Straipsniai

Tomas Angelripperis iš SODOM: “Thrashas visuomet bus stipriausia tarptautinės metalo scenos dalis”

2006.03.26 00:00, Liuzeris

Balandžio 15 dieną Vilniuje koncertuos gyvos legendos – Vokietijos thrasheriai SODOM. Esu tikras, neretas senesnės kartos mūsų šalies metalistas laukė šiųjų pasirodymo dešimt ir daugiau metų. Tad tokia iškilia proga, kaip ir pridera, bandau prakalbinti esminį “sodomą” – grupės bosistą ir vokalistą Tomą Angelripperį.

Prakalbinti Tomą pavyko tik iš trečio karto ir tik per SODOM turo po Rytų Europą vadybininkę. Nepratęs raštu duoti interviu, Angelripperis visgi pasidavė mano įkyrumui ir sutiko pasidalinti keliomis mintimis apie jį ir mus supančius metalo įvykius. Primygtinai prašė trumpo interviu, tad toks jis ir gavosi…

Interviu angliška versija >>

Sveikas, Tomai! Iš pradžių visų Lietuvos metalistų vardu norėčiau padėkoti tau už būsimą koncertą mūsų šalyje. Daugelis mūsų laukė SODOM pasirodymo nuo 1990-ųjų. Tad kaip jums kilo idėja leistis į turą Rytų Europoje, taip pat ir Baltijos šalyse? Kaip jautiesi prieš pasirodymą šių šalių fanams pirmą kartą?

Tomas Angelripperis iš SODOM: “Thrashas visuomet bus stipriausia tarptautinės metalo scenos dalis”Taip, aš irgi džiaugiuosi galimybe koncertuoti jūsų šalyje pirmą kartą. Mano draugui Conny kilo idėja surengti šį nedidelį turą, tuo pačiu supažindinti vietinius klausytojus su jo grupe FATAL EMBRACE. Aš visuomet stengiausi paremti mažesnio kalibro grupes, kaip FE, kurios išlaiko devinto dešimtmečio metalo dvasią. Tikiu, kad turime nemažai fanų jūsų šalyje, tad pats laikas SODOM čia pasirodyti.

Ką gi, sekantį klausimą aš tiesiog privalau paklausti. Ką žinai apie Lietuvą? Ir apskritai, ar turite laiko pasidomėti apie šalis, kurias lankote turų metu?

Deja, nelabai daug žinau apie Lietuvą. Ir gaila, kad mes leisdamiesi į turus niekada nerandame laiko labiau pasidomėti apie lankomas šalis, jų žmones ar istoriją. Visgi visuomet džiaugiamės galėdami sutikti naujų draugų ir kurį laiką pabūti jų metalo scenos dalyviais.

Gerai, pakalbam apie muziką. Balandžio gale rinkoje pasirodys naujas SODOM albumas “Sodom”. Ko klausytojai gali tikėtis iš šio įrašo? Galbūt gali jį palyginti su ankstesniais SODOM darbais? O gal jame bus kokių nors siurprizų fanams?

Ką gi, tai pats geriausias ir tipiškiausias SODOM albumas apskritai. Tokį pavadinimą jam parinkome dėl to, jog jau dešimt metų mūsų sudėtis yra nepakitusi – aš, Bermannas ir Bobby! Šio albumo skirtumas nuo kitų yra tas, kad “Sodom” bus daugiau klasikinių kūrinių, kurie iškart verčia suklusti ir iškart eina prie reikalo. Jums jis tikrai patiks!

Thrashas yra vienas iš pradinių metalo stilių. Bet, manau, sutiksi, kad šiuo metu jis nesimėgauja savo “aukso amžiumi”. Turiu omenyje, thrash metalas nebėra toks kultas, koks buvo devintajame dešimtmetyje. Kaip tu pats įsivaizduotum thrasho ateitį? Ar tokios thrash metalo žvaigždės, kaip SODOM, KREATOR, DESTRUCTION, SLAYER, EXODUS yra paskutiniai scenos “mohikanai”?

Na ne, bet sutinku, jog šiuo metu komercinės, taip vadinamo “metalo” grupės yra labai populiarios. Bet tiek jos, tiek metalo žurnalai ir leidybos bendrovės pamiršta, kokia tikroji metalo prasmė. Thrasho grupės, kaip SODOM, visuomet stengėsi išlaikyti devintojo dešimtmečio metalo dvasią. Ir thrasho grupės niekada nepasiduos, nes tai mūsų gyvenimas.

Aš labai tikiuosi, jog nauja fanų karta domėsis senesnėmis, “istorinėmis” grupėmis kaip, pavyzdžiui, mes. SODOM įtakojo šimtus moderniojo metalo grupių ir tai glosto mano savimeilę. O šiaip, manau, jog thrasho grupės visuomet bus stipriausia tarptautinės metalo scenos dalis.

Turbūt girdėjai, jog kai kurios pasaulinės death metalo grupės nurodo SODOM kaip vieną iš grupių, padariusi nemažą įtaką jų kūrybai. O pats ką galvoji apie tokius metalo stilius, kaip death, black, doom – stilius, kurie pasirodė jau po thrasho atsiradimo. Ar domiesi grupėmis iš šių scenų? Galbūt neturi kokių nors favoritų?

Taip, tai mane džiugina, tačiau, deja, nesu labai įsigilinęs į šių dienų death ir black metalo scenas.

SODOM koncertuodami apvažiavo bemaž visą pasaulį. Tad išduok, kurios šalies klausytojai yra didžiausi SODOM fanai? Ir, beje, gal gali prasitarti, kurioje šalyje norėtum koncertuoti, tačiau dar nesate ten surengę pasirodymų?

Tomas Angelripperis iš SODOM: “Thrashas visuomet bus stipriausia tarptautinės metalo scenos dalis”Manau, jog fanai už Vokietijos ribų vis dar yra ištroškę įvairių metalo grupių, tad jie visuomet entuziastingai sutinka SODOM savo miestuose. SODOM yra grupė, kuri kai kuriose šalyse pralauždavo ledus, vieni pirmųjų surengę savo pasirodymus. Žinau, jog turime daug fanų visame pasaulyje, užtat ir bandome rengti turus visur, kur tik galime.

Niekada nesame groję Australijoje ar kokioje nors Afrikos valstybėje, tad koncertas vienoje iš šių šalių man būtų svajonės išsipildymas. Visgi kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Izraelyje ar Palestinoje nesame groję dėl politinės situacijos – jose groti, manau, būtų pavojinga.

O, galbūt prisimeni kokį keistą ar juokingą įvykį SODOM turų metu? Gal galėtum juo pasidalinti su mumis?

Tiek visko įvykę… Sunku papasakoti, duodant interviu el. paštu. Šiaip tokius nuotykius esu pasakojęs keliuose savo interviu, kurie sudėti į mūsų DVD.

Gerai, pašnekame šiek tiek apie patį tave :) Kažkur skaičiau, jog muzika yra geriausias darbas tau ir esi labai patenkintas, jog gali gyventi iš muzikos. Bet kas būtų Angelripperis, jei muzikanto karjera nebūtų tokia sėkminga? Koks antras geriausias darbas tau? :)

Neįsivaizduoju. Galbūt vis dar dirbčiau anglies kasykloje, kurioje darbavausi nuo 1980 iki 1989 m. Bet nenorėčiau apie tai galvoti, nes dabartinis mano profesionalaus muzikanto darbas yra idealiausias darbas man.

Tomai, esu tikras, jog visi žino tavo jausmus alui :) Tad negaliu išvengti klausimo apie šį gėrimą. Kiek apytiksliai alaus rūšių yra ragavęs Tomas Angelripperis? Koks šiuo metu tavo mėgstamiausias alus?

Esu ragavęs begales skirtingų alaus rūšių tiek Vokietijoje, tiek už jos ribų, bet, manau, jog vokiškas alus yra geriausias ir skaniausias. Mano mėgstamiausias yra ypatingas tamsus alus “Diebels Alt”.

Esi ką nors girdėjęs apie lietuvišką alų? Ar pabandysi keletą vietinio alaus rūšių koncerto mūsų šalyje metu?

Tomas Angelripperis iš SODOM: “Thrashas visuomet bus stipriausia tarptautinės metalo scenos dalis”Taip, tikrai paragausiu jūsų alaus. Deja, nesu nieko girdėjęs apie lietuvišką alų.

ONKEL TOM yra beveik tokia pati garsi grupė tarp Lietuvos metalistų, kaip ir patys SODOM. Viename interviu sakei, jog jūs negrojate SODOM gabalų per ONKEL TOM pasirodymus, kadangi klausytojai gali nebūti pasiruošę tokiai stilių kaitai. Bet jeigu pabandžius atvirkščiai? Turiu omenyje, galbūt Lietuvos metalo fanai turi šansą išgirsti keletą ONKEL TOM šlagerių per koncertą Vilniuje?

Turite suprasti, jog tai yra dvi skirtingos grupės! Mes esame groję vieną ar dvi ONKEL TOM dainas per SODOM pasirodymus praeityje, tačiau negaliu pažadėti, jog mes tai darysime dabar. Prieš kelis mėnesius grojome Rusijoje su ONKEL TOM ir tai buvo puiku. Tad būtų malonu, jei kada nors ONKEL TOM pasirodytų ir geriausiame jūsų šalies alkoholio ir metalo festivalyje. Neabejoju, jog jums tai patiktų!

Ką gi, paskutinis, bet mažiau svarbus klausimas. Ką norėtum palinkėti savo fanams Lietuvoje?

Grupės vardu norėčiau padėkoti už jūsų palaikymą visus šiuos metus ir labai tikiuosi susimatyti su jumis koncerte Vilniuje ;).

Dėkui, Tomai, už sugaištą laiką ir iki susitikimo Vilniuje!

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
rugiagele`
2006.03.28 16:06

Kaip bebutu, tikrai sis naujasis albumas ne geriausias ju istorijoje…

Liuzeris
2006.03.28 15:07

As irgi padariau isvada, kad jam tingu maigyti klaviatura :)

Beska
2006.03.28 15:04

Ja, ja ja. Aš gyvai tikrai nedaugiau prilemenčiau (o gal ir dar plonesni atsakymai būtų), nei senukas Tomas. Čia jau nuo žmogaus natūros priklauso. O, kiek teko matyt jo video visokių, tai Tomas tikrai žodžio neieško kišenėj, kai viskas gyvai vyksta. Žinoma, filosofinių pasažų nėra ko tikėtis, bet juk šiuo atveju to nė nereikia.

Adis
2006.03.28 14:03

Tiesą sakant, “akis į akį” yra vienas sunkesnių interviu būdų, bent jau man. Aišku, tada atsiranda daugiau visokių impovizuotų “nuošalių” (aka offtopic), kas pagyvina reikalą, bet visgi tiek klausimai, tiek atsakymai geresni išeina tada, kai ir tu, ir tavo pašnekovas turi daugiau laiko tiek klausimų, tiek atsakymų apgalvojimui. Aišku, reikia tam nusiteikti ir netingėti.

UNKNOWN
2006.03.28 11:41

Pažiūrėčiau kaip jūs rastumėte laisvo laiko pasidomėti giliau apie tas šalis kuriose koncertuotumėte kai jų ne 1 ir ne 2 ir ne 3,ir kai yra intensyvus turo grafikas.Dėl interviu:Nežinau ar yra toks muzikantas kuris interviu duoda visiems vienodai-tobulai turėjau galvoje.Sutinku jeigu būtų kalbėta akis į akį gal ir būtų geresnis interviu.

Liuzeris
2006.03.28 09:13

Pritariu, kad meilas ne pati megstamiausia Angelripperio bendravimo priemone. Bet, manau, priklauso ir nuo interviuotojo statuso manau :) Su Kerrang ar Metal Hammer chebra galbut sneketu kur kas mieliau ;)) Ai, yra kaip yra…

Birutė
2006.03.28 09:09

Netiesa, kad Angelripperis visada nekalbus ir mintis reiškia lakoniškai. Esu mačius visai kitokių interviu. Manau, pagrindinė priežastis yra pokalbio būdas, telefonu jis tikriausiai būtų sukalbamesnis.

Seniukas
2006.03.28 08:53

Na, is angliakasio sunku tiketis giliu filosofiniu pamastymu. Nors tokio skurdaus interviu pagr. priezastis, matyt, bus tas vokiskas siauraprotiskumas, kai jie nieko daugiau, be savo olaus ir Steffan Rab’o show, nezino. Labai prajuokino atsakymas, kad leisdamiesi i keliones niekada neturi laiko pasidometi shalimis, i kurias vyksta. Jis ka, 24 valandas savo bosuxa tampo ir net prie interneto prisesti nesugeba???
Vienu zodziu…
Nors svarbiausia, kad muzika teisinga groja, o jo IQ palikim jam paciam :)

iron-savior
2006.03.27 20:43

O as turiu vilti kada Onkel tom pamatyt su pilna programa. Butu nerealu :)

karka
2006.03.27 19:56

Nu brac jei su SODOM jie napagros bent vieno ONKEL TOM gabalo, tai uzpyksiu… Ir mesiu gert…

Liuzeris
2006.03.27 17:36

Jei atvirai, as irgi kazkiek nusivyliau jo atsakymais. Bandziau kabinti giliau, ale nepasidave provokacijoms. Gal gyvai kiek kitaip susneketum, ale kiek skaiciau jo kitu interviu, tai jis nepersistengia su filosofavimais ir jam ryskiai smagiau kalbeti apie Sodom nauja diska ar DVD :) Ka padarysi, ne visi uzsienio atlikejai yra tokie, kaip pvz. Sakis is Rotting Christ. Arba Juodas :)

white pony
2006.03.27 17:05

angelriperis ryskiai mokyklos laikais nepersistengdavo per literaturos pamokas..

severed
2006.03.27 11:31

Thrash ’till death m/

sol_Invictus
2006.03.26 23:49

m/ Fukking rocks…… Black metal for wimps… SODOM foreva….

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus