Straipsniai

SIN.TEC.SISTEM: „Klausytojams linkime pasveikti“

2008.09.12 00:00, Aušra

Suaktyvėjus praeitų metų jaunų grupių sunkiosios muzikos konkurso „Demo“ nugalėtojų SIN.TEC.SYSTEM koncertinei veiklai, kalbamės su šios urban metalo grupės nariais – Tioma, Ilja, Aidu, Jonu – apie grupės užgimimą, veiklą ir planus.

Sveiki, papasakokite šiek tiek apie grupės ištakas, kaip susikūrėte, kaip pasirinkote grojamą stilių?

SIN.TEC.SISTEM: „Klausytojams linkime pasveikti“Sveiki, grupės ištakos ištekėjo iš kitos grupės, kuri vadinosi F.O.D. Grupė F.O.D. gyvavo šlovingai ir ilgai, bet jos gyvenimo verpetuose muzikantai ir pažiūros keitėsi (kaip ir viskas šitoj žemėj), kol galiausiai vieną rytą besiruošdami į bažnyčią patyrėm staigų ir neskausmingą proto nušvitimą. Taip ir susikūrėm. Pradžioje buvo žodis, kuris vėliau tapo kūnu. Čia jau būtų biblinis (ezoterinis) SIN.TEC.SISTEM atsiradimo paaiškinimas. O šiaip tai mus atnešė gandras.

Muzikos stiliaus taip ir nepasirinkom, nes tų muzikos stilių pasauly daug kaip grybų po lietaus, o mes vis grybaujam, grybaujam, kraunam grybukus į žalią kibiriuką, apšlakstom juos karčiąja ir rūgščiąja, po to verdam gardžią grybienę, važiuojam į koncertą ir uoliai įtikinėjam nepatiklius ir įtarius klausytojus, kad paragautų.

Aišku :). Negaliu neužduoti klausimo dėl jūsų grupės pavadinimo – įvairiose vietose jis rašomas vis skirtingai: kai kur SISTEM, kai kur SYSTEM. Kuris variantas yra teisingas?

Teisingasis variantas yra SISTEM, bet teisingasis variantas buvo tam tyčia mūsų išrastas tik dėl to, kad atsirastų tas neteisingasis. Kaip patys matote, neteisingasis variantas periodiškai vis kur nors atsiranda arba kitu būdu yra iškeliamas kaip įvairių asmenų (ir mūsų pačių) smalsumo, naivumo ar išsiblaškymo rezultatas. Ką gi, senoliams – mankšta, jaunimui – pramoga, bet mes tuo klausimu linkę nusiplauti rankas ir šypsotis į ūsą lyg niekur nieko. Iš tiesų, tai mūsų gitaristas Ilja mokyklos laikais turėjo klijų statinaitę, ant kurios buvo parašyta „sin.tec.system“. Tačiau mūsų muzika niekaip nėra susijusi nei su klijų pramone, nei su statinaitėm, nors Ilja kategoriškai neigia tą faktą.

SIN.TEC.SISTEM: „Klausytojams linkime pasveikti“Pastaruoju metu pradėjote aktyviau koncertuoti. Ką veikėte anksčiau? Po pasirodymo „Demo“ konkurse, rodos, kuriam laikui išnykote iš horizonto?

Po pasirodymo „Demo“ konkurse iš karto pasikonsultavom su gydytoju arba vaistininku, kuris liepė gerti kuo daugiau skysčių ir valgyti žalumynų, nes kitaip atsiras grėsmė užmigti ant pergalės laurų ir iširti. Kadangi niekas iš mūsų gyvenime nebuvo matęs pergalės laurų arba iširęs, labai persigandom ir kuo skubiausiai pradėjom maukti skysčius, šlamšti visokiausius žalumynus, tuo pačiu metu uoliai tobulinom, gludinom ir gilinom savo muzikines kompozicijas ir ruošėmės įrašui Latvijoje.

Sėdėjom savo belangėje tarp būgnų, gitarų, pelėsių ir tuščių butelių, kol pagaliau atėjo laikas važiuoti į Rygą. Pakeliui į autobusų stotį pastebėjom, kad esam kuriam laikui išnykę iš horizonto, ar tai horizontas išnykęs iš mūsų, bet tada reikėjo galvot, kaip sukišt gitaras ir būgnus į autobusą, o horizonto paieškoms nebeliko vietos. Laimei, grįžę iš Latvijos, horizontą suradom begulintį įprastinėj savo vietoj. Todėl ir pradėjom aktyviau koncertuoti. Beje, rugsėjo 12 d. grosim klube „Musė“ su savo draugais MOONDUST, o rugsėjo 19 d. – „Baltuose drambliuose“, irgi su gerais draugais KIELWATER.

Pernai parengėte kelių kūrinių įrašą Latvijoje. Jis turbūt virs albumu, kurį galės įsigyti muzikos klausytojai?

Taip.

SIN.TEC.SISTEM: „Klausytojams linkime pasveikti“Kaip sekėsi įrašų sesija? Dirbote su lietuvių dievinamu Gintu „Phoenix“ studijoje – kaip vertinate jo darbą, kaip jums pavyko atskleisti savo idėjas?

Sekėsi gerai. Per savaitę įrašėm ir sutvarkėm 7 muzikines kompozicijas, esam visiškai patenkinti, nes rimtesnių traumų ir sužalojimų buvo išvengta. Lietuvių vertinamas Gints iš „Phoenix“ studijos yra nepaprastai romus, šviesus, šiltas ir pozityvus žmogus, kuris dirba tyliai, nebrangiai, kruopščiai ir efektyviai. Norim pasinaudoti proga ir išreikšti jam padėką. Ačiū tau, mielasis Gints, tikimės, kad kada nors dar pabirbinsim gitarom jaukiame tavo rūselyje. Neįsižeisk dėl filmuko, jis nerimtas, kaip ir mes.

Beje, grįžę iš Rygos sukūrėme trumpą, tačiau nepaprasto grožio dokumentinę juostą apie mūsų išgyvenimus įrašų studijoje. Ją galite rasti čia: http://www.youtube.com/watch?v=_oIgmPQBuHI.

Kas, manote, yra svarbiausia muzikoje?

Svarbiausias muzikoje yra Noras.

Kokias grupes laikote savo etalonu?

Savo etalonu laikome grupes, kurios:

Repetuoja
Prausiasi
Bijo iširti
Domisi kelionėmis laike
Perveda močiutę per gatvę
Sukelia dantų ėduonį
Sukelia cunamius
Yra prijaukintos
Nėra prijaukintos
Nebijo iširti
Nesiprausia
Nerepetuoja

SIN.TEC.SISTEM nariai muzikuoja ir kituose projektuose. Kaip spėjate suderinti grafikus? Ar laikote grupę SIN.TEC.SISTEM prioritetu?

SIN.TEC.SISTEM: „Klausytojams linkime pasveikti“Grupės nariai kituose projektuose muzikuoja tik, gavę tėvų arba globėjų sutikimą, o grafikus derina astrologai. Grupė SIN.TEC.SISTEM. visada liks mūsų prioritetas, nes, kaip sakant, mūsų kuro sąnaudos mažos, bet variklis gražiai riaumoja!

Na, o kaip vertinate lietuvišką metalo ir roko sceną? Ką matote keistino? Ką galbūt patys stengiatės keisti?

Oi… Lietuvos metalo ir roko scena, kaip ir visa mūsų Lietuva, – graži ir marga, kartais atsiliekanti nuo laiko ir kokybės standartų, kartais – stokojanti originalumo ir įvairovės, o kartais – tolerancijos ir vienybės. Bet iš tiesų viskas visada eina tik į gera, žmonės groja, repetuoja, koncertuoja, rengia koncertus, festivalius, atsiranda visokių klubų ir klubelių, kuriuose vyksta roko ar metalo muzikos koncertai. Žodžiu, sraigtai sukasi greičiau, o mums gyventi vis linksmiau. SIN.TEC.SISTEM., kaip ir bet kuri kita grupė prisideda prie šių pokyčių, nes yra tokie, kokie yra, ir apskritai – yra. Nereikia net stengtis.

Kokie grupės ateities planai? Ar ketinate vystyti veiklą ir stengtis lipti į didesnes nei muzikos klubų scenas?

Ateities planų turim nemažai, tačiau kol kas nenorim tuščiai švaistytis žodžiais ir pažadais. Bet nuoširdžiai pasižadam, kad ateityje vystysim savo veiklą ir atkakliai bandysim lipti į didesnes nei muzikos klubų scenas. Svarbiausia – prasibrauti pro apsaugą!

Sėkmės! :) Ką palinkėtumėte jaunoms, savo muzikinę karjerą dar tik pradedančioms grupėms?

Jaunoms ir pradedančioms grupėms visų pirma norėtume padėkoti už tai, kad jos susikuria ir groja, po to – palinkėti ilgų gyvenimo metų, sveikatos ir pinigų.

Savo klausytojams linkime pasveikti, „Ferrum“ skaitytojams – pigaus interneto, o forumo entuziastams ir komentatoriams – miklių pirštukų, aštraus proto ir sportinės ištvermės.

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
deda
2008.09.15 21:05

bus albumas,Thrigeri,bus.
virshelis daromas dabar

Evilized
2008.09.14 18:02

sveikintinas interviu :)
smagiai praleidau laiką skaitydamas :D

Sudziukas
2008.09.14 02:16

Mano kompe albumas. Nesidalinsiu.

Thrigger
2008.09.13 20:38

Geras ir labai gerai atspindintis grupes dvasia intervakas.
Vakar koncas buvo yeeeee

Kur albumas bl?

Tyranor
2008.09.13 19:46

Smagus ir *prikolnas* interviu. Pakėlė nuotaiką.

Agnus Dei
2008.09.13 16:16

joo interviu tikrai puikus :) gerbiu sita grupe ir laukiu albumo

HedgeHog
2008.09.13 14:35

Labai geras skaitalas darganotą ir šaltą rudens dieną, +5 :).

“Savo klausytojams linkime pasveikti, „Ferrum“ skaitytojams – pigaus interneto, o forumo entuziastams ir komentatoriams – miklių pirštukų, aštraus proto ir sportinės ištvermės.
” – taikliai, uoj taikliai..

agnė.
2008.09.12 21:44

smagus interviu tikrai. komentarai po interviu irgi smagūs.

Chimeritas
2008.09.12 16:47

Smagus interviu :)

Kathaaras
2008.09.12 15:52

Intelektu ir smaikstumu persmelktas superinis interviu.

galghota
2008.09.12 15:48

Sedit namuose su rudais dryziais triusikuose ir brazdinat interneta, tik shneket mokat. Kimshikiai, ar y akis pasakytumet ta paty?

anti
2008.09.12 15:20

geriausioa apipjaustytos byrkos yra Amerikoj :)

Robikas Z.
2008.09.12 15:18

pimpius randa prasmę tik čiulpdamas židišką apipjaustitą bibi.

Pimp My Wife
2008.09.12 15:10

Beprasmybė – banalybė :)

bmaggot
2008.09.12 15:07

pagaliau normali diskusija

Robikas Z.
2008.09.12 14:47

jo, Sauliau, užkniso laukti. kada pagaliau galėsiu nusipirkti geriausią metalo albą?

anti
2008.09.12 14:44

o kas nelaukia Ossastoriumo albumo? VIsa lietuva alukia. Sauliau, kur albas?

anti
2008.09.12 14:43

demokratija, ka noru ta darau, kur noriu ten einu, ka noriu, ta rasau*

*jei nepazeidziu istatymo :p

Robikas Z.
2008.09.12 14:43

tu gal žlibas ančiau? niekas ant jų nevaro. kas galėtų išdrįst varyti ant tokios superinės kultinės grupės? Sauliaus Rimo tekstai tokie prasmingi ir gilūs, kad jokia grupė nesukūrė ir nesukurs nieko panašaus. laukiu naujo Atsasoriumų albumo, jaučiu bus achujenas progresyvus poweris.

Seniukas
2008.09.12 14:38

Visiems bybių, bliakerių pezalų ir publikos reakcijos į Ossastorium fanatikams:
šitas intervas yra su SIN.TEC.SYSTEM.
Gal ir diskutuokime apie šią grupę?

anti
2008.09.12 14:35

pradedu pastebeti, kad Ossastorium, su Saulium priesaky, is populiariausios ir geidziamiausios grupes, kurios albuma Adis ivertino 10/10, o visi kiti katuciu plojo (“ai, koks fajnas albumas ir kokia puiki grupe”), pavirto labiausiai sudais apipilta grupe. Kodel? Kas nutiko? Dabar kas antras varo ant Ossastorium, bybius ant nosies pripaise. Ar kas nros kviecia dar sia grupe i koncertus?

Idomus regresas publikos atzvilgiu. Beprecedentinis atvejis.

galghota
2008.09.12 14:22

Nors ir nieko rimto nepasake, bet muzikantai verti pagarbos :) tikrai ynesa kitokio kvapo y Lt metalo scena, nei kiti darydami copy – paste nuo savo kolegu neplautom galvom ar metalo veikeju is uzsienio. Sekmes kuryboje.

Robikas Z.
2008.09.12 14:19

Sauliau Rimai o man būtų 100 kartų geriau paskaityt tavo minčių apie gyvenimo beprasmybę taip pat apie originalumo trūkumą ir stereotipus metale.
tu esi lietuviškas kantas. tavo filosofija yra zajabys m/

kranas
2008.09.12 14:06

http://www.talpink.com/public/08/09/12/raudonalempute2509f.gif

ISIJUNGE RAUDONA LEMPUTE!!!!

Dellamorte
2008.09.12 13:45

Respect chebrai ir Aušrai už intervą.

Penktadienio popietę toks skaitalas 100 kartų geriau už kokio nors bliakerio pezalus apie tai kaip jis nekenčia žmonijos ir jėzaus.

bmaggot
2008.09.12 13:09

nesąmones šneka kažkokias

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus