Reportažai

„Slaughterhouse“ festivalis – koncertas vėlavo...

2015.01.29 11:57, odium, Seniukas

Crazytės nuotr. Daugiau nuotraukų – čia >>

Odium: Reportažą pradėsiu gaida, kuria prasidėdavo didžioji dalis įspūdžių iš renginių 90-aisiais – koncertas vėlavo. Ne šiaip sau, o kokias porą valandų. Tokiais atvejais supranti, kaip vis dėlto gerai yra renginiai, vykstantys pagal planą, prie kurių jau spėjome priprasti pastaruoju metu. Ypač, jei kitą rytą turi svarbesnių reikalų nei pagiriotis iki pietų…

exile-slaughter

Nepaisant vėlavimo, kitų reporterių „atgaivinta „Propagandos“ dvasia“ vėl atrodė kaip negyva. Klube šurmuliavo, o tiksliau tyliavo vos kelios saujos publikos. Absoliuti tuštuma ir nykuma, nežadanti nieko gero… Vaizdelis iš tiesų slogus – nė iš tolo neprimena koncerto su neprastomis vietinėmis grupėmis bei Lenkijos death metalo scenos jei ne pirmūnais, tai bent ilgos garbės lentos atstovais. Ar to priežastys slypi „E.a.S Booking“ debiutiniame pravale, ar išpuikusioje publikoje, ar per didelėje renginių pasiūloje – teatsako kiekvienas asmeniškai sau.

Be nykios ir bedvasės prieškoncertinės stadijos reikėtų pastebėti, kad visos renginio grupės pasirodė kuo geriausiai ir bent taip pakėlė jo vertę. Koncertą pradėję EXILE INTO SUFFERY mano akyse tik patvirtino perspektyvių technical metalcore/death metalo atstovų etiketę. Man jų kūryba – žiauriai gera, įdomiai ir užvedančiai sudėliota. O su nuostabiai susukiotu garsu šis penketukas skambėjo tikrai galingai. Ir grot moka, ir kūrybingumo stoka neapkaltinsi. Bet va ko ko, o tinkamo elgesio scenoje kolektyvui reikėtų pasimokyti. Ilgų plaukų turite, bet šito kozirio neišnaudojate. Vokalisto bandymai publiką užhipnotizuot savo tricepsais ir metalcoriniais žvilgsniukais atrodė juokingai – ne -iolikmetėm nekaltybėm gi grojate. Muzika, skambesys – dešimt, veiksmas ir vizualas – sėsk, du.

inquisitor-slaughter

Vos prieš mėnesį antrąjį albumą „Clinamen | Episteme“ pristatę vilniečiai INQUISITOR savo pasirodymą vis tik pradėjo nuo „Pricipia Mathematica Philosophiae Naturalis“, kūrinio iš debiutinio disko, kurį moku beveik mintinai. Bet taip galingai skambančios šios dainos gyvai man dar neteko girdėti! Vėlgi, komplimentai garsistams. Ne paslaptis, jog labiausiai norėjosi įvertinti naujo leidinio dainas. Kai kurie jau spėjo pastebėti, jog „Clinamen | Episteme“ pateikia dar daugiau progresyvo, mažiau black metalo. Nesutinku – sakyčiau, svarstyklės kaip tik labiau pakrypo juodmetalio kanonų pusėn. Ne žymiai daugiau, bet vis tiek. Užtenka paklausyti „Of Waters and Circling Thetis“ – kūrinį, prasidedantį nežaboto intensyvumo blastbytais, pykčiu ir agresija. Šiurpas jama! Gaila, bet link pabaigos grupės skambesys tapo labiau chaotiškas. Keista, bet pasirodymui pritrūko daugiau energijos – gal čia ir nedidelis žmonių kiekis tam įtakos turėjo… Ir apskritai, man INQUISITOR yra labiau įrašų nei gyvų grojimų grupė, bet šis pasirodymas paliko labai neblogą įspūdį.

awak-slaughter

Kalbėti apie AWAKENING SUN yra gan lengva, nes tiesiog reikia paimti EXILE INTO SUFFERY pasirodymo aprašymą ir apversti aukštyn kojom. ud, ksės – salauziv, tmišed – sysebmaks, akizuM. Kitaip tariant, Ernesto ir co. kūryba nepasižymi kažkokiomis muzikinėmis įmantrybėmis ar vingrybėmis, bet paremta ji energija ir viską kompensuojančiu draivu. Ir štai ką ką, bet suderinti tai su dinamiškumu bei elgesiu, kuris užveda publiką – to grupei neprikiši. Gal melodic death/metalcore mišinys šiandien ir yra trendinis dalykas, bet norint jį prakišti publikai, reikalinga ir šiokia tokia charizma, ir nusiteikimas, ir padirbėjimas. AWAKENING SUN tą daryti gali ir moka. Galėtų pamokyti ir EXILE INTO SUFFERY.

LUCTUS, vėlgi, pasirodymą pradėjo itin galingai! Negi vėl girti koncerto įgarsintojus? Gal būtent dėl to sunkumo ir gero skambesio kauniečiai atrodė itin solidžiai. Ne paskutinėje vietoje ir gausi koncertinės veiklos patirtis, žinoma. Beje, Simonai, mažiau verslo, daugiau plaukų!

Dėl pirmoje pastraipoje minėtų priežasčių, toliau pokalbį pratęs korespondentas Seniukas, kuriam pagiringi šeštadienio rytai jau tapę įprasta kasdienybe ir pomėgiu…

luctus-slaughter

Seniukas: Net susikuklinau taip puikiai apibūdintas kolegos-abstinento. Khem, gal geriau apie koncertą…

Nelabai ką ir begalėčiau pridurti prie Odiumo pastebėjimų minėtų grupių atžvilgiu, nes mūsų nuomonė (kaip retai kad būna) sutapo. Pridursiu tik tiek, kad LUCTUS šiandien yra neabejotinai geriausia sceninė Lietuvos metalo grupė. Nuostabus jausmas stebėti tokią susigrojusią, vienalytę, gerai skambančią grupę ir žinoti, kad ji yra iš Lietuvos. LUCTUS gali drąsiai dalinti mokamas pamokas didžiajai daliai ant scenos lipančių mūsų tautiečių. Aišku, negaliu neprisidėti prie bambėjimo LUCTUS lyderio Kommander L. išvaizdos atžvilgiu. Po galais, juodo metalo grupės frontmenas tiesiog privalo turėti ILGUS plaukus! Jokių pasiteisinimų čia net negali būti, juk ne kokį hipsterišką pospostpost metalą groja!

Vakaro uždarymas ir pagrindinės grupės statusas pirmajame „Slaughterhouse“ blyne buvo patikėtas lenkams HATE. Puiki tai grupė tiek savo muzika, tiek savo istorija ir netgi ryškiu tragizmo elementu savo biografijoje. Išėjus lenkams į sceną apėmė dvejopas jausmas: viena vertus, labai džiugu buvo išvysti vieną iš garsiosios Lenkijos death metalo scenos pažibų, tačiau iš kitos pusės buvo liūdna ir nejauku stovėti visiškai tuščioje „Propagandos“ salėje. Mat dėl visų vėlavimų jaunesnioji auditorijos dalis, priklausoma nuo Vilniaus viešojo transporto paslaugų, išgužėjo gaudyti paskutinių autobusų… Žinoma, čia jau man erdvė pabumbėti, kaip šlovingais „Kablio“ laikais kėblindavau iš bilekurio koncerto (mat visi irgi beviltiškai vėluodavo) pėsčiomis į Viršuliškes. Kaip tos mūsų močiutės, kur į mokyklą 20 km kasdien per dvimetrines pusnis kėblindavo… Kalbant apie HATE pasirodymą, privalu paminėti, kad muzikantams pasitikėjimo savimi netrūksta (matyt, dėl sukauptos patirties) ir tatai tiesiog spinduliavo nuo scenos. Muzika puiki, vežanti, labai išmoningai ir skoningai vidutinio tempo ritmas kaitaliojamas su greitomis atakomis, plaukai maskatuoja – geras defas, nors tu ką. Bet kai prie scenos stovi dešimt žmonių, tai ką aš žinau… Po koncerto teko pabendrauti su HATE lyderiu ATF Sinneriu, kuris mandagiai tvirtino, kad koncertas jam buvo geras, bet greičiau tai taktiško žmogaus pastebėjimai, nei tikras susižavėjimas ištvermingiausių gerbėjų-zombių tuzino palaikymu. Susikrimtęs pradėjau smarkokai plauti liūdesį tradiciniu kvietiniu energetiniu gėralu, o paskui šį ritualą iki penkių ryto pratęsiau su „Kūtvėlų“ organizatoriumi White Pony mieste – mažu dažniau į jo fotkes pakliūsiu, kokių nors pretenzijų į savo atvaizdą galėsiu pareikšti.

hate-slaughter

Ilgai sukosi galvoje, kodėl gi „Slaughterhouse“ debiutas išėjo toks liūdnas ir nusprendžiau, kad muzikinė jo dalis absoliučiai niekuo dėta, kadangi surinktos grupės buvo tikrai puikios. Greičiausiai pravalas įvyko dėl:

  • Organizatorių nepatyrimo;
  • Koncertų gausos visus metus;
  • Studentams sesija (?);
  • „Propagandos“ salės dydžio;
  • Odiumas visą vakarą nieko negėrė (ką su tokiu kalbėti?). (Gėda džiunglėms!!!, – Odium)

Visišku pliusu tapo veiksnys, bent jau man gelbstintis net ir labiausiai nenusisekusius renginius – galimybė pabendrauti su visais ilgo plauko, nuplikusių plikių ir net hipsteriškų šukuosenų sėbrais, patosiškai vadinamais broliais metale. Na, o organizatoriams nuoširdžiai palinkėsiu nenukabinti nosių dėl prisvilusio debiuto, perkratyti galvoje padarytas klaidas ir kitą kartą išlepintai Vilniaus publikai pateikti nors ir ne tokį grandiozišką, bet stiprų, tikrą metalinį koncertą. Ir būtinai su tokiu nuostabiu garsu!

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
vyskupas666
2015.01.29 21:19

Kas ble, pagiriojasi iki pietų? tas iš viso negeria. savaitę reik pagiriotis, kai jau nepaveži visai tada nustoji.
Nebuvo čia gerų grupių pagal kainos dydį. O pagal fotkes tai reiktų ir Inkvizitoriam apie įvaizdį pagalvot.

Birutė
2015.01.29 15:26

Net ir neskaičius reporto gailėjausi, kad nepavyko užsukti į šią “skerdyklą”. Vėlokai info pasirodė, kai kada kultūros priemones tenka planuoti pusmečiui į priekį :)
Visai tikiu, kad nuo tos salės, esant išmaningiems garsistams, galima nuimti verdiktą “čia normalaus skambesio nebus”. Teko tokių renginių girdėti. HATE dar kartą pamatyti būtų buvę labai cool, deja. Reik manyti, atvažiuos dar, ir gros ne kelioms saujoms, o visoms rieškučioms publikos :)

rebel-
2015.01.29 14:38

Tai kaip supratau, iš organizatorių pusės pagrindinis trūkumas buvo vėlavimas, ar dar kažkas? Nu bet kaip sako vienas pankas iš sludge grupės, koncertai neveluoja per koncertas.avi

Cranium
2015.01.29 14:11

Kaina pakišo koją, kas daugiau. Ir sesija.

Grupės tai tikrai geros, nėra ką ir bepridurt. O Simonas tai pofik atrodo, Jūs ne kaip seni kaimiečiai tik aviai į garbanas žiūrėkit.. Jo mimikas, akis pastebėkit. Tokio teatrališkumo lietuviškoje scenoje nėra daug. Manau, tai ir sukuria atmosferą ir įtraukia klausytoją arba taškytis greitame speigo ar kumščio ritme, arba liūdna panirt į mirusių žvaigdžių transą.

XIII
2015.01.29 13:23

Garsintojai

Hells' Forge
2015.01.29 12:48

O kas garsino?

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus