Straipsniai

Svajingieji SILUETLESS apie pinigus negalvoja

2016.12.26 13:41, Gedas (Seniukas)

Siluetless

Jeigu kas paklaustų, kaip apibūdinčiau vienu žodžiu Klaipėdos kolektyvo SILUETLESS muziką, pasirinkčiau žodį „svajinga“. Balansuojantys ant sunkiosios muzikos slenksčio, SILUETLESS, praėjus 8 metams nuo jų pirmojo darbo „Theory Of Dream“, išleido savo antrąjį (pirmąjį?) ilgagrojį „Drifting“. Radijo stoties „Start FM“ sunkiosios muzikos laida „Audronaša“ susisiekė su SILUETLESS bosistu Arturu Maminu ir paklausinėjo apie SILUETLESS pokyčius ir naująjį darbą „Drifting“.

Paskutinį kartą kalbėjomės 2009 m., kai grojote festivalyje Vilniuje, dar anuometiniame „Mulen Ružo“ klube. Kas gi nutiko SILUETLESS stovykloje nuo ano laiko?

Iš tiesų, praėjo nemažai laiko. 2008 metais trise išleidome pirmąjį albumą „Theory Of Dream“. Buvome gana aktyvūs Lietuvos metalo scenoje, nemažai koncertavome. Po pusmečio nuo albumo išleidimo jau buvome penkiese: susiradome klavišininką Viktorą, paskui prisijungė būgnininkas Vainius. Kažkiek laiko pakoncertavus, nutiko taip, kad mūsų vokalistas Valentinas išvyko gyventi į Šveicariją. Netrukus gitaristas Jevgenijus pradėjo jūrininko karjerą, kurią sėkmingai tęsia iki šiol. Štai tada mūsų visi darbai visai sulėtėjo. Per du mėnesius turėdavom tik apie tris savaites darbo, ir tai smarkiai prisidėjo prie mažėjančio grupės aktyvumo.

Kur tu, kaip kuriantis žmogus, realizuodavai savo kūrybinę potenciją tuo metu, kai SILHOUETTE skendėjo migloje?

Man asmeniškai kūrybinės veiklos niekada netrūko. Klaipėdoje kūrybingų žmonių yra, jie nori groti, todėl spėjau padalyvauti su daug grupių. Tylu nebuvo.

Iš tiesų, veikla nebuvo visiškai sustojusi. Pradėjome ieškoti naujo vokalisto, bandėme gal penkis skirtingus žmones, bet kažko pasiekti normaliai nepavyko. Tada nusprendėme, kad bet kokiu atveju reikia pradėti pasiruošimą įrašams, kuris buvo labai ilgas. Norėjome įsirengti savo studiją, nes kažkur išvažiuoti ir mėnesiui užsidaryti įrašams neturėjome galimybės. Taip ir prailgo tas laikas.

Po pertraukos pakeitėte savo pavadinimą iš SILHOUETTE į SILUETLESS. Ką jis reiškia?

Pirminis pavadinimas SILHOUETTE mums labai patiko ir mes jį visur savo kūryboje naudojome, bet, prieš leidžiant pirmąjį albumą, supratome, kad šis pavadinimas yra naudojamas visur, o metalo muzikoje tokių projektų buvo ypač daug. Keisti pavadinimo mes nenorėjome, todėl sugalvojome jį mandriau užrašyti, kad kaip nors išsiskirtume. Bet retas iš mūsų pačių galėdavome užrašyti grupės pavadinimą taip, kaip mes jį užrašėme ant albumo viršelio.

Prieš leisdami antrąjį albumą, nusprendėme pavadinimą keisti, nes, kad ir kokia tavo muzika yra graži ir nuostabi, bet jei neįmanoma užrašyti grupės pavadinimą, jos muzikos niekur neįmanoma rasti. Tokie jau dabar yra Google laikai. Naujam pavadinimui buvo gal 20 variantų, sudarytų iš penkių žodžių. Paskui kažkaip sumąstėme, kad neverta labai nutolti nuo pradinio pavadinimo ir sugalvojome SILUETLESS. Atnaujinome visą grupės informaciją, visas savo paskyras socialiniuose tinkluose. Labai nustebome, kad SILUETLESS tiek Google, tiek Facebook suranda nuostabiai, tad, jei pasakysi kam nors, kad yra tokia grupė, bet kas ją galės susirasti ir paklausyti be jokių problemų.

Siluetless1Nemažai grupių šiais laikais nebesivargina leisti CD, labiau linksta savo įrašus platinti skaitmeniniu būdu ir tokiu būdu tampa pakankamai populiarios. Kodėl nusprendėte paišlaidauti ir savo gerbėjams padovanoti CD?

Lietuvos metalo scenoje kompaktinių diskų leidyba niekada nebuvo pinigų susigrąžinimo šaltinis. Jaunoji karta nelabai vertina fizinį įrašų pavidalą: ar tai būtų kompaktas, ar, kaip anksčiau, kasetės. Kalbant apie mūsų CD, tikrai nėra ko galvoti apie į įrašą sudėtų lėšų susigrąžinimą. Jei būtume viską skaičiavę ir rengę verslo planą, tiesiog būtume susimokėję už repeticijų patalpų nuomą ir išsiskirstę kas sau be jokių didesnių nuostolių. Žmonės, nesusiję su muzika, dažnai klausia, kiek tai kainuoja ir labai nustemba sužinoję, kokios yra sumos ir kokie, jų manymu, nuostoliai. Bet tada tenka priminti, kad ir apie tokius bepročius, kaip žvejai, kurie nusiperka kokią ritę, brangesnę už IV golfą. Jei paskaičiuotum, kiek jiems kainuoja kilogramas pagautos žuvies, išeis panašiai kaip ir mums CD leidyba. Taigi kalbos apie pinigus čia nėra. Kompaktas yra kūrybos rezultatas, kurį gali paliesti, gali kitiems parodyti. Galų gale, norėdamas padovanoti draugui savo įrašą, juk nenusiųsi nuorodos į „Spotify“ (juokiasi).

Kiek metų SILUETLESS kūrė „Drifting“?

Iš viso praėjo 8 metai. Pats įrašinėjimas truko apie 2 metus, bet kūryba truko ilgiau. Pats seniausias gabalas – „Child Of The Shadows“ – buvo sukurtas iš karto po pirmojo EP išleidimo. Naujausia daina – „Dark Corners“.

Ant „Drifting“ nurodyta, kad vienas dainų autorių yra ir jūsų buvęs vokalistas Valentinas Golobkinas, kurio oficialiai grupėje jau nėra. Ar jis vis dar aktyviai dalyvauja SILUETLESS gyvenime?

Aktyviai Valentinas nebedalyvauja, bet jis daug prisidėjo prie albumo kūrybos, apie pusė dainų yra sukurtos jo. Iki šiol Valentinas per atstumą daug bendrauja su Jevgenijumi, dalijasi jiedu savo kūrybinėmis idėjomis, o iš to paskui kažkas išeina.

Dainoje „Child Of The Shadows“ galima išgirsti akivaizdžiai patobulėjusius Jevgenijaus kūrybinius gebėjimus. Ar tai – specialių pastangų rezultatas (tiesa, „Theory Of Dreams“ jis atliko tik kriokiančius vokalus)?

Jevgenijaus vokalo progresas yra tiesioginis ilgų vokalisto paieškų rezultatas. Tikrai nebuvo pirminio plano, kad dainuos Jevgenijus, bet, kadangi tinkamo žmogaus taip ir neradom, reikėjo judėti pirmyn ir Jevgenijus vokalo ėmėsi pats. Mokėsi, tobulėjo ir, man atrodo, išėjo labai neblogai.

Kai kurie „Drifting“ momentai (ypač daina „My Last Wish“) kiek primena kažkada Lietuvoje egzistavusios grupės OUTSHINE kūrybą. Ar tai – atsitiktinumas?

Tai tikrai atsitiktinumas. Gėda prisipažinti, bet su OUTSHINE kūryba esu susipažinęs tik tiek, kiek jų dainų buvo paskelbta Ferrum.lt svetainėje. Kiti SILUETLESS nariai, manau, su šia grupe yra susipažinę dar mažiau. Kartais būna komentarų, kad mūsų muzika kažkam panaši į KATATONIA, kažkam – į ANATHEMA. Neslepiam savo meilės tiek KATATONIA, tiek ANATHEMA, tad būtų keista, jei šios grupės nedarytų jokios įtakos mūsų kūrybai.

Dainoje „The Writer‘s Farrago“ juntama keltiškų baladžių įtaka. Iš kur tokios inspiracijos? Gal BLIND GUARDIAN persiklausėt?

(Juokiasi) Kažkam gali pasirodyti, kad tai – keltiškų baladžių skambesys, kažkam – ispaniškų. Klausomės įvairiausios muzikos ir mus įkvepia tikrai ne viena grupė ir ne vienas stilius. BLIND GUARDIAN daug neklausome, bet, jei jau paminėjai juos, tai gal panašumų ir yra.

Siluetless2

Ar išleidę „Drifting“ atgavote Klaipėdos „selebričių“ statusą? Ar moterys kariasi ant kaklo, prašo parašų ant krūtinių? Ar gaunate papildomų nuolaidų baruose? O gal baikeriai nemokamai rytais pavėžėja į darbą?

Baikerių paslaugomis nesinaudojame, nes dabar šalta, vėjas, o ir šiaip nėra baisiai smagu važiuoti apsikabinus vyrą (juokiasi). O barai, žinoma, mums primoka papildomai, kad mes juose lankomės. Žinoma, lankomės vienu metu visi skirtinguose, kad daugiau gautumėme… O su moterimis irgi viskas gerai!

Kažkada tvirtinote, kad „Theory Of Dream“ yra klausomiausias jūsų kompaktas. Ar „Drifting“ perėmė iš „Theory Of Dream“ klausomiausio kompakto regalijas?

Taip kalbėjau per festivalį „Pekla-9“ ir tada sakiau, kad „Theory Of Dream“ yra klausomiausias kompaktas mašinoje. Praėjo 8 metai, per tą laiką visi draugai nusipirko savo mašinas, dabar nėra ką pavežti, tai nebeliko ir kam leisti savo muziką… „Theory Of Dream“ įrašas truko apie pusmetį: pavasarį viską įrašėme, o per vasarą viską suvedėme ir turėjome rankose kompaktą. „Drifting“ įrašinėjimas truko 2 metus, vyko nuolatinės perklausos, eksperimentai su aranžuotėmis ir pan., todėl ši muzika dabar nėra tiek daug klausoma, bet ji, be abejo, vis dar yra klausoma.

Kur galima įsigyti „Drifting“?

Albumą galima įsigyti visose internetinėse įrašų parduotuvėse: iTunes, Bandcamp, Spotify ir eilėje kitų. Fizinį kompaktą galima įsigyti SILUETLESS Bandcamp paskyroje, kur įsigyti yra labai paprasta. Galima susisiekti su grupe elektroniniu paštu arba asmenine Facebook žinute ir susitarti dėl atsiėmimo asmeniškai arba dėl siuntimo paštu.

Ar ruošiatės pristatyti „Drifting“ koncertuose?

Koncertai tikrai bus, tačiau tikslių datų nėra, kadangi labai sunku surasti visiems grupės nariams tinkamą laiką tiek patiems koncertams, tiek pasiruošimui. Vis dėlto, koncertus tikrai padarysim, nes tiek patys nekantraujame sugrįžti į sceną, tiek norime nudžiuginti savo gerbėjus.

 

Laidos „Audronaša“, kuriame buvo transliuotas šis interviu, įrašą galite rasti radijo stoties „Start FM“ garso archyve.

 

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
XIII
2017.01.02 16:42

senesnis pavadinimas kambejo geriau, unikaliau atrode

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus