Naujienos

Triuškinantis žemų dažnių post-metalas iš saulėtosios Romos atvyksta į Vilnių

2019.02.19 07:02, Org. inf.

lento_03Kovo 6 d. labiausiai undergroudinėje sostinės vietoje „XI20“ savo pasirodymą surengs grupė „Lento“.

2004 m. Romoje susikūrusio kolektyvo neįmanoma įsprausti į vieno žanro rėmus. Pirmuosius kelerius metus „Lento“ nariai klaidžiojo po painias muzikos žanrų džiungles, ieškodami savojo muzikinio identiteto. Neslėpdami simpatijų tokiems scenos senbuviams ir eksperimentatoriams kaip „Neurosis“, „Swans“ ar „Godspeed You! Black Emperor“, vyrukai iš Italijos nusprendė savo skambesį kreipti sparčiai populiarėjančio post-metalo / roko kryptimi, tačiau savaip perinterpretuodami metalo, hardcore ir ambient žanrams būdingus estetinius atributus. Galų gale 2007 m. „Lento“ klausytojams pristatė net du įrašus: kartu su Pjemonto psichodelinio doom / sludge metalo pažibomis „Ufomammut“ įrašytą albumą bei kiek vėliau pasirodžiusį debiutinį solinį darbą „Earthen“, kurio platinimą už Atlanto perėmė? sunkiosios muzikos leidybos rinkos rykliai „Relapse Records“.

„Lento“ skambesys, nors ir išlieka artimas debiutiniame albume girdimiems post-metalo kanonams, sulig kiekvienu nauju grupės įrašu kinta. Pasikliaudami klasikine Heraklito mintimi, jog į tą pačią upę įbristi du kartus neįmanoma, kolektyvo nariai nuolat įtraukia naujų garsinių sprendimų, perdėlioja akcentus ir išryškina tam tikras detales, iki tol negirdėtas ankstesniuose jų įrašuose. 2011 m. pristatytame „Icon“ gerbėjai išgirdo ne tik labiau purvu dvelkiančias gitaras bei Richterio skalės balų vertą boso liniją, bet ir pajuto pokyčius kūrinių struktūrose. Sunkiau nuspėjama kūrinių dramaturgija bei  ypatingą reikšmę įgavę noise ir no-wave estetikai būdingi žaidimai su triukšmu žymėjo ryškią slinktį grupės kūryboje.

Bene labiausiai savo gerbėjus grupė nustebino išleidusi trečiąjį albumą „Anxiety Despair Languish“. Su šiuo įrašu „Lento“ nudreifavo į progresyvaus metalo vandenis, atmiešdami kiek rafinuotą grojimą black metalui būdingais atmosferiniais inkliuzais.  Vis tik paskutiniajame, apžvalgininkų itin palankiai įvertintame albume „Fourth“, grupė tam tikra prasme vėlei sugrįžo prie „Icon“ skambesio. Tarytum iš po žemių skambančios gitaros, vidurius purtanti bosinė linija ir intensyvūs būgnai kontrastuoja su šaltomis ambientinėmis tekstūromis.

Jau penkioliktus gyvavimo metus skaičiuojantis kolektyvas išlaikė savo kūrybinį branduolį, kurį sudaro gitaristas Lorenzo Stecconi, bosistas Emanuele Massa ir būgnininkas Federico Colella. Tiesa, ilgus metus grupė savo sudėtyje turėjo net tris gitaristus (L. Stecconi talkindavo Giuseppe Caputo ir Donato Loia), tačiau ilgainiui kvintetas virto trio.

Per savo karjerą „Lento“ yra sugroję daugiau nei 150 koncertų skirtinguose Europos kampeliuose. O scena dalinosi ne tik su tautiečiais „ZU“ ar „Ufomammut“, bet ir „Napalm Death”, „Baroness”, „Bohren & der Club of Gore”, „Amenra” ir kitais.  Kovo 6-osios pasirodymas Vilniuje – ne pirmas trio iš Romos vizitas Lietuvoje. 2013 m. pavasarį Menų fabrike „Loftas” vykusiame koncerte „Lento” grojo kartu su Norvegijos post-rokeriais „The Samuel Jackson Five“. Šįkart „Lento” sugrįžta kaip pagrindiniai vakaro kaltininkai. Jie pasirengę jus nugramzdinti į tamsą, o kai atrodys, kad nebėra vilties, jie jums atvers duris į šviesą!

Daugiau informacijos:
www.facebook.com/events/599780563804972/

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus