Reportažai

THERION kartu su ANTALGIA ir ELYOSE Eindhovene Olandijoje

2012.10.06 00:00, Nerijus Ivanauskas

Ne paslaptis, kad dauguma Lietuvos metalinių galvų gyvena emigracijoje. Vienas iš jų – aš. Na, o kadangi jau taip atsitiko, kad trūko kantrybė sėdėti socialinėje užpakalio skylėje ir išvažiavau svetur, tai, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, ta vieta, kur aš išvykau, tapo Olandija. Gyvenu netoli Amsterdamo ir, kaip visi žinome, čia ne pati palankiausia aplinka sunkiajai muzikai. Kadangi domiuosi renginiais ir mėgstu bendrauti su žmonėmis panašiais į mane, ieškojau Amsterdame tokios vietos, kur renkasi tokie, kaip ir aš. Radau, bet tai nebuvo tai, ko iš tiesų man reikėjo.

Dar birželio mėnesį, atsitiktinai vartydamas ir skaitinėdamas internete, aptikau tokią informaciją: „THERION tour dates. Effenaar, Eindhoven, 2012 09 28, price 23,5 euro, start at 19.00“. O kadangi THERION – vieni iš mano mėgstamiausių atlikėjų, nusprendžiau apsilankyti jų koncerte, tuo labiau kad netoli, nebrangu ir patogu nuvažiuoti.

KELIONĖ. Atstumą galima palyginti su važiavimu Lietuvoje iš Kauno į Vilnių. 114 km. Nusprendžiau keliauti traukiniu. Bilietas – 18 eurų į abi puses antra klase su keletu persėdimų. Gut.

THERION kartu su ANTALGIA ir ELYOSE Eindhovene Olandijoje

VIETA. Patogumas – pasaka. Renginio vieta „Effenaar“ koncertų ir renginių rūmai Eindhovene – prie pat geležinkelio stoties. Liuksiškas salės išplanavimas, viskas vienoje vietoje, nereikia niekur nieko ieškot. Pačioje salėje yra ir baras, šalia scenos prekiaujama atributika. Jauku. Tik pasigedau sėdimų vietų. Keletas staliukų šalia baro ir viskas.

RENGINYS. Suorganizuota irgi tvarkingai. Nebūtų olandai. Viskas prasidėjo minutė minutėn ir pirmieji ant scenos – ANTALGIA.

THERION kartu su ANTALGIA ir ELYOSE Eindhovene Olandijoje

Šitą grupę girdėjau pirmą kartą ir man kažkodėl didelio įspūdžio nepaliko. Susidariau tokią nuomonę, kad čia tiesiog nelabai vykusi NIGHTWISH kopija. Pusvalandis gero power / symphonic / opera mišinio ir tiek.

Toliau – 15 minučių pertraukėlė, per kurią buvo spėta parūkyt, susipažint su Belgijos metalheadų atstovu ir pagert kartu alaus. Po pertraukėlės ant scenos – ELYOSE. Prancūzai, save tituluojantys kaip Prancūzijos ELECTRIC METAL atstovai.

THERION kartu su ANTALGIA ir ELYOSE Eindhovene Olandijoje

Vokalistė visai neblogai įvaldžiusi LHS stiliaus vokalą, o prie to vokalo gerai derėjo dydžėjaus darbas, D-drop gitarų skambesys ir gražus būgnų komplektas su daug lėkščių ir lėkštelių.

THERION kartu su ANTALGIA ir ELYOSE Eindhovene Olandijoje

Lietuvoje tai būtų XESS Nr 2. Ne prie dūšios man tokia muzika, bet „susiklausė“ prie keleto alaus bokaliukų.

Aišku, po šito pasirodymo vėl pertrauka, šį kartą ilgesnė, gal koks 30 min. Per tą laiką apžiūrėta buvo visa, kas įmanoma, parūkyta, išgerta pora vienetų alaus, susipažinta ir pabendrauta su vietiniais metalheadais, na, žodžiu, taip, kaip priklauso.

THERION. Va čia tai ir prasidėjo… Viskas prasidėjo nuo „O Fortuna“, toliau sekė „Son Of The Sun“, „Abraxas“ ir… žodžiu, visi topiniai THERION kūriniai. Nebūtų THERION, jei kuo nors nenustebintų. O nustebino tuo, kad sugrojo keletą kūrinių iš naujo albumo, kurio tema – Prancūzija ir prancūziški šansonai. Therioniškos šansonų versijos nuskambėjo tikrai originaliai ir paliko įspūdį.

THERION kartu su ANTALGIA ir ELYOSE Eindhovene Olandijoje

Dar patiko tai, kad grupėje atsirado gyvi klavišiniai. Ir ypač nustebino Thomas Vikernes solo fleita. To tai jau tikrai nesitikėjau.

THERION kartu su ANTALGIA ir ELYOSE Eindhovene Olandijoje

Kūrinys po kūrinio, viskas skambėjo puikiai. Įgarsinimas – lyg klausytum iš CD grotuvo, tik viskas gyvai. Įpusėjus koncertui lūžo viena iš Cristian Vidal gitarų, bet čia smulki bėda, kurią technikai greitai sutvarkė, lūžusį daiktą pakeisdami kitu instrumentu. Toliau gabalai sekė vienas po kito, galų gale sulaukėme „The Rise Of Sodom And Gomorrah“ ir… kaip ir būtų viskas… Kolektyvas pasidėjo gitaras ir kitus instrumentus, nusilenkė, padėkojo publikai už palaikymą. Bet ne, dar ne viskas. Visiems skanduojant „THERION, THERION, THERION, THERION!!!“, pastarieji grįžo su jau klasika tapusiu „To Mega Therion“. Atėjo, sugrojo, išėjo. Ir žadėjo sugrįžti, kaip ir Lietuvoje 2000 metais, bet negrįžo…

THERION kartu su ANTALGIA ir ELYOSE Eindhovene Olandijoje

Tai va taip ir buvo. Gerai buvo. Sėdau į traukinuką ir namo. Lapkričio mėnesį numatyti KAMELOT, KREATOR, MORBID ANGEL, SODOM, OBITUARY koncertai ir dar daug kitų vertų dėmesio grupių tame pačiame „Effenaar“ kultūros centre. Pasirodo, Olandijoje taip pat mėgsta stiprią muziką, bet ne Amsterdame, o kitame šalies pakraštyje.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
mergabegalve
2012.10.18 11:17

Filadelfijonas šėlsta.

XIII
2012.10.15 13:57

valio

waltenys
2012.10.08 20:48

reportažas šūdas/autorius debilas. išgerk nuodu kitąkart prieš rašydamas.
panašu į paleckio reklamą

bmaggot
2012.10.08 14:34

gi rimtai… tada viskas aišku

rebel-
2012.10.08 13:46

Taigi cia Filas rase, jus gal debilai is neigaliojo juoktis?

Tarkim
2012.10.08 13:10

Skyriuj „Iš metalisto dienoraščio“ dar būtų px, bet ką šita nepilmnametiška rašalionė veikia prie reportažų, klausimas neblogas.

Metalistas
2012.10.08 10:49

Perskaičiau ir dabar nežinau – balsuot už elektrinę ar ne ?

bmaggot
2012.10.07 20:28

dabar pamąsčiau, ar tik nebus šis idiotiškas reportažas artėjančių rinkimų proga išvemtas…
siūlyčiau gerb. redakcijai išvis pašalinti

bmaggot
2012.10.07 14:30

dabar jau ir ne paslaptis, kad autorius turi smegenų puvinį

vahk
2012.10.06 15:57

Socialinio užpakalio skylė? Solo fleita? Gražus būgnų komplektas? Geras power / symphonic / opera mišinys?

Daug praradai, Kaubojau.

Antichrist Hammerfist
2012.10.06 15:19

Nustojau skaityt ties “Ne paslaptis, kad dauguma Lietuvos metalinių galvų gyvena emigracijoje”.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus