Albumai

SOUL STEALER „Feel the Steal“ – kas vagia mūsų sielas?

2010.08.19 00:00, Birutė

Į mano sielą niekas neįsibrovė ir kol kas nieko nenudžiovė. Na, nebent prieš ketvirtį amžiaus nelabasis „apsėdo“, kad iki šiol svaigstu nuo metalinės muzikos. Aišku, tuomet viskas prasidėjo nuo heavio. Iš štai mūsų sunkiuosiuose požemiuose yra pora komandų, kurios nebijo groti senuoju stiliumi. Vienos iš jų naujojo disko apžvalga jūsų dėmesiui.

SOUL STEALER „Feel the Steal“ – kas vagia mūsų sielas?Kad jau nerimstu ir kasmet bastausi po metalo festus užsienyje, SOUL STEALER leidinys „Feel the Steal“ į rankas pakliūva būtent ten. „WOA“, konkursas „Wacken Metal Battle“, manau, viskas aišku. Būtent šiame konkurse šiemet net su 26 grupėmis varžėsi lietuvaičiai. Bet apie diską mes čia. Taigi, jame yra 8 gabalai, kurių vienas, kaip paaiškėja, dėl „prikolo“, praleidžiamas užraše ant digipako viršelio. Lyginant su ankstesnio albumo sudėtimi, visos kompozicijos atrodo brandesnės, gerai apgalvotos, techniškos. Galima ginčytis, ar reikėtų grupei antros gitaros ar klavišinių, bet asmeniškai man ir esama situacija atrodo pakankamai gera.

Jei ieškosime albumo tekstinės koncepcijos, ko gero jos nelabai rasime. Pragaro išperos, vilkai, pora juoda erotika dvelkiančių kūrinių (turbūt atšilo oras…). Bet vertinant bendrą albumo skambesį, viskas klausosi sklandžiai. Todėl gana sunku vienareikšmiškai išskirti kažkurias kompozicijas, atiduodant joms aiškias simpatijas. Jei žiūrėtume į techniškumą, labiausiai patraukia „Born in Hell“ ir „The Choice“. Pastaroji, bent pradžioje, gali pretenduoti ir į balades, kurių iš esmės šiame diske nėra. „I‘ve Opened My Eyes“, bent jau man, yra viena patraukliausių albume. Viskas čia dera itin gerai, pakankamai svorio ir vokale, ir instrumentų skambesyje, gabalas įvairus ir įdomus. Apie „Follow the Howl of Wolves“ pasakyčiau tą patį. Dar tas vilko stūgsmas pabaigoje… Taigi manosios dvi favoritės yra čia.

„Rock‘n‘Hole“ – tipiško heavy metalo pavyzdys, irgi neblogai. Stiprios asociacijos su IRON MAIDEN, bet ar šiais laikais to išvengsi? O toji praleistoji ant viršelio „Bitch“, skamba gerais gitariniais rifais ir net pretenduoja į dinamiškumo šiame diske aukštumas, bet man iš esmės atrodo kaip savotiškas svetimkūnis. Ir visai ne dėl teksto, nors iš tiesų kales mėgstu tik šunų patelių pavidalu.

„Black Star“ galima būtų vertinti teigiamai, bet tai gana šabloniškas gabalas, kurio itin įdomiu nepavadinčiau. Turbūt jau persiklausiau to heavio ir powerio. Priešingai, paskutinioji „A Whiff of Sand“ daina yra ne tik ilgiausia, bet ir viena stipriausių. Smėlio smiltys galbūt lėmė, kad ji prasideda rytietiškais sąskambiais. O šiaip visas 7 minutes girdime puikią gitarų, mušamųjų ir besikeičiančio vokalo dermę. Pabaigoje kyla asociacijų su ORPHANED LAND, kuriuos itin mėgstu, taigi užskaitau šį gabalą, kaip vieną iš sėkmingesnių.

Nereikėtų nurašyti heavy metalo į senienų krautuvę. Nagi pažiūrėkime, kaip gerai tebesijaučia šiandien šio stiliaus grojikai pasaulyje. Dar vienas faktas – net dvi iš trijų pirmųjų šių metų „WMB“ komandų groja būtent heavį (linkėjimai serbams). Taip pat beprasmiška sakyti, kad klasikinis vokalas nedera su griežtu metalisto balsu. Nenuneigsi, kad Jeronimas pasiekė naujas aukštumas dėl praktikos kitokios muzikos projektuose. O ir anglų kalba gerokai patobulėjusi. Be to, vaikinai be veiklos grupėje užsiima kitkuo, taigi apskritai „Feel the Steal“ kokybė, atrodo, pateisina lūkesčius. Ne vien dėl latvių technikų pagalbos. Dar vienas cigaro dūmas už pasirodymą „WMB“ ir sėkmės ateityje. O nelabasis dar pašnibždėjo, kad ir albumo pristatymas ne už kalnų…

Vertinimas: 8,5/10

SOUL STEALER „Feel the Steal“
© „Ledo Takas Rec.“, 2010

1. Born in Hell
2. I‘ve Opened My Eyes
3. Follow the Howl of Wolves
4. The Choice
5. Rock‘n‘Hole
6. Bitch
7. Black Star
8. A Whiff of Sand

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
hellraiser
2010.09.05 18:06

žinau :)
girdėjęs gyvai nemažai aš jų ir man nepatiko, galbūt per daug aš išlepęs :)

V. D.
2010.09.04 23:27

Šūdą šneki! :) Paprastai nesikišu į kalbas apie SS dėl šališkumo, nes juos pažįstu, bet ir objektyviai žiūrint, nepaisant pažinčių, albumas tikrai stiprus ir Lietuvai daro garbę. Nereikia bukai varyt, gal net nesiklausei.

hellraiser
2010.09.03 22:24

metalas yra metalas, popsas yra popsas, tikra muzika yra tikra muzika, o čia yra šūdas.

lenis16
2010.09.02 15:05

Matyt tamsta perkūngalvis nelabai matė ką Milius ten dainavo. http://www.youtube.com/watch?v=wfLmAErmIbc. Anot tavęs čia tru ruskas popsas?

Mindaugas.
2010.08.31 21:19

Nu tai? Ir kas blogo, kad dalyvavo? Yra ir kita muzika, ne tik metalas. Jei tamstos siauras akiratis, eikit paverkt kamputin.

Beje, labai įdomi rusiškos popsuchos sąvoka pas tamstą.

thunderhead
2010.08.31 00:14

slavianskame bazare didziausiame rusiskos popsuchos koncerte ir dalyvavo jau antri metai kad balsas nepelytu?

burn
2010.08.25 22:43

o man buten tas gabalas black star ir patiko labiausiai, kazkaip is karto eme kabinti, deginti dusia ir jausti,kad klausai kazka panasaus i metala. O kiti…..na dar born in hell neblogas, technika nustebino, bet pabaiga kazkokia nitokia…..tai tas isskirciu, ai ir dar the choice pirmos dvi minutes labai geros.

K.I.N.G.
2010.08.25 08:17

ne tai, speigai, aš ir turėjau galvoje, kad apskritai varo, o albumą giria :)

hellraiser
2010.08.25 00:52

parsipųst aš ir norėčiau, gaila babkių tokiam š

hellraiser
2010.08.25 00:40

geriausias pozerių darbas šiemet

lenis16
2010.08.23 23:47

Kiek teko per audronašą klausyt tai tikrai bent tie gabalai kurios leido tikrai geri :) O dėl varymo ant jų tai manau kad čia labiausiai “kaltas” Milius ale supopsėjas ir t.t. kad į Triumfo Arkas lindo ir pan. bet aš manau kad būtų nuodemė tokį balsą supelydint rusy. Kaip bebūtų sėkmės Styliariam!

speigas
2010.08.23 20:04

kad niekas nevaro, skirtingai nei kituose komentaruose.

K.I.N.G.
2010.08.23 15:25

visi varo ant SS, bet visiems albumas labai patinka; betvarkė bl :D

Evilized
2010.08.23 14:27

Parsisiųsk iš čia http://www.ledotakas.net/webshop/?eshop;page.product;type.cd;id.39716372
;)

Belsebub
2010.08.21 19:17

gal kur nete albuma atsisiust galima?

Deivislnt
2010.08.21 13:42

gal kur nete albuma perklausyt galima?

AstoriA
2010.08.19 15:23

Labai TEISINGA recenzija, tik vertinima kilstelciau iki 9/10 ;)

Elciupakabre
2010.08.19 14:07

taikli rezenczija. tik del paskutiniojo gabalo viskas ten techniska ir t.t., bet nekabina nors mirk.

pukuotukas
2010.08.19 12:54

10,5/10

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus