Reportažai

THE SKYS 20-metis Vilniuje pažymėtas naujo albumo pristatymu

2015.11.16 13:39, Gedas (Seniukas)

Renatos Drukteinytės (Fotogriausmas.lt) nuotr. Daugiau nuotraukų iš koncerto – čia >>

Pasirinkau truputėlį keistą misiją – nueiti į NE metalo koncertą. Bet kad priežastis buvo svarbi – vilniečiai THE SKYS nusprendė paminėti savo veiklos 20-metį, o dar ir naujas albumas ta proga pasirodė. Lapkričio 6 d. tamsų vakarą patraukiau į klubą „New York“, kur vyko pagrindinė jubiliejaus minėjimo šventė.

bliuzoholikaiKoncertas prasidėjo ypač anksti, todėl, kol apsistumdžiau visus savo įsipareigojimus ir ateities perspektyvas, klube atsidūriau jau praleidęs pirmuosius pasirodymus. Užtaikiau kaip tik į BLIUZOHOLIKŲ pasirodymą. Pirmas įspūdis, įėjus į salę – kur žmonės? Pasirodo, jų būta, tik visi susėdę jaukiai pasieniais, krizena ir net nesiruošia lįsti ant salės parketo. Stebėjau BLIUZOHOLIKŲ pasirodymą su dar pora žmonių, o retkarčiais likdavau išvis vienas. Keistas jausmas. O BLIUZOHOLIKAI grojo jaukų lietuvišką bliuzą socialine tematika paremtais tekstais. Ir, aišku, dainose, kaip ir priklauso lietuviškam bliuzui, daug dėmesio skirta tėvui.

Po BLIUZOHOLIKŲ įvyko trumpa pertraukėlė, po kurios be jokių paaiškinimų pradėjo garsą derinti THE SKYS. Pasirodo, neatvyko svečiai iš Austrijos PHI, todėl „skaisų“ pasirodymas buvo paankstintas. Vakarą pradėję gabalu iš naujo, būtent per koncertą publikai pristatyto albumo „Journey Through The Skies“. Daug energijos, nebaisiai daug publikos ir daug geros muzikos. Toks keistas miksas. Kaip ir priklauso, daugiausiai entuziazmo ir ovacijų susilaukė THE SKYS dainos iš albumo „Colours Of The Desert“, kuris, tenka pripažinti, yra vienas geriausių lietuviško roko albumų. Po (suvaidinto?) nulipimo nuo scenos, THE SKYS publikos raginami (iš mandagumo?) grįžo ir suskėlė dar porą dainų, tarp kurių – ir nuostabioji „When The Western Wind Blows“.theskys-20Krito į akis, kad bendravimas su publika – tikrai ne pati stipriausia THE SKYS pusė. Susidarydavo įspūdis, kad muzikantai vos ne susigėsdavo dėl audringesnių ovacijų (o jų būta, ir pelnytai). Bet jei jau per 20 metų šie dalykai neįvaldyti, būtų sunku tikėtis, kad jie atsiras. Aišku, galima sakyti, kad svarbiausia yra muzika, bet koncertas – tai jau šou, spektaklis.

Na, o po THE SKYS į sceną lipo britai LIFESIGNS. Britiškos manieros, progresyvus rokas – tikrai neblogas vakaro uždarymas, tik kad publikos jau menkai buvo likusios. Grojimas pustuštei salei britų iš vėžių neišmušė, atliko jie savo darbą energingai ir užtikrintai, todėl pagarba jiems.

Koncerto metu įsigijęs naująjį THE SKYS albumą „Journey Through The Skies“, kitą rytą labai mielai pasileidau jį namie. Tiesiog puiki muzika leido dar kartą prisiminimais nusikelti į tamsų lapkričio 6-osios vakarą, kai Vilniuje iki dangaus kėlė THE SKYS muzika.

theskys-20-1

theskys-20-2

lifesigns

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Birutė
2015.11.16 17:15

Tikrai jaukus koncertas buvo, bet reikia pastebėti, kad jis prasidėjo vėliau, ir būtent dėl austrų neatvykimo. Taigi THE SKYS pradėjo groti beveik tada, kada ir buvo numatyta.
Progresyvas pas mus nepopuliarus – ir tai parodo publikos kiekis faktiškai visuose tokio žanro renginiuiose, įskaitant kitur pilnas sales ar stadionus renkančius DREAM THEATER.
Ir kažkodėl nepaminėtas vienas vakaro kuriozas – grojant britams, garsiai įsijungė signalizacija, kurios niekaip nepavyko išjungti. NY personalui teko ir striuke ją dengti, ir kitaip bandyti nutildyti. Bet ir tai LIFESIGNS nesutrikdė. O kai tik jie baigė groti, nustojo zirsti ir toji signalizacija… Poltergeistas?:)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus