Straipsniai

SINISTER: „Muzika tampa panaši į šiukšles – pasiklausai ir išmeti“

2009.08.27 00:00, Audronaša

Foto: iš sinister-hailthebeast.com ir Crazytes

Festivalyje „Velnio akmuo“ svečiavosi brutaliajai muzikai ypač daug nusipelniusi grupė iš Olandijos SINISTER, skaičiuojanti jau trečiąjį savo veiklos dešimtmetį. Radijo stoties „Start FM“ (94,2 FM Vilniuje ir www.startfm.lt internetu) metalinei muzikai skirta laida „Audronaša“ paklausinėjo SINISTER gitaristą Alex Paul apie…

„Audronaša“: Tai visų pirma, ačiū, kad sutikote duoti šį interviu. Didelė garbė su jumis šnekėtis, nes SINISTER muzikos klausomės jau daug metų.

A. Paul: 20 metų!

SINISTER: „Muzika tampa panaši į šiukšles – pasiklausai ir išmeti“„Audronaša“: SINISTER, esate viena žymiausių ir kultiškiausių grupių iš Olandijos death metalo scenos, tačiau jaunajai kartai jūs nesate tokie jau žinomi. Gal galite prisistatyti – kuo dabartiniai SINISTER skiriasi nuo laukinio dešimtojo dešimtmečio sinisterių?

A. Paul: Manau, kad pagrindinis skirtumas yra tas, kad dešimtojo dešimtmečio pradžioje mes praleidome daug laiko turuose, labai intensyviai koncertuodavome. Dar ir dabar nemažai koncertuojame, tačiau tikrai ne tiek, kiek anksčiau. Dėl to ir manau, kad jaunesnė publika ne taip susipažinusi su SINISTER. Reikia daug groti šiais laikais, kai pasaulyje tiek daug grupių, kad susilauktume dėmesio. Bet iš esmės mes patenkinti dabartine situacija.

„Audronaša“: Bet, manau, jūs turite nemažai ištikimų senųjų gerbėjų, kurie vis dar laukia kiekvieno jūsų pasirodymo.

A. Paul: Taip, o festivaliuose, tokiuose kaip šis, ir jaunesnė publika turės galimybę pamatyti SINISTER pasirodymą ir gal jiems netgi patiks. Aišku, žmonių muzikinis skonis šiais laikais skiriasi nuo to, kas buvo anksčiau. Jauni žmonės mėgsta kitokį death metalą, taip pat folką ir panašius dalykus. Vis dėlto ir pats death metalas pasikeitė nuo to, koks jis buvo kadaise. Negali sakyti, kad dabartinis death metalas yra tas pats, koks jis buvo dešimtojo dešimtmečio pradžioje.

„Audronaša“: Tikrai ne! 2004 metais atrodė, kad legendai atėjo galas, tačiau kažkur po metų grupė vėl pradėjo veiklą, tik kiek pasikeitusia sudėtimi. Dėl kokios priežasties jūs iširote ir po to vėl atsikūrėte?

SINISTER: „Muzika tampa panaši į šiukšles – pasiklausai ir išmeti“A. Paul: Išsiskyrėme todėl, kad buvo bloga atmosfera grupėje. Tarp kelių grupės narių prasidėjo nesutarimai, taip pat grupėje dainavo mergina (Rachel Heyzer-Kloosterwaard, – aut. past.), kuri buvo ištekėjusi už būgnininko – dabartinio vokalisto. Nuolat būdavo problemų turuose, nes niekas nesikalbėdavo vienas su kitu, ir tai atsiliepė pasirodymams – jie buvo nekokie. Ir tada tarėme sau, kad laikas viską baigti. Vėliau, po kokių metų ar dviejų supratome, kad situacija gali pagerėti, jeigu padarysime tam tikrų pakeitimų grupės sudėtyje. Būgnininkas pradėjo dainuoti, o aš perėjau nuo boso prie gitaros. Prasidėjo naujas SINISTER veiklos etapas ir nuo to laiko viskas labai gerai, mes aktyvūs jau ketverius metus.

„Audronaša“: Po atsikūrimo išleidote du diskus: „Afterburner“ ir „The Silent Howling“. Žmonės sako, kad jie melodingesni už ankstesniuosius jūsų albumus. Ar iš savo asmeninių pozicijų gali apibūdinti, kaip pasikeitė grupės kūryba lyginant su senaisiais albumais? Ar minėtieji pokyčiai buvo natūralus procesas, ar tam turėjo įtakos grupės narių kaita? O gal išvis nebuvo jokių pokyčių?

A. Paul: Be abejo yra pasikeitimų! Jeigu paklausytume pirmus tris albumus, jie tikrai smarkiai skiriasi nuo pastarųjų dviejų. Labiausiai dėl to, kad aš perėjau nuo boso prie gitaros ir tapau pagrindiniu dainų kūrėju. Anksčiau kūriau tik vokalines partijas ir žodžius, o dabar kuriu viską. Be abejo, turiu kitokį skonį, negu turėjo žmonės, kūrę SINISTER muziką anksčiau. Tai ir yra paaiškinimas, kodėl pasikeitė muzikos stilius.

„Audronaša“: Maždaug 1995-1996 metais jūs turėjote atvykti groti į Klaipėdą, jeigu pamenate, tačiau dėl kažkokių priežasčių neatvykote. Gal ką nors prisimenate apie tai?

A. Paul: Neeee… (juokiasi) Mano atmintis nėra tokia jau gera.

„Audronaša“: Mat Lietuva yra maža šalis ir kiekviena atvykstanti grupė vis dar yra tikras įvykis. O kai grupė neatvyksta, mes prisimenam ilgam.

A. Paul: Suprantu. Gal žinai, kodėl mes neatvykome? (šypsosi)

„Audronaša“: Ne. Deja, tai buvo tikrai seniai. PESTILENCE, GOREFEST, ASPHYX, THANATOS, SINISTER – tai tik keli žymūs vardai iš dešimtojo dešimtmečio Olandijos death metalo scenos. Kokie ypatumai lėmė, kad visos šios grupės kilo būtent iš Olandijos? Ir kokia buvo visų jų sėkmės priežastis?

A. Paul: Na, jeigu pažiūrėtume į dabartinę situaciją, tai manau, kad Lenkija yra dabartinė Olandija. Supranti, apie ką aš?

„Audronaša“: Daug death metalo!

SINISTER: „Muzika tampa panaši į šiukšles – pasiklausai ir išmeti“A. Paul: Būtent! Daug kokybiško death metalo grupių. Tuo metu kaip tik tokia situacija buvo Olandijoje. Labai daug žmonių buvo įnikę į death metalą, o kai yra didelė deatho scena, tikrai atsiranda talentingų vyrukų, kurie nori groti tokią muziką.

„Audronaša“: Aha, o kas dabar dedasi Olandijoje?

A. Paul: Senos grupes pradeda grįžti! PESTILENCE grįžo; manau, jie sukūrė visai neprastą albumą. Ar girdėjai jį? Jis visai neprastas. Ne toks geras kaip ankstesni įrašai, bet vis tiek jėga! GOREFEST tik dabar nutraukė veiklą…

„Audronaša“: Iš tiesų gaila, kadangi pas mus sklandė gandai, kad jie žada atvažiuoti į Lietuvą, tada vėl nežada ir t. t.

A. Paul: Manau, pagrindinė priežastis ta, kad jie nusivylė tuo, kaip jiems sekasi. Jiems tikrai labai gerai sekėsi dešimtajame dešimtmetyje. Tada jie išsiskyrė, vėliau vėl atsikūrė. Atsikūrimas buvo sėkmingas, tačiau tikrai nebebuvo taip, kaip seniau, ir tai juos palaužė.

„Audronaša“: O kaip tu pats: ar seki metalo sceną, gyveni metalinį gyvenimą?

A. Paul: Asmeniškai nebe taip, kaip buvo anksčiau. Pažiūrėk i mūsų vokalistą Aadą – jis ir dabar klauso visokios muzikos. Aš pasiimu dalį to, ką jis klauso, atsirenku. Iš to tūkstančio grupių, kurių klauso jis, aš atsirenku kokias penkias.

„Audronaša“: Na taip, visko tikrai negalima perklausyti.

A. Paul: Tikrai, kiek daug dabar yra grupių! Prieš 10-15 metų grupė išleisdavo albumą ir mes jo klausydavome, o dabar su internetu… Išleidžiamas albumas, o po dviejų dienų tai jau pasenusios naujienos. Muzika tampa panaši į šiukšles – pasiklausai ir išmetei.

„Audronaša“: Didesnę savo muzikinės veiklos dalį buvote po „Nuclear Blast“ vėliava, tačiau paskutinį jūsų darbą „The Silent Howling“ išleido „Massacre Records“. Kodėl nusprendėte pakeisti įrašų kompaniją? O galbūt jie taip nusprendė? Kokios tai turėjo įtakos grupės veiklai ir pasiekimams?

SINISTER: „Muzika tampa panaši į šiukšles – pasiklausai ir išmeti“A. Paul: Nelabai kas pasikeitė, nes „Nuclear Blast“ mums nedarė nieko ypatingo. Jie pasiūlė mums eiti į „Massacre“, kadangi jie darėsi per dideli, jie turi tiek daug garsių grupių ir mums pas juos nebeliko vietos. Jie pasakė, kad perkelia mus į „Massacre Records“. Pamatėme, kad gausime tiek pat pinigų įrašams, o ir kitos sąlygos tokios pačios – tai kodėl gi ne? Nemanau, kad šiais laikais tai turi daug įtakos. Juk viskas yra internete. Nesvarbu, ar bus galima nusipirkti kompaktą Brazilijoje, kadangi vis tiek jį žmonės parsisiųs.

„Audronaša“: Koks tavo požiūris į internetą ir į tai, kad žmonės parsisiunčia jūsų muziką?

A. Paul: Aš viso to nekenčiu! Aš pats nieko nesisiunčiu, perku kompaktus, filmus, žaidimus. Tam tikra prasme man patinka internetas, kad yra prieiga prie visko.

„Audronaša“: Bet turi pripažinti, kad kartais ir pats parsisiunti ko nors? :)

A. Paul: Paprastai ne! Tiesiog kartais kas nors nusiperka CD, o aš jį nusikopijuoju.

„Audronaša“: Tai kokie jūsų ateities planai? Ką planuojate daryti artimiausiu metu ir kokie tolimesni planai?

A. Paul: Na, darysime tai, ką darome dabar. Bandysime sukurti padorų albumą. Gal kitais metais. Toliau koncertuosime tiek, kiek galime. Nebedarysime tokių ilgų turų, kaip anksčiau, tačiau vis tiek stengsimės koncertuoti.

„Audronaša“: Ar jūs patys gyvenate iš metalo?

A. Paul: Ne ne, visi turime darbus. Tai ir yra priežastis, kodėl nebeturuojame 4-5 savaites iš eilės, kaip būdavo senais laikais…

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
K.I.N.G. Satyricon
2009.09.24 15:35

plikiai

Nikas D.
2009.09.11 18:19

Vyskupai0,66, labai prjuokinai :)
m/
stay trVe!

Ufasas
2009.09.01 01:39

Nebūčiau šitų žvierių sutikęs manau savo noru, įgrūdo man juos old skool metalheadas vienas 35metų gal :) tai liko sinistrai kompe už agresyvumą m/

AUDRONASHA TEAM
2009.08.30 22:47

Sator, ačiū už pastabą. Kai neklaipėdiečiams, tai ne tiek jau daug ir suklydome :) Bet pastabą įsidėmėjome.

“Audronašos” komanda

sator
2009.08.29 08:18

pastaba audronasininkams – Sinister turejo atvykti i Klaipeda 1997m. velyva rudeni..pamenu, net pasnigo mazumele ta vakara..

brotheris
2009.08.28 23:52

Parašyk kur IP matosi

Belsebub
2009.08.28 22:54

Dalbajobas

vyskupas666
2009.08.28 09:53

interviu Nikui D.-jaunosios kartos atstovui

AUDRONASHA TEAM
2009.08.28 09:52

Ne, tiesiog sinisteriai po pasirodymo labai skubėjo alaus išgert :)

“Audronašos” komanda

desantas
2009.08.28 05:44

baigesi diktofonas

TadyZ
2009.08.27 16:41

intervas įdomus, ale pabaiga taip kaip kirviu nukirsta….

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus