie turi vis kitokį skonį. Visi klausome metalo, bet pažvelgus giliau slepiasi daug kitų poveikį darančių dalykų.

Ghetox: Taigi einant į pabaigą, ką norite pasakyti Lietuvos metalistams?

Psychotroll: Av Mjöden vart du vis og klok, så DREKKA MER!!!!

Kai tik turėsit šansą, aplankykit mus koncertuose. O kitu metu klausykit mūsų albumų „Willkommen Folk Tell Drekka Fest“ ir „Brakebein“!

Ghetox: Tikimės išvysti jūsų pasirodymą ir Lietuvoje. Sėkmės!

PsychoTroll: Taip, kai tik turėsime galimybę surengti turą po Europą, būtinai aplankysime ir Baltijos šalis. Ačiū!

***

Oficialus TROLLFEST tinklalapis: www.trollfest.com

Daina iš albumo „Brakebein“
Daina iš albumo „Wilkommen Folk Tell Drekka Fest“

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Ghetox
2007.09.07 00:24

only69
kiekvienas atskleidžia save kitaip. Jie nesilaiko standartų ir nekiša savęs į rėmus.

only69
2007.09.06 23:56

To
Lilarcor :: 2007-09-03 22:43:18
“Papai nais.”
P.S.

Tai berno yaip ir neradai, sutrauka?

only69
2007.09.06 23:51

Geras:

“pikti, girti…

humoro prieskonio”

Gal tai tik humoras it yra?

“studijoje „TrollskogeN”

Gal tai klasikinė TROLIŲ studija??

“PsychoTroll” – SUPER!!!! Turim LORDI – super monstrus – ateiviue. dabar dar tur4sim bandą (populiaciją išprotėjusių briedžių- mutantų?, jau netoli pingvinai – deatheariai-blackeriai:))))

” Pirmas įspūdis iš interviu – jog jie labai jau keisti žmonės (ar troliai…).”

Jei gerbiamasis intervo ėmėjas nesuprato, kad bendrauja su psichiniais ligoniais, tai pridedu citatėlę sekančią”

Ne per seniausiai keturi troliai sėdėjo miške, tykodami krikščionių, kaip kiekvieną kartą daro išalkę.”

Troliai pradėjo gerti ir tai užtruko. Visgi, kai midaus bačka ištuštėjo, pasigirdo garsai nuo kelio pusės. Krikščionių garsai. Užuodę jų kraują troliai tyliai ir greitai nubėgo kelio link. Ir koks gi nuostabus vaizdas alkanam troliui! Storas vyskupas, du kunigai, jų storos žmonos ir grupė vienuolių. Troliai, aišku, iš karto nėrė į maistą. Tačiau, kaip visi žinote, troliai ėda greitai ir žiauriai, taigi maisto tuoj pat neliko.

Kaip dauguma trolių, jie buvo pasimetę, pamatę kažką naujo, – vienuolių instrumentus. Troliai pasiėmė juos, apžiūrėjo, parsinešė instrumentus į savo kaimą. Kažkieno magiškos pagalbos dėka instrumentai buvo modifikuoti į „troliškus“ instrumentus, o ne krikščioniškas nesąmones.

Sekanti citata labai l;ogiška ir daranti prielaidą, kad tolesnes diskusijos su šiai debilais kaip ir nėra reikalingos, bet:

Troliai nėra labai protingi ir muzikalūs, bet jie turi daug midaus ir, kaip visi žinome, „midus suteikia išminties ir talento muzikai“. O troliai turi tikrai daug midaus!

Turint daug midaus yra patartina keliaut į Kryžiū kalną arba į Šiluvą ir ten bandyt parduot savo produktą.

” FINNTROLL tikrai turi įtakos mūsų kuriamai muzikai”
Jei tai muzika… – eilinis klonas

“Niekada nebūsi per daug girtas…”

Dar vienas PLIUSAS

” Visi klausome metalo, bet pažvelgus giliau slepiasi daug kitų poveikį darančių dalykų.”

Super nieko nepasakanti frazė

“PsychoTroll: Taip, kai tik turėsime galimybę surengti turą po Europą”

Gal apsaugos viešpats nuyo panašaus BRUDO:))

bimbiris
2007.09.05 22:08

slibinų metalo jau yra, ar bent jau su intarpais , riaumojimu : ) o kaip skambėtu Hobitų mitalas tai nelabai isivaizduoju…

speigas
2007.09.05 16:40

Iš pradžių buvo black metal, tada kažkas pradėjo šlovinti pagoniškus dievus-atsirado pagan metal, prisiminėm vikingus-viking metal, tautos papročius ir tradicijas-folk metal, o kas čia dabar prasideda?? Taigi trollmetal. Dar norėčiau slibinų ir nykštukų arba hobitų metalo
Visi šitie linksmuoliai troliai veik nesiskiria vienas nuo kito – net pavadinimai grupių panašūs. Klausau tik per pjankes, blaivam po vieno prasukimo atsibosta.
Na, ką aišku, interviu autoriui palinkėsim tobulėt.Šitas intervas man priminė pirmus LT zinus. Kur dar visada būdavo klausimas KIEK JUMS METŲ?:) ai ir dar kiti: AR PATINKA PORNO/SIAUBO FILMAI? bei KOKIAS GRUPES KLAUSAI? O šiaip pagarba už entuziazmą ir norą pasidalinti atradimais su kitais.

Adis
2007.09.05 11:04

Na, matosi, kad straipsnis – pirmasis toks autoriaus darbas. Tobulėti tikrai yra kur, tiek idėjiškai, tiek stilistiškai. Intervas iš esmės apie nieką, klausimai apie akivaizdžius dalykus. Suprasčiau, jei tai būtų visiškai nežinoma grupė, kurią reiktų pristatyti, atskleisti jos požiūrį. Bet čia…

Jei nežinočiau, kas per bendas, paskaitęs šį straipsnį, tikrai nekiltų noras jų klausyti.

Ir tas nuolatinis FINNTROLL minėjimas – na, kam to reikėjo? Abejoju, ar tai malonu patiems TROLLFESTams.

Na bet gerai. Niekas negimsta mokėdamas. Autoriui linkiu noro ir atkaklumo tobulėti ;)

bimbiris
2007.09.04 23:32

nu bet apie finntrolius straipsnis buvo turbut jau senai senai… : )

Ghetox
2007.09.04 22:34

Tai šis straipnis ir buvo maždaug parodyt juos. Nes varo jie tai gerai :)

bimbiris
2007.09.04 22:00

Nu savaime suprantama kad nekopijuoja, čia tik šiaip , bet va visi tik apie finntrollius ir tesneka daugiausiai, jau bloga , a trollfestu kiek klauso? ir kiek tokius žino?

Ghetox
2007.09.04 17:49

bimbiri, finntroll jau buvo išleidę demo, du albumus ir du EP, vien tik kai TrollfesT susikūrė, nemanau, kad jie kopijuoja.

High Trad
2007.09.04 17:36

Jap, patinka man šitie čiuvai… Tik nesupratau, kokia proga čia straipsnis, jau maniau, kad albumas naujas bus

bimbiris
2007.09.04 15:50

bybis tie finntroliai , kaiptik man atrodo kad jie kopijuoja trollfestus, turiu tik Willkommen Folk Tell Drekka Fest , daug geresne muzika nei fintroliu…

Ghetox
2007.09.03 23:54

”Pirmą koncertą per savo vis1”

vienetas vietoj ą

Ghetox
2007.09.03 23:47

TrollfesT m/

Lilarcor
2007.09.03 22:43

Papai nais.

bmaggot
2007.09.03 22:35

normalus interviu, visai nieko

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus