Albumai

SVARTTHRON „Kraujo Estetika“ – kvieskit sanitarus

2010.03.17 00:00, Lord Sauron

Keistas albumas. Dievaži keistas. Bet įdomus. Kai pirmą sykį į mano rankas pakliuvo baltai-raudona dėžutė, dar neklausęs supratau – lauk siurprizo. Jau pats albumo dizainas, toks nepanašus į ankstesnių SVARTTHRON darbų viršelius, galintis įvaryti pavydą ne vienam grind kolektyvui, tvirtino – viskas bus KITAIP.

SVARTTHRON „Kraujo Estetika“ – kvieskit sanitarusViena, dvi… aštuonios dainos, lankstinuke nėra pilno teksto, tik mintys ta tema. Muzika irgi pasikeitė. Visai kiti instrumentai, vokalas, melodijos, netgi suvedimo maniera. Ir tai tik į gera. Nors čia jau mano asmeniniai prioritetai – niekad nebuvau didelis Burzum fanas ar depressive black mėgėjas. Bet visgi – daugiau energijos, daugiau agresijos, daugiau beprotybės, nihilizmo ir mizantropijos. O depresija… jos ir gyvenime per akis užtenka. Jau geriau paimti elektrinę gitarą ir vožtelti kietais rifais per atsiėdusią, savim patenkintą miesčioniškumo fizionomiją!

Albumas prasideda iš lėto, palengva įsisiūbuodamas – kompozicija „Lopšinė Kraujuosna. Pradžia“ – neskubus, šizofrenija alsuojantis kūrinys, nuteikiantis reikiama linkme. Jau galima susidaryti nuomonę, ko tikėtis vėliau. Lėti rifai, išraiškingas deklamavimas, riksmai, klyksmai. Puikus atmosferiškas intro. Iškart po lopšinės – šaltas dušas, pavadinimu „Finalinė Apvaizda. Apsižiok“. Greitas, šaltas, beprotiškas ir negailestingas, kaip mokesčių inspektorius. Panašiai skamba ir „Modernaus Pragmatizmo Vizija. Išpirka“. Po to – trumpas atokvėpis „Sparnuotoji Dozė. Laukimas“. Lėtesnė, melodinga kompozicija, dažni vokalo kaitaliojimai.

Toliau – mano favoritas „Kančia. Žinojimas“. Piktas. Neurotiškas. Pritvinkęs neapykantos šedevras. Labai gerą įspūdį paliko ir sekantis „gabalėlis“ – „Kraujo Estetika. Supratimas“ , klasikinė bliakeriška kompozicija, nesinori naudoti popkultūros termino, „hitas“, bet kito apibūdinimo šiam kūriniui taip ir nesugebėjau sugalvoti. „Svetimųjų Skerdykla. Pergalė“ – dar vienas agresijos ir pasiutimo protrūkis. Vietoj outro – pergalingas, iškilmingas „Šuniškas Altorius. Triumfas“.

Įvairialypis. Išradingas. Nenuobodus. Energingas. Tos keturiasdešimt minučių prabėga akimirksniu ir norisi dar. Ir visgi vieną akmenėlį į ukmergiškių daržą mestelsiu. Viskas šaunu, viskas puiku, nuoširdžiausia pagarba visiems, triūsusiems prie tikrai gero albumo. Bet. Negaliu nutylėti dėl vokalo. Natūralus balsas – dera puikiai, groulas – tiesiog per nugarą eina. Bet kai tik išgirstu skrymingą – viskas. Prieš mano akis iš karto atsiranda ančiuko Donaldo su Gene Simmonso grimu vaizdas, kurio niekaip negaliu atsikratyti ir tada visa albumo atmosfera eina velniop. Toks pritemptas, toks išstenėtas, jei visos vokalinės albumo partijos būtų atliktos tik tokia maniera, tai nebūčiau iškentėjęs ir vienos perklausos. Dabar, kai vokalas kaitaliojamas, neigiamas įspūdis buvo sumažintas iki minimumo. Nesiimsiu aiškinti ar patarinėti kaip ir ką reikėjo daryti – ne mano čia reikalas.

Verdiktas – verta perklausyti mažiausiai du – tris kartus. Bent jau tam, kad būtų galima mesti dygliuotą kerzą mano pusėn ir paaiškinti, koks neteisus aš buvau.

SVARTTHRON „Kraujo Estetika“
© „ Inferna Profundus Records“, 2010

1. Lopšinė Kraujuosna. Pradžia
2. Finalinė Apvaizda. Apsižiok
3. Modernaus Pragmatizmo Vizija. Išpirka
4. Sparnuotoji Dozė. Laukimas
5. Kančia. Žinojimas
6. Kraujo Estetika. Supratimas
7. Svetimųjų Skerdykla. Pergalė
8. Šuniškas Altorius. Triumfas

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
HedgeHog²
2010.04.07 01:06

paantryju Zonbiui.
Tikrai, klijuot visam projektui tokią etiketę nesąmonė. Bet bruožų galima rast, o gabalas “. Finalinė apvaizda. Apsižiok” ypač toks, depresyvoks.

Zombi
2010.03.27 22:26

Pasiskolinau iš Almos ir aš šį albumą, tai kol kas labiausiai antras gabalas patiko, nes esu beviltiškas DSBM fanas, o ten nu tikrai kažkas panašaus! Bet prie viso projekto DSBM etiketės klijuoti negalima. O Levo vokalas man labai patinka, tuo tarpu Luctus’o negaliu klausyti, visą gabalą tiesiog sugadina. Bet čia skonio reikalas, suprantu ir tuos, kuriems atrodo atvirkščiai.

sator
2010.03.26 00:42

jei rimtai, tai viršelis tikrai neordinarinis, primena ta postmodernu minimalistini abstrakcionizma, kuri naudodavo hipiu laiku rockeriai..juk kaukoles ar lavonus jau banalu piešt net ir blackeriams..

Marcinkevicius
2010.03.25 19:50

Monako irgi tokia.

sator
2010.03.25 18:51

Kokio dar Monaco? – INDONEZIJOS!:)

Marcinkevicius
2010.03.25 18:41

Monako cia veliava.

Vindicator
2010.03.25 14:04

Ne Lenkijos, o Indonezijos.

Turbo
2010.03.24 21:53

Lenkijos veliava ant virselio bliat

Tomhetas
2010.03.20 21:48

Ir is kur jus ta DSBM’a traukiat…

artūras aš
2010.03.20 21:32

praeitas albumas žymiai geresnis. kriokimas tai dar nieko vietom, bet graulas tas šūdas vapše. depresyvios atmosferos nesukuria visai, tad palyginimas su sdbm yra absurdiškas

Žudikas.
2010.03.20 15:01

nepatiko

Grabalganas
2010.03.20 03:17

Niekalas. Kiek gi galima mandravot…

Grotesque-lady
2010.03.19 22:44

Sveikinu Tomai x)

Lord Sauron
2010.03.18 09:24

Designated Subnet Bandwidth Manager

waltenys
2010.03.17 23:59

Dynamic Systems Development Method?

HedgeHog²
2010.03.17 20:13

Nesutinku aš dėl to “Donaldo”. Viskas kaip ir zjbs
Ale čia tik man pasistebi tendencija lietuviams eit link dsbm? Pirma Argharus, dabar Svartthron..

Tomhetas
2010.03.17 20:09

Dekui Sauronai uz recenzija. Kabinu prie kitu.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus