Straipsniai

Stabų seilėtekis

2010.08.28 00:00, vahk

Autoriaus tekstas neredaguotas

Nors istorija ar įtaigiai rašantys žmonės paprastai byloja kitaip, masiškumo ir gyvuliškesnės socializacijos trūkumas kartais mane verčia jaustis nepatogiai. Matyt todėl ir atsiranda noras varyt į kokį tai festivalį ar koncą, kuriame žmonės kalba ne apie muzikos kokybę, o vartoja stebuklingus žodžius „bendra atmosfera“. Nors ir įtariau, kad koncas bus popsovas šlamštas, tačiau kažkurioje (ne)smegenų dalyje (ten kur utopijos, horoskopai, Grybauskaitė, Dievas, ect. ) vyliausi, kad atsitiks kažkas. Stabų seilėtekis T.y. važiavau į Sonisphere dėl neišartikuliuojamo ir emocionalumu pagrįsto noro socializuotis ir patirti mitinę galią, bendrumo jausmą, katarsį ar kažką legendiško, ką solidūs ar pilvoti ponai didžiuodamiesi pasakoja apie 91m. koncą Maskvoje. Apie negražų, nepadorų, purviną, nekonfortabilų ir kiek non-konformistinį festivalį, mažą karą, kur visokie „Symphony of Destruction“ bei kitokie revoliucioningiau skambantys žodžiai įgyja kitokį svorį nei tuomet, kai juos stebi/girdi per teliką ar kompą. Kita vertus, tai tik įmano įsivaizdavimas apie praeitį ir kultūrinis praeities stereotipas nei ta istorinė patirtis. Juk jeigu ištikrųjų būtų tekę dalyvauti tokiame masiniame (ne)simbolinio nepadoraus gesto galios reiškiniui rodymui koncertu renginyje; ir už tai gauti bananu į kepenį, inkstą ar smegenį – yra tikimybė, kad atvejo momentu būčiau paleidęs kokių fiziologinių skysčių į klešnę. Ir džiaugsmu bei idealizacijomis čia nesiseilėčiau.

Kaip ten bebūtų, matyt perdaug televizinių patirčių vaikystėj turėjau, todėl santūraus (ne)proto vedinas nusipirkau bilietą į Sonisphere festivalį. Festivalį, kuriame turėjo koncertuoti metalistai ir rokeriai, žvaigždės ir dievai, žydai (tie gitaristai) ir lenkai (tie behemoth).

Kelionė viename iš trijų autobusų neišsiskyrė: kažkas praėjus 10min. po sustojimo suspaustu klynu marširuodavo į autobuso priekį žadėti aukso kalnų arba piktintis, kažkas lankstydavo metalą pirštų poza (t.y. ImI), kažkas kedendavo plaukus bei snukius fotoaparatų objektyvams, gerdavo, vaizduodavo intelėkštualus arba ne, trūkdavo ir t.t. Taigi kelionės trukmė subjektyviu laiko atžvilgiu turbūt priklausė nuo keliaujančiojo veiklos kelionės metu.

Atvykus, Sonisphere prieigos pasitiko gausybe bilietų perpardavinėtojų ir fanų. Stabų seilėtekis. Nors buvo karšta, matėsi krūva vienos ar kitos grupės vaidilučių, besiaukojančių longslyvu, stilizuotais kerzais ar kitokiais blizgučiais. Įvaizdis yra viskas ir, žinoma, jei grupės to nevertina (nes nemato jūsų), jus vertinate savo auką ar priklausomybę, ar gerus norus. Na, bent man visada pataiso nuotaiką. Ačiū Jums fanai, Dievas Jums padės, Jūs geri žmonės.

Į konco teritoriją suleidinėjo anksti ir, jeigu būtume žinoję apie alaus gardą, neigiamą pavėsį bei maisto kainas, aišku, turbūt iki Anthrax‘ų būtume nekišę ten kanopų ir ramiausiai kiaulinėję prekybos centro prieigose arba kokiame riebiame lenkiškame pavėsyje. Daugybė brangių drabužių ir Sonisphere atributikos kioskų (gerai kad šlamštas, tai nepikta dėl kainų), maistas su auksu ir net karuselės. Prisiprunkščiojau už metus..

Po prailgusio ir „pats kaltas“ laukimo sulaukiu lenkų. Behemoth elgėsi veržliai, distancyviai ir nuspėjamai (įdomu ar įmanoma būtų pabraižyt Nergalo judėjimo trajektoriją koncertuose?). Tai ką mačiau ir girdėjau labai juokingai kontrastavo su mase žmonių besispirginančių didelėj Sonisphere pievutėj. Šviečia saulė, prekybinkai pardavinėja savo dešras ir maikes, (ne)metalistai supasi karuselėjė, o groja Behemoth. Mirtis, šetono syvai, šaltis ir kiti niekai, virstą tokiais, kai į vieną susilieja nebekonceptualiai black/death grojanti muzika ir štai tokia aplinka. Muzika skambėjo šūdinai, žvaigzdžių karų –(ra)barbarų kostiumai ar, kaip sako ne kurie istorijos klasikai – „sceninis įvaizdis“ gal ir atrodė sceniškai, tačiau šioje aplinkoje – juokingai. Nežinau, neteko jų klausytis/matyti kamerinėje erdvėje, tačiau tiek kiek mačiau čia ir B. Assaulte jokių teigiamų įspūdžių man nepaliko. Behemoth‘ų nešama atmosfera atrodė fiktyvi, todėl ir tragikomiška.

Anthrax bent jau atrodė geriau. Ir rašau tik apie atrodymą, nes mano ausims kokybiško garso per jų pasirodymą nebuvo lemta pasiekti. Greičiausiai jau tuomet reikėjo keisti dislokacijos vietą, nes skaitant komentarus jau po konco žmonės skundėsi kukliai, kitiems netgi „nurovė stogą“, o aš Anthrax grojimo momentu tik intensyviai nervinausi, kai Belladonos vokalą nunešdavo vėjas..

Laukiamiausia grupė šiame koncerte (festivalyje?) buvo Megadeth. Ir iki „Telaimina jus dievas“ ji beveik patiko. Nors garsas vis dar buvo pakankamai šūdinas, Musteino vokalą ir solūškes nunešdavo vėjas, bičas bent jau kažkaip natūraliai neįsileido į žiauriai užknisusius „Mes jus mylim / Kokia fantastiška Poliandija / Kokie jūs puikūs/nuostabūs/gražūs, ect“. Neteigiu, kad grupė neturėtų bendrauti su publika. Jei nori – tegu bendrauja, kas man. Bet pezalai pvz. Metallica pasirodyme įgavo naują spalvą. Ir nepalyginsi kokio tai J. Walker‘io bendravimo su publika, kur plepalų irgi daug (kaip iškrypusio humoro jausmo žmogus, aišku, pasvajojau apie porą gražių bajerių apie Katynę šokiai tokiai ugniai įkurti) su Hetfield‘o populistiniu ir banaliu šlamštu „apie didingą ir nepaprastą įvykį“ ir t.t. Pirštai patys rietėsi į nepadorių gestų kompozicijas, dabar net gailiuosi, kad dėl suprantamų priežasčių taip ir liko kišenėse.

Grojant Slayer‘iams garso atsirado daugiau, bet jokių didžių jausmų nejaučiau. Galbūt tam reikėjo būti arčiau, mažesnės erdvės ir mažesnio kiekio liaudies. Intelėkštualai pasakytų, kad siekia reflekcijos, gotai – transcendencijos. Sunku reflekuoti ar trascendentuotis, kai esi už 200m. nuo scenos ir sulindęs į kokio aukštesnio bičo pažastį arba jei neteko gimti >1,80, koncą stebi per teliką ar du. Ir turbūt pats sau gerokai įsiėdžiau, todėl prieš Metallica nuvariau į pačią kūnų grūstį. Dėl tokio Meyerhold‘o, rašiusio, kad fizinis veiksmas sužadina emocinį. Suprimityvinau, bet šitoj grūstelynėj niekur nesidėsi. Jei minia šoks į viršų – ir man teks. Tikėjausi, kad „bendrai atmosferai“ veikiant Metallica išlaisvins gaivališkos energijos klodus, trečią akį, patirsiu katarsį, nirvaną ar kažką panašaus. Blogiausiu atveju nesijausiu kaip šungrybis tarp baravykų ir natūraliai įsiliesiu į minią bendra nuotaika. Kaip ir nuspėjate – nepavyko. Buvo taip nuspėjama, nuobodu ir šūdas, kad nors ir savo jausenos kentėjimu pavadint negalėčiau, bet malonu tikrai nebuvo. Drėgnose fanų akyse atsispindi prožektoriai, žmonės šėlsta, trykšte trykšta meilės syvais, seilėm ar prakaitu, galiu įtarti, kad jaučia malonumą, energiją ar kažką, kas man svetima ir nesuprantama, nes stoviu kaip baslys ir svajoju apie porą žiupsnelių tonų PETN. Štai koks yra alkanųjų požiūris į sočiuosius. Išgirdus NEM akordus teko bėgti; gaila, kad žmonių tankis 1 kvadratiniame metre buvo tinkamas tik brovimuisi, tą ir dariau dar dvi dainas, kol išsilaisvinau. Ar per mažai gėriau ar per vėlai gimiau?

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
ElectricAlice
2011.07.01 15:33

Šitas tekstas yra ne tik hipsterizmas visu gražumu ir grynu pavidalu, bet ir puikus pavyzdys, kad per kraštus besiliejantis snobiškumas tikrai nėra indie judėjimo privilegija:)))
Kaip ten bebūtų, susiskaitė gerai, autoriaus ironiją vertinu ir reiškiu užuojautą už baisias kančias stebint tokius mainstreaminius pasirodymus.

Buivolized
2011.03.10 13:44

Niekada nesivežk pagiežos į gimtadienį. Nebus linksma!:DDD

Ir dar nx varinėt į koncus kur groja Metalika Megadef ir Antraks?:D Kotu tikėjais ble?:DDD

vahk
2010.12.27 15:31

jo, betkoks interpretuotinas darinys yra informacija; taigi ir fonetinis ar grafinis tekstai

sator
2010.12.13 21:27

ar tu savo įspūdžius iš kažkieno pažasties, kuriuos čia nepatingėjai surašyt,drįsti vadint “informacija”???

vahk
2010.12.12 12:46

Lyg ir perskaitai tekstą, net pacituoji, bet vistiek užklausi taip lyg špygą ten įskaitęs. Visai prastai su informacijos apdorojimu, kurmi

pukuotukas
2010.12.11 17:13

Satan nachui

sator
2010.12.11 15:46

Kostra :: 2010-12-10 15:09:10
Šunys loja, o karavanas toliau sau eina.

Xenon
2010.12.11 15:14

Luinys, o ne metal.

bmaggot
2010.12.11 13:25

yeah, metal

sator
2010.12.10 21:17

tai kokio gbybio ten važiavai, snobų snobe?? daugiau gyvenime nebus progos pamatyt šias keturias legendas vienam konce, o dar kažkuom nepatenkintas esi? ko gero labiausiai tuom, kad, cituoju tave patį – “sulindęs į kokio aukštesnio bičo pažastį arba jei neteko gimti >1,80″?

bmaggot
2010.09.09 22:14

pagarba

Xenon
2010.09.04 00:08

Very good.

pukuotukas
2010.08.29 19:38

Gay.

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus