Reportažai

THUNDERTALE albumo pristatymas – panašu, kad jėgų tik daugėja

2005.09.26 00:00, Aušra

Foto: Crazyte. Daugiau foto čia >>

THUNDERTALE – jauna, 2004 m. pabaigoje susikūrusi grupė, tačiau produktyvumu lenkia net ir kai kurias daugiau nei dešimtmetį gyvuojančias Lietuvos grupes. Surengę visą eilę koncertų įvairiuose Lietuvos miestuose, sugroję net kelete rimtesnių festivalių, kauniečiai ilgai nelaukę nusprendė įamžinti savo kūrybą. Rugsėjo 25 d. Kaune buvo pristatytas jų tvirtas debiutinis albumas „Rising Power“.

Ta proga į Kauno barą „Amerika pirtyje“ buvo sukviestos ne tik grupės mūzos, pagalbininkai, draugai ir pažįstami, bet taip pat ir dar keletas giminingų sielų iš muzikantų tarpo – heavy metalą išpažįstantys vilniečiai SOUL BROTHERS, Lietuvos rock scenos pastorius V.Kairiūkštis su FATA MORGANA projektu ir progressive heavy idėjas skleidžiantys rygiečiai DISTANT LIGHT. Kaip paaiškėja, vakarą užbaigti teks patiems kaltininkams, kad ir kaip nepatogu tai būtų – visgi sekmadienis, o iš toliau atvykusiems svečiams dar reikės parsirasti į namus.

Lauke pamažu temsta, „pirtyje“ kyla temperatūra ir tirštėja atmosfera, renkasi ne tik tie, kuriems atrodo, kad „ir Kaune galima gyventi“, bet ir svečiai iš sostinės. Tai ypatingai džiugina akį, nes ne taip jau dažnai Kaune atsiranda svečių traukos atvejų. Ką gi, nespėjus ištuštinti nė pusės bokalo, koncertas prasideda, o aš pradedu stebėti iš pakampių beišlendančią publiką. Kiek teko būti laikinosios sostinės renginiuose, jie visados pasižymi ypatinga atmosfera, nes renkasi daugiau ar mažiau pažįstami žmonės, visada atsiranda keletas paauglių, kuriems tai pirmasis metalinis koncertas, keletas mielai trypčiojančių true kauninių berniukų, kurie ištvermingai laikosi pirmose eilėse, nesvarbu, ar tai THUNDERTALE, ar Cicinas, ir keletas gočių ar gal tiksliau teen-punk-goth-nesusipratimų. Tiek to, visi šie žiūrovai turi rimtas savo atliekamas roles, kurių jie imasi atėjus laikui.

THUNDERTALE albumo pristatymas – panašu, kad jėgų tik daugėjaTaigi scenoje koncerto organizatorių sielos broliai iš Vilniaus SOUL BROTHERS. Iš karto akį patraukia elektroniniai būgnai, į kuriuos sukaupęs dėmesį bando pataikyti grupės būgnininkas. Ir matyt pataiko neblogai, nes mano neįgusi ausis didelio skirtumo turbūt ir nepastebėtų, jei ne akys, o gal šiaip ne pernelyg nuostabus įgarsinimas. SOUL BROTHERS vokalistas Jeronimas man šįkart pasirodė pagerinęs balso techniką, o ir visi muzikantai gana gerai susigroję – panašu, kad aktyvi koncertinė veikla vaikinams tikrai į didelę naudą. Tą patį galima pasakyti ir dėl gerbėjų – vilniečiai spėjo išsikovoti gan daug dėmesio, taigi jų pasirodymą galima pavadinti labiausiai fotografuojamu – paparaciai iš visų salės kampų bando pagauti įvairiausių muzikantų pozų, merginos žibina akytėmis ne tik iš pirmųjų gretų, bet ir bando pačios užlipti ant scenos ir sudainuoti „dainą“ su grupės lyderiu. Na, kadangi apsaugos prie scenos nebuvo rasta, tai SB vokalistui beliko ištvermingai pabaigti vieną gabalą su moteriškuoju pritarimu, kuris gerokai pralinksmino visą publiką. Neblogai iškart išjudinę publiką ir nukėlę daugelį žiūrovų nuo minkštasuolių į salės vidurį, SOUL BROTHERS užbaigė savo pasirodymą keletu lyriškesnių kūrinių. Jų pavadinimų tikrai neprisimenu ir nevardinsiu, tik norėtųsi pagirti grupę už entuziazmą dainuoti lietuviškai – jei nepaveda atmintis, angliškai buvo sudainuotas tik vienas paskutinis gabalas, bet asmeniškai man lietuvių kalba šios grupės kūrybai tinkamesnė.

THUNDERTALE albumo pristatymas – panašu, kad jėgų tik daugėjaNedidelė pertraukėlė ir scenon vėl nešamos gitaros – pagal „programą“ atėjo eilė neprilygstamam „protesto ir paradokso genijui, estetų keikiamam ir jaunimo šlovinamam, jaunosios kartos dievinamam ir senosios nemylimam“, t.y. V.Kairiūkščiui ir jo projektui FATA MORGANA. Prisipažinsiu, kad laukiau šio pasirodymo su nedideliu smalsumu, klausdama savęs, kodėl buvo pasirinkta ši grupė heavy metalo komandos albumo pristatymo vakarėlyje ir ką šis projektas parodys. Iš pastarųjų reginių, kuriuose dalyvavo FATA MORGANA buvau susidariusi kažkokią keistą išankstinę nuomonę, kad tai „kabokinė šlagerių“ grupė, grojanti 60-70-tųjų hitus. Visgi scenon užlipus legendiniam Lietuvos roko scenos veikėjui, mano visi svarstymai „kaip ir kodėl“ akimirksniu baigėsi – neliko jokios abejonės THUNDERTALE pasirinkimu, juk Kairiūkštis tikras šoumenas. Ir visai nesvarbu, kad tas šou šiek tiek primena rusiškas agitbrigadų humoro laidas, FATA MORGANA padarė rimtą kostiumo, aksesuarų, muzikos, efektų eklektikos šou, gerokai mane pralinksminusį. Tikrai ne blogąja prasme, šio dainininko povyzoje, sceniniame elgesyje, netgi kūryboje yra kažko žavaus ir kartu atbaidančio, kažkokio modernaus paradokso, kuriame atsiduria menininkas, bandydamas išlikti jaunas, įtikti įvairioms kartoms, besistengdamas atrodyti solidžiu scenos veteranu ir kartu šokiruojančiu maištininku. Ką gi, FATA MORGANA surengė tikrai išskirtinį pasirodymą ir kiekvienas jame galėjo atrasti kažką sau – sušoktas šokis dušo kabinoje, pūsta ugnis, vokalistas tai su fraku, tai su skrybėle, tai jau be jos, tai klūpi ties publika, tai verčia aukštyn kojom mikrofono stovą ir taip toliau… Beje, labiausiai man asmeniškai įspūdį paliko „sepulturiškas“ bosistas, bėginėjantis su savo bosine gitara po sceną ir rodos be jokių pastangų išgrojantis tai, ką reikia, tarpuose dar spėdamas gerokai pasimaivyti. Tačiau jau skamba dėl kažkurių priežasčių metalistų pamėgta SBS daina „Mėnulio šviesa“ ir šoumenai iš Vilniaus apleidžia sceną…

THUNDERTALE albumo pristatymas – panašu, kad jėgų tik daugėjaAtokvėpis ausims ilgai neužtrunka, kadangi tuoj pat pasirengia pasirodymui latviai DISTANT LIGHT. Kadangi tai pirmas grupės pasirodymas Lietuvoje, o ir užsienyje jų išgirsti ar išvysti neteko, tai įdėmiai klausau pirmojo gabalo, kuris niekaip nesibaigia. Paskui niekaip nesibaigia ir antrasis gabalas. Stebiu žmonės, kurie energingai linksi į taktą ir tvirtina, kad tai puiki ir techniška latvių grupė, nes moka sugroti DREAM THEATER gabalą be klaidų. Bet įspūdžio jie man nedaro nors tu ką. Sunkūs ir perkrauti gabalai, mikliai judantys pirštai, energingas visą save atiduodančio vokalisto dainavimas, bet visgi norimo efekto nėra. Gal technika užgožia emocijas, o gal tai šių muzikantų emocijos man nesuprantamos, bet visgi, kad ir daug tikėjausi iš šios grupės pasirodymo, didelės euforijos nepatyriau. Progressive ir dar heavy – na, ne pats mano mėgstamiausias muzikos receptas. Ir štai po penkių ar šešių ganėtinai ilgai užtrukusių gabalų svečiai pozicijas užleidžia savo eilės laukusiems kauniečiams.

THUNDERTALE albumo pristatymas – panašu, kad jėgų tik daugėjaSu THUNDERTALE pasirodymu scenoje ima daugintis žmonių kiekis salėje – rodos jų čia tiek ir nebuvo? Kaip ten bebūtų, visi jau ant kojų ir pasiruošę paskutinei šį vakarą heavy metalo dozei, o kauniečiai pradeda užtikrintai, su visa jėga, kad tik prietaisai ją atlaikytų… Skamba viena po kitos jau gerai atmintin įsirėžę dainos, publika kai kurias jų niūniuoja kartu su muzikantais. Gal dėl organizacinių rūpesčių ar nuovargio tai ir nebuvo pats geriausias grupės pasirodymas, bet nuoširdumo stoka tikrai neapkaltinsi. Jautėsi, kad muzikantai groja ne tik publikai, bet ir sau, kad muzika jiems yra ta sritis, dėl kurios nekyla klausimų ir abejonių, kaip ir ką daryti, ar kaip tai priims publika. Ir publikai tada, savaime aišku, nekyla abejonių, kaip priimti muzikantus. „Voices From The Dark“ ir vėl gerokai suvirpino daugelių širdis, o pasirodymas baigiamas simbolišku gabalu „Mes turim jėgų“. Geras pasirodymas, puikus ir šiltas visas reginys. Panašu, kad THUNDERTALE jėgos su pirmuoju albumu nepasibaigs, nes muzikantams nei brandumo, nei kūrybinių idėjų tikrai netrūksta.

Nutilus gyviems garsams ir įsijungus sintetiniams, gan gausiai į pristatymą susirinkusi publika skubiai neria namo, nes į savaitės pabaigą ir dar po koncerto jėgų ne marios. Sėdam į taksi ir man galvoje vėl sukasi kvaila mintis „ir Kaune galima gyventi“…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Astoria
2005.10.14 01:37

:)

Beautiful_Death
2005.10.13 22:08

‘Mes dar turim jegu!’ :))

BlindGuardian
2005.10.13 21:37

Visko buna siam pasauly:)))Ten kaikure zodziai sumaisiti bet nieko…patis pasitaisit galim
:)

Astoria
2005.10.12 20:19

Jep jau yra, bet ir klaidu lankstinuke yra:)

dead_shadow
2005.10.12 07:48

Taip, vakar jau ir isigijau…

BlindGuardian
2005.10.11 21:32

Jau yra zarazoje??kaip faina

dead_shadow
2005.10.11 14:27

Jau yra Zarazoj… :)

laurynux
2005.10.11 09:48

siandien turetu pasirodyt

Astoria
2005.10.11 02:18

Na pirmadienį tai dar nebuvo. Hrrrrrrrrrrr :)

BS
2005.10.10 20:17

Na tai jau Zarrazoj galima cd isigyt????

BlindGuardian
2005.10.10 19:17

Laukiam Jonai tave sugristancio:)

BlindGuardian
2005.10.10 19:16

:)

laurynux
2005.10.10 09:10

to giedrius:

nu tikrai ne buitiniam cd-writery buvo kepami tie cd ;)

giedrius
2005.10.10 01:18

o tai nepareis jo cd-writas toki tiraza liurlinant?:]

MarelisMansonas
2005.10.08 11:11

swx joneli! o as keliu cepkeliu:) wakar laurynas sake kad jau iskepe 400cd bet su kitokia nakleika ant cd. taip iseina tie pirmi buwo excllusive edition for friends only:)

helloween
2005.10.07 23:03

Linkejimai visiems is Londono! keliu alaus bokala!!! CU. soon;) J69

BlindGuardian
2005.10.04 09:45

Aciu Chain kad palaikai latvius..Nes jie tikrai gerai pavare…Manau musu publika kol kas nera pasiruosusii prie tokio stiliaus nes daugelis neivertino ju….

Birute manau kad cd anksciau pasirodis….. Turiu greit gaut informacija kada tiksliai jie bus pagaminti ir po to iskart siltus ir atvesim i zaraza:)))) nes jau man skambineja visi ir klausineja..Reikia greiciau visa ta reikala sutvarkit

chain
2005.10.01 19:11

plem koncas tikrai geras ir ant Kauno ner ko stumt….nesvarbu, kad pas jus saugiau gyvent….mus kova uzgrudina ir tai taip pat prisideda prie muzkos kurimo…
straipsnio autore jau pernelyg liaupsina SB…nieko ten ypatingo….tikrai jokio ispudzio….wa latviai taj saunuoliai – tokio speedo jiem reikia dar pavydeti…..gaila, amerikos technika net neatlaike – buvo dinges garsas…anyway…

Na o apie Thundertale taj ir sneket neverta – tai reikejo pajusti – o muzika tikrai puiki! Pagarba zmogeliukai…

Birutė
2005.09.30 12:31

Kokią 21 dieną, spalio? Tai gal čia klaida, ir vis dėlto iki Vilniaus atkeliaus anksčiau?

BlindGuardian
2005.09.30 11:59

Sveikas Mareli sugrizes i givuju pasauli:))))

Beja jai is Vilneciu kas nors nores isigyt thundertale albuma tai manau 21 diena jie pasirodis Zarazoje o gal net anksciau.

MarelisMansonas
2005.09.29 19:54

nu jo ir as ten buciau buwes jei ne sumautas apendicitas!!!! aciu andriau kad aplankei ir dar cd atnesei!!!

TadyZ
2005.09.29 14:22

isada atsiranda keletas paauglių, kuriems “tai pirmasis metalinis koncertas,”

Cia apie mane !

Seadevil
2005.09.28 08:51

Būtent, kad supratimo reikia. Man patinka, nes tai pakankamai originalu, netradiciška ir tiesiog “ne taip, kai pas kitus”. Šaunu. Kartais atsibosta tas pats per tą patį, tai yra kažkoks kontrastas. Super.

morrison
2005.09.27 15:28

ne tik gyvent kaune galima… kaunas dar ir grazus yra: http://burgzt.laikas.lt/~kornaz/pics/soc_reklama.jpg

odium
2005.09.27 11:35

Dėl vokalistų/vokalisčių – nesiginčysiu:) bet va, dėl to perbrendimo/nesubrendimo tai galėčiau:) o gal aš tiesiog nesuprantu tokio stiliaus įvaizdžio…

Seadevil
2005.09.27 10:35

“- soul brothers. nu, kaip ten bebūtų, bet vokalisto balso tembrų skirtumas tarp ‘spiegiančių’ ir dainuojamųjų partijų man niekaip nesiderina. reiktų dar ten padirbėt. be to, ta žiūrovė tikrai pagyvino jų pasirodymą:D” – Kaip sakoma, duok dieve, kad tamst7u vokaliste visad i nata pataikytu:)))))))) Bo irgi ne saldainis.

“fata morgana. va, su kairiūkščio vokalu mažai kas gali lygintis… bet vistiek man jo išvaizda šiek tiek perbrendus:D” – gal geriau perbrendus nei nedabrendus, kaip pas ne kai kuriuos…

BlindGuardian
2005.09.27 09:45

Viskas buvo puiku…Zinoma Distatnt Light dainos buvo truputeli per ilgos bet energijos jose netruko…Net kazkaip nesinorejo ramiai stovet ir klausit tai nuejau palaikyti…
Kiek bebutu thundertale pavarge per visa ta organizavima manau jie nusipelne aplodismentu…Nes per toki trumpa laika isleist albuma surengt koncerta ir dar sugrot keliose mestose butu jau out. Bet vistiek kaip jie sako “Mes dar turim jegu”

Teko dalyvaut after party….Nu hebra ir pavaret:))

JOnai geros tau keliones ir laukiam sugristant…Manau po ilgos pertraukos atsiras zmoniu kure pasiilgs jusu kurybos.

Birutė
2005.09.27 09:09

Man visai patiko pats kabakas. Tinka panašiems renginiams. O šis paliko labai gerą įspūdį. Tokį gerą, kad važiuodami į Vilnių klausėmės Thundertale disko.

odium
2005.09.27 00:08

koncertas buvo neblogas:) praktiškai, važiavau į jį dėl vienos dainos:D
– soul brothers. nu, kaip ten bebūtų, bet vokalisto balso tembrų skirtumas tarp ‘spiegiančių’ ir dainuojamųjų partijų man niekaip nesiderina. reiktų dar ten padirbėt. be to, ta žiūrovė tikrai pagyvino jų pasirodymą:D
– fata morgana. va, su kairiūkščio vokalu mažai kas gali lygintis… bet vistiek man jo išvaizda šiek tiek perbrendus:D
– distant light. tikėjausi kažko lengviau, al buvo tikrai gera dozė heavy/power… ypač įstrigo bembačius, su savo ‘lėkščių žaidimais;:)
– thundertale. nu čia tai tik respect m/

ir taip, kaune tikrai gyvent galima:) netgi visai padoriai;)

Nepenthe
2005.09.26 22:00

hm, gaila nebuvau :(
Neblogo konco būta :)

Dellamorte
2005.09.26 21:46

“Sėdam į taksi ir man galvoje vėl sukasi kvaila mintis „ir Kaune galima gyventi“…

Baik tu! Aišku, kad negalima. Bet kurio vilniečio paklausk:)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus