Albumai

THUNDERTALE „Milžinai“ – pasibalnojus žaibą, dundant griaustiniu...

2008.05.09 00:00, Birutė

Nors žaibai blykstelėjo ir pavasarinis griaustinis nudundėjo gerokai anksčiau, gegužės, gražiausio pavasario mėnesio, pirmoji tapo įsimintina diena. Mūsų „sunkieji pasakoriai“ THUNDERTALE išleido antrąjį savo albumą, šįkart besivadinantį lietuviškai – „Milžinai“. Ką mums byloja šis leidinys vieno iš didingiausių senovės lietuvių dievybių – Perkūno – žodžiu?

THUNDERTALE „Milžinai“ – pasibalnojus žaibą, dundant griaustiniu...Ogi tai, kad ir „Milžinuose“ pakaitomis skamba ir lietuviški, ir angliški tekstai. Jau vienoje iš ankstesnių recenzijų užsiminiau, kad nesu tokio „blaškymosi“ šalininkė, o čia ir vėl… Teko girdėti paradoksą, kad lietuvybės šalininkas kaip tik yra grupės narys – kūrėjas, kuriam laikui apsistojęs Anglijos žemėse, o „anglybės“ – antrasis, likęs gimtinėje. Še tau ir devintinės! Taigi mano ausims ir akims tai vis dėlto yra trūkumas, juolab, kad turime pavyzdžių, kaip galima sėkmingai kurti tik viena kalba…

Birbynė, kanklės, ugningos deklamacijos pradžiai – gana originalu, įdomu ir visai gražu. Tokių įvairių garsų vedini dar kartą „išeiname“ iš girių, milžinų takais… Šis titulinis gabaliukas, mano nuomone, yra vienas patraukliausių ir įdomiausių diske. Gana įvairaus skambesio, smagus, gražiai sukomponuotas.

Ech ta anglystė… Visi angliški kūriniai diske skamba irgi neblogai, nieko nepasakysi, tačiau klausau aš jų kažkodėl nelabai noriai, nors tu ką. Griaustini, nunešk mane tolyn! Link „Ženklų“ pirmiausiai. O, „seni prakeikimai veikia“, beveik taip pat skamba „žalių devynerių“ reklama, o šios yra gėris. Beje, šis kūrinys iš esmės – irgi. Čia gerai ir vietoje skamba Shillo instrumentas ir visa kas tarpusavyje dera.

Su lyriškuoju „Thunder Take Me Away“ tenka susidurti du kartus – mat albume įdėtas ir video jo siužetu. Neblogai pavykęs, kaip ir pati daina. Visgi man užkliūva tam tikra kalbos ir teksto tematikos sankirta, na, norisi prie to priešų nužudomo lietuvaičio ir savos kalbos. Ir ji sugrįžta, „Su vėju“. Net dvejomis versijomis. Kompozicija veržli, skambi, bet nelabai kuo išsiskirianti, nebent techniškais gitarų skambesio viražais. Ar verta aptarinėti kitą? Sakyčiau, ne, nors pavadinimas sufleruoja – taip. Na, vokalinė linija išskirtinė. Štai jau girdžiu „šlamančius girios medžius“, šis gabaliukas išties smagus, nors trumpas.

O „Dance in the Wind“ – lyriškas ir romantiškas, tinka klausytis įsimylėjus. Patraukli instrumentinė pusė – lėta, rami. „Vienybės dvasia“ pirmą kartą praskamba kažkaip nepastebimai, galbūt reikia daugiau įsiklausyti. Gal dėl to, kad stiprių balsų jungtinė kompozicija „Už Tėvynę“ ir galinga, ir dinamiška, ir viena techniškiausių diske. Pamenat, „Mes – jėga!“. Čia gi „Mes stiprūs, kol esam kartu“. Istorija kartojasi? Jos nesuklastosi…

Kita pusė. Dainų tekstai lyg ir skambūs, tautinio pobūdžio, dvelkiantys senove, mistiškumu ar karžygių pergalėmis. Bet kartais jie įgyja naivumo prieskonio. Tik juoktis nevalia… Panašiai kaip vietomis gana kokybiškas heavis „nupuola“ link powerio, kuris yra jau gana standartinis ir dėl to nebeįdomus. Kita vertus, gana gražus albumo apipavidalinimas ir ypač pavykusios abejos grupės nuotraukos jame.

Ir ką gi galiausiai turime? Anot pačių THUNDERTALE vaikinų, „naują–seną“ albumą. Juk iš tiesų jau kai ką teko girdėti prieš jam pasirodant. Bet, išduosiu paslaptį, bręsta jau ir „naujas–naujas“. Taigi užverčiam pakankamai gerą ir brandų antrąjį sakmių „tomą“, tik nereikia dėti jo į lentyną. Gero klausymo!

Vertinimas: 8,5/10

THUNDERTALE „Milžinai“
© „Atra Musica Records“, 2008

Trukmė 55:50

1. Iš girių (Intro)
2. Milžinai
3. Knights of the Burning Hill
4. Ženklai
5. Thunder Take Me Away
6. Su vėju
7. Is It Worth
8. Sušlamėjo girios medžiai
9. Dance in the Wind
10. Vienybės dvasia
11. Už Tėvynę
12. Su vėju – piano version
13. Thunder Take Me Away (video)

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
J[]|{ER
2008.06.11 13:43

labai geras albumas m/
labiausiai patike gabalai – Milzinai, Thunder Take Me Away ir Sushlamejo Girios Medziai :)

tiesa anglishkos dainos truputi nuobodokos :(

liuxas
2008.06.04 19:37

16 meciui…kietai skeliai,idomu ka geresnio pasiulyt gali senoli.kazki ar ne paciam tik kokie 16?seniai jau man tiek buvo,oj seniai.

brotheris
2008.05.18 09:33

Parašyk

SynnRyder
2008.05.17 10:49

8,5/10

Dabar palyginkite su KATEDRA “Mors Ultima Ratio” ir pamatysite šio “šedevro” menkumą.

SynnRyder
2008.05.17 10:42

“tai vienas geriausiu lietuviski albumu apskritai kada nors pasirodziusiu marijos zemeje”

16mečiui-TAIP.Šūdo vertas albumas.Parašysiu ir aš recenziją mat dovanų davau CD,bet nežinia ar Ferrumas publikuos :).

liuxas
2008.05.15 12:58

nesuprantu xebra ko jus tikites?siaip tikrai geras darbas,o jum neitinka tai kalba tai dar kas nors….neimkit i galva tokiu smulkmenu ir isiklauskit i muzika,kuri sitam albume tikrai auksto lygio. man asmeniskai sitas albumas lb patiko ir manau kad tai vienas geriausiu lietuviski albumu apskritai kada nors pasirodziusiu marijos zemeje. m/ Thundertale – varykit taip ir toliau.

SynnRyder
2008.05.15 11:42

“THUNDERTALE ką tik grįžo iš Rygos, kur miksavimo ir masteringo darbus atliko ne kas kitas, o legendinis Gintas Lundbergas, dirbantis su tokiais atlikėjais, kaip SKYFORGER, OBTEST ir begale kitų.”

Tiksliai nežinau ar jie ten ir įsirašinėjo,bet suvedimas atliktas pagal Phoenix receptą.

SynnRyder
2008.05.15 11:36

Diskusijose minėta buvo.

hellion605
2008.05.15 11:29

o kas tau sake, kad viskas irasineta buvo Phoenix’e?

SynnRyder
2008.05.15 07:37

Jis jo neklausė :D

P.S Aš irgi.Išskyrus keletą dainų.Be to turiu pastebėti,kad ta Phoenix studija yra irgi savotiškas mėšlas,nes ten latviai “atrado” metalo skambesio formulę ir štampuoja albumus vieną po kito.Negi niekam skambesys nepriminė DISSIMULATION albumų(Skambesio prasme)? Heavy/Power turi skambėti tikrai ne taip.O šis albumas būtent įrašytas pagal sunkesnės muzikos formulę ir tai jaučiasi.Negi patys THUNDERTALE nenorėjo paekspermentuoti su garsu?Aišku,tai kainuoja,bet jeigu firma apmoka įrašus ir turimas laiko limitas tuomet viskas aišku.Ir kepama pagal eilinį štampą.

brotheris
2008.05.13 18:47

Headless, o tau patiko šis diskas?

Chimeritas
2008.05.13 17:44

Prasukau diską kokius 8-9 kartus. Iš esmės pritariu Adžio mintims, tik man, kaip bebūtų keista, dvikalbystė nelabai trukdo. Iš esmės darbas beveik puikus (pvz., gabalai “Ženklai”, “Thunder Take Me Away”, “Is It Worth” praktiškai šedevrai, o “Dance in the Wind” taipogi už dūšios stipriai griebia), bet lygindamas su pirmuoju albumu matau vieną negerą tendenciją – daugėja pompastikos ir mažėja tikrosios heavy metal dvasios. THUNDERTALE’ams tolimesnėje kūryboje palinkėčiau vieną dalyką: nesumanowariškėkit per daug, netinka tai jums ;)

Headless
2008.05.12 09:17

dainu prisikauptu ir du diskus isleistu – viena lt, kita anglu. ”

Tada adis parasytu recenzija ir apkaltintu komercija..

K.I.N.G. Satyricon
2008.05.11 16:24

mane tu kalbu maisymas irgi uzpisa. tai vienaip arba kitaip – ir viskas. na, viena koki kitos kalbos gabala idetu. Arba tada dar pora metu palauktu, dainu prisikauptu ir du diskus isleistu – viena lt, kita anglu.

Piligrimas12
2008.05.11 16:06

Na as paklausiau pirma karta si albuma man viai nepatiko, bet kuo toliau tuo labiau klausosi. Na saunu, kad zmones kuria, leidzia albumus… O Birute saunuole. Gera recenzija.

Perkūnėlis
2008.05.11 12:10

Man albumas labai sauniai susiklause. Ir galiu pasakyti, jog tematika tikrai aktuali siems laikams.. Reikia skatint patriotizma Lietuvoj, bo tuoj paliksim emigrantu tauta, kuri angliskai geriau kalba, nei lietuviskai.. Jokio naivumo nei tekstuose, nei muzikoj nematau. O kas del recenzijos, tai kuo toliau, tuo labiau darausi isvada, jog Ferrume (o gal ir visoj musu mylimoj salelej) nera nei vieno zmogaus sugebancio parasyt normalia ir objektyvia recenzija, i kuria galetume rimtai ziuret.. Visur vadovaujamasi asmeninemis simpatijomis ir antipatijomis.. Is viso daug kur atsiranda iprotis koki nors heavy metal vertint pagal death metal kriterijus, todel, kad dazniausiai tas kritikuotojas tik to death’o ir teklauso (taikau ne siam konkreciam atvejui, o apskritai)… O Thundertale linkiu kuo didziausios sekmes. m/

speigas
2008.05.11 09:51

sator, o koks skirtumas? Juolab Obtest iš viso pradėjo nuo black metal, tai ką, jiems pavadinimą keist?

Tautginė
2008.05.11 08:41

Xenon, malonu, kad Jūs vertinate mano komentarus. Vadinasi, Jums ne sub*, ne š* ir ne po*ui. Savo vaizdingą žodyną galėtumėte pritaikyti rašydamas recenzijas. Taip pat dėkoju už susirūpinimą mano patenkinamumu. Taip, ačiū.

sator
2008.05.11 08:12

obtest, thundertale – propaguojamas neopagonizmas, o pavadinimai toli grazu ne baltiski:)

Xenon
2008.05.11 03:51

Tautgine – mums px skaityti tavo komentarus, nes jie ir taip šūdo verti. Patenkinta?

Tautginė
2008.05.10 14:41

Pasakysiu kai kuriems vyručiams paprastai – man gėda skaityti jūsų komentarus.

Adis
2008.05.10 14:33

Diskas visai smagus. Tik taip, ta dvikalbystė kažkiek trukdo, ypač, kai dainos sudėliotos pakaitom. Galų gale nutiko taip, kad kol nepažiūrėjau į pavadinimą, niekaip negalėjau nustatyti, kokia kalba “Dance in the Wind” dainuojama :)

Šiaip albumo tematinė/atmosferinė pusė būtų ideali, jei jis būtų išleistas Sąjūdžio laikais, bo dabar tai kai kur nuskamba tikrai pernelyg naiviai. Ypač intro. Ten dar deklamuotojo intonacijos nemirtingos – “išjojau… IR NEGRĮŽAU” ;)

Žodžiu, trečiajam diskui linkėčiau mažiau tiesmukiškumo, daugiau subtilumo, ir tikrai geras darbas turėtų gautis.

O “Ženklai” – super!

Headless
2008.05.10 10:03

Ji pernelyg protinga, kad susidėtų su purvinu gyvuliu, besivadinančiu vyru. Ji pernelyg išsilavinusi, kad su trim diplomais nusileistų iki paprasto mirtingo programuotojo lygio. Ji pernelyg subtili, kad prilygtų futbolo fanui. Be to, ji neblogai uždirba ir puikiausiai gali išlaikyti save pati. O be to, jai tiesiog fiziškai neužtenka laiko ir net jei staiga atsirastų potencialus gerbėjas, jis neištvertų tokio spartietiško grafiko, pagal kurį gyvena ši būtybė, neaišku dėl ko vadinanti save moterimi. Šeimos nėra, nebuvo ir nenusimato. Yra darbas, yra alga. Tuo pasiekimų sąrašas ir baigiasi. Ar tikrai pasiekimų? Nejau verslo ledi neturi elementarių žmogiškų poreikių? Nejau neturi nė, atleiskite už atvirumą, paprastų bobiškų poreikių? Nejau ji nenori galvą trūkdama bėgti iš darbo į vaikų darželį, kur jos pasitikti atskuos murzini bambliai? Nori. Bet neturi pas ką bėgti. Ir pietų namuose virti nėra kam, ir nėra kieno kojines skalbti. Beje, namuose nelaukia niekas, išskyrus alkaną sulysusį katiną – jei, žinoma, šis dar nenudvėsė nuo tokios priežiūros. Kur kas paprasčiau sėdėti darbe 24 valandas ir maitintis atvežama “Kakadu” pica. Seksualinius poreikius kartkartėmis patenkinti su kuriuo nors bendradarbiu, o jei velniškai pasiseks, tai ir su pačiu viršininku.”

va pasirodo kame cia esme.

Xenon
2008.05.09 22:58

Lindimas į subinę nėra recenzija.

rainbowanus
2008.05.09 22:46

Viskas būtų gerai, bet recenzija tai apie muzika, vyskupai.

vyskupas666
2008.05.09 22:19

Senmergė pagal įsitikinimus

Ji pernelyg protinga, kad susidėtų su purvinu gyvuliu, besivadinančiu vyru. Ji pernelyg išsilavinusi, kad su trim diplomais nusileistų iki paprasto mirtingo programuotojo lygio. Ji pernelyg subtili, kad prilygtų futbolo fanui. Be to, ji neblogai uždirba ir puikiausiai gali išlaikyti save pati. O be to, jai tiesiog fiziškai neužtenka laiko ir net jei staiga atsirastų potencialus gerbėjas, jis neištvertų tokio spartietiško grafiko, pagal kurį gyvena ši būtybė, neaišku dėl ko vadinanti save moterimi. Šeimos nėra, nebuvo ir nenusimato. Yra darbas, yra alga. Tuo pasiekimų sąrašas ir baigiasi. Ar tikrai pasiekimų? Nejau verslo ledi neturi elementarių žmogiškų poreikių? Nejau neturi nė, atleiskite už atvirumą, paprastų bobiškų poreikių? Nejau ji nenori galvą trūkdama bėgti iš darbo į vaikų darželį, kur jos pasitikti atskuos murzini bambliai? Nori. Bet neturi pas ką bėgti. Ir pietų namuose virti nėra kam, ir nėra kieno kojines skalbti. Beje, namuose nelaukia niekas, išskyrus alkaną sulysusį katiną – jei, žinoma, šis dar nenudvėsė nuo tokios priežiūros. Kur kas paprasčiau sėdėti darbe 24 valandas ir maitintis atvežama “Kakadu” pica. Seksualinius poreikius kartkartėmis patenkinti su kuriuo nors bendradarbiu, o jei velniškai pasiseks, tai ir su pačiu viršininku.

Iš:

http://www.blogas.lt/djminduksas/77489/

baphometh
2008.05.09 22:15

Thunderdick m/ :D mano akim tai jie manowarais pasidare :)

burn
2008.05.09 21:50

ko jus cia kimbat, viskas cia gerai ir nera cia jokio “drabstymosi sudais”, o normali rezenzija ir, beto, daug geresne nei apie obtestu. Anas per daug isgirtas buvo. Ir isvis, jei ne ji, tai cia isvis beveik niekas nieko neparasytu, kiek gi iseina uzsienio albumu visokiu puikiu, niekas nesugeba parasyti, net uzsiminti, tai nors apie lietuvisku paraso. ir isvis galetu administracija sukurti toki skyreli, kur galetu visi kas randa kokia idomia grupe kazkaip apie tai pranesti. Pasidalyti, nes jau nykiai ima atrodyti. Ir nepriekaistaukit, kad pats nerasau. O ju daina thunder take me away labai grazi, bet kas tiesa tai tiesa, jog mintyse automatiskai girdi griaustini o ne thunder

Euronimas
2008.05.09 20:42

Matyt susiję http://www.blogas.lt/brotheris/377528/taip-ir-buvo.html

vyskupas666
2008.05.09 20:04

“anglystė… “Kas čia per naujadaras???Anglių kasyba?? Padaryk pertrauką nuo to rašymo, nes teisingai Ghetox pastebėjo-šūdas gaunas.

Ghetox
2008.05.09 19:29

Jeigu jau drabstai šūdais juos tai ir atitinkama vertinimą parašyk.
O šiaip tai recenzija tai tokia paviršutiniška

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus