Albumai

SIRRAH "Acme" - trys vokalistai, smuikas ir Lenkijos katedrų bokštai

2002.05.28 00:00, ghoul

SIRRAH "Acme" - trys vokalistai, smuikas ir Lenkijos katedrų bokštaiPrisipažinsiu – nedaug esu girdėjęs lenkiškos metalinės muzikos, todėl nelabai žinojau, ko galima tikėtis iš šių kaimyninės šalies gothic-doom metal atlikėjų. Trumpai būtų galima konstatuoti, kad perklausęs jų debiutinį albumą “Acme” likau labai maloniai nustebintas.

Visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį į pakankamai nemažą grupės sudėtį – “Acme” įrašinėjo aštuoni žmonės, tarp jų net trys vokalistai. Kol kas neteko matyti, kad kas nors taip sėkmingai suderintų vokalus – Matt’o riaumojimas, švarus ir šaltas pagrindinio vokalisto Tom’o ir skambus Maya’os balsas. Kartais juos papildo gilus, sodrus grupės smuikininkės Magdalenos vokalas. Čia ir yra stipriausia grupės vieta – SIRRAH meistriškai derina vokalus, gausiai naudoja dainavimą duetu, sudėtingas balsų kombinacijas ir perėjimus nuo vieno vokalo prie kito.

Nors ir įvardinau šią grupę kaip gothic metal, tradicinio verksmingo skausmingumo jų muzikoje nėra. Skambesys didingas, netgi pakilus. Kažkokiu būdu SIRRAH sugeba tuo pat metu groti nuotaikingai ir išsaugoti gotišką, niūrų didingumą. Manau, tai butu galima įvardinti kaip tikrąją gotiką; gotiką, keliančia asociacijas ne su sadomazochizmo atributais, o su gigantiškais katedrų bokštais.

Albumas prasideda kūriniu “Acme” – kūrinio pavadinimas ne veltui sutampa su disko; išties ši sudėtinga, pastoviai kintanti, persipynusiais vokalais pasižyminti kompozicija tarytum apibendrina didžiąją albumo dalį. Maya’os balsu prasideda antrasis, mano nuomone geriausias, gabalas – “Passover 1944″. Kiek lėtesnis, nei “Acme”, atkaklus, besikartojantis būgnų ritmas fone kuria didingai niūria nuotaiką.
Trečioji kompozicija – “On the Verge”, pasižymi staigiais ritmo pokyčiais bei įspūdingo riaumojimo ir lėto, beveik deklamuojančio vokalo deriniais.
Kaip jau buvo minėta – SIRRAH pasižymi puikiu gebėjimu suderinti skirtingus vokalus. Geriausiai tai atsiskleidžia gabale – “A.U. Tomb”. Riaumojimą keičia skambus vyriško ir moteriško balsų duetas, pereinantis į niūrų, nevilties kupiną Matt’o dainavimą.

“Iridium” išsiskiria savo greitumu, nuotaikingumu, psichodeliškai iškraipomais garsais ir ganėtinai keista kompozicija. Lėtesnis, lyriškas “Pillbox Impressions” vel sugražina niūriai didingą nuotaiką. Smuikas, aukštas, švelnus moteriškas vokalas ir būgnų kanonados išskiria šį kūrinį iš šiaip jau vienodoko albumo skambesio. Septintasis gabalas albume, pavadintas “Panacea”, išties tarytum gydo nuo niūraus įspūdžio, padaryto ankstesnių gabalų. Linksmas, greitas ritmas bei juokingai iškraipomi klykaujantys ar kvaksintys vokalai kelia šypseną.

“Bitter Seas” prasideda minkštu, beveik “pop” gitarų skambesiu. Tačiau neužilgo prie jų prisijungia bosai ir vokalas, skambesys sulėtėja, darosi vis didingesnis ir grįžta prie visam albumui būdingos nuotaikos. Matt’o ir Maya’os duetas čia skamba nepakartojamai. Albumą užbaigia “In the Final Moment” – ganėtinai greitas ir nuotaikingas, tačiau niekuo ypatingai nepasižymintis kūrinys.

Apibendrinant galima teigti, jog “Acme” – tikrai puikus albumas, nors vargu ar sudomins užkietėjusius “grynojo metalo” mėgėjus. SIRRAH gausiai eksperimentuoja, naudojama daug elektronikos ir netgi smuikas. Antrajame jų albume, “Did Tommorow Come…” (už Lenkijos ribų išleistas pavadinimu “Will Tommorow Come?”) taip pat pakanka eksperimentų, bet bent jau man jis nė iš tolo neprilygsta debiutiniam “Acme”.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus