Albumai

SUICIDAL ANGELS „Divide And Conquer“ – kada oldskūlas yra gerai

2014.01.20 00:00, Lord Sauron

Būna, užeina toks keistas noras… Kažko paprasto, įprasto, jaukiai pažįstamo, bet tuo pačiu kažko neklausyto… Visi senųjų meistrų albumai sutrinti iki skylių, iki dievuko albumo išleidimo liko dar 666 dienos… Ką gi čia tokio paklausius? Siela trokšta kažko paprasto, be madingų išsidirbinėjimų ir sportinio gitaros masturbavimo. O čia kas tokie?!

SUICIDAL ANGELS „Divide And Conquer“ – kada oldskūlas yra geraiŠiaip jau graikai SUICIDAL ANGELS – dažni svečiai mano grojaraštyje, bet pykštelti apžvalgą sugalvojau tik šiemet. Aštrūs kaip skustuvas gitariniai rifai, greitas kompozicijų tempas, energingi solo ir piktas kaip velnias vokalas greitai padarė šį kolektyvą viena mėgstamiausių komandų. Jokio progresyvo, jokio thrashcore – grynas kaip 96 laipsnių spiritas senosios mokyklos thrashas maloniai vibruoja kažkur stuburo apačioje klausant namie ir reikia rimtai valdytis, kad neimčiau kinkuoti galva, klausant per grotuvą gatvėje.

Tekstai irgi išlaiko klasikinę šiam žanrui tematiką – nuo antikrikščioniškos agitacijos iki klasikinių žudymo ir neapykantos skleidimo scenų. Viskas kaip turi būti. Malonu ir tai, kad kompozicijos, nors ir įsipaišančios į žanro kanonus, pasižymi didele įvairove. Beje, viršelio autorius – gerai metalo pasauliui pažįstamas dailininkas juokinga pavarde Ed Repka, ne pirmą dešimtmetį iliustruojantis tokių monstrų kaip MEGADETH, HELL’S DOMAIN, MUNICIPAL WASTE ar ankstyvųjų DEATH albumus.

Minusai tik du, ir tie patys gali būti išgalvoti. Pirmasis – klaikus akcentas, ištemptos balsės. Visa tai juntama net neangliakalbiam klausytojui. Paskutinį sykį, pamenu, taip baisėjausi anglų kalbos darkymu, kai klausiausi vokiečių CREMATORY. Bet jei vokiečių didžiausia nuodėmė – minkštai tariami priebalsiai, tai graikai bedieviškai ištempia balsius. Įsiklausykite, pavyzdžiui, kad ir į kūrinį „Pit Of Snakes“, kaip iš „pit“ gaunasi „Pete of Snakes“. Kitas minusas – grynai noras prisikabinti. Nors grupė susikūrė tolimais 2001 metais ir suspėjo išleisti penkis albumus, ji taip ir nesugebėjo suformuoti nuosavo veido. Trūksta individualumo, nors tu ką! Kažko tokio, kad, jau vien išgirdus pirmuosius akordus, būtų galima pasakyti: „O, SUICIDAL ANGELS groja!“

Deja, taip nėra. Albumo metu zulinami rifai gali priklausyti dešimčiai kolektyvų. Nors roko muziką, žinia, stumia asmenybės, bet šiuo atveju neatsirado savojo Scolniko ar Kingo. Ne, viskas sugrota preciziškai ir gitarų solo užkelia klausytoją į akustinio orgazmo viršūnes, bet netgi vokalas neišskiria grupės iš krūvos panašaus stiliaus kolektyvų.

Šiaip ar taip, albumas skamba maloniai, organiškai, nė vienas kūrinys nėra nuobodus ar išsimušantis iš bendros koncepcijos, taigi, jei kas pasiilgote old school thrasho ir nežinote, ką čia tokio paklausius, šis darbas visiškai patenkins jūsų poreikius.

Vertinimas: 8/10

SUICIDAL ANGELS „Divide And Conquer“
© „Noiseart Records“, 2014

1. Marching over Blood
2. Seed of Evil
3. Divide and Conquer
4. Control the Twisted Mind
5. In the Grave
6. Terror Is My Scream
7. Pit of Snakes
8. Kneel to the Gun
9. Lost Dignity
10. White Wizard

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Birutė
2014.01.21 17:06

Tikrai oldskūlinis darbas. IVertas grieko. Šiaip nevisai įprasta, kad graikai trešą zulina. Kita vertus, jei kai kurias graikų grupes kažkas išduoda, kokio krašto scenai jos priklauso, tai pas angeliukus šito nėra.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus