Reportažai

SLASH ir Co. Kaune – legenda pervertinta?

2013.02.21 00:00, Birutė

Foto: Crazytes. Daugiau foto: čia >>

Ir tūlas melomanas, menantis šlovingus kultinės amerikiečių roko grupės GUNS N’ ROSES laikus, ir net mažai ką apie ją girdėjęs pilietis turbūt pasakys, kad išgirdus šį vardą, asociacijos pirmiausiai kyla su dviem ginklų ir gėlių broliais: vokalistu Axl Rose bei gitaristu Slash. Krūva GUNS N’ ROSES hitų, ekspresyvūs ir energingi koncertai, tuzinas įsimintinų vaizdo klipų – yra ką prisiminti. Tikriausiai būtent ta atmintis kelis tūkstančius lietuvių ir kelis šimtus latvių atviliojo į Kauno „Žalgirio“ areną, į SLASH su Myles Kennedy ir THE CONSPIRATORS koncertą. Ir ne bet kada, o vasario 14-ąją, kuomet didžioji žmonijos dalis apimta Valentino dienos psichozės.

Tiesa, būtent šis sutapimas davė peno reklaminei kampanijai – Valentiną švęsk kitaip! „Lietuvos rytas“ ta proga „pralošinėjo“ kelis kvietimus į renginį. Organizatoriai darė įvairiausias bilietų kainų nuolaidų akcijas – kad tik gerbėjams būtų geriau. Tai ir patraukė tądien į areną būriai kauniečių, kiek mažiau vilniečių ir gal dar vienas kitas ištikimiausias gerbėjas, atvykęs iš toliau. Tame tarpe ir mažas mūsų ekipažas – ne dėl reklamos, o dėl to, kad jaučiame simpatiją pačiam gitaristui.

SLASH ir Co. Kaune – legenda pervertinta?

Apie 20 val. apšildytojų vaidmens ėmėsi latviai THE VELVET SUPERNOVA. Pagirtinas šios jaunos komandos aktyvumas – čia, žiūrėk, radijui įrašus siunčia, o čia jau ir su pačiu Slashu scena dalijasi. Latvių pasirodymas buvo pakankamai energingas ir stilistiškai derantis prie pagrindinės grupės. Tik štai visiškai nukreipti žiūrovų dėmesį nuo gigantiškos pernykščio SLASH albumo viršelį vaizduojančios drobės, kuri iš karto kabojo jiems už nugarų, nelabai sekėsi. Vis dėlto tas pusvalandis buvo visai smagus, gal net koks vienas kitas šimtas žiūrovų buvo maloniai nustebinti…

Žiūrovų mažai. Nors iki pat koncerto pradžios Facebooke rodėsi žinios, pradedant muzikantų atvykimo detalėmis, baigiant pasiruošimo šou niuansais. Tada ir supratau, kodėl vyko tie kvietimų lošimai ir bilietų akcijos. Aiškiai prašauta su milžiniška erdve, kurioje tie keli tūkstančiai žiūrovų atrodė liūdnokai. Tribūnos apskritai pustuštės, todėl jos apdairiai būdavo retai apšviečiamos. Išvada – šį renginį verčiau reikėjo daryti Vilniuje, sakykim, Teatro arenoje.

SLASH ir Co. Kaune – legenda pervertinta?

Nepraėjo nei pusvalandis po to, kai THE VELVET SUPERNOVA susipakavo savo instrumentus, o į sceną jau sugužėjo THE CONSPIRATORS muzikantai ir frontmenas Myles Kennedy. Paskutinis įžengė to vakaro herojus – su kultiniu cilindru nesiskiriantis ir išsiskiriančiais raudonais marškinėliais vilkintis Slashas, kurio akis dengė tamsūs akiniai. Vos tik pasigirdo pirmieji akordai, supratau, kad muzikantus į kompaniją žymusis gitaristas pasiėmė labai gerus. Ne tik techniškus, bet ir turinčius savotišką charizmą. Prabilus vokalistui, pasijuto nemažai balso tembro panašumo į patį Axlą. Bet Myles povyza, manieros ir apranga – tikro modernaus rokerio. Taigi, galima sakyti, vienoje vietoje susijungė roko klasika ir šiuolaikinės mados. Vokalisto ekspresyvumas jau pats savaime Slasho pristatomam albumui „Apocalyptic Love“ (ir ne tik) sukurtoms dainoms suteikė šarmo ir įtaigos. O kai Kennedy keliuose kūriniuose grojo gitara, tuo metu dainuojant kitam gitaristui, pasirodė ne vienas nuostabos kupinas veidas. Štai kokie universalūs kariai :). O jei dar pridėsime į ritmo palaikymą visiškai pasinėrusį ir tuo besimėgaujantį būgnininką, kurio plaukus kedeno užnugaryje pastatytas ventiliatorius…

SLASH ir Co. Kaune – legenda pervertinta?

Vis tik sakyčiau, kad Slasho legenda yra kiek pervertinta. Žinoma, gitaristas jis puikus, ir jo gitaros solo partijos visose kompozicijose įspūdingos, bet… Atrodo, kad paties Slasho inicijuojami debatai apie seksualinį apetitą, grojimą kaip pačiam patinka ir kiek užmaskuotas siekimas atsiriboti nuo GUNS N’ ROSES reikalų – ne tik reklaminis triukas. Net ir albumas „Apocalyptic Love“, kuris yra išties vertingas, nevisai paslepia blėstančią Slasho šlovę. Štai būtent bisui palikti dar GUNS N’ ROSES sukurti kūriniai parodė, kuomet kyla didžiausios publikos ovacijos. Pavyzdžiui, 1987-ųjų daina „Welcome To The Jungle“. Net jeigu vieno iš gitaristų dainavimas nebūtų stulbinančiai panašus į A.Rose, ši daina būtų sutikta griausmingai. Arba tų pačių laikų „Paradise City“, kurios žodžius daugelis iki šiol žino mintinai. Išvadas pasidarykite patys.

SLASH ir Co. Kaune – legenda pervertinta?

Nesiruošiu visiškai nuvertinti SLASH & Co. vizito į Lietuvą – vis tik savotiškai svarus įvykis. Tačiau asmeniniai lūkesčiai buvo didesni. Įspūdį dar susilpnino itin mažas atsivežtos atributikos pasirinkimas – kažkas čia ne taip. Ir jei ne tie rūbuose ir plaukuose užstrigę confetti blizgučiai, kurie iššauti iš patrankų pasiekė net tribūnas, renginys, ko gero, užsimirštų gana greitai. Na, kitą rytą apie jį priminė reportažas su dar vienu Slasho interviu. Bet juk turėtų priminti pats šou. Tuo tarpu TV intarpuose buvo rodomi kito koncerto, kuriame kur kas daugiau žiūrovų, vaizdai…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
XIII
2013.03.27 14:12

Slasho logotipas – /

http://www.decodeunicode.org/en/data/glyph/196×196/2044.gif

Pacukas
2013.03.07 05:38

Mažas pataisymsa- dainavo bosistas, ne gitaristas.

Savioras
2013.02.21 17:59

“Įspūdį dar susilpnino itin mažas atsivežtos atributikos pasirinkimas – kažkas čia ne taip.”. Nemanau, kad sis rodiklis proporcingas isvis bet kam :)

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus