Straipsniai

SLAUGHTBBATH muzikoje linksmybių ir alkoholio išvis nėra

2016.01.31 18:05, Gedas (Seniukas)

Slaughtbbath1Pietų Amerikos metalas visada žavėjo savo nežabota, laukine ir kažkaip ypatingai žvėriška prigimtimi. Neaišku, ką jie ten valgo, bet pietų amerikiečių kuriama muzika visada įtraukia, pavergia ir pripildo nesuvaldomu energijos kiekiu. Tokius potyrius buvo galima patirti ir šaltą spalio 6 d. vakarą, kai „Nekrokatarsio“ ratas į Vilnių atvilko Čilės maniakus SLAUGHTBBATH. Dar prieš grupei lipant į sceną radijo stoties „Start FM“ metalo apaštalai „Audronaša“ pakalbino SLAUGHTBBATH lyderį D. Desecrator.

Koks velnias jus atbogino į Marijos žemę?

Mes nesirinkome šalių, kurias aplankysime. Mes tik prisijungėme prie gastrolių, kurias suorganizavo muzikantas iš vienos su mumis keliaujančių grupių. Jis pats suderino visus koncertus. Sutikome su visomis šalimis ir vietovėmis, kurias jis parinko. Labai džiaugiamės, būdami čia, nes esame bene pirmoji grupė iš Čilės, kuri gros Lietuvoje? (iš tiesų Lietuvoje jau grojo grupių iš Čilės: THORNAFIRE, PROCESSION ir t. t., – red.).

Kyla klausimas, kodėl jūsų grupės pavadinime yra dvi B raidės?

Nes mūsų grupės pavadinimas neturi nieko bendro su vonia ar tualetu. Pavadinimas yra susietas su žodžiu „sabbath“, todėl jame yra dvi B raidės.

Metalas iš Čilės Lietuvoje ir apskritai Baltijos šalyse yra ganėtinai egzotiškas reiškinys. O ką gi SLAUGHTBBAT davė Pietų Amerikos metalo judėjimui?

Slaughtbbath3Neįsivaizduoju, kokioje pozicijoje esame, palyginti su kitomis grupėmis, nes kuriame savo muziką ir nesižvalgome į šonus. Aišku, mes turime daug bendro su senosiomis Pietų Amerikos grupėmis tiek ideologijos, tiek muzikos prasme. Manau, kad turime savitumo, kuris išskiria mus iš kitų Pietų Amerikos grupių, nors ir siejame save su senąja Pietų Amerikos muzika.

Per visą savo 13 metų trunkančią karjerą teišleidote vieną pilną albumą…

Taip turime tik 1 albumą, kurį išleidome 2013-aisiais. Prieš tai buvo išleidę tik demo įrašus, splitus, EP ir pan. Tai neįvyko specialiai, tiesiog taip susiklostė.

Atvykote iš Pietų Amerikos, o dabar prieš save matote ramią šiaurietišką publiką, nuo scenos liejantis metalui. Kokios emocijos apima grojant Europoje pirmą kartą?

Buvome nustebę, kad publikos reakcija yra labai panaši į tą, kurios sulaukiame Pietų Amerikoje, kuri yra tikrai įspūdinga. Tikėjomės ramesnės auditorijos, bet sulaukiame tokio paties chaoso ir laukinio gaivalo, kurį matome Čilėje, ir tai mus tikrai labai džiugina.

Ką SLAUGHBBATH paliks Lietuvos metalistų atmintyje?

Sunku pasakyti. Reikia pirma sugroti, bet aš tikiuosi, kad kiekvieno galvoje paliksime savo juodą ženklą.

Prieš 20 metų buvo tik purvini klubai be jokių patogumų, dabar gi grupės parengia techninių ir kitų reikalavimų sąrašus. Ar visas tas vartotojiškumas nežudo tikrosios metalo atmosferos?

Nemanau, kad taip yra. Gal tik šiandien, kai yra internetas, kai pasikeitė bendravimo galimybės, kai viskas pasiekiama lengviau ir greičiau, ne tai, kad viskas pavirto verslu, bet tiesiog viskas yra geriau organizuota. Mes negrojame su populiariomis grupėmis ar garsiuose festivaliuose, esame undergroundo atstovai, kišame savo pinigus, bet organizacija vis tik yra žymiai geresnė.

Slaughtbbath-Vilniuje-20151006Kiek SLAUGHTBBATH muzikoje yra alkoholio ir linksmybių, o kiek – Šėtono?

Sakyčiau, kad mūsų muzikoje linksmybių ir alkoholio išvis nėra. Kasdieniniame gyvenime, žinoma, viso to yra, bet mūsų muzika yra visiškai rimta.

Kiek rimtai patys praktikoje pritaikote tai, apie ką dainuojate?

Aišku, kad nežudome ir nekankiname žmonių, nors apie tai dainuojame savo dainose. Tai yra mūsų meninė išraiška ir tik silpnaprotis gali tikėtis, kad mes tai darysime iš tikrųjų. Per muziką mes išlaisviname savo neapykantą ir juodąją energiją. Mes tikime tuo, apie ką dainuojame, bet ideologiniu ir dvasiniu aspektu, o tai atlikti iš tikrųjų nesirengiame.

Įsivaizduokime, kad tu sužinai, jog, jeigu įtikėsi dievą, po mirties nukeliausi į dangų, kur gyvena daug nuogų gražių merginų. Ar išsižadėtum satanizmo, kad po mirties būtum apsuptas daugybės nuogų gražių moterų?

Manau, kad tai padaryti būtų labai satanistiška, todėl taip, aš tai padaryčiau (šypsosi).

Ačiū labai už interviu. Tavo paskutiniai žodžiai Lietuvos metalistams…

Dėkoju, kad pakvietėte mus į savo šalį. Ir toliau garbinkite velnią bei klausykitės jo švenčiausios muzikos!

Laidos „Audronaša“, kuriame buvo transliuotas šis interviu, įrašą galite rasti radijo stoties „Start FM“ garso archyve.

 

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Buivolized
2016.03.06 13:21

Čia typo rrimtai kam nors apskritai gali kilt klausimas dėl ko tam pavadinime dvi raidės B?:O

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus