Reportažai

Sniegas pavasarį. Įspūdžiai iš AGALLOCH ir FEN koncerto Vilniuje

2013.05.06 00:00, be_vardo

Foto: Vytenis Jurevičius. Daugiau foto: čia >>

Yra vos keletas grupių, kurių, net vykstant muzikinio skonio kismui, pamiršti niekaip nepavyksta. Tokių grupių atliekama muzika paprastai išsiskiria įvairių žanrų sinteze ir būtent šiuo magišku būdu sukuria unikalų skambesį. Viena unikaliausių metalo muzikos scenoje neabejotinai galima laikyti grupę AGALLOCH. Ramų pavasario penktadienio vakarą šie muzikantai surengė koncertą Vilniuje ir energingu pasirodymu džiugino gausų būrį gerbėjų.

Į aštuonioliktą valandą duris atvėrusį klubą „New York“ sunkiosios muzikos klausytojai renkasi pasiklausyti ne tik AGALLOCH, bet ir prieš juos scenoje pasirodysiančių FEN iš Didžiosios Britanijos. Pastarųjų skambesį nusakyti ne ką paprasčiau nei minėtųjų „headlainerių“, bet iš esmės abi grupės dalijasi panašiai nusakomais garsais – galima išgirsti tiek black metal, tiek post rock elementų, kitaip tariant, atmosferiško skambesio link evoliucionuojantis juodmetalis, dvelkiantis melancholija ir pasižymintis išraiškingu vokalu.

Sniegas pavasarį. Įspūdžiai iš AGALLOCH ir FEN koncerto Vilniuje

FEN, šiemet išleidę naują albumą „Dustwalker“ (beje, labai neblogą), sugroja būtent taip. Apmaudu, bet grojant pirmiesiems nuvilia garso kokybė – jo per daug, per stipriai ar ištiko kokia nors panaši bėda, kurią tiksliai įvardyti, matyt, galėtų tik garso režisieriai ar muzikantai. Šiuo atveju galima pasidžiaugti publikos tolerancija nenumatytiems nutikimams, kadangi klausytojai, tarsi nepaisydami menkų nesklandumų, mėgaujasi atliekama muzika ir apdovanoja grupę plojimais.

Sniegas pavasarį. Įspūdžiai iš AGALLOCH ir FEN koncerto Vilniuje

Po nei per ilgai, nei per trumpai trukusios pertraukos scenoje pasirodo kantriai laukti (bilietas stalčiuje pragulėjo keletą mėnesių) amerikiečiai AGALLOCH. Tikriausiai ne vienas grupės gerbėjas buvo pasiryžęs nukeliauti nors ir į patį Portlandą, kuriame muzikantai susibūrė dar 1995-aisiais, kad galėtų bent kartą išgirsti meistriškai atliekamus kūrinius iš rytinį rūką primenančiais peizažais skambančio „The Mantle“ (2002) ar „Ashes Against the Grain“ (2006), suteikiančio garsinį pavidalą tamsius šešėlius pamažu uždengiančiam sniegui.

Lietuvoje tirpstančio sniego dar nespėjus sugerti šylančiai žemei, pasklido iš tiesų netikėta žinia apie būsimą koncertą. Už šį neeilinį įvykį reikėtų dėkoti kūrybinei grupei „ALT events“. Tikrai puikus pasirinkimas, norint nudžiuginti kokybiškos, meistriškai atliekamos muzikos klausytojus. Organizatorius turėtų džiuginti susirinkusių klausytojų gausa, tad belieka tikėtis, jog profesionaliai, savitai grojančios grupės mūsų šalyje apsilankys dažniau.

Sniegas pavasarį. Įspūdžiai iš AGALLOCH ir FEN koncerto Vilniuje

O dabar dar šiek tiek apie AGALLOCH apsilankymą. Jiems vos užlipus ant scenos, imu nerimauti dėl galimai nuvilsiančio garso. Suveikus kažin kokiai magijai, galbūt Johno Haughmo, grupės vokalisto ir gitaristo, uždegtų smilkalų dūmų vilnijimui ore, pirmieji akordai suskamba lyg ir be jokių trikdžių. Netrukus šalimais galima justi atmosferiško folk/doom metalo (nepamirškime ir post rocko) sukurtą žiemiškai jaukią vėsumą. Pavasaris bent trumpam pamirštamas, nes kitaip juk ir negalėjo būti suskambus „Falling Snow“ – „The water pours its embracing arms around the stone…“.

Taip, AGALLOCH yra žiema. Jiems grojant speigas nudažo baltai netgi žalsvėjantį pavasarį. Žiemos motyvų norisi ieškoti ir trijų Lietuvos grupių kūryboje – POCCOLUS, HA LELA bei ANUBI – būtent joms AGALLOCH dedikuoja vieną iš atliekamų dainų. Veikiausiai tuo nevertėtų stebėtis, kadangi visų trijų grupių kūryba artimiausia pagoniškojo metalo žanrui, dainose dažna gamtos tematika. AGALLOCH taip pat dainuoja apie gamtą, tačiau jų kuriama muzika pasižymi į žanro ribas itin sunkiai įspraudžiama garsine įvairove. Nieko stebėtino, jog viename interviu Johnas Haughmas tarp įkvepiančių grupių mini garsiuosius post-punk žanro atstovus JOY DIVISION bei FIELDS OF THE NEPHILIM, grojančius gotikinį roką.

Sniegas pavasarį. Įspūdžiai iš AGALLOCH ir FEN koncerto Vilniuje

Roko AGALLOCH koncerte nesugroja, nors mėgina papokštauti, pradėdami brazdinti kažin kokią nebūdingai linksmą melodiją. Paskutinysis kūrinys, „Kneel To The Cross“, ir tenka prabusti iš porą valandų trukusio katarsio. Publika aplodismentais pakviečia muzikantus sugrįžti į sceną dar porai dainų. Netrukus suskamba paskutiniai akordai, o gegužės trečioji artėja pabaigos link. Ši diena bus nepamirštama visiems, kurie, kaip ir aš, jau bent keletą metų negali nesiklausyti AGALLOCH.

Sniegas pavasarį. Įspūdžiai iš AGALLOCH ir FEN koncerto Vilniuje

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Eraser
2013.05.24 17:47

man tai kaip gotui-fanbojui lb patiko

speigas
2013.05.08 16:00

taikliai buvo pastebėta: renginys, o ne koncertas.
Per Fen sėdint šalia garsisto garsas buvo geras. Štai kur, matyt, buvo blogo garso toliau nuo garsisto paslaptis :)
Kadangi nesu labai jautrus melancholiniam žiemos katarsiui, tai derinys alus ir raminanti muzikikė pradėjo varyti į miegą:) teko eiti laukan ir visgi pasidžiaugti pavasariu.
P.S.”linksma melodija” pretenduoja į metų frazę.

Kaaos
2013.05.07 11:49

Raining Blood intro

Antichrist Hammerfist
2013.05.07 11:27

O tai kokia Slayer “meliodija” buvo sugrota? :D

bmaggot
2013.05.06 21:57

tai pasirodo, kad grojo tik Fen (lyg ir, per garso kokybę sunku buvo suprast) ir Agalloch (maniau, kad kartu dar buvo post rock projektas iš gailesčio įleistas į sceną)

Tamsos Valdovas
2013.05.06 19:40

Deja, saitas nepalaiko funkcijos, šią dainą turėjau omeny http://www.youtube.com/watch?v=pmoe7wwm4HM

Tamsos Valdovas
2013.05.06 19:37

odium, jei [url=http://www.youtube.com/watch?v=pmoe7wwm4HM]ši[/url] daina tau kelia žiovulį ir nuobodulį, tai gal išvis nederėjo eit į koncertą?

Holland1945
2013.05.06 19:26

even-less = autorė.
vėlu jau. cit.

Holland1945
2013.05.06 19:25

“Roko AGALLOCH koncerte nesugroja, nors mėgina papokštauti, pradėdami brazdinti kažin kokią nebūdingai linksmą melodiją.”

FUCK ME.. XDDDDDDDDDDDDDDDDD
taip pat zjbs lyriniai pasipirsčiojimai, labai patiko, kur apie bilietą stalčiuj parašyta ir t.t….
gal visgi pasiliekam šatėnams? kam rašyt apie tai, ko nesupranti.
1/10, privertė palikt komentarą.

o šiaip pasislėpkit fedoras, nes buvo šūdas. antroj set’o daly daugiausia grojo dėmėsio nevertas nesąmones. encore’as irgi… nevertas encore’o.
ai, ir Fen paskutinis albumas iš tikro blogiausias iš jų kūrybos, jei ką.

karahbarah
2013.05.06 18:14

Renginys, ne tūsas. Pirmam kartui, pats tas, tiesa – kūriniai ilgi, kaip ir priklauso. Tiek viena, tiek ir kita grupė, švelniai tariant, muzikinio skonio negadina, kad daugiau tokių koncertų, tikras dėkui organizavusiems. Manau ne vienam, tai buvo malonus.. gal būt atradimas ;).

even-less
2013.05.06 17:24

Nei parodė, nei ką. Pajuokavo, kad sugros ir tiek. O tokias melodijas grot jiem tikrai nebūdinga.

Žudikas.
2013.05.06 17:15

“Roko AGALLOCH koncerte nesugroja, nors mėgina papokštauti, pradėdami brazdinti kažin kokią nebūdingai linksmą melodiją.”
prieplauka gi tu, tai parodė pagarbą amžinatilsiui Jeff’ui.

odium
2013.05.06 17:07

Nors koncertas paliko malonių įspūdžių, smarkiai nuvylė Agalloch pasirinktas setlistas:
- Nei vieno kūrinio iš kasečių, grrrhhhxxxmooghjh!!!
- Nei “Dead Winter Days”, nei “As Embers Dress the Sky” – vienos žinomiausių jų dainų nebuvo grotos, nors “Mirusias Žiemos Dienas” atliko daugelyje turo koncertų.
- Tie po 15 min. trunkantys kūriniai, kuriuose dominuoja totali pseudo post- melancholija varė žiovulį ir nuobodulį.

Tiesa, pliusas už “Kneel to the Cross”, bet labiau džiaugiuosi juos pamatęs 2006ų pabaigoje Prahoje.

mergabegalve
2013.05.06 16:39

“mėgina papokštauti, pradėdami brazdinti kažin kokią nebūdingai linksmą melodiją”

blt, taigis slayer.

Kaaos
2013.05.06 15:36

Buvo labai, labai gerai. Labai…

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus