Naujienos

Suomijos melodingo metalo grupė INSOMNIUM pavasarį koncertuos Lietuvoje

2017.10.31 14:49, Relax Live inf.

Insomnium_01Ilgai lauktas antrasis pasimatymas pagaliau įvyks! 2018 metų pavasarį į Lietuvą net po 15 metų sugrįžta suomių melodingo metalo grupė INSOMNIUM. Kartu atvyks ir grupė TRIBULATION iš Švedijos. Šių kolektyvų koncertas įvyks kovo 17 d. „Rock River Club“ Vilniuje. Bilietus į INSOMNIUM koncertą platina „Tiketa“ kasos ir internete.

INSOMNIUM yra 1997 metais Joensuu mieste susibūręs suomių tradicinio melodingo metalo atlikėjų kvartetas. Per 20 gyvavimo metų grupės sudėtis pakito nežymiai, o jos centrinė ašis visada buvo vokalistas/bosistas ir pagrindinis dainų autorius Niilo Sevänenas. INSOMNIUM iš skandinaviškų panašaus stiliaus grupių nuo pat pradžių išsiskyrė kūrinių tematika – joje dominuoja tamsa, šaltis, liūdesys, skausmas, ir visa tai suderinta su atšiaurios savo krašto gamtos aprašymu. 1999 ir 2000 metais pasirodžiusius demo įrašus 2002 metais lydėjo debiutinis studijinis albumas „In the Halls of Awaiting“. Jis buvo itin išgirtas muzikos kritikų, ir tai nulėmė puikų startą tolimesnei muzikantų karjerai. Šį albumą INSOMNIUM jau kitais metais pristatė ir Lietuvoje, o koncertą Vilniuje jie iki šiol prisimena kaip pirmąją savo koncertinę išvyką į užsienį už gimtosios šalies ribų!

Vėliau grupės dikografiją papildė 2 EP, 4 singlai, rinktinis ir su kita grupe išleistas split albumai, o taip pat 6 studijiniai leidiniai. INSOMNIUM aukštą kūrybinę kartelę geriausiai įrodo nuo pat pirmo albumo sudarytos leidybinės sutartys su solidžiomis kompanijomis: iki 2011 m. su „Candlelight Records“, po to – su „Century Media Records“.

Po itin sėkmingo 2014-ųjų darbo „Shadows of teh Dying Sun“ suomiai nutarė mesti sau iššūkį ir sukurti tai, ko niekada nedarė – konceptualų albumą. Taigi naujausias jų tvarinys – 2016-ųjų „Winter‘s Gate“ – yra ypatingas. Jame įrašytas vienintelis 40-ies minučių trukmės 7 dalių kūrinys, įkūnijantis stebėtinai gilias ir įtaigias Niilo Seväneno kūrybines fantazijas. Nors šis muzikantas yra pagrindinis autorius idėjos sukurti teminį albumą ir kartu knygos pavidalu išleisti dar prieš dešimtmetį gimusią istoriją, kiti 3 muzikantai prie to svariai prisidėjo. Siaučiant rudeninei audrai, gerdami vyną trobelėje ant jūros kranto, jie per naktį sugalvojo būsimo muzikinio leidinio gaires. Jo tematika – vikingų žygiai, pasakojimas apie kuriuos jau pelnė kelis literatūrinius apdovanojimus. Dabar kartu su „Winter‘s Gate“ albumu išleista ir audio knyga, kurioje Niilo Sevänenas pats pasakoja šią istoriją suomių, anglų ir vokiečių kalbomis.

Grupė INSOMNIUM yra koncertavusi gastrolėse su grupėmis PARADISE LOST, BEFORE THE DAWN, EPICA ir dalyvavusi įvairiuose sunkiosios muzikos festivaliuose. Šiemet savo veiklos dvidešimtmetį muzikantai vainikavo pasirodymu didžiausiame Europos metalo festivalyje „Wacken Open Air“. Atlikdami tą vienintelį naujausio albumo kūrinį, jie patraukė ištisos žiūrovų minios dėmesį. Atėjo laikas „Winter‘s Gate“ išgirsti scenoje ir Lietuvos publikai. Nors sakoma, kad atsivėrus šiems vartams ims siautėti šiaurės vėjas ir atneš atšiaurią žiemą, mūsų žiūrovai naujausią grupės INSOMNIUM kūrybą įvertins kitąmet pavasarį, kovo 17 d.


Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Xenon
2017.11.01 14:20

@Odium O kas čia stebėtino? Gavo net 7 žodžiais daugiau negu Raven paskelbiant Dicksneiderio koncą.

odium
2017.11.01 14:03

Aš suprantu, kad Insomnium yra žinomesnė ir turbūt populiaresnė grupė (ne be reikalo daugiau kaip ketvirtis limono FB like’ų), o ir kai kieno asmeninės simpatijos ir ambicijos čia labai lošia, bet 427 žodžių pranešime Tribulation’am skirti vos 7 žodžius yra, švelniai tariant, wtf ir truputį nesiorientavimas realybėje…

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus