Straipsniai

Tomas Varnagiris: „Groti gitara norėjau tiek, kiek save prisimenu“

2006.11.19 00:00, Liuzeris

Iš pradžių galvojau, kad projektais užsikasusio puikiai Lietuvos roko mėgėjams žinomo gitaristo Tomo Varnagirio (ROJAUS TŪZAI, ex-SBS) man tikrai nepavyks pakalbinti. Juk jis – mūsų šalies scenos grandų graibstomas profesionalas, kuriam pokalbis su nediduko sunkiosios muzikos portalo žurnalistu turėtų būti tik bevertis laiko gaišimas. Tačiau aš klydau. Stipriai. Scenoje nepasiekiamu atrodantis Tomas, iš tiesų nė iš tolo nepanašus į arogantišką žvaigždę. Net frazės „vienas geriausių Lietuvos gitaristų“ prie jo vardo naudoti neleido :). „Visada yra geriau, kai tavo darbai kalba už tave“, – sako muzikantas ir aš sutinku su juo, tačiau manau, kad kartais neblogai ir pačiam pašnekėti. Tad šnekam…

Tomas Varnagiris: „Groti gitara norėjau tiek, kiek save prisimenu“Sveikas, Tomai! Pradžiai norėčiau padėkoti už suteiktą galimybę pakamantinėti tave. Ir iškart drįstu paklausti tokio delikataus klausimo :). Šiuo metu esi pakankamai plačiajai visuomenei žinomas gitaristas, dalyvauji begalėje projektų, kurie susilaukia didžiulio dėmesio žiniasklaidoje, tačiau man nelabai sekėsi aptikti nors vieną tavo asmeninį interviu spaudoje. Kodėl taip yra? Nemėgsti kalbėti ar nesi kalbinamas? Ar manai, kad tavo darbai geriausiai kalba už tave?

Sveiki, visi. Tikrai malonu, kad buvau pastebėtas ir turiu galimybę pasidalinti savo mintimis. Tikrai nesu užsidaręs ir nebendraujantis. Kalbu tada, kai esu kalbinamas. Po „Vivaldi in Rock“ teko duoti keletą interviu, bet visi jie iš esmės buvo tik apie tą projektą. Visada yra geriau, kai tavo darbai kalba už tave.

Gerai, apie plačiąją visuomenę ir tavuosius projektus pakalbėsim vėliau. Dabar grįžkime į tavo jaunystę. Gal pameni, kaip ir kuo patraukė tave gitara? Kelerių metų pirmą kartą į rankas paėmei šį instrumentą? Kaip jis atsirado tavo rankose? Turėjai mokytoją ar esi savamokslis? Gal turėjai kokį „dievuką“, kurio grojimo gitara talentu rėmeisi jaunystėje?

Geras klausimas. Groti gitara norėjau tiek, kiek save prisimenu. Pirmiausia buvo teniso raketė :) – gal kokie 5 metai buvo. Po to gitaras klijuodavau iš popieriaus. Sekantis etapas buvo, kai ant medinės palangės ištempiau stygas – sukaliau penkias vinis vienam gale, kitam gale irgi penkias vinis, tada ant vinių galų užvyniojau stygos galus. Tam, kad styga įsitemptų, pakišau didelio atsuktuvo rankeną. Po to šiukšlyne radau sulaužytą akustinės gitaros grifą, parsinešiau namo ir sukaliau savo pirmą elektrinę gitarą. Vietoj nuėmėjo po stygom pakišau patefono kojelę, garsas buvo klaikus, bet man vis tiek patiko. Buvo gal kokie 1984 metai. Apie grojimą neturėjau žalio supratimo. Šiaip ne taip su pussesere per pusę susimetę nusipirkom akustinę gitarą. Kainavo ji tada 20 rublių. Man tai buvo kosminė suma. Pusseserė gavo iš klasiokių akordus užrašytus grafiškai, paaiškino, kaip derinti gitarą, tai aš ir pradėjau.

Tais laikais buvo labai daug nežinojimo, niekas nieko nepaaiškindavo ir išvis Marijampolėje gyvenant nebuvo galimybės kieno nors pasiklausti. Vienintelis mano mokytojas tuo laiku buvo radijas. Marijampolėj galėjau klausytis lenkų trečios programos. Pirmadieniais 18.30 būdavo transliuojama laida „Metalove Torturi“ (metalinis kankinimas). Per ją leisdavo naujausius grupių albumus. Iš ten sužinojau apie Joe Satrianį, Tony MacAlpine, Yngwie Malmsteeną. Tai buvo pagrindinis žinių šaltinis.

Beje, kiek girdėjau, šiuo metu jau pats esi gitaros mokytojas. Kaip sekasi mokytojauti? Gal tarp mokinių jau yra kiek nors prasimušusių gitaristų? Ir šiaip kai kuriems mūsų skaitytojams, jauniesiems gitaristams, neabejoju, būtų įdomų sužinoti – kaip galima tapti tavo mokiniu? :)

Tarp mano mokinių yra keli visai daug žadantys vaikinukai. Tikiuosi, kad apie juos dar išgirsime. Negaliu pasakyti, kad man labai jau patinka mokytojauti, bet tai gana reikšmingas pajamų šaltinis. Problema ta, kad aš dar mokausi KTU garso režisūrą, todėl mokinių skaičius gana ribotas, neužtenka visiems norintiems laiko. Vis dėlto visiems, kurie norėtų mokytis, patariu tiesiog prieiti prie manęs po koncerto, kuriame aš groju, ir mes visada susitarsim.

Grįžkime dar į praeitį. Ar atsimeni, kaip prasidėjo tavo, kaip profesionalaus gitaristo karjera? Iš esmės, iki 1991-ųjų, kuomet prisijungei prie SBS, viešos informacijos apie tavo veiklą nėra. Ar turėjai kokių projektų ar grupių prieš ateidamas į šią vilniečių komandą?

Į šį klausimą jau kaip ir atsakiau. Viskas, ką dariau iki SBS, vyko Marijampolėj. Kai atvažiavau į Vilnių, po keturių mėnesių jau buvau SBS sudėty.

Tomas Varnagiris: „Groti gitara norėjau tiek, kiek save prisimenu“O kokiomis aplinkybėmis papuolei į tais laikais jau žinomą sunkiojo roko grupę SBS? Kaip reagavai į jų kvietimą prisijungti? Juk buvai dar pakankamai jaunas…

Tuo laiku mokiausi VISI (dabar VGTU). Grupiokai žinojo, kad groju gitara. Vienas iš jų išgirdo skelbimą per radiją, kad grupė SBS ieško gitaristo, ir spėjo užsirašyti telefono numerį. Paskambinęs juo susipažinau su Girėnu Medziuku. Va taip viskas ir prasidėjo. Buvau pilnas entuziazmo ir energijos. Tuo metu visas degiau.

Tęsiant kvietimų prisijungti temą. 2000 metais tapai vienu iš ROJAUS TŪZŲ. Kaip atsidūrei maestro Povilo Meškėlos akiratyje?

Po to, kai 1996-aisiais su SBS išleidome kasetę, kurį laiką koncertavome, bet gyvenimas įnešė savas korekcijas. Tada prasidėjo darbas Palangoje, grojant „linksmąsias melodijas“ publikai. Negaliu pasakyti, kad tas laikas praėjo veltui, greičiau priešingai – labai daug ko išmokau. Ilgą laiką pradirbau Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Tekdavo groti po septynias valandas kiekvieną vakarą. Pasirašius vieną sutartį Povilas buvo pakviestas dainuoti į mūsų grupę. Va taip ir susibendravom. Kai grįžom į Vilnių, Povilo gitaristas buvo išvykęs eilinį kartą į Sankt Peterburgą užkariauti Rusijos, tai jį ir teko man pakeisti. Po to, „užkariautojui“ sugrįžus atgal, buvom du gitaristai grupėje :).

Per savo karjerą esi grojęs įvairiausiuose renginiuose ir scenose. Gal gali iš savo pasirodymų išskirti labiausiai patikusį. O labiausiai nepasisekusį? Gal atsimeni dar kokių linksmų ar kuriozinių situacijų iš koncertų?

Paminėsiu labiausiai man įsiminusius ir pavykusius. Šią vasarą akomponavom buvusiam URIAH HEEP vokalistui Johnui Lawtonui. Man tai buvo tikrai geras koncertas. Kitas man įstrigęs pasirodymas buvo, kai šildėme DEF LEPPARD. Apie nepavykusius nekalbėsiu…

Rugsėjį pristatei įspūdingą projektą „Vivaldi In Rock“. Kiek žinau, pats aranžavai visas Vivaldžio kūrinių partijas. Tad panašu, kad nespjauni į klasikinę muziką. O ar dažnai jos klausaisi laisvalaikiu? Ir apskritai, kokia muzika dažniausiai sukasi tavo grotuve?

Reiktų pasakyti, kad pristačiau tik jo dalį, buvo tik pusė kūrinių. Didysis pristatymas – dar ateityje. Žinau tik viena – jis bus tikrai įspūdingesnis ir galingesnis už buvusį. Klasikinė muzika man labai artima. Nežinau, ar galima pasakyti, kad dažnai jos klausausi namie, nes nelabai turiu laisvo laiko, bet būna nuotaikų, kai ji man tiesiog būtina. Deja, bet grotuve dažniausiai sukasi tai, ką turiu išmokti vienam ar kitam projektui, ir ne visada man tai būna prie širdies. Dažniausiai klausausi muzikos vairuodamas, paskutiniu metu pamėgau „Relax FM“.

Beje, kaip žinia, be Vivaldžio projekto esi dalyvavęs dar ir kituose – „Mano sielos netylančios stygos…“, „Meilės metamorfozės“, „Roko klasikos“, grupių KISS, BON JOVI projektuose. Kuris iš jų tau mieliausias?

Sunkus klausimas. Negaliu atsakyti nuoširdžiai. Iš įvairių projektų patiko tam tikri momentai. Dalyvaudamas vienam ar kitam projekte daug ko išmokau.

Tomas Varnagiris: „Groti gitara norėjau tiek, kiek save prisimenu“O ar ne smagiau pasirodyti su autorine programa, kuomet minia šėlsta ir alpsta nuo tavo paties sukurtų melodijų?

Tai jau tikrai. Bet pasikartosiu – gyvenimas įneša savų korekcijų… Planų yra, ir labai daug. Melodijų dar daugiau…

Dalis tavo gerbėjų „skundžiasi“, kad grodamas nebandai užmegzti kontakto su klausytoju, nestrikinėji norėdamas pamaloninti publikos akį. Ir iš tikrųjų, kiek pats stebėjau tave pasirodymuose, dažniausiai atrodai labai susikaupęs, mintimis kažkur kitur… Ką iš tiesų galvoji būdamas scenoje? Nekyla kartais noras koncertuose pašėlti, idant įaudrinti publiką?

Na, čia tai netiesa. Būnu susikaustęs, kai blogai girdžiu scenoje, kai jaučiu, kad operatorius mala šūdą. Tada taip. Jaučiuosi kvailai ir nepatogiai prieš žmones, kurie turi teisę mane išgirsti daug kokybiškiau. Kai viskas scenoje gerai, tada ir iš manęs matosi. Matyt, nepataikei į tokį koncertą :). Gaila…

Gerai, pakalbėkime apie labai slidų reikalą – Lietuvos pop sceną. Kiek žinau, esi padėjęs įrašyti dainą atlikėjui Amberlife, be to, su ROJAUS TŪZAIS dalyvavote grupės-projekto ERGO FINE žygyje į „Euroviziją“. Tad, koks iš tiesų tavo požiūris ir santykis su Lietuvos pop muzika? Ką manai apie „Euroviziją“? Ir galiausiai – kaip reagavai į suomių LORDI pergalę pastarajame konkurse?

Yra kaip yra. Kiek teko bendrauti su užsienio atlikėjais, ten ne ką geriau, gal tik pati pop scena daug kokybiškesnė už lietuviškąją. Mano požiūris… Stengiuosi nematyti ir nesinervinti. Kai pakviečia, sudalyvauju. Jei man apsimoka :).

Kad laimėjo LORDI – tai jėga. Reiškia, kad rokas gali būti gyvas ir patikti plačiosioms masėms. Aš labai džiaugiausi ir pasakiau: „Dievas yra…“.

O ar domiesi Lietuvos roko scena, kurios didžioji dalis šiuo metu – pogrindyje? Gal net turi kokių nors favoritų šioje scenoje?

Va čia tai nelabai ką ir galiu pasakyti. Bet jaunimėlio tikrai yra. Praėjusį pavasarį per „Kauno dienas“ krantinėj grojo kažkokia metalo grupė, tai klausiausi išsižiojęs, užvežė nerealiai. Grojo keturiese – dvi gitaros, bosas, būgnai. Visi ilgais plaukais, gitaristas dar ir dainavo. Bet pats turėjau bėgti groti „Ugnies medžioklę su varovais“ į sceną Rotušės aikštėj, tai paklausiau tik tris dainas. Taip ir nesužinojau, kas tokie ten grojo. Bet buvo tikrai gerai.

Tai turbūt buvo kauniečiai OSSASTORIUM… Kaip tik puiki proga pereiti prie kito klausimo. Nemaža mūsų portalo lankytojų dalis – metalistai. Tad būtų įdomų sužinoti, koks tavo požiūris į juos? Ką galvoji apie metalo muziką apskritai? Gal net kartais paklausai kokios nors metalinės grupės įrašų?

Normalus. Žmonės kaip žmonės, klausantys jiems patinkančią muziką ir norintys nebūti kaip visa ta pilka masė. Pats kažkada toks buvau. Man metalas – tai tas pats rokas. Mielai klausausi senų gerų MEGADETH, METALLICA, TESTAMENT, ANNIHILATOR.

Dar kalbant apie metalą. Su savo buvusia grupe SBS apšildėte heavy metalo grandus JUDAS PRIEST. Ar užkulisiuose teko susidurti su šios grupės nariais? Kokie jie ne scenoje? Gal žinai, kaip jie vertino koncertą Vilniuje?

Man jie nepaliko jokio įspūdžio, kažkada labai jų klausiausi, bet po to koncerto pasidarė neįdomu. Jie net soundchecko nepadarė, todėl taip sušiktai ir suskambėjo. Buvo taip įsisvarbinę, kad net į tūliką prie scenos nebuvo galima įeiti. Spėju, kad jie net nežinojo, kur grojo. Kur kas didesnį įspūdį paliko DEF LEPPARD. Normalūs, šilti žmonės. Nesvarbu, ar jie groja Lietuvoj, ar Londone, matėsi, kad požiūris visur vienodas.

Tomas Varnagiris: „Groti gitara norėjau tiek, kiek save prisimenu“Tarp kitko, ROJAUS TŪZŲ svetainėje prie tavo aprašymo pastebėjau, kad neturi mėgstamo muzikanto. Taigi pateiksiu klausimą kiek kitaip – su kokiu pasaulinio lygio muzikantu norėtumei sugroti vienoje scenoje? Apskritai, kokie planetos gitaristai tau daro didelį įspūdį?

Šio metu man tai pats sunkiausias klausimas. Groti su kažkuo, tai reiškia ne tik muzikuoti, bet ir bendrauti tarp koncertų, kalbėtis, sugebėti nepavargti vienam nuo kito. Žmogiški santykiai yra kur kas svarbesni nei gali kam nors pasirodyti. Todėl negaliu taip paprastai pasakyti su tuo ar su tuo. Iš gitaristų paskutiniu metu labai patinka Steve Stevensas, Zakk Wyldas, John Norumas.

Nekuklus klausimas – ar šiuo metu gyveni tik iš muzikos?

Deja, taip…

Jau beveik pabaigai – ką mėgsti veikti laisvalaikiu?

Nelabai turiu to laisvalaikio, bet labai domiuosi astronomija.

Tiesa, spalio 17 d. su ROJAUS TŪZAIS dalyvavai Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II garbei vykusiame koncerte. Ar po jo teko pabendrauti su karaliene? :)

Čia, tipo, humoras? :) Koncertas kaip koncertas. Sušalom kaip šunys iš vakaro per soundchecką…

Na, ir visiškai pabaigai, gal gali pasidalinti savo ateities planais. Koks Tomo Varnagirio projektas laukia mūsų artimiausiais metais?

Greitai turėtų pasirodyti albumas „Vivaldi In Rock“. Po to laukia didelis koncertas, jam jau po truputį vyksta pasiruošimas. Po to, daug minčių. Gyvenimas labai greitai bėga. Kas šiandien atrodo vienaip, rytoj jau neaktualu. Pagyvensim – pamatysim.Turiu labai gerą idėją…

Tikiuosi, greitu laiku mes apie ją išgirsime. Ačiū už interviu ir sėkmės!

Sėkmės visiems ir lauksiu jūsų koncertuose!

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
prikolas
2006.11.26 15:32

tokio straipsnio as ilgai laukiau;)

lime
2006.11.22 20:50

absoliutus respect Varnagiriui – ir kaip zmogui ir kaip atlikejui =]

Pacukas
2006.11.20 19:48

“Planų yra, ir labai daug. Melodijų dar daugiau”- smagu girdet, o melodijos pas ji puikios – labai patinka kaip gitaristas ir siaip saviakas. Sekmes !!!

Adis
2006.11.20 18:20

Ačiū už tikrai gerą skaitalą. Liuzeris tikrai moka ruošti interviu, o Tomas – tikrai puikus žmogus. Tiesa, interviu ne toks platus kaip su Juodu ar Rotting Christ, bet čia ne kaltinimas ;)

grunge
2006.11.20 17:21

geras ilgas ir grazus intervas

Vintersorg
2006.11.20 17:19

Joa teisybė dėl Def Leppard
tiek vienas geriausių mano matytų ( ko gero ir geriausias) RT pasirodymų, tiek ko gero šilčiausiai ir nuoširdžiausiai grojusios Lietuvoje matytos žvaigždės.
pamenu užrašą Def Leppard saite po koncerto Vilniuje : “Vilnius fuckin’ rocks!”

vaiciuke
2006.11.20 16:30

Seniai laukiau interviu su Tomu. Labai žaviuosi jo muzika ir juo pačiu :) Šiltai prisiminiau 1996 metus, kai jis grojo „linksmąsias melodijas“ publikai. būtent tada ir susižavėjau juo, o ir visi kiti iškišę liežuvius klausėsi jo gitaros. Buvo aišku, kad toli eis. Neapsirikom.
Dėl jo bendravimo su publika….Gal jis kam nors atrodo šaltas, bet tikrai moka ir nusišypsoti ir groti klausytojui.
Labai labai gerbiu jį ir linkiu dideliausios sėkmės

speigas
2006.11.20 16:00

Tikrai įdomus interviu, pasistengė Liuzeris poilgos pertraukos.
Malonu sužinoti, kad Tomas ir mano kraštietis.
Per ta “metalove tortury” ir death bei black pavarydavo kartais,ypac jei kuri is tokio stiliaus grupiu apsilankydavo Lenkijoje.

“Sekantis etapas buvo, kai ant medinės palangės ištempiau stygas – sukaliau penkias vinis vienam gale, kitam gale irgi penkias vinis, tada ant vinių galų užvyniojau stygos galus.”
Šitas dalykas tai turbut tautoska taps. Seniau skaiciau,kad SEPULTURA taip pradėjo, vėliau tą patį minėjo čekai THORTARRY-kolektyvinis mąstymas koks tai..

“Buvo taip įsisvarbinę, kad net į tūliką prie scenos nebuvo galima įeiti.”
HAHAHA, keista, kad pyderas į tuliką neįsileido…matyt užsimėę buvo.

Siaip Ciuvas
2006.11.20 15:55

liuzeri – daugiau tokiu intervu :) Šaunuoliai.

Seadevil
2006.11.20 12:56

Įdomu, o todėl kad paprastai, žmogiškai ir be jokios pompastikos:)

NITRO
2006.11.20 01:58

“Mielai klausausi senų gerų MEGADETH, METALLICA, TESTAMENT, ANNIHILATOR.”

Puikus skonis ypac del paskutiniuju dvieju :)

“Buvo taip įsisvarbinę, kad net į tūliką prie scenos nebuvo galima įeiti. Spėju, kad jie net nežinojo, kur grojo”

Ziaurumelis. Net negalvojau, kad taip galejo buti. Labai nustebino.

“Dalis tavo gerbėjų „skundžiasi“, kad grodamas nebandai užmegzti kontakto su klausytoju, nestrikinėji norėdamas pamaloninti publikos akį”

Is dalies tiesa.

odium
2006.11.19 23:20

nu kad tamsta varnagiris yra mano kraštietis, tai naujiena kaip iš giedro dangaus…

hellion605
2006.11.19 23:14

“Groti su kažkuo, tai reiškia ne tik muzikuoti, bet ir bendrauti tarp koncertų, kalbėtis, sugebėti nepavargti vienam nuo kito. Žmogiški santykiai yra kur kas svarbesni nei gali kam nors pasirodyti.”

buuuutent!!!! :) zjbz intervas

sol_Invictus
2006.11.19 23:07

„Metalove Torturi“ isvis musu regionui(tiek Dzukijai tiek Suvalkijai) tuo laikmeciu buvo labai didelis info saltinis ir is cia mas gaudavome daug info apie pacia muzika(manau net Stiprokai daugiau negu didieji miestai).O Tomui,tai didelis respectas.Nezinau ar jis trindavosi tuo laikmeciu su Marijampoles ilgaplaukiais,bet visai galimas dalykas,kad vizualiai buvome ir pazystami,juolab kad draugu is sio miesto turejau tikrai labai daug.Linkejimai ir kurybines sekmes.

law_
2006.11.19 22:45

DreifZ:
“Groti su kažkuo, tai reiškia ne tik muzikuoti, bet ir bendrauti tarp koncertų, kalbėtis, sugebėti nepavargti vienam nuo kito. Žmogiški santykiai yra kur kas svarbesni nei gali kam nors pasirodyti.”

DReifZ
2006.11.19 22:43

Tikėjaus perskaityt ką apie jo išėjimą iš SBS, bet tiek to..Šiaip įdomus straipsnis..:)

Dellamorte
2006.11.19 22:39

Labai malonu ir netikėta buvo perskaityti tą vietą apie Kauno dienų konertą pavasarį ;) Cool, tikiuosi, bus progų susipažinti asmeniškai. Ar net, kaip sakoma “dalintis scena” ;)

Giedrius
2006.11.19 21:41

jo, zshbys, idomu.

Cowboy_From_Hell
2006.11.19 21:36

Įdomus interviu!

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus