Naujienos

Šiaurės ir pietų vikingai vienijasi: brolybę stiprins nemokamais bilietais į festivalius

2017.04.21 10:26, Klubo Pikuolis inf.

Ragnard-scenaSeniausias Lietuvoje organizuojamas metalo muzikos festivalis „Kilkim žaibu“, puoselėjantis baltiškas, pagoniškas, viduramžių kovos menų ir metalinės muzikos tradicijas, atrado dvasios brolius Prancūzijoje – vienoje seniausių krikščioniškų Europos valstybių, kur, atrodytų, pagonybės nė kvapo neturėtų būti likę. O, pasirodo, likę – ir dar kiek!

Nors šiandienos Prancūzijoje tautos identitetą formuoja kultūrų maišymasis, festivalio „Ragnard Rock“ organizatoriai tvirtina, kad kiekviename šalies regione tvyro stiprus susidomėjimo savo ikikrikščioniškos istorijos šaknimis – keltų, romėnų, germanų, o šalies šiaurinėje dalyje – ir skandinavų kultūromis – atgimimas.

„Manau, susidomėjimas pagonybe ir senovės kultūromis yra savotiškas žmonių pasipriešinimas šiuolaikinio pasaulio dreifavimo krypčiai. Tai yra savotiškas noras grįžti prie vertybių, kurios yra kilnesnės už šiandienines. Taigi, galvoju, kad šiandien Prancūzijoje pamažu patiriame pagonybės atgimimą“, – tvirtino „Ragnard Rock“ organizatorių vadovas Franco.

Tad ganėtinai natūralu, kad Prancūzijoje, pasigedus istorijos, ikikrikščioniškos kultūros ir muzikos sintezę siūlančio festivalio, ši niša buvo užpildyta ir susilaukė neįtikėtinos sėkmės – „Ragnard Rock“ organizuojamas dar tik trečią kartą, o praėjusiais metais jau sukvietė apie 15 000 svečių. Šiemet tikimasi kiek didesnio žmonių skaičiaus, nors, pasak pačių organizatorių, nenorima plėstis per daug ir per greitai – siekiama išsaugoti jau pasitvirtinusią šeimoms skirto renginio koncepciją.

„Ragnard Rock“ muzikos scenas papuoš pačios garsiausios sunkiosios muzikos žvaigždės: SATYRICON, TAAKE, MELECHESH, SUIDAKRA ir daugybė kitų. Organizatorių akys kviečiant muzikantus būna smarkiai nukreiptos į šiaurę ir rytus: nuolat kviečiamos grupės iš Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, taip pat – iš Lietuvos, Latvijos, Skandinavijos.

O norintiems pailsėti nuo muzikos taip pat neteks nuobodžiauti – prancūziškas „Kilkim Žaibu“ brolis giriasi turįs didžiausią Prancūzijoje viduramžių kaimo rekonstrukciją, kurioje galima rasti daug senovės amatų meistrų, stebėti viduramžiškų kovų demonstracijas, aplankyti pagonybės konferenciją, stebėti druidų apeigas.

Lietuviškojo „Kilkim žaibu“ ir prancūziškojo „Ragnard Rock“ organizatoriai, atradę daugybę tarpusavio panašumų, netruko atrasti ir bendrą kalbą – pietiniais vikingais save vadinantys festivalio „Ragnard Rock“ šeimininkai jau laukia atvykstant didžiulio lietuvių būrio. O Lietuvoje šią vasarą bus galima sutikti daug istorija, senovės kultūra, pagoniškomis religijomis ir pačia tamsiausia ir sunkiausia muzika besidominčių svečių iš Prancūzijos.

„Prancūzai ruošiasi atvykti pas mus į „šiaurę“ pasižiūrėti tikrų „vikingų“ ir kviečia mūsų fanus aplankyti jų renginį. Todėl kilo mintis apsikeisti bilietais į renginius. Šią savaitę pirkdami bilietus į „Kilkim žaibu“ dovanų gausite nemokamus įėjimus į „Ragnard Rock“ festivalį. Tos pačios sąlygos galioja ir vykstantiems iš Prancūzijos. Atstumas nesvarbu – svarbu idėjų brolybė!“ – sakė „Kilkim žaibu“ organizuojančio klubo „Pikuolis“ vadovas Daividas Kurlis.

Daugiau informacijos: https://www.kilkimzaibu.com

Portale www.ferrum.lt paskelbtą informaciją naudoti, cituoti ar kitaip atgaminti kitose interneto svetainėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be redakcijos sutikimo draudžiama.

Komentarai

Portalo www.ferrum.lt redakcija neredaguoja komentarų ir už juos neatsako. Redakcija pasilieka teisę pašalinti įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsakingi juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn už šmeižikiškus, viešųjų ar privačiųjų asmenų garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius teiginius, smurto kurstymą ir kitus neteisėtus veiksmus. Apie netinkamus komentarus prašome pranešti redaktoriams (info@ferrum.lt).
XIII
2017.04.21 14:36

šauniai

Tik prisiregistravę vartotojai gali rašyti komentarus