Straipsniai

Švedai AMON AMARTH atvyksta į Lietuvą: „Tarp mūsų protėvių galėjo būti visko“

2016.11.07 16:36, Org. inf.

Amon5_b_Final-(1)Sunkiosios muzikos vikingai AMON AMARTH, neseniai išplukdę į pasaulį epinį albumą „Jomsviking“, gruodį atvyksta į Lietuvą. Protėvių sagoms neabejingi muzikantai prieš kelionę į kraštą, kuriuo žavisi nuo 2009-ųjų, davė išskirtinį interviu apie savo muzikos prasmę, linksmybes koncertuose ir „mielą damą“ Doro Pesch.

Vilniaus sunkiosios muzikos gerbėjų kasta apie jus daug kalbėjosi praėjusią vasarą, per TESTAMENT koncertą. Beje, ką jūs manote apie šią grupę?

Mes tiesiog mylime TESTAMENT. Jie yra mūsų draugai. Ir mes, ir jie neseniai išleidome albumus, ta proga pasiskambinome, paklausėme, kada atlėks į Europą pasilinksminti su mumis, jiems ši mintis labai patiko!

Bičiuliaujatės ir su kitomis roko grupėmis?

Draugaujame su daugybe grupių, nebūtinai rokeriais. Geriausia proga susitikti senus bičiulius ir įgyti naujų – per festivalius, kuriuose grojame. Ten galime stebėti naujokų pasirodymus ir vėliau visi kartu išgerti alaus.

Kokia jūsų ilgo gyvavimo paslaptis? Ir iš kur tokia ilgaamžė jūsų gerbėjų ištikimybė?

Mums patinka groti gyvai, kietai pavarome. Mūsų muzika – gera, smagūs gitarų rifai. Greičiausiai todėl fanai yra tokie lojalūs: jiems su mumis smagu.

Šiemet triumfuojate, įrašę „Jomsviking“. Kokia šio albumo žinutė?

Žinutė yra pati „Jomsviking“ istorija, kurią plėtojame. Ji pasakoja apie vieną vyrą, kuris netyčia nužudė karaliui artimos aplinkos žmogų, jo dešiniąją ranką. Taigi, jis priverstas bėgti ir prisijungti prie vikingų. Vėliau tai tampa epine kelione, namo jis grįžta gerokai vyresnis, brandesnis. Kokia žinutė? Kiekvienas turėtumėte leistis į savo gyvenimo kelionę… Nors šiaip kažin ar mūsų fanams reikia kokios nors konkrečios žinutės. Tiesiog ateikite ir pasilinksminkite. Jei grįžę pasakysite savo draugams, kad AMON AMARTH yra epinė metalo grupė ir pasidalinsite mūsų muzika, įvyks viskas, ko tik galime norėti.

Kas jums yra sagos iš emocinės pusės?

Vikingų sagos – ir romantika, ir liūdesys, ir tragedija. Sunku būtų išskirti vieną labiau dramatišką. Kiekviena pasakoja savo istoriją ir tolygiai gerai užgauna visus elementus. Be to, sagos puikiai įkala vieną dalyką: pakilimai yra tam, kad būtų ir nuopolių, o tragiškos pabaigos – jos labiau tikroviškos.

amonamarth_jomsvikingAr metalas tebėra būdas sakyti tiesą, kelti maištą laive?

Kiekviena metalo grupė turi savo manifestą. Ši muzika yra geras būdas atskleisti tiesą. Ar melą. Ji gali įkvėpti progresui, gal net revoliucijai ir daugybei kitų naudingų dalykų. Kita vertus, nereikėtų visko prirašyti vien tik metalui: mes mėgstame visokią muziką, kiekvienas žanras gali įkvėpti. O mūsų pačių revoliucija yra apie tikėjimą savimi ir galimybę atrasti tiesą per vikingus. Pavyzdžiui, iš mūsų darbo „Twilight of the Thundergods“ galima išmokti tokį dalyką: stokis ir sutik savo lemtį. Dabar ir visada.

Savo albumą „Jomsviking“ įrašėte kartu su Tobiasu Gustafssonu iš VOMITORY. Kaip tai įvyko?

2000-aisiais su VOMITORY kartu važiavome į turą… Todėl ir dabar nebuvo sunku paprašyti Tobiaso prisidėti prie mūsų albumo įrašų. Buvo žiauriai smagu dirbti su juo. Mes – seni, geri draugai.

Ar draugaujate ir su legendine Vokietijos rokere Doro Pesch? Ji taip pat prisidėjo prie jūsų albumo.

Su Doro Pesch esame susitikę keliskart. Ji – labai miela dama ir mes tiesiog paprašėme jos dalyvauti mūsų įrašuose. Buvo visiškai paprasta! Ne tiek ir daug žmonių gauna galimybę padainuoti tikrame vikingų albume. Ko gero, tai buvo toks pasiūlymas, kuriam ji negalėjo atsispirti… (Juokiasi.)

Vikingų sagos visada išliks jūsų kūrybos dalimi?

Mes tikrai tai tęsime. Pastaroji mūsų saga – apie epinę kelionę pas jus, į Lietuvą. Pamatysite – mes tikrai ištirpdysime jūsų rūsčius veidus.

Vienas dalykas – įrašas, tobulai skambantis muzikiniame grotuve, kas kita – gyvas pasirodymas. Kaip į jūsų naujausius pasirodymus reaguoja publika?

Mūsų publikos reakcija – stulbinanti.  Ilgos ovacijos, siautulys, aktyvus dalyvavimas, net „crowd surfingas“, – išbandėme ir tai! (Juokiasi.) Manau, kad tie žmonės, kurie ateina į mūsų koncertus, tiksliai žino, kad čia labai gerai praleis laiką. Ir jie nevaržo savęs. Mes šiek tiek pažįstame ir lietuvių publiką: kartą grojome festivalyje „Kilkim Žaibu“, tai vyko kaip tik per jūsų didžiąją finansų krizę. Tuomet besąlygiškai įsimylėjome jūsų šalį ir tikrai veržiamės grįžti, pas jus taip gražu!

Bet gal mūsų protėviai kruvinai kovėsi Baltijos jūroje?..

Gal, bet visi protėviai tarpusavyje kovėsi… Beje, mokslininkai susekė, kad vikingai turėjo giminystės ryšių su Šiaurės Amerikos indėnais. Tai gal tai buvo kovos, o gal ir meilė, o gal – ir viena, ir kita?.. Dabar mes atvažiuojame pas jus – bus kraujo praliejimas! (Juokiasi.)

 

Švedų death metal grupė AMON AMARTH pasirodys Vilniuje gruodžio 10 d. Jų epinis koncertas vyks sostinės menų fabrike „Loftas“. Bilietus galima įsigyti puslapyje rokonaktys.lt ir „Tiketoje“. Bilietai brangs.

 

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Pedo of Filth
2016.12.06 10:42

eilinis power melodic pop metalas skirtas zmonems, kurie megsta stalo zaidimus.

XIII
2016.11.14 15:34

Jons Vikings

vyskupas666
2016.11.11 15:51

Jo blt tikri vikingai turi prisigert, susikalt prie scenos ir nulūžt pakrūmėj. Čia ne ta grupė kur nagrinėt tru ne tru. Manau, jie tai seniai supranta, kad kalt pinigą reik, o jei jūs bandot priimt jų bazarą už gryną pinigą, tai patys kalti.

Kleimas
2016.11.11 14:12

Grupė turi įvaizdį ir jį sėkmingai išnaudoja. Apskritai, tas VIKINGŲ romantizavimas ir vaizdavimas kaip visą griaunančią jėgą tai tikrai atsibodo.. Atrodo ne kiekviena pasaulio Tauta kovojo dėl išlikimo ir teritorijų.. Ypač dabar šitas visas š ant bangos. Grupė groja neblogą muziką, bet kad pasidarė pupuliukai ištižėliai, tai tikrai.

Kruasanas
2016.11.11 13:44

Manau vikingai nebijojo lietaus, sitie veikejai tik vikingu ivaizdi bando ivaldyti, bet sirdyje jie meilus istizeliai, kuriems lyjant lietui reikia iki scenos davaziuoti masina, kad tik lietus neuzlasetu ir is masinos puse metro turi mama palaikyti sketi, kad vikingo barzda nesuslaptu.

Kaciukas
2016.11.10 20:13

:”D Tiesa…

Šlykštniekšis
2016.11.09 09:21

Muzikinio teatro trupės ansamblis “Vikingų Šou” su nauja programa. Teatralizuoto pasirodymo metu per sunkiojo roko stiliumi atliekamas didingas dainas sužinosite apie senovės plėšikų-karžygių narsą. Skirta vaikams iki 13 metų amžiaus.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus