Reportažai

Trečiasis SABATON kar(t)as

2016.12.26 14:01, Gedas (Seniukas)

Vytenio Jurevičiaus nuotr. Daugiau nuotraukų – čia >>

Sabaton 1

Tiesą sakant, SABATON antrąjį vizitą Vilniuje prieš metus teko praleisti, kadangi anuomet švedų koncertas nesėkmingai sutapo su festivaliu „Armageddon Descends“. Tąkart pirmenybę atidaviau SatĄnui, todėl šiemet gruodžio 18 d. nesinorėjo praleisti puikios „Roko naktų“ organizatorių sudarytos progos pamatyti SABATON gyvai dar kartą.

Publika

Publikos susirinko gerokai mažiau nei prieš savaitę į AMON AMARTH ir GRAND MAGUS anšlagą. Verta paminėti, kad SABATON koncerte buvo galima pamatyti nemažai metalo koncertuose nešmėžuojančių veidų, dažnai – vyresnio amžiaus. Smagu, kad SABATON turi suformavusi savo gerbėjų komandą Lietuvoje, kuri nepraleidžia progos palaikyti savo favoritus.

Sabaton 3

Apšildymas

Apšildymui SABATON atsivežė dvi grupes, atstovaujančias melodingam metalui: švedus VEONITY ir italus GAME ZERO. Pirmuosius teko nelaimė stebėti dar rugsėjo pabaigoje, kai jie grojo prieš kanadiečių KOBRA AND THE LOTUS pasirodymą Kaune, „Lemmy“ klube. Blankus, nė kruopelytės savitumo neturintis VEONITY metalas vertė žiovauti ir nekantriai žvilgčioti į laikrodį. Antrieji tą vakarą į klubo „Loftas“ sceną lipę italai GAME ZERO buvo kiek įdomesni. Muzika gal ir nėra originaliausia pasaulyje, o ir vokalistas įkvėpimo akivaizdžiai semiasi iš seno gero Jameso Hetfieldo (kas nėra blogai), bet pradinį neblogą įspūdį kiek gadino labai jau ribotų galimybių vokalisto Marko Wrighto vokalas. Papildomi taškai italams už tai, kad nesibodėjo po viso koncerto bendrauti su Vilniaus publika, dosniai dalino parašus ir dėmesį.

Sabaton 4

Švedai

Atėjus metui lįsti į sceną SABATON, publikos gerokai pagausėjo, užgeso šviesos, trinktelėjo muzikinis įvadas. Po kelių minučių scenoje blykstelėjo šviesos ir scenoje pasirodė SABATON. Vienas, du, trys, keturi… Pala, o kur penktas. Akys pradėjo ieškoti penktojo – esminio! – SABATON muzikanto, t. y. grupės įkūrėjo Päro Sundströmo. Visgi netrukus pats vokalistas Joakimas Broadenas pristatė publikai, su kokiomis problemomis SABATON susidūrė, atvykdami groti į Marijos žemę: pakeliui oro uostų užkaboriuose prapuolė instrumentai ir sceniniai rūbai, negana to, Päras pasigavo kažkokią bjaurią infekciją, kuri muzikantą ne tik kad kone apakino, bet dar ir neleido tinkamai laikyti pusiausvyros. Nepaisydamas klaikios būsenos, mažasis bosistas pademonstravo didelę ištikimybę savo amatui ir jo muziką garbinančiai publikai – vietoje to, kad atšauktų pasirodymą, Päras visą koncertą grojo atsisėdęs užkulisiuose, paslėpusiuose jį nuo akinančių šviesų.

Sabaton 5

Reikia pasidžiaugti naujausio SABATON nario – gitaristo Tommio Johanssono – įsiliejimu į kolektyvą. Buvo akivaizdu, kad tiek pats muzikantas, tiek senesni grupės nariai puikiai jaučiasi drauge. Pralinksmino saikinga ir visai skoninga Joakimo ir Tommio muzikinė „kova“ scenoje, publika šiltai priėmė Joakimo nuolatinius priminimus, kad Vilnius jam yra šauni vieta groti. Tiesa, nepaleidžia mintis, kad į minėtus Joakimo pasisakymus drąsiai galima rašyti bet kurį SABATON „The Last Stand“ gastrolių metu aplankytą miestą.

Dainas SABATON sudėliojo, išmintingai suderindami senuosius hitus („Ghost Division“, „The Art Of War“, „40:1“) su naujausio albumo „The Last Stand“ kūriniais („Sparta“, „Blood Of Bannockburn“). Viską vainikavo nesenstantis ir neatsibostantis „Primo Victoria“.

Sabaton 6

Iki kito karto?

Sunku pasakyti, ar „Roko naktų“ organizatoriai liko patenkinti susirinkusios publikos skaičiumi, bet negalėjo likti nepatenkinti lietuvių palaikymu, kuris buvo tiesiog puikus viso SABATON pasirodymo metu. Vadinasi, SABATON savo publiką Lietuvoje jau užsiaugino, o ištikima gerbėjų armija visada lauks kito savo numylėtinių koncerto.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus