Straipsniai

Trašystai AMKEN kritikuoja kasdienio gyvenimo absurdą

2016.08.30 18:12, Gedas (Seniukas)

AmkenRadijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laida „Audronaša“ džiaugiasi, galėdama Lietuvos klausytojams pristatyti mažiau žinomas, bet geras ir kokybiškas grupes iš užsienio. Šį kartą į „Audronašos“ radarus pateko jauni, energingi ir thrash metalą ypač mėgstantys graikai AMKEN, kurių gitaristas Giannis pristatė, kas gi tokie yra AMKEN.

Giannis, ar teko anksčiau susipažinti su Lietuvos metalo scena?

Deja, ne. Tačiau teko girdėti, kad pas jus vyksta keletas labai šaunių festivalių – tokių kaip „Devilstone“. Tikiuosi ateityje susipažinti su lietuvių scena kur kas daugiau.

AMKEN susibūrė 2011 m. rugsėjį. Kaip tai nutiko?

Aš ir gitaristas Vanias buvome draugai iš anksčiau, pažįstami jau daug metų. Kartą grojome kažką kartu ir nusprendėme, kad reikia sukurti savo grupę. Pasikvietėme dar du muzikantus (jų grupėje jau nebėra) – taip ir atsirado mūsų grupė. Grojome mūsų namo rūsyje. Tokiomis aplinkybėmis atsirado AMKEN.

Kokią vietą Graikijos metalo scenoje užima AMKEN? Kodėl, tavo nuomone, Graikija pastaruoju metu išaugino tiek daug puikių grupių: SACRAL RAGE, BIO-CANCER ir t. t.?

Graikijos scena yra tikrai stipri. AMKEN joje taip pat gerai jaučiasi. Praeitais metais išleidome pirmą EP „Adrenaline Shot“, o šiemet baigėme įrašinėti savo debiutinį pilną albumą, kuris, tikiuosi, visiems patiks.

Amken1Apie ką AMKEN dainuoja?

Mes dainuojame apie tai, kas mus užknisa, apie mūsų kasdienio gyvenimo nežinomybę ir absurdą. Tam skiriame savo kritiką.

Tai kas gi konkrečiai jus taip nervina?

Labiausiai užknisa politika, godulys pinigams, Graikijos policijos elgesys ir požiūris į kitus žmones – visos šios temos figūruoja albume.

Kodėl naujoji thrash metalo banga apleido socialines tematikas? Niujorko thrasho scena kažkada buvo ypač stipri šioje srityje. Tikrai nemanau, kad pasaulis nuo to laiko tapo geresnis.

Sutinku su tavimi. Prisipažinsiu, kad į tavo klausimą atsakymo neturiu. Galbūt taip yra todėl, kad grupės ir jų klausytojai nori šiek atsipūsti nuo savo problemų?

Išleidote splitą su perujiečiais MAZE OF TERROR „Adrenaline Shot / Skull Crusher“. Kaip sumetėte savo skudurus?

Tai atsitiko visiškai atsitiktinai. Kai išleidome „Adrenaline Shot“, su mumis susisiekė Meksikos įrašų leidykla, kuri pasiūlė išleisti splitą su MAZE OF TERROR, kurie jau anksčiau toje leidykloje leidosi splitą. Štai kaip tai nutiko. Nepamirškite paklausyti MAZE OF TERROR – jie groja senosios mokyklos SEPULTURA primenančią muziką.

Jei įvyktų žūtbūtinės varžytuvės tarp MAZE OF TERROR ir AMKEN, o jose išgyventų tik ekstremalesnė grupė, kuri grupė laimėtų?

(Juokiasi) Manau, kad pabaigoje abi grupės užverstų kojas!

Amken2Ar mėgstate maukti alų? Kokią vietą užimtumėte alaus gėrimo olimpiadoje?

Manau, kad šioje srityje esu labai stiprus, galėčiau daug ką pasiekti.

Ir ko gi esi pasiekęs?

(Surimtėjęs) Na, šiuo metu savo gyvenimą esu susiejęs su AMKEN, todėl visi mano didieji pasiekimai yra sietini su grupe.

Sakei, kad politikai tave užknisa. O kurį metalo muzikantą rinktum Graikijos prezidentu?

Rinkčiau Lemmy, nes jis savo gyvenime nieko nebijojo ir visada laikėsi savo įsitikinimų. Tai tikrai būtų puiku, tik nesu tikras, kad jis sutiktų priimti tokį titulą, nes jis taip pat nekentė politikos.

Ką gi AMKEN ruošia 2016-aisiais?

Jau esame įrašę naująjį albumą ir atlikę jo masteringo darbus. Dar nežinome, kada tiksliai jis pasirodys, bet tikimės, kad greitai (dar iki šiol nėra pasirodęs, – red.). Prieš tai dar pasirodys dainos „Soul‘s Crypt“ vaizdo klipas, tad laikykite akis atmerktas ir tikrai nebūsite nuvilti!

Ačiū už interviu! Na, ir jūsų paskutiniai žodžiai?

Ačiū, kad klausotės mūsų! Sveikinimai visiems mūsų gerbėjams Lietuvoje!

Laidos „Audronaša“, kuriame buvo transliuotas šis interviu, įrašą galite rasti radijo stoties „Start FM“ garso archyve.

 

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Kleimas
2016.10.29 02:11

Entelektualai.

Šlykštniekšis
2016.09.13 10:18

Šlykštniekšis kritikuoja subkultūrinio idiotizmo absurdą. Kažkoks rokenrolo atlikėjas kaip geriausias kandidatas į prezidento postą? Kliedesiai kažkokie.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus